Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 15 от общо 15
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Процедури за регистриране на българче родено на територията на UK

Здравейте,

Казвам се Гергана и живея в Шотландия от 3 години и половина. Бременна съм в 8-ми месец. С приятеля ми ще напишем писмо до българското посолство в Лондон, за да попитаме как да регистрираме детето и да получи ЕГН. Ако сте минавали по този път, бихте ли ми помогнали с процедурите.

Полезна информация за мен и приятеля ми:

-----> Не сме женени.
    -----> Аз съм студентка и работя part time за KFC. Работих full-time от края на Юни 2011 до средата на Септември 2011.
    -----> Приятеля ми работи full time за KFC.

Ако имате нужда от повече информация, моля питайте!!!

С уважение
    Гергана Димитрова

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Процедури за регистриране на българче родено на територията на UK

Здравей, няма никакво значение какво и къде сте работили за да рег. дете. ЕГН се вади само в БГ или от някой от БГ на когото сте направили пълномощно. Ето процедурата

От болницата ще ви дадат информация къде да запишете детето.

1.Първото, което трябва да направите е да издадете анг. акт за раждане, акта се издава във два варианта, кратък и дълъг. Краткия не се заплаща, а дългия се заплаща и могат да ти издадат колкото копия искаш. На вас ще ви трябва дългия вариант за пред посолствато, защото в него има вписани и родителите.Добре е да си извадите няколко дълги, за да си имате.

2.След като, се сдобиеш с дългия акт трябва да му се постави апостил (официален печат, който удостоверява достоверността на документа) имай в предвид, че няма да ти приемат анг. акт в посолството, ако няма тази заверка.

Ето тук има информация:The Legalisation Office (FCO) - The only competent authority in the UK to issue apostilles and legalisation certificates. как става заверката.Това става по интернет.
    3. С поставения вече апостил на анг. акт отивате в посолството и вадите пасаван на бебето, който важи за 1г. и струва 60 паунда, с пасавана се прибирате в БГ и вадите ЕГН.

Акта за раждане с апостила трябва да се преведе и легализира преди да подадете за ЕГН и паспорт.

Посолството има телефон, може и на него да се обадите. Малко рядко вдигат, но ще успеете.
    Леко раждане и кротко бебе!

3. БЛАГОДАРЯ Avortimida, Татко Барба, Charlotte thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Процедури за регистриране на българче родено на територията на UK

Здравей tsvelichkova,

Благодаря за полезната информация! Обаждахме се на посолството преди около седмица и от там ни казаха да им напишем e-mail за да им обясним подробно ситуацията. Утре ще им пиша и направя запитване за цените на услугите, тъй каот може и да са променени.

Мерси за пожеланията! Всичко хубаво и на теб!

Гергана

Аз съм щастлив татко Аватара на Татко Барба
    Град
    В нас
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от tsvelichkova Виж мнението
    Здравей, няма никакво значение какво и къде сте работили за да рег. дете. ЕГН се вади само в БГ или от някой от БГ на когото сте направили пълномощно. Ето процедурата

От болницата ще ви дадат информация къде да запишете детето.

1.Първото, което трябва да направите е да издадете анг. акт за раждане, акта се издава във два варианта, кратък и дълъг. Краткия не се заплаща, а дългия се заплаща и могат да ти издадат колкото копия искаш. На вас ще ви трябва дългия вариант за пред посолствато, защото в него има вписани и родителите.Добре е да си извадите няколко дълги, за да си имате.

2.След като, се сдобиеш с дългия акт трябва да му се постави апостил (официален печат, който удостоверява достоверността на документа) имай в предвид, че няма да ти приемат анг. акт в посолството, ако няма тази заверка.

Ето тук има информация:The Legalisation Office (FCO) - The only competent authority in the UK to issue apostilles and legalisation certificates. как става заверката.Това става по интернет.
    3. С поставения вече апостил на анг. акт отивате в посолството и вадите пасаван на бебето, който важи за 1г. и струва 60 паунда, с пасавана се прибирате в БГ и вадите ЕГН.

Акта за раждане с апостила трябва да се преведе и легализира преди да подадете за ЕГН и паспорт.

Посолството има телефон, може и на него да се обадите. Малко рядко вдигат, но ще успеете.
    Леко раждане и кротко бебе!

А към кого трябва да се обърна за въпросния апостил,че и нашето момченце ще лети скоро до БГ за ЕГН?
    Малко късно го видях..Благодаря все пак.
    П.С. Само не разбрах как и къде става плащането на таксата.Някой може ли да ме светне.Благодаря.
    Последно редактирано от Татко Барба : 23-01-2012 на 06:00
    Когато видиш някъде да ядат и пият - приближи се, ако видиш, че работят -тръгни си да не пречиш !
    Щедрият човек забравя какво е дал,но помни какво е получил.
    БЕБО Е МЪЖКАР
    Ако немаш проблеми,провери дали имаш пулс.-Пинко розовата пантера.
    "Като умреш, не знаеш, че си умрял и не ти е тежко на теб, а на другите. Същата работа е и като си тъп!"
    http://www.youtube.com/watch?v=MUjpNdOBImc

пристрастен Аватара на Tigarche
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Татко Барба Виж мнението
    А към кого трябва да се обърна за въпросния апостил,че и нашето момченце ще лети скоро до БГ за ЕГН?
    Малко късно го видях..Благодаря все пак.
    П.С. Само не разбрах как и къде става плащането на таксата.Някой може ли да ме светне.Благодаря.
    Плаща се по интернет. .......лошото е че ние плащахме преди година и не се сещам за сайта но ако го намеря ще ти го пусна като link........след като платиш има адрес на които да изпратиш анг.акт за раждане този дългия и след 2 седмици ти го връщат с delivary а на гърба на акта е апостила.......Сега ще се поразровя дано ти дам link
    Последно редактирано от Tigarche : 23-01-2012 на 10:23
    Ако се чудиш къде да отидеш-ела на себе си!

7. БЛАГОДАРЯ Татко Барба thanked for this post
    пристрастен Аватара на Tigarche
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Сега погледнах и сайта е същия но за мое учудване май трябва да се свали и попълни формата от него преди година ние директно платихме по интернет а само акта за раждане пратих по пощата дано се включи някои които е плащал скоро и да каже какво е направил

How to Apply
    Ако се чудиш къде да отидеш-ела на себе си!

9. БЛАГОДАРЯ Татко Барба, eli777 thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Изпринтва се формата и се попълва. Плаща се по интернет, там където пише Pay Online на линка на Тигърче, точка 3а. След това се натиска UK postal applications including return postage charge. След това от дясно си написвате, 1, за един акт за раждане-30 паунда и тиквате 6 паунда за пощенски разходи-общо става 36. Като ви изкара бележката си запишете на изпринтената форма номера на плащането, дата и час беше преди. Ще ви пратят и квитанцията за плащане на имейл. Трябва да сложите самоадресиран плик, без марка, ако сте платили тези 6 паунда и акта за раждане+формата. Прочетете пак какво се иска, че това ми е по спомен, да не са променили нещо. Много бързо престигат, до два три работни дни.
    Ако децата ще летят и ще оправят документите в БГ с един родител трябва пълномощно от другия родител за вадене на ЕГН, за вадене на Паспорт и за връщане в УК. И трите се правят в посолството. Миналата година струваха към 22 паунда всяко, а пасавана към 60 паунда.

11. БЛАГОДАРЯ Татко Барба, eli777 thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Забравих да напиша, че като отивате в посолството ви трябва и самоадресиран плик с марка, тези за 6 паунда. Купете си от вашата поща, така ще ви пратят пасавана. Ако ви е спешно помолете да ви го направят на момента. Аз и без да се моля бяха така добри да ми го направят на момента, но не им е практика.

13. БЛАГОДАРЯ Татко Барба thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Поставяне на апостил на английски акт за раждане

Здравейте. Интересувам се, къде могат да ми поставят апостил на акт за раждане издаден тук в Лондон, така че да го признаят за оригинален като се прибера в България, за да могат да го преведат и издадат ЕГН на детето? Благодаря.

Напреднал
    Post Thanks / Like

How to Apply тук са обяснени стъпките. Само по пощата може вече.

16. БЛАГОДАРЯ Татко Барба thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте,аз имам два дълги акта за раждане ,но се чудя и двата ли да изпратя за апостил или само един ще е достатъчен?

Напреднал
    Post Thanks / Like

Един ще е достатъчен. Дава се за БГ акта за раждане и за друго не ти трябва в БГ. Другия си го пази, тук може да ти потрябва.

19. БЛАГОДАРЯ atlian thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Забравих да попитам ,трябва ли да се обадиш за час в посолството?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Не, просто отиваш между 9:00 и 13:30.

П.П. ако избера доставка на акта с федЕКС и платя допълнителните 6 паунда, трябва ли да поставя и плик А4, с който да ми върнат акта или те ще се погрижат за всичко щом съм платил 6-те паунда?

Напреднал
    Post Thanks / Like

Ако само бащата е български гражданин и детето е родено в Англия процедурата същата ли е?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Автомобилна застраховка, важаща на територията на Сърбия
    От juju02 във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 9
    Последно мнение: 07-03-2014, 09:15
  2. Въпрос относно ПОСТОЯННО пребиваващ чужденец на територията на България
    От Adrenaline във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 5
    Последно мнение: 13-05-2011, 22:32
  3. Отговори: 53
    Последно мнение: 10-05-2011, 23:36
  4. Българските превозвачи да не пътуват на територията на Грузия