Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 25 от общо 25
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Британските лекари искат забрана на пушенето в колите

Британската медицинска асоциация призова правителството на страната да забрани пушенето в автомобилите, предаде Би Би Си.

Лекарите мотивират искането си с това, че концентрацията на дима в колите може да бъде много висока заради ограниченото пространство, като насищането с вредни вещества може да е с 20 пъти по-голямо, отколкото в задимен бар.

На особено висок риск при пушене в автомобилите са изложени децата и възрастните хора.

http://news.ibox.bg/news/id_158467238

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

blessed Аватара на the light
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Британските лекари искат забрана на пушенето в колите

Ха дано го забранят. Отдавна трябваше да го сторят....

3. БЛАГОДАРЯ RNOH thanked for this post
    title removed Аватара на CanBoy
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от the light Виж мнението
    Ха дано го забранят. Отдавна трябваше да го сторят....
    е тебе кво те грее тая работа.
    да не би твоя прайвът драйвър да ти пуши цигари в колата докато ти се возиш на задната седалка.
    моя ,ако ми пуши отдавна да съм го уволнил.

mad Аватара на ppepyno
    Град
    East Sussex
    Post Thanks / Like

Егати простотията. Бях чул че в Щатите им били забранили да си пушат в къщи.
    "I wanna rock'n roll all night, and party every day.....''
    ''KISS!!!”

Старо куче Аватара на Virginblack
    Post Thanks / Like

Направо не мога да се начудя до кога някой ще ми бърка в гърлото с някв правила как да правя в собствената си кола дори. Не че имам, не пуша вече месеца, ама съм на път пак да ги почна. Напук бе. У нас ми е забраненто от кооперацията (не че го спазвам де), сега вече и в колата. Тез дето искат свеж въздух да идат на село, в планината. Мое да живееме на смог, не моем една цигара да изтърпим в в ЧУЖДАТА КОЛА.
    Що не забранят садо- мазото в политиката първо.
    As for those of you not related to me, as sloshed as I may be, you may sod off.

7. БЛАГОДАРЯ benquick thanked for this post
    Старо куче Аватара на Virginblack
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ppepyno Виж мнението
    Бе тука е забранено у дома бе. Ако пише че кооперацията е нон смокинг оди пуши, някоя баба все ходи с детектора. Не че ми пречи де, нека си души. Могат да понеса един мръснишки поглед на ден.
    As for those of you not related to me, as sloshed as I may be, you may sod off.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ppepyno Виж мнението
    няа такъв филм.забранено е само да се пуши в закрити общественни помещения,навън всеки си пуши където му е кеф.
    и е мит ,че напушачите гледали като на прокажени,демек правело мноооо лошо впечатление.нищо подобно.
    виж ,ако по време на брейк тайма извадиш от лънч бокса една биричка това вече е достатъчно основание да те приемат за безнадеждно изгубен,оттам и последващите последствия.
    аз за 10 г в америка така и не можах да го намеря за нормално да не можеш да си пушиш цигари в уерхауса ма пушенето на тревичка да се възприема за нещо здравословно.
    там пушенето на трева или смъркането на кока според възможностите на социалната група се възприема като терапия за борба със стреса като започнеш от реднека и стигнеш до мастития адвокат и скъпоплатения доктор ма да удариш една бира през работно време и да смигнеш на някоя мома -ей ако ми паднеш ще ти скъсам шортите може да те вкара в какамангата

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Virginblack Виж мнението
    Бе тука е забранено у дома бе. Ако пише че кооперацията е нон смокинг оди пуши, някоя баба все ходи с детектора. Не че ми пречи де, нека си души. Могат да понеса един мръснишки поглед на ден.
    нейбър уачинг.един път в околностите на бостън в една кръчма ми искаха ид да им се легитимирам за да ми дадат една бира.викам аз тенкю ,че ме подмладихте ,на 21а бях преди още толкова,а келнерката ми вика сори,не си от нашто каунти,няма бира

Аз съм щастлив татко Аватара на Татко Барба
    Град
    В нас
    Post Thanks / Like

По подразбиране

А бе тия доктори ,немат ли си друга работа,та дават умни идеи?
    Когато видиш някъде да ядат и пият - приближи се, ако видиш, че работят -тръгни си да не пречиш !
    Щедрият човек забравя какво е дал,но помни какво е получил.
    БЕБО Е МЪЖКАР
    Ако немаш проблеми,провери дали имаш пулс.-Пинко розовата пантера.
    "Като умреш, не знаеш, че си умрял и не ти е тежко на теб, а на другите. Същата работа е и като си тъп!"
    http://www.youtube.com/watch?v=MUjpNdOBImc

стрелец харпунджия Аватара на sagittarius
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Що имам едно усещане, че се води битка между фармацефтични и цигарени лобисти?
    Няма да е винаги така!
    ....
    От мен зависи!

Post Thanks / Like

Аз съм против пушенето, не защото някой ми пуши в колата, а защото не стига, че се разконцентрират с какво ли не по време на движение, ами и горящите цигари допълнително допринасят за груби грешки докато карат. Особено жените. Мъжете са малко по-добре, ама и при тях се срещат индивиди, къде едно нещо едва правят като хората, а какво остава за две наведнъж....
    Ама това би трябвало да важи повече за България, че по-големи самоубийци от тях няма... Да те е страх в кола да се качиш в Родината..., че и във влак...., за автобус да не говорим....

14. БЛАГОДАРЯ RNOH, amatoria thanked for this post
    Post Thanks / Like

Аз съм против пушенето, не защото някой ми пуши в колата, а защото не стига, че се разконцентрират с какво ли не по време на движение, ами и горящите цигари допълнително допринасят за груби грешки докато карат. Особено жените. Мъжете са малко по-добре, ама и при тях се срещат индивиди, къде едно нещо едва правят като хората, а какво остава за две наведнъж....
    Ама това би трябвало да важи повече за България, че по-големи самоубийци от тях няма... Да те е страх в кола да се качиш в Родината..., че и във влак...., за автобус да не говорим....
    е кво толкоз да ме разсейва пушенето при шофиране.колата ми е автомат и не ми се налага даун или ъп шифтинг,освен това на дълго я опъвам на круз контрол,та с два свободни крка и една свободна ръка се някакси ще държа цигарата

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от CanBoy Виж мнението
    е кво толкоз да ме разсейва пушенето при шофиране.колата ми е автомат и не ми се налага даун или ъп шифтинг,освен това на дълго я опъвам на круз контрол,та с два свободни крка и една свободна ръка се някакси ще държа цигарата
    Заповядай в Англия, изтипосай се на М25 или в самият Лондон (за ситито няма изобщо да споменавам) и тогава ще видя колко ще ти помогне автомата, още повече пък круз контрола... Ама всеки ден - сутрин и вечер...Тогава пак ще си говорим....

Post Thanks / Like

Заповядай в Англия, изтипосай се на М25 или в самият Лондон (за ситито няма изобщо да споменавам) и тогава ще видя колко ще ти помогне автомата, още повече пък круз контрола... Ама всеки ден - сутрин и вечер...Тогава пак ще си говорим....
    аз съм карал по такива места,шосета и магистрали,че ти е бедна фантазията и то с 53 фута ,а не с някава лагерна количка.м25 и лондон ще ти се сторят като някой треторазряден път в глухата провинция
    като пуснеш върджина и чуеш-хай уей фифтийн ис паркинг лот фром д ботхъм ту д топ и някви си 7-8км ги клатиш час и половина
    става дума за градове дълги по 100-200 км с по 10-20 милиона население дето трафик джема започва сутрин в 7 и привършва вечер в 9

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Тука и аз съм съгласна. Щом се криминализира говоренето по телефон, за мен от същия порядък е и пушенето по време на шофиране. Сещам се какво се случва, ако пушачът изпусне цигара или му падне огънчето, докато шофира... Да не говорим за изхвърляне на цигара през прозореца (влизали са ми искри от предишна кола през прозореца при такова действие). Иначе, при спряла кола, не виждам основание за забрана. В това отношение ми се виждат сериозно пресилени нещата. В крайна сметка, ако пушачът има избор да пуши вкъщи в присъствието на когото и да било, не виждам защо в колата, която не е в движение, да е по-различно.

Виж, ако става въпрос за шофьори на такси, които да не пушат, докато ме возят - там съм за.

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

19. БЛАГОДАРЯ the light, RNOH, zmei4o_pk thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Тръгва кампания за пълна забрана на пушенето у нас

Партньорският проект „Да върнем пълната забрана" за тютюнопушенето е подкрепен от филантропския фонд на Блумберг, САЩ, чрез Международния съюз против туберкулозата и белодробните заболявания.

Това стана ясно по време на пресконференция по повод на Международния ден без тютюнопушене.

Проектът има четири направление - събуждане на общественото отношение към проблема на тютюнопушенето, анализ на ситуацията в България и целия свят по отношение на политиките за ограничаване на тютюнопушенето, развитието на коалиция „Живот без тютюнев дим", в която влизат 39 организации, създаването на активна гражданска позиция за контрол на спазването на закона.

Сумата, спонсорирана по проекта, който ще продължи две години, е 210 000 долара.
    Целият материал - тук.

Гугъл търсачка на форума

21. БЛАГОДАРЯ the light thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Тука и аз съм съгласна. Щом се криминализира говоренето по телефон, за мен от същия порядък е и пушенето по време на шофиране. Сещам се какво се случва, ако пушачът изпусне цигара или му падне огънчето, докато шофира... Да не говорим за изхвърляне на цигара през прозореца (влизали са ми искри от предишна кола през прозореца при такова действие). Иначе, при спряла кола, не виждам основание за забрана. В това отношение ми се виждат сериозно пресилени нещата. В крайна сметка, ако пушачът има избор да пуши вкъщи в присъствието на когото и да било, не виждам защо в колата, която не е в движение, да е по-различно.

Виж, ако става въпрос за шофьори на такси, които да не пушат, докато ме возят - там съм за.
    На 100% съм съгласна. Нека си пушат като искат, ама не в движение!

23. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk thanked for this post
    Post Thanks / Like

аз съм карал по такива места,шосета и магистрали,че ти е бедна фантазията и то с 53 фута ,а не с някава лагерна количка.м25 и лондон ще ти се сторят като някой треторазряден път в глухата провинция
    като пуснеш върджина и чуеш-хай уей фифтийн ис паркинг лот фром д ботхъм ту д топ и някви си 7-8км ги клатиш час и половина
    става дума за градове дълги по 100-200 км с по 10-20 милиона население дето трафик джема започва сутрин в 7 и привършва вечер в 9
    И колко ти помогна автоматика и круз контрола? В "треторазрядния път на глухата провинция" от персонален опит твърдя, че ни автоматик, ни цигара (едно време пуших), ни нищо не помага...

Post Thanks / Like

И колко ти помогна автоматика и круз контрола? В "треторазрядния път на глухата провинция" от персонален опит твърдя, че ни автоматик, ни цигара (едно време пуших), ни нищо не помага...
    колко ми помогна,чакай да се замисля.ами например автомата и кр.к ми отне част от ангажиментите по превключване на скоростите чрез скоростния лост,една манипулация по малко която пряко натоварва крайниците на човешкото тяло.на баир например не ми се налага да се съсредоточавам и да държа краката на полусъединител спирачка щото автомата има една функция като спреш на баир колата да се задържа на паркинг режим без да ти се налага да държиш крака натискайки спирачка.
    това всъщност няма никакъво отношение към проблема да се пуше ли в колата или да бъде забранено и не приемам довода/мотива,че пушенето е причина за разконцентрация която е предпоставка за птп,даже напротив ,аз като пушач на който ми е забранено да управлявам автомобила си без да пуша по време на движение съм по опасен за околните,защото ставам нервен от невъзможноста да си поема поредната доза дрога.
    факт.за 30г шоф стаж в българия,европа и северна америка нямам нито едно птп,както и нямам нито един тикет за нарушаване на правилника,не ,че не съм го нарушавал,но никога не е било констатирано,като през цялото това време съм бил активно пушещ.не броя значителното количество паркинг тикети особенно в северна америка,но в случая те са маловажен фактор за моето поведение на пътя като пушещ най малкото заради факта ,че тук става дума за драйвин и смокинг ,а не за паркинг.
    аз по скоро съм да забранят на дамите носенето в купето на автомобила на дамските им чанти,несесери и портмонета за да нямат достъп до разните си видове червила,спирали и мазила по време на движение.така де еври хенд багс инсайд д трънк,сейфти фърст.

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

колко ми помогна,чакай да се замисля.ами например автомата и кр.к ми отне част от ангажиментите по превключване на скоростите чрез скоростния лост,една манипулация по малко която пряко натоварва крайниците на човешкото тяло.на баир например не ми се налага да се съсредоточавам и да държа краката на полусъединител спирачка щото автомата има една функция като спреш на баир колата да се задържа на паркинг режим без да ти се налага да държиш крака натискайки спирачка.
    това всъщност няма никакъво отношение към проблема да се пуше ли в колата или да бъде забранено и не приемам довода/мотива,че пушенето е причина за разконцентрация която е предпоставка за птп,даже напротив ,аз като пушач на който ми е забранено да управлявам автомобила си без да пуша по време на движение съм по опасен за околните,защото ставам нервен от невъзможноста да си поема поредната доза дрога.
    факт.за 30г шоф стаж в българия,европа и северна америка нямам нито едно птп,както и нямам нито един тикет за нарушаване на правилника,не ,че не съм го нарушавал,но никога не е било констатирано,като през цялото това време съм бил активно пушещ.не броя значителното количество паркинг тикети особенно в северна америка,но в случая те са маловажен фактор за моето поведение на пътя като пушещ най малкото заради факта ,че тук става дума за драйвин и смокинг ,а не за паркинг.
    аз по скоро съм да забранят на дамите носенето в купето на автомобила на дамските им чанти,несесери и портмонета за да нямат достъп до разните си видове червила,спирали и мазила по време на движение.така де еври хенд багс инсайд д трънк,сейфти фърст.
    нема нужда да се обяснява6 с по 100 километра ре4и
    вие не разбирате или не искате да разберете 4е това бняма ни6то об6то със забрана на туистид правото ви да се гъзареете!
    аз пък не 6та да имам инциденти по пъти6тата зарад някой малоумник дето захапал цигарата и докат са мъ4и да дърпа или да я запали се натресе в мойта кола!
    да не говорим 4е не 6тете да разберете 4е за вас е зле да пу6ите в такова малко затворено пространстви, 6тото 6те се тровите о6те пове4е.

но понеже за вас самите о4евидно не ви пука, на мен пък ми пука за мене си и за другите наоколо и не искам да ставам жертва на глупостта и болното ви его
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

27. БЛАГОДАРЯ the light thanked for this post
    Post Thanks / Like

дай статистика да видим какъв е % на птп предизвикани от пушещи в момента на аксидента шоф. и какъв на други извършващи несвоственни дейности по време на управлението на автомобила като например гримиране,червисване ,обезкосмяване,бъркане в носа или пиене на кафе и да видим преоритетно от къде да започнем със забраните бруте.

29. БЛАГОДАРЯ darkrose, benquick thanked for this post
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

дай статистика да видим какъв е % на птп предизвикани от пушещи в момента на аксидента шоф. и какъв на други извършващи несвоственни дейности по време на управлението на автомобила като например гримиране,червисване ,обезкосмяване,бъркане в носа или пиене на кафе и да видим преоритетно от къде да започнем със забраните бруте.
    изоб6то не ме интересува каква е статистиката разпределена на горепосо4ените "дейности", важното е 4е е предпоставка за инциденти по пъти6тата.
    едно е просто да седи6 в колата и да пу6и6/пие6 кафе/да си по4е6е6 задника, друго е да прави6 тия не6та докато 6офира6.
    да не говорим 4е вие кат пу6ите, обикновено без кафе не можете да преживеете, та съвсем сложно става...
    няма за какво да ме нари4а6 бруте, при положение 4е нито пу6а, нито си скубя веждите докато карам, нито се 4ервисвам и нямам в колата никакви от тия малоумни игра4ки дето някои си ги зака4ат на огледалото да им се мяткат пред носа непрекъснато

пък и вие не го осъзнавате, ама мисля 4е ако забранят пу6енето 6те ви направят огромна услуга. писна ми да гледам народ с напреднало COPD дето вси4ко дава само и само дробовете им да станат пак здрави, ама нема...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

31. БЛАГОДАРЯ the light thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    изоб6то не ме интересува каква е статистиката разпределена на горепосо4ените "дейности", важното е 4е е предпоставка за инциденти по пъти6тата.
    едно е просто да седи6 в колата и да пу6и6/пие6 кафе/да си по4е6е6 задника, друго е да прави6 тия не6та докато 6офира6.
    да не говорим 4е вие кат пу6ите, обикновено без кафе не можете да преживеете, та съвсем сложно става...
    няма за какво да ме нари4а6 бруте, при положение 4е нито пу6а, нито си скубя веждите докато карам, нито се 4ервисвам и нямам в колата никакви от тия малоумни игра4ки дето някои си ги зака4ат на огледалото да им се мяткат пред носа непрекъснато

пък и вие не го осъзнавате, ама мисля 4е ако забранят пу6енето 6те ви направят огромна услуга. писна ми да гледам народ с напреднало COPD дето вси4ко дава само и само дробовете им да станат пак здрави, ама нема...
    права си ,пушенето на тютюн е много нездравословна зависимост

Post Thanks / Like

В интерес на истината подкрепям и това. Истина е, че едни от най-опасните шофьори са хората в третата възраст, майките с деца и някои "мадами", къде са забравили, че са на платното за движение и се държат все едно са на спа в козметичния салон.

34. БЛАГОДАРЯ RNOH thanked for this post
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

ето кво се случва като пушлявите в колата и се заблейвате
    The Big Lebowski - Lookin' Out My Back Door - 720p - YouTube

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Лекари искат пълна забрана на рекламата на алкохол
    От Suzanne във форум Новини от и за UK
    Отговори: 0
    Последно мнение: 09-09-2009, 12:17
  2. Отговори: 0
    Последно мнение: 07-08-2009, 13:29
  3. Отговори: 1
    Последно мнение: 18-06-2007, 15:52
  4. Отговори: 2
    Последно мнение: 20-09-2006, 00:58
  5. Забрана пушенето в Шотландия на публични места