Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 16 от общо 16

Тема: Шипове

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Шипове

Док Rnoh опитах се вчера да питам но тъй като съм зелен още някъде успях да си затрия писанието. Опитах се да попитам шиповете лекуват ли се някак или си отиваш от света със тях? Откриха ми на ренгеновата снимка която ми направиха заради оплакване от артритна болка в дясното рамо шип на вратния прешлен. Доктора ГП-то де каза че и за двете няма лекарство и си ме изпрати по живо - по здраво. До като не знаех защо ми пука врата и имам главоболие вечер не обръщах внимание но сега след като ми каза като че ли всичко почна да ме боли по силно :-))). Много бих се радвал на коментар, ще го оценя искрено! Васето
    Последно редактирано от RNOH : 21-10-2005 на 15:34

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

По подразбиране

това, което може да се направи е да се отстрани шипа /когато създава проблеми - притиска нервче или кръвоносен съд/ - оперативно
    има и разни бабини "методи", но не съм наясно с тях, нито за ефективността им...
    погледни тук, най-отдолу пише няколко реда за шиповете:

http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/80706010.htm
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Shipovete

Doc Много Много благодаря за консултацията и ще прочета всичко от адреса който ми изпрати. Ас междувременно вчера след обяд отидох на консуултация при ЙП то ми ( бях я буквал през май месец - така е с НЧС тук в Скотланд) и му казах пак за оплакванията ми ( врата ми пука като си въртя главата и имам често главоболие от зад). Той направо ме уби като ми каза че нещо не съм разбрал ( ама как да го разбета бе като не е нито Китаец нито Индиец ами си е чист Шотландец Др Docherty - разбирам го 50%). Не били шипове а ренгена показвал АРТРИТ на ставата на ключицата при рамото и на вратните прешлени отзад на гръбначния стълб. Успокоението ми беше краткотрайно щото той с брилянтния си шотландски хумор ми каза че всъщност 60% от мъжете тук в Шотландия на възраст > 50 имат артрит някъде и той не знае някой да се е излекувал от него. Ти вика така ще си умреш ама ако те боли много тиквата ето ти ... написа ми рецепта за някакви со-со....таблетки ама вика фнимавай не ги пий много да не се внаркоманчиш... Абе смешно ми е на мен но не е много за смях като ме зацепи тиквата и то точно в бачкането шефа ми като ме пита как точно съм я сметнал тая работа а аз от главоболие нито помня как съм я сметмал нито нищо ама си мисля е дано ми падне майка ти някой път... та и аз като Стоичков. Та така Док... нещо за артрит? Горещи поздрави - Васето
    Последно редактирано от RNOH : 23-10-2005 на 17:12

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

По подразбиране

ето тук можеш да прочетеш за артрита, за който аз предполагам че се отнасят оплакванията ти по отношение на ключицата

http://orthopedics.about.com/cs/gene...carthritis.htm

при повтарящи се възпаления и болков синдром/т.е хронифициране на проблема/, при което пациента има ограничаване на движенията в раменната става поради болката и образуваните сраствания - ортопедите тук бързо решават проблема с лека артроскопска операция. засега ако имаш оплаквания - помоли или за час при ортопед или директно да те насочи към физиотерапевт.
    а за шийните шипове - много зависи кой е прешлена за който става дума - нещо, което не можах да разбера от твоя постинг. а това определя и оплакванията на пациента. при някои има изтръпвания на пръсти на ръцете, при други се притискат кръвоносните съдове, които кръвоснабдяват малкия мозък и се нарушава функцията му, т.е. пациента има проблеми с координацията...и т.н.
    що се отнася до главоболието ти - мога само да преедполагам каква е причината, малко е объркан разказа ти. но предлагам да опиташ с масаж на мускулите на вратлето когато имаш главоболие - нека да видим дали ще има ефект...
    аз бих те посъветвала да го натиснеш този твой прекрасен шотландски личен лекар и да поискаш направление за невролог!!
    обясни му че тези проблеми изключително негативно влияят на работоспособността ти, ако много се опъва просто кажи че ще подадеш оплакване до НЧС, но си вземи направлението.
    мисля че неврологичен преглед би внесъл повече яснота по твоя проблем с главоболието.
    Последно редактирано от RNOH : 23-10-2005 на 23:16

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Докторе, много благодаря отново. мисля че въпреки объркания ми разказ си схванала точно проблема. Ще направя всичко според съвета и ще пиша какво е станало. Васето

reason:кирилица
    Последно редактирано от RNOH : 28-10-2005 на 19:29

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Шипове

здравейте! ако може някой да ми помогне или даде съвет много ще съм благодарна. Аз съм на 21 години , от няколко месеца всеки ден ми се вие свят, става ми лошо, усещам напрежение в шията, все едно някой ме държи и имам чувството,че ще припадна, ще се сгромолясам на пода, не мога да излезна като нормален човек, изтръпва ми долното чене и имам някакво странно чувство на отпадналост , дори не мога да опиша точно какво ми е, съмняам се в шипове, но всики ми казват ,че съм малка за това. а тогава какво ми е . ужасно се чувствам, страх ме е. не знам какво става с мен , чувството е ужасно. моля ако някой знае нещо да пише.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от evstar Виж мнението
    здравейте! ако може някой да ми помогне или даде съвет много ще съм благодарна. Аз съм на 21 години , от няколко месеца всеки ден ми се вие свят, става ми лошо, усещам напрежение в шията, все едно някой ме държи и имам чувството,че ще припадна, ще се сгромолясам на пода, не мога да излезна като нормален човек, изтръпва ми долното чене и имам някакво странно чувство на отпадналост , дори не мога да опиша точно какво ми е, съмняам се в шипове, но всики ми казват ,че съм малка за това. а тогава какво ми е . ужасно се чувствам, страх ме е. не знам какво става с мен , чувството е ужасно. моля ако някой знае нещо да пише.
    Здравей, evstar, би ли ми казала имаш ли преблеми с храносмилането, подуване на корема, гадене и т.н. Пиши ми ако искаш на личния, мисля че мога да ти дам съвет Не се плаши, няма нищо страшно

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте! Ами да ви кажа нямам нищо от изброените неща. Просто получавам ужасен дискомфорт, виене на свят, отпадналост, странно чувство все едно ще припадна, дори не мога да обясня точно как се чувствам, но е ужасно Благодаря ви, че ми обръщате внимание!

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от evstar Виж мнението
    Здравейте! Ами да ви кажа нямам нищо от изброените неща. Просто получавам ужасен дискомфорт, виене на свят, отпадналост, странно чувство все едно ще припадна, дори не мога да обясня точно как се чувствам, но е ужасно Благодаря ви, че ми обръщате внимание!
    то хубаво че ти обръщаме внимание ама без да идеш на лекар няма да стане. не че не е възможно, ама си малко млада за "шипове"
    може да е психогенно, което ми се струва че е най-вероятната диагноза, ама може действително да е свързан с шийните прешлени или мускулатура проблема. във всички случаи ще трябва да те види лекар.
    няма как да стане по форумите.

10. БЛАГОДАРЯ deina74 thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Български лекари в UK

здравей искам да попитам да ли някой е чувал с какво се лекуват шипове и сахтествуват ли някакви мехлеми тук в UK
    Последно редактирано от Doondie : 12-09-2011 на 22:01 Причина: латиница

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Български лекари в UK

Цитирай Първоначално написано от user Виж мнението
    здравей искам да попитам да ли някой е чувал с какво се лекуват шипове и сахтествуват ли някакви мехлеми тук в UK
    аз поне не знам за съществуването на мехлеми с които да се премахват шипове. нито в бг нито в юк, нито в която и да било друга държава.
    обърни се кум личния си лекар, за да се изясни първо дали изобщо за шипове /остеофити/ става дума.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Шипове

Здравейте и от мен д-р Rnoh,виждам че темата за шиповете е дискутирана тук отдавна , но толкова съм се отчаяла с моите шипове ,затова си позволявам да ви притеснявам.Става въпрос за следното:септември 2013 след снимка и скенер на шийни прешлени ми се постави диагноза остеохондроза, не пишеше на кои прешлени и личния каза, че щом не пише значи е на всичките прешлени на шийния отдел.Това което ме притеснява е че имам на всичките седем прешлена-това доколко е опасно, че е на всичките в сравнение с хората които имат на 5 и 6 прешлен , на 5,6,7 -като чета из интернет повечето имат на тези прешлени и значи ли че няма минаване на болката??!!!След изкаран вирус по- миналата седмица /този който върлува тук в България/много ми се обостриха болките-боли ме главата/като настинала/,вратът,раменете,ръцете,и гърба в горната му част -там чак ми е пареща болка особено като седна на компа много ме заболява.Болките са ми постоянни и силни/само през ноща се успокояват на гърба/ и толкова много съм се отчаяла така ли ще живея с тези болки, че чак мисля че ще изпадна в депресия от страх, на 35 г съм и имам малки деца ...тези дни изобщо не им обръщам внимание.
    Ходих преди на масажи- отпускат ме за известно време,правя сутрин упражнения за врата,от лекарства не ми минава,предлагат ми изчистване със хранителна диета и добавки -като така щяло да се изчисти тялото от токсини ,шлаки и да ми отпусне болката-но още не съм решила.Болката и паренето на гърба от шиповете във врата ли идва?Защо при някой хора ги боли един път и повече никога не ги заболява, при други само зимата ги боли или през месеци ....извинявайте толкова много въпроси.Моля ви отговорете ми така ли ще се разрастват тези шипове , да не почнат и по гърба ми да се появяват, има ли стихване на болката-казват че като се наместят и си намерят място болката спира, но аз всеки ден се събуждам със страх дали през деня ще ме боли и къде и какво да правя, за да мине по-бързо деня(.Предварително Много благодаря за отделеното време и отговор.
    Последно редактирано от _peneva : 07-02-2014 на 09:52

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Чудех се, дали ортопедичната възглавница спомага за намаляване на болките във врата и раменете?
    Не поглеждай с гняв назад.

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Arthur's Sword EXCALIBUR Виж мнението
    Чудех се, дали ортопедичната възглавница спомага за намаляване на болките във врата и раменете?
    На мен-не.

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

писала съм ви подробен отговор на лична

ами Артър, ако проблема с болките е резултат от мускулен проблем и неправилна позиция на тялото /спане на неудобна възглавница - би трябвало да помогне. ако не, вземи първо намери каква е причината за болките и тогава търси начин да решиш проблема. как да лекувам болест ако не знам диагнозата?

17. БЛАГОДАРЯ Arthur's Sword EXCALIBUR thanked for this post
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

писала съм ви подробен отговор на лична

ами Артър, ако проблема с болките е резултат от мускулен проблем и неправилна позиция на тялото /спане на неудобна възглавница - би трябвало да помогне. ако не, вземи първо намери каква е причината за болките и тогава търси начин да решиш проблема. как да лекувам болест ако не знам диагнозата?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Шипове
    От DaniTP във форум Здраве, Kрасота и Мода
    Отговори: 2
    Последно мнение: 20-07-2008, 01:42
  2. ШИПОВЕ
    От slavei във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 1
    Последно мнение: 18-01-2008, 23:34
  3. шипове в пета
    От НАДИН във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 2