Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 12 от общо 12
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Unhappy какви права имам като партньор на английски гражданин?

Здравейте! Искам да попитам, някой знае ли имам ли право да остана в страната повече от 3 месеца, защото живея с англичанин и ще имаме дете до няколко седмици? До сега все излизах извън Англия на всеки 3 месеца, но сега се пада точно когато трябва да се роди детето и не знам какво да правя. Ще ми гръмне главата от притеснение да не би да ме изхвърлят имиграционните след като родя? Ще се радвам ако някой ми помогне със съвет, защото не знам къде другаде да питам

независима Аватара на candler
    Град
    Colchester
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: какви права имам като патньор на английски гражданин?

Едва ли моето мнение е най компетентно,но ми се струва че трябва да пътувате до БГ преди детето да се е родило и да се върнето обратно преди раждането за да имате нови 3 месеца да осмислите бъдещето.Аз живея с английски партньор от 9 години,но нямам никакви юридически права.Аз съм си аз и с нищо не завися от него,нито пък имам някакви привилегии затова че живеем заедно.Дано се намери някакво благоприятно решение на проблема и бебчето ви да има късмет!

Не модерирам този форум Аватара на Мила
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: какви права имам като патньор на английски гражданин?

Цитирай Първоначално написано от rosepetal Виж мнението
    Здравейте! Искам да попитам, някой знае ли имам ли право да остана в страната повече от 3 месеца, защото живея с англичанин и ще имаме дете до няколко седмици? До сега все излизах извън Англия на всеки 3 месеца, но сега се пада точно когато трябва да се роди детето и не знам какво да правя. Ще ми гръмне главата от притеснение да не би да ме изхвърлят имиграционните след като родя? Ще се радвам ако някой ми помогне със съвет, защото не знам къде другаде да питам
    Успокой се, никой няма да те изхвърли. Ти вече НЕ СИ по имиграционните правила, а си гражданка на ЕС и за теб старите правила отпреди 2007-ма година не се отнасят. Да, така е, че сме със статут на туристи до 3 месеца, но ти не си туристка. Гражданите на ЕС имат право на свободно придвижване и избор на място за живот в ЕС. Друг е въпросът, че оттук нататък, ако си с българско гражданство, имаш някои ограничения върху правото на труд, например, и др. неща, но това е друга тема. Излизането от страната на определен период от време не е необходимо.

Сега се грижи за себе си, изживей си бременността, подготви се за идващата радост и опитай да накараш таткото да поразузнае малко повече за правата ти и да се потруди в тази посока.

Консултации с Help4Bg Услуги за българи в UK от Help4Bg
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Гугъл търсачка на форума

4. БЛАГОДАРЯ candler, rosepetal thanked for this post
    сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: какви права имам като партньор на английски гражданин?

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Да, така е, че сме със статут на туристи до 3 месеца, но ти не си туристка. Гражданите на ЕС имат право на свободно придвижване и избор на място за живот в ЕС.
    Объркала си тук нещо май...
    1. От нищо не става ясно, че не е туристка => по закон има право на 3-месечен престой.
    2. Като граждани на ЕС имаме право на престой до 3 месеца, където и да е в Съюза. След което трябва да упражняваме съюзно право - като наети/търсещи работа с право на работа, самонаети, студенти или self-sufficient (за пенсионерите българи не съм сигурен какви са условията, но тези от др. страни членки могат да останат тук на база на това, че са пенсионери).

В този ред на мисли притеснението ѝ е резонно, но никой няма да тръгне да я "изхвърля" от страната, защото била стояла над 3 месеца без да упражнява съюзно право. По-добре да гледа как да си оправи статута, както я съветваш.

Цитирай Първоначално написано от candler Виж мнението
    Едва ли моето мнение е най компетентно,но ми се струва че трябва да пътувате до БГ преди детето да се е родило и да се върнето обратно преди раждането за да имате нови 3 месеца да осмислите бъдещето.Аз живея с английски партньор от 9 години,но нямам никакви юридически права.Аз съм си аз и с нищо не завися от него,нито пък имам някакви привилегии затова че живеем заедно.Дано се намери някакво благоприятно решение на проблема и бебчето ви да има късмет!
    Или до Испания, понеже е по-топло от България.

Напротив - 2 години доказуемо съвместно съжителство in a durable relationship ти дава право на работа, понеже все едно сте женени.

6. БЛАГОДАРЯ victor07, rosepetal thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Unhappy Относно: какви права имам като партньор на английски гражданин?

за съжаление живеем заедно от 1 година, а не от 2, така че явно е невъзможно да узаконя престоя си по този начин чудех се това че ще родя дете, което е на британски гражданин и ще бъде британски гражданин, не ми ли дава някакви права за престой?? или те двамата ще са си британци, а аз нелегален имигрант? не е много честно това

Не модерирам този форум Аватара на Мила
    Post Thanks / Like

Не разбирам защо говорите за правото на работа на жената. Тя не се е засилила да работи, както виждам, въпросът й не се състои в това.

Това е всичко, което пита. Оттам нататък - ако искате да притесните бременна жена, може да продължавате - тя и без това ясно е изразила притеснението си, сега дай да се правим на умни, за да й обясним, че има основание за безпокойство.

Дунди, ти наистина ли смяташ, че жена, която живее тук от една година, в партньорство с британец и ще има дете скоро, ще се разглежда от закона като туристка? И някой ще й дойде в къщата да й каже - излез от страната, щото трите ти месеца минаха???? Изумявате ме понякога...

Ако тя се интересува от други свои права, като попита - може да й се обясняват. Засега, притеснението е, дали ще има проблеми за това, че живее повече от 3 месеца, без да пресича границите на кралството. Би ли ми обяснил, по какъв начин нарушава законите на Кралството, ако не тръгне да напуска кралството, когато й е дошло времето да роди???

rosepetal, имаш ли регистрация при GP? Ходила ли си на преглед във връзка с бременността си?
    Цитирай Първоначално написано от rosepetal Виж мнението
    за съжаление живеем заедно от 1 година, а не от 2, така че явно е невъзможно да узаконя престоя си по този начин чудех се това че ще родя дете, което е на британски гражданин и ще бъде британски гражданин, не ми ли дава някакви права за престой?? или те двамата ще са си британци, а аз нелегален имигрант? не е много честно това
    От думите ти разбирам, че британецът е декларирал готовност да признае детето и затова то ще бъде записано като британски гражданин, но не е ставало въпрос вие да се жените? По мое мнение ти не си нелегален имигрант. Хайде да тръгнем по обратния начин - кой закон нарушаваш, като живееш тук с британеца?

Консултации с Help4Bg Услуги за българи в UK от Help4Bg
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Гугъл търсачка на форума

9. БЛАГОДАРЯ s_nikolova, victor07, rosepetal, Guеst thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

благодаря за разбирането,Мила всички ми говорят за работа, но както ти казваш аз сега и да искам не мога-терминът ми е след 2 седмици! нито мога да напусна кралството в това положение. на мен проблемът ми е престоят и по-точно, че ще превиша 3-те месеца. иначе съм регистрирана при лекар откакто съм в Англия, с така наречения темпорари статут и го подновявам на всеки 3 месеца. ходя най-редовно на консултации с midwife, а също така имам и Европейска Здравно Осигурителна Карта. Приятелят ми сложи името ми на сметката за водата преди около 4 месеца и се каним да направим това и с другите сметки, но покрай подготовката за бебето малко не ни остава време. Получавам писма от NHS на адресът на който живеем. Иначе за брак не ми е предлагал, а и аз не се натискам, защото не искам ако един ден се скараме да ме обвинява, че за това съм се омъжила за него- за правата в неговата държава. когато дойдох планирахме да мина интервю за НИН и да се регистрирам като self-employed, но така стана, че направихме белята много бързо и не успяхме да направим нищо от планираното. та за това сега съм в това положение и се чудя нарушавам ли закона като оставам повече от 3 месеца или не?

Напреднал
    Post Thanks / Like

вие в момента сте селф суфишиент защото ви издържа някой тук. Трябва да имате comprehensive medical insurance за да се признае това време ако искате да вземете гражданство на 6та година от пристигането ви. Колкото до тези излизания и влизания, това е съвсем безмислено. Като селф съфишиент може да си живеете в Англия колкото си искате, не е нужно да си вадите регистрационен сертификат. При студентите европейската здравна карта се признава като застраховка, не съм сигурен в вашият случай дали това е така.

12. БЛАГОДАРЯ rosepetal thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

благодаря за информацията, ще се заинтересувам за тази comprehensive medical insurance. а, относно ЕЗОК, от болницата ме попитаха за нея и ми казаха да си извадя такава, та за това я имам. явно им върши някаква работа, не знам. понякога имам чувството, че и те не знаят какво да правят..

Sarah
    Guest

Цитирай Първоначално написано от Doondie Виж мнението
    Напротив - 2 години доказуемо съвместно съжителство in a durable relationship ти дава право на работа, понеже все едно сте женени.
    Само искам да добавя нещо от собствен опит. Бях го споменала, но пак ще го напиша за информация. Преди 2 години опитах да кандидатсвам за право на работа с БР1 като партньор на бритиш. Тогава отговора на отказа им беше:
    " Your application as the umarried partner of a British citizen has been refused because under the Rules there are no provision for Bulgarians and Romanians being granted registration certificates in this category"
    После са ми представили какви други възможности. Тогава още разбрах но все още не бях много сигурна, че unmarried partnes може само ако си с българин.Не ми се занимаваше тогава, защото се върнахме в БГ. Но наскоро моя партнер се обади по телефона исках да съм сигурна, вече имаме и дете. Отговорът беше - НЕ. За БГ и Румънци за бритиш като неженени не може.
    Последно редактирано от Doondie : 28-02-2012 на 15:42 Причина: цитат

15. БЛАГОДАРЯ Doondie, rosepetal thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Ами като не може, ще се регистрирам като self-employed и готово Голямо делене ни удрят на българите и румънците- станахме изкупителна жертва на кризата, но какво да се прави.. Иначе днес получих писмо с NHS номер и много се радвам

Напреднал
    Post Thanks / Like

ами тук нали всеки има NHS номер, който потвърждава че си здравно осигурен и имаш право на лечение. аз до сега нямах такъв- бях с временна регистрация при GP и я подновявах на всеки 3 месеца. сега поне за това няма да се притеснявам

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Права на партньор спрямо имот в UK
    От redhotman във форум Право
    Отговори: 28
    Последно мнение: 08-11-2014, 23:58
  2. Партньор/ка на гражданин на ЕС - статут?
    От redhotman във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 26
    Последно мнение: 10-02-2014, 15:30
  3. Отговори: 1
    Последно мнение: 23-09-2013, 15:48
  4. Отговори: 27
    Последно мнение: 08-06-2011, 09:16
  5. Искам да попитам имам приятелка с английски права
    От gosho_333 във форум Accession Worker Cards & Work Permits
    Отговори: 13
    Последно мнение: 25-10-2009, 09:09

Отметки

Правила за публикуване