Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 7 от общо 7
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране раждане платено или не.

Здравеите.
    НЯМАМ никакви осигуровки здравни а сам бремена и много се претеснявам дали ще ми е платено раждането ...мажат ми работи тои е селф.и има всички док..
    от 2 мес. сме подали за синя и жалта карта ,но чакаме.
    аз ходя на косултации и скан но вчера ми поискаха док. на мажат ми че работи но понеже и 2 неговорим добре езика не се разрахме защо му искат док.на него.
    молбата ми е ако някои е бил като мен или в подобна ситоация да ми каже дали си е плащал и ако е да колко .
    благодаря.

Мама Аватара на ElinaT
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: раждане платено или не.

Цитирай Първоначално написано от bumper Виж мнението
    Здравеите.
    НЯМАМ никакви осигуровки здравни а сам бремена и много се претеснявам дали ще ми е платено раждането ...мажат ми работи тои е селф.и има всички док..
    от 2 мес. сме подали за синя и жалта карта ,но чакаме.
    аз ходя на косултации и скан но вчера ми поискаха док. на мажат ми че работи но понеже и 2 неговорим добре езика не се разрахме защо му искат док.на него.
    молбата ми е ако някои е бил като мен или в подобна ситоация да ми каже дали си е плащал и ако е да колко .
    благодаря.
    Oт колко време сте в УК, вие лично и работила ли сте някога тук, плащала ли сте данъци? А осигурявана ли сте в БГ? Имате ли ЕС здравна карта-European Health Insurance Card? Имате ли брак със съпруга ви или само живеете заедно? Вие за момента с какъв статут сте тука? Имате ли GP тук? В кой месец сте?

Ако не говорите добре английски поискайте за следващата ви среща в болницата, да ви предоставят преводач-interpreter се казва. Имате право на такъв, за да ви обяснят какво искат от вас. Ако нямате право на престой в страната или сте влязла, като ЕС гражданин, трябва бързо да си оправите документите или имат право да ви искат да си платите за услугите на NHS, според зависи от споразумението с България и вашето положение и статут тук, освен ако заболяването и случая ви не се класифицират, като спешни.

За съжаление, бременността не се класира, като спешен-живото застрашаващ случай и ако нямате документи може да се наложи да се заплаща. Дайте малко повече информация за вас, ако обичате, за да можем по-точно да ви отговорим.

If there is one lesson to be learned from history it is that those who believe they have the final truth and they know what is good and right for the rest of us are almost certain to be mistaken.
    The only constant thing in life is change.

Though this be madness, yet there is method in it.William Shakespeare, "Hamlet"
    Politics is war without bloodshed while war is politics with bloodshed. Mao Tse-Tung

Нов потребител
    Post Thanks / Like

ДАимам GP,несам работила ,имам брак,в бг сам осигурявана до ажгуст 2010 ,а в ук йивеем от дек. 2010. аз не знаех ,че съм бремена първите 3 мец. карах цветна бременост и когато разбрах поисках да направя аборт но ми казаха ,че е късно .
    И започнах да ходя на консултации имам картон осигуряват ми преводач и ходих и на скан .
    ,но никога не са ме питали за нещо сварзано с осигураване до преди наколко дена ,а тогава ми поискаха писмо от мажат ми ,че ме издаржа ,а точно тогава нямах преводач и заради това започнах да си мисля за заплащане .
    Затова реших да попитам в бг хелп.
    А от 2 мец. са ми подадени док. в хоом офис но чакаме.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

да добавя нямам европ.здравна карта ,а сега сам края на 5 мец.

Мама Аватара на ElinaT
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bumper Виж мнението
    ДАимам GP,несам работила ,имам брак,в бг сам осигурявана до ажгуст 2010 ,а в ук йивеем от дек. 2010. аз не знаех ,че съм бремена първите 3 мец. карах цветна бременост и когато разбрах поисках да направя аборт но ми казаха ,че е късно .
    И започнах да ходя на консултации имам картон осигуряват ми преводач и ходих и на скан .
    ,но никога не са ме питали за нещо сварзано с осигураване до преди наколко дена ,а тогава ми поискаха писмо от мажат ми ,че ме издаржа ,а точно тогава нямах преводач и заради това започнах да си мисля за заплащане .
    Затова реших да попитам в бг хелп.
    А от 2 мец. са ми подадени док. в хоом офис но чакаме.
    Ако отново ви попитат, кажете им че сте на издръжка на мъжа си и сте dependant. Покажете негови документи, ако се наложи, писмо или разписка, че сте пратили документите си до ХО. Нямам представа колко се чака в днешно време, но се надявам да получите скоро документите и да не се налага да плащате.

По принцип в този случай може да ви накарат да си плащате, но ако им покажете документи, че сте кандидатствали за резиденси, като зависим човек на издръжка на съпруга ви, а той на свой ред си е плащал осигуровките тука, не би трябвало да има проблеми. Въпрос на време е, но не се знае дали бебо ще дойде първи или документите.

Не съм много сигурна, какво друго може да се направи, поне на този етап! Съжалявам, че не мога да ви помогна, но ситуацията е малко объркана. Може би Мадленка, би могла да ви информира по точно.

If there is one lesson to be learned from history it is that those who believe they have the final truth and they know what is good and right for the rest of us are almost certain to be mistaken.

Politics is war without bloodshed while war is politics with bloodshed. Mao Tse-Tung

Мама Аватара на ElinaT
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Нямат право да ви карат да плащате по закон ето какво открих:
    If you are entitled to free NHS hospital treatment, family members including your spouse, civil partner and dependent children will also be able to get free treatment, but only if they are lawfully allowed to live in the UK. In many cases, they must also be living with you throughout your stay to qualify.
    Тъй като съпругът ви е със остановен статут тук, вие можете да ползвате NHS услугите безплатно.
    Както и ето тук още нещо:
    You can receive free NHS hospital treatment if you:-
    have been living legally in the UK for at least 12 months when you start treatment, and did not come to the UK for private medical treatment. Temporary absences from the UK of up to three months (in England, up to 182 days) are ignored

Понеже имате повече от 12 месеца престой в УК, казвате че сте тук от Декември 2010, имате право на безплатно лечение и услуги от NHS.
    Не е нужно да плащате за раждането и всичко покрай него!
    Успех и лека бременност ви желая!
    Последно редактирано от ElinaT : 18-01-2012 на 16:14

Нов потребител
    Post Thanks / Like

много ти благодаря ако знаеш какво значи за мен тоз одговор .......
    толкова бях претеснена че дори неможех да спя много ти благодаря
    аз имам 2 големи синове на 22 и 20 в бг много бях малка когато ги родих и на 33 родих и 3 син и бях приклучила с децата ,но садбата виж на какъв тест ме подложи да имам 4 и вече знаем че и тои е мъж .
    пишати тези неща за да разберат хората които ще го прочетат че никои незнае какво може да го изненада живота .
    отново ти благодаря от все сърце.

8. БЛАГОДАРЯ karollin thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Акт за раждане
    От petkanov във форум Бъдещи майки
    Отговори: 1
    Последно мнение: 19-05-2012, 12:53
  2. Раждане в UK
    От KnBB24 във форум Benefits - Помощи
    Отговори: 13
    Последно мнение: 07-07-2011, 19:15

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми