Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 79
    Не модерирам този форум Аватара на Мила
    Post Thanks / Like

По подразбиране Масови протестни акции в България

Родители от цялата страна ще излязат на протест пред сградата на общината в своя град, с различни социални искания, сред които увеличаване на детските надбавки и премахване на подоходния критерий за достъп до тях.

Протестът е организиран в социалната мрежа Facebook, съобщи Дарик.

Майки и бащи настояват за обвързване на детските надбавки с минималната работна заплата, за да бъдат индексирани с всяко увеличение на минималното възнаграждение.

Преди няколко дни социалният министър Тотю Младенов отхвърли възможността за вдигане на надбавките през тази година и припомни, че държавата осигурява и различни социални услуги за децата.

Родителите настояват за увеличаване на детските надбавки със 75%, както и за двойно увеличение на добавката за близнаци. В момента размерът на детските е 35 лева месечно, а за близнаците се полагат по 52,50 лева за всяко дете или общо 105 лева на месец.

Друго искане на родителите е да се фиксира точна дата, на която да се превеждат детските в цялата страна, тъй като сега парите се превеждат в рамките на няколко дни и някои родители получават помощта в края на месеца, вместо на 20-то число.

Обезщетението за отглеждане на дете след първата година от майчинството да не бъде обвързано с минималната работна заплата, настояват още майки и бащи.

От своя страна министър Тотю Младенов обясни, че над половината от бюджета на социалното министерство се харчи за детските помощи и основна грижа на държавата ще бъде осигуряването на пакет от парична помощ и услуги за всички деца у нас.

http://kafene.net/news.html?fb_990998_anch=20170899

Консултации с Help4Bg Услуги за българи в UK от Help4Bg
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Гугъл търсачка на форума

Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Масови акции днес в България

София. Около 300 цветя ще раздадат неправителствени организации в рамките на инициативата Roma Pride.

Ромското шествие на гордостта в столицата беше отменено заради планираните шествия. Въпреки забраната, студенти от ромски произход все пак се събраха в столицата.

Вместо да демонстрират, те раздават карамфили на минувачите. Инициативата обхвана всички по-големи градове в страната, съобщи бТВ. Раздавайки различни информационни материали и есета, младите хора призоваха към толерантност и обединение.

Кампанията протича под надслова "Имам една мечта: Да учим и живеем заедно".

Млади хора раздават цветя и есета, в които деца разказват какво могат да направят за ромската общност, защо искат да учат и да работят за страната си. Организаторите искат да покажат, че всички деца имат едни и същи мечти и възрастните трябва да ги подкрепят и да им покажат как да ги осъществят.

В есетата темите са две - едната за смисъла на образованието, а другата какво могат да направят за тяхната общност.

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Гугъл търсачка на форума

Post Thanks / Like

200-метрова рисунка в защита на толерантността

Сливен. Сливенските деца създадоха най-дългата рисунка в защита на толерантността. По този начин те се присъединиха към националната кампания "Имам една мечта: да учим и живеем заедно", която се организира в отговор на вълната от насилие и омраза.

Повече от 300 деца от целия град се включиха със свои рисунки на ларгото в Сливен. Идеята е на Даниела Ненчева, директор на художествената галерия "Димитър Добрович". В ранния следобяд рисунката достигна цели 200 метра дължина. Според Ненчева ако рисунката стане по-дълга, Сливен може да кандидатства за Гинес.

Гугъл търсачка на форума

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Има гласове за премахване на детските и в замяна опрощаване на данъци.
    Ако имаш много деца, значи трябва да работиш за да си ги издържаш. Щом работиш, значи имаш доходи и трябва да плащаш данъци. Държавата може да помогне именно като опрости от данъка за всяко дете. Така тези, които определено НЕ искат да работят, те няма и да получават нищо. Нали се сещате, че определени групи няма да раждат деца заради държавните помощи!

5. БЛАГОДАРЯ Petko_Tomrushki, mirgad thanked for this post
    Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

Супер.
    Очаквам по медиите да излезе най-силния коз.
    Образована, симпатична циганка с едно дете роптае против остарелите културни разбирания.
    И се сформира организация за равни права на жените, насочена предимно към бедни, необразовани и невладеещи добре български език, български гражданки.

Колкото до детските помощи - единственото което знам е че НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ДАВАТ НИКАКВИ ПОМОЩИ ЗА ТРЕТО ДЕТЕ, А ако случайно имаш трето, ГУБИШ ПОМОЩИТЕ И ЗА ПЪРВИТЕ ДВЕ!
    Това е ясен знак, че държавата желае постоянна оптимална бройка население на територията си.

Тези дни се срещах с много мои приятели и ги разпитвах за отношението им.

Ще ви кажа истината, такава каквато е.
    ВСИЧКИ МРАЗЯТ ЦИГАНИТЕ И ЖЕЛАЯТ СМЪРТТА ИМ.
    МАСОВО, СЕ ЖЕЛАЕ ЕТНИЧЕСКИ ГЕНОЦИД.
    Никой не споделя моите идеи и разбирания (въпреки че най-арогантно ви заявявам, аз имам най-ясна представа, а тази на "масите" е изкривена)

След като ги накарах да си представят образно изоставените постройки от индустриалната зона на града им как се трансформират в концентрационни лагери за цигани и как и кой ще ги убива систематично там - половината се стреснаха, другата половина продължиха да настояват, че те са виновни и белия човек е длъжен да разчисти намножилата се маса.

Най-интересен ми беше спора с една майка-българка с едно дете. Тя категорично не беше съгласна, че бройката на децата имала значение, а само това с образованието на циганетата.

Питах я, ако иска да има три деца, то като си делят имуществото след смъртта на родителите, няма ли да ги принуди да имат по-малко отколкото тя самата.
    Или разчита, че детето й агресивно ще присвои някъде, нещо от някой от света?!
    Тук се замисли, но не каза, че съм прав.

Шокиран съм от мисълта, че аз съм "елит". Че аз съм по-умен и знам повече от милиарди презряни глупаци.

Срещал съм хора, които не знаят. Но прозрението, че са МИЛИАРДИ ме шашна.

Милиарди хора си мислят че за третото дете ще се намери място, има....Без да му се намали порциона, без да загине във война.

Не можеш да вървиш срещу тълпата!
    Ей, затова "елитът" не ви е виновен за нищо.

Както се възмутих от присъдата в Хасково за "проповядване" на джихад.

И аз мога да кажа на как Пена, мъжа й, и още десет комшии да си ядат говната за здраве, дълголетие, щастие и понеже Невидимия тъй написал едно време в една книга...

И после що мен трябва да ме съдят, че те са прости?!
    Аз само им продадох съдинката, в която следваше да консимират изпражненията си. И ежемесечно я благославях срещу таксичка.

Аз стигнах до тоя философски проблем, навършвайки 30 годишна възраст

Имаме ли право да печелим от хорската простотия?

Виновни ли са хората, организирали подпалването на имотите на цар Киро?
    За самото подпалване - не!
    По същия начин следва да подпалят и всички вили в Банкя, в митническите села и т н. Знаем кои имоти на кой са, нали? И как се е сдобил с тях.

Но...кой ви обясни че цар Киро не е само престъпник, ами и циганин?

И срещу какво точно протестирате като сте против "циганската държава"

Искам поне един от вас ясно да обобщи каква е тая "циганска държава"
    И каква е "българската"

И кой управлява процесите в държавата?

Кога ще разберете, че няма смисъл да си губим времето в мечти за войни и геноцид.

Всъщност - не! Всъщност вие точно това искате.
    Искате БАТАК. Само че тоя път вий ще колите.

Знам, половината от вас са се стреснали.
    Но другата половина още фантазира за дълбока яма напълнена с трупове с неприятен кафяв цвят на кожата. Абе неприятно по-тъмен от вашия.

След като изпълните фантазията си, си помислете, дали вашия шеф циганин ви уволни последно от работа, понеже сте искали повишение или поне трудов договор...

Истинския проблем е това, че се позволи на тоя етнос ДА НЕ реагира адекватно на социално-икономическия шок и т нар план "Ран ЪТ"

Без да казвам, че тоя план е нещо хубаво, ще ви кажа едно ЗАДЪЛЖИТЕЛНО нещо, което трябваше да направим, ама ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.
    Без дебат, без спор, без губене на време.

Трябваше да станем 6 млн

Циганския етнос не се подчини и не разбра това...
    И никой не искаше да мисли какво ще правят тия прости, необразовани, мразени деца като пораснат.

ще ги трепем...няма начин
    нали?

аборт на третото лапе сега или трепане след двайсет години.

Някой мислил ли е какво ще правим лапетата на многолюдните семейства в мюсюлманските държави, дет са у пустините и буквално ядат петрол. (ама докога?)

Ще кажете че не сте виновни?
    И да, и не

Първо, вий наистина нямате три лапета

Но второ, вий все още си мислите че три лапета са ок, само че нали ако имахте парите сигурно или де да знам...

Българите СА расисти.
    ФАКТ!
    Ако ти си българин и не си расист, не си крий главата в пясъка и да заявяваш че ми се сърдиш, щото не всички българи са били расисти.
    Бааааа!!!!

Хубаво, мойта е грешката.
    Всичките ми познати и приятели са българи И расисти, но това е случайно, нали?

Народ, който използва "циганин" и "педдерас" като обидни думи, масово, без да се чувства неудобно е изостанал народ.

Да, има изостанали народи.
    Моя е такъв.

Никой от моя народ днес няма да се сети, че едно време наште чорбаджии строяха НЕ ЦЪРКВИ, те построиха читалищата...
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

7. БЛАГОДАРЯ Red Baron, Leyla thanked for this post
    Старо куче Аватара на Virginblack
    Post Thanks / Like

Kaк е възможно човек да причинява и да желае смъртта на друг човек? И след като се е стигнало до тук мисля, че е време експериментът да приключи. Никой живот не може да бъде откупен с друг живот. Всяко нещо може да се овладее и има начин, стига да има акъл горе.
    Оставете децата на мира.
    As for those of you not related to me, as sloshed as I may be, you may sod off.

9. БЛАГОДАРЯ Мила, mirgad thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Такива новини задълбочават проблема.................защото ...........оффф .......е повърхностен поглед и нищо което да показва истинските желания на хората.....

както и да е, нищо ново, хората са били и по-заблудени

Старо куче Аватара на Red Baron
    Град
    Chiang Mai-Thailand/UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от korry Виж мнението
    Супер.
    Очаквам по медиите да излезе най-силния коз.
    Образована, симпатична циганка с едно дете роптае против остарелите културни разбирания.
    И се сформира организация за равни права на жените, насочена предимно към бедни, необразовани и невладеещи добре български език, български гражданки.

Колкото до детските помощи - единственото което знам е че НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ДАВАТ НИКАКВИ ПОМОЩИ ЗА ТРЕТО ДЕТЕ, А ако случайно имаш трето, ГУБИШ ПОМОЩИТЕ И ЗА ПЪРВИТЕ ДВЕ!
    Това е ясен знак, че държавата желае постоянна оптимална бройка население на територията си.

Тези дни се срещах с много мои приятели и ги разпитвах за отношението им.

Ще ви кажа истината, такава каквато е.
    ВСИЧКИ МРАЗЯТ ЦИГАНИТЕ И ЖЕЛАЯТ СМЪРТТА ИМ.
    МАСОВО, СЕ ЖЕЛАЕ ЕТНИЧЕСКИ ГЕНОЦИД.
    Никой не споделя моите идеи и разбирания (въпреки че най-арогантно ви заявявам, аз имам най-ясна представа, а тази на "масите" е изкривена)

След като ги накарах да си представят образно изоставените постройки от индустриалната зона на града им как се трансформират в концентрационни лагери за цигани и как и кой ще ги убива систематично там - половината се стреснаха, другата половина продължиха да настояват, че те са виновни и белия човек е длъжен да разчисти намножилата се маса.

Най-интересен ми беше спора с една майка-българка с едно дете. Тя категорично не беше съгласна, че бройката на децата имала значение, а само това с образованието на циганетата.

Питах я, ако иска да има три деца, то като си делят имуществото след смъртта на родителите, няма ли да ги принуди да имат по-малко отколкото тя самата.
    Или разчита, че детето й агресивно ще присвои някъде, нещо от някой от света?!
    Тук се замисли, но не каза, че съм прав.

Шокиран съм от мисълта, че аз съм "елит". Че аз съм по-умен и знам повече от милиарди презряни глупаци.

Срещал съм хора, които не знаят. Но прозрението, че са МИЛИАРДИ ме шашна.

Милиарди хора си мислят че за третото дете ще се намери място, има....Без да му се намали порциона, без да загине във война.

Не можеш да вървиш срещу тълпата!
    Ей, затова "елитът" не ви е виновен за нищо.

Както се възмутих от присъдата в Хасково за "проповядване" на джихад.

И аз мога да кажа на как Пена, мъжа й, и още десет комшии да си ядат говната за здраве, дълголетие, щастие и понеже Невидимия тъй написал едно време в една книга...

И после що мен трябва да ме съдят, че те са прости?!
    Аз само им продадох съдинката, в която следваше да консимират изпражненията си. И ежемесечно я благославях срещу таксичка.

Аз стигнах до тоя философски проблем, навършвайки 30 годишна възраст

Имаме ли право да печелим от хорската простотия?

Виновни ли са хората, организирали подпалването на имотите на цар Киро?
    За самото подпалване - не!
    По същия начин следва да подпалят и всички вили в Банкя, в митническите села и т н. Знаем кои имоти на кой са, нали? И как се е сдобил с тях.

Но...кой ви обясни че цар Киро не е само престъпник, ами и циганин?

И срещу какво точно протестирате като сте против "циганската държава"

Искам поне един от вас ясно да обобщи каква е тая "циганска държава"
    И каква е "българската"

И кой управлява процесите в държавата?

Кога ще разберете, че няма смисъл да си губим времето в мечти за войни и геноцид.

Всъщност - не! Всъщност вие точно това искате.
    Искате БАТАК. Само че тоя път вий ще колите.

Знам, половината от вас са се стреснали.
    Но другата половина още фантазира за дълбока яма напълнена с трупове с неприятен кафяв цвят на кожата. Абе неприятно по-тъмен от вашия.

След като изпълните фантазията си, си помислете, дали вашия шеф циганин ви уволни последно от работа, понеже сте искали повишение или поне трудов договор...

Истинския проблем е това, че се позволи на тоя етнос ДА НЕ реагира адекватно на социално-икономическия шок и т нар план "Ран ЪТ"

Без да казвам, че тоя план е нещо хубаво, ще ви кажа едно ЗАДЪЛЖИТЕЛНО нещо, което трябваше да направим, ама ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.
    Без дебат, без спор, без губене на време.

Трябваше да станем 6 млн

Циганския етнос не се подчини и не разбра това...
    И никой не искаше да мисли какво ще правят тия прости, необразовани, мразени деца като пораснат.

ще ги трепем...няма начин
    нали?

аборт на третото лапе сега или трепане след двайсет години.

Някой мислил ли е какво ще правим лапетата на многолюдните семейства в мюсюлманските държави, дет са у пустините и буквално ядат петрол. (ама докога?)

Ще кажете че не сте виновни?
    И да, и не

Първо, вий наистина нямате три лапета

Но второ, вий все още си мислите че три лапета са ок, само че нали ако имахте парите сигурно или де да знам...

Българите СА расисти.
    ФАКТ!
    Ако ти си българин и не си расист, не си крий главата в пясъка и да заявяваш че ми се сърдиш, щото не всички българи са били расисти.
    Бааааа!!!!

Хубаво, мойта е грешката.
    Всичките ми познати и приятели са българи И расисти, но това е случайно, нали?

Народ, който използва "циганин" и "педдерас" като обидни думи, масово, без да се чувства неудобно е изостанал народ.

Да, има изостанали народи.
    Моя е такъв.

Никой от моя народ днес няма да се сети, че едно време наште чорбаджии строяха НЕ ЦЪРКВИ, те построиха читалищата...
    Здравей Кори! За първи път ти изказваш нещо като поинт! И не смятам че си гей!!! Просто си ама много объркан. Върховното щастие на гейовете съм чувал е да имат деца (нещо като ребелиан срещу отхвърлящата ги с-ма) gay homer - YouTube
    Ти защитаваш толкова отявлено малтусианството че влизаш в друго противоречие брато.....
    "Особено ни вълнува поправянето на неправдата извършена срещу България" Адолф Хитлер 1941г.

Град
    Chiang Mai-Thailand/UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    София. Около 300 цветя ще раздадат неправителствени организации в рамките на инициативата Roma Pride.

Ромското шествие на гордостта в столицата беше отменено заради планираните шествия. Въпреки забраната, студенти от ромски произход все пак се събраха в столицата.

Вместо да демонстрират, те раздават карамфили на минувачите. Инициативата обхвана всички по-големи градове в страната, съобщи бТВ. Раздавайки различни информационни материали и есета, младите хора призоваха към толерантност и обединение.

Кампанията протича под надслова "Имам една мечта: Да учим и живеем заедно".

Млади хора раздават цветя и есета, в които деца разказват какво могат да направят за ромската общност, защо искат да учат и да работят за страната си. Организаторите искат да покажат, че всички деца имат едни и същи мечти и възрастните трябва да ги подкрепят и да им покажат как да ги осъществят.

В есетата темите са две - едната за смисъла на образованието, а другата какво могат да направят за тяхната общност.

Е кажи ти асоциираш ли се с това или го съобщаваш просто така(важно е монетите да тракат в касичката)
    "Особено ни вълнува поправянето на неправдата извършена срещу България" Адолф Хитлер 1941г.

13. БЛАГОДАРЯ Petko_Tomrushki thanked for this post
    Нов потребител Аватара на Bekii
    Post Thanks / Like

Нищо ново под слънцето....но защо трябва да съдим хората на които им липсва висшата форма на мислене,не съм убедена,че циганите раждат заради детски и помощи,които са просто една незначителна сума а поскоро от незнание и неграмотност.Шокирана съм от факта,че в днешно време има хора,които мразят до желание за смърт по същата логика всички българи от Англия трябва да бъдат изолирани,защото са различни натоварват системата и икономиката,едвали ще ме убедите ,че 100 % от живеещите в Англия българи работят 24 часа и не са в тежест на английската система.Ако се поровите в Европейските фондове ще видите,че парите ,които са отпуснати за интегриране и образование на циганите са потънали в касите на разни институционални чиновници,които широко усмихнати пред медиите развиват теории какво правят за благото на така наречения цигански народ.В такъв случай си задавм въпроса кой е по крадлив циганина или чиновника и каква е разликата между тях единия краде защото няма какво яде а другия защото трябва да си изучи единственото чедо в Кембридж ли?Жалко за хората ,които все още се занимават с национализъм бедната душица си остава винаги бедна даже и в златен кафез да е.
    "Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет."/Сократ

15. БЛАГОДАРЯ Demy thanked for this post
    Post Thanks / Like

Не разбрах кой питаш. Може би, Мила.

Но аз ще ти отговоря, че МНОГО ми харесва.

Само че...това биха били празни приказки ако в държвата ДВЕ РАЗЛИЧНИ ЕТНИЧЕСКИ ГРУПИ практикуват РАЗЛИЧНИ репродуктивни стратегии. Просто ще е невъзможно!

Сега е невъзможно!

Затова ако наистина тези студенти имат същата мечта каквато и аз, нека се замислят върху уеднаквяването на репродуктивните страгеии всред различните етноси.

Само това ни пречи, братя и сестри! Толкова е просто, и се шашкам, че само аз го виждам.

Да! Можем да живеем, учим и работим.
    Но само ако циганката има самочувствие, образование, кариера, права и ражда по 1-2 циганчета. Циганите нямат НИКАКВА РОЛЯ. Освен да държат в подчинение мизерия и бедност циганките.
    Което значи ЗАБРАНА за т нар "купуване на булки", примерно....

Не може да толерираме остарели културни традиции, които ни носят проблеми и заплашват личните ни свободи...
    Последно редактирано от korry : 01-10-2011 на 20:19
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

17. БЛАГОДАРЯ Nikolay Nenov thanked for this post
    Post Thanks / Like

Не разбрах кой питаш. Може би, Мила.

Но аз ще ти отговоря, че МНОГО ми харесва.

Само че...това биха били празни приказки ако в държвата ДВЕ РАЗЛИЧНИ ЕТНИЧЕСКИ ГРУПИ практикуват РАЗЛИЧНИ репродуктивни стратегии. Просто ще е невъзможно!

Сега е невъзможно!

Затова ако наистина тези студенти имат същата мечта каквато и аз, нека се замислят върху уеднаквяването на репродуктивните страгеии всред различните етноси.

Само това ни пречи, братя и сестри! Толкова е просто, и се шашкам, че само аз го виждам.

Да! Можем да живеем, учим и работим.
    Но само ако циганката има самочувствие, образование, кариера, права и ражда по 1-2 циганчета. Циганите нямат НИКАКВА РОЛЯ. Освен да държат в подчинение мизерия и бедност циганките.
    Което значи ЗАБРАНА за т нар "купуване на булки", примерно....

Не може да толерираме остарели културни традиции, които ни носят проблеми и заплашват личните ни свободи...

Кори, аз като по- тъпа от тебе, щото нали все викаш колко си умен, искам да те питам като ги правиш тези апели ти ли ще си там да им правиш абортите и да убиваш зародиши, ти ли ще си пред някоя газова камера със стотина циганчета? Щото ако си ти, искам да дойда да видя как точно ТИ ще го направиш. Или само викаш братята и сестрите.

Уеднаквяване на репродуктивни стратегии. Аре да си говорим не като за защита на докторат ако искаш.

Post Thanks / Like

ако ме видиш пред газовата камера ще е сигурно да я събарям
    абсурдно е да трепем родени човечета.

но, безплатни спирали и аборти след второто лапе - да.
    противозачатъчни, презервативи - образованата жена знае много добре как да прави секс и да няма деца, нали?

Освен това, ако въпросната бъдеща майка не успее да демонстрира, че разполага със самостоятелна стая за всяко от детето си...Какво си мисли, тя?
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

20. БЛАГОДАРЯ Nikolay Nenov thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Red Baron Виж мнението
    Е кажи ти асоциираш ли се с това или го съобщаваш просто така(важно е монетите да тракат в касичката)
    Не се асоциирам с нищо, което пускам в новините. Всеки друг има право да предлага новини, които намери за добре.

Ако питаш за личното ми мнение, мисля, че е похвален куражът на ромските студенти да участват в такова събитие - след всичко, което четем, че става в България. А може би това, което четем, просто е прекалено преекспонирано.

Гугъл търсачка на форума

22. БЛАГОДАРЯ korry thanked for this post
    Post Thanks / Like

противозачатъчни, презервативи - образованата жена знае много добре как да прави секс и да няма деца, нали?

Освен това, ако въпросната бъдеща майка не успее да демонстрира, че разполага със самостоятелна стая за всяко от детето си...Какво си мисли, тя?
    Гледай сега, в много държави имат по много деца. Една от добрите ми приятелки в Кипър има пет деца на 32 години. Има семейства с по осем, девет. Те казват, както мисля и аз, че детето е Божи дар и няма да чуеш жена да направи аборт там. Предлагам да внедриш стратегията си там, в Индия, Китай и т.н. Това , че се ражда дете не е проблем. Проблем е в каква среда расте и на какви ценности се учи. И трябва да ти кажа, че многодетните семейства в Кипър живеят доста бедно, там няма бенефити, няма и детски. Обаче не крадат, не убиват и почитат рода си и живеят кротко и в мир ( е, да, разбира се се научават как да плющят по гърбовете на робите, ама тва друга тема). Понякога ми се е искало едно цунами да повлече целия им остров. Обаче после заживях в цивилизована Европа и видях колко съм грешила. Не ме интересува политическата страна на въпроса, просто ми е гадно, когато в една тема се обсъжда смърт. Да, би било решение да се ограничи раждаемостта им, но това няма да промени ценностната им система.

24. БЛАГОДАРЯ Мила, captain caveman thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

А образованият мъж?

...и ако няма стая, Какво си мисли тя? Може би, че живее в UK?

26. БЛАГОДАРЯ Virginblack thanked for this post
    Post Thanks / Like

Това, че се ражда дете не е проблем.
    Проблемът почва с ТРЕТОТО дете, което автоматично лишава предните две от това да имат, колкото сте имали вие - родителите му.

Знаете много добре, че хората се нуждаят от територия, вода, земеделска земя - минимум.

Тия репродуктивни стратегии от едно време, когато хората са измирали от болести и епидемии, преди ваксините. Когато не сме употребявали толкова много изкопаеми горива, въобще от едно време работи.

Сега ситуацията е съвсем различна - детската смъртност е намалена заради ваксините. Продължителността на живота е увеличена (аз примерно вече трябваше да съм труп, ако не бях опериран)

Всеки който има трето дете с цялото си невежество промотира войната в бъдещето.
    НЕ АЗ! Аз просто ви осведомявам какво ще се случи.
    Приятелката ти от Кипър е виновна.
    И ония от "Вяра и Общество" - православното християнско семейство с четири лапета, те също са виновни. Макар и по-малко, щото то по принцип много други пък са се отказали нацяло в нашия етнос.

Значи аз се чудя как не може да се разбере, то си е очевидно...

Противниците на Малтусианството твърдят, че няма Глад, понеже в момента повече хора страдат от наднормено тегло, отколкото от глад. Което за тях е доказателство че се произвежда достатъчно, но не се разпределя.

Аз пък ще кажа друго - невежата биологична маса, също както скакалци на полето, види ли храна и почва да нараства. Свърши ли храната, настъпва масово измиране.

Образования човек контролира тези процеси.
    Кажете го честно - невъзможно е твоите осем деца в бъдеще да не поискат нова земя, нови къщи, нови ресурси за тях, че и те ако решат да имат тъй по повечко челяд?!
    Ми то тая планета стои все същата, бе! Реките вече пресъхват от интензивното поливане за земеделие!

Противниците на Малтусианството твърдят, че ако цялото население се премести в къщи с двор и щяло да се побере в щата Тексас. Да, ама един двор стига ли да се изхраниш?! Колко земи още ще искаш за земеделие, пасища и животни? колко вода още?

Учените са го изчислили вече и съм ви дал и филма на ББС.

Ако искате да живеете като пакистанци - 18 млрд
    Ако искате като американци - 1,5 млрд
    Ако искате като Англичани - 2,5 млрд

В момента доста хора живеят добре, благодарение на залежите от изкопаеми горива. Когато те свършат, дори да осигурим достатъчно енергия отдругаде земята ще свърши. Дори да осигурим хидропоника и почнем да отглеждаме във височина или да се заровим в земята, тогава ще трябва да внимаваме с водата.
    Откъдето и да го погледнеш, каквито и да са технологиите - ние сме ограничени.

Докато не открием възможност да живеем на други планети, някъде в Космоса. То ние сме длъжни да контролираме бройката на населението си.
    Няма ако, няма но, няма трети път, даже няма и смисъл от дебат или различни мнения - това е положението!

Освен разбира се ако не искате едно друго нещо - вий ги раждайте кат мормотки едно след друго, пък после у войните нека оцелее по-кръвожадното...Войни ще има - но не аз ще съм ги предизвикал, нито пък аз ги желая.
    ХОРАТА С ТРИ ДЕЦА И ПОВЕЧЕ ГИ ПРАВЯТ!

Ако на дадена територия една част от хората живеят разумно, правят по две деца и се развиват без да прекрачват границите на имота си и нуждите си от питейна вода и т н, то те ще бъдат нападнати от намножилата се сган в палатките пред двореца им. Нали?

Ей, това е положението с факта че един етнос ражда повече.
    Ей, това е същото положение с факта, че неевропейските имигранти пренасят на континента вредните си навици.
    Ей, това е същото положение с факта че в момента в Бангладеш са се наплодили като комари на територия колкото България и Македония взети заедно съжителстват 150 000 000 хора, които даже са настоявали да се отделят от Индия по признак религия - те са мюсюлмани, а не хиндуисти.

Всяка от тези държави, народности, етноси, приятелката ви с осемтяхто деца ВИ КАЗВАТ ЕДНО НЕЩО - мине се не мине време, ама ти с твойте две деца, ще трябва да ДЕЛИШ С НАС, демек да имаш по-малко...иначе...иначе какво?
    Смятате че няма да ви го заявят ли?

Добреееее

П.С. Образования мъж, нийде не го слагам, щото той не решава колко деца може да роди, нали? Къвто и мъж да си, ако срещу теб има група от образовани жени, които могат и да те набият или убият, ако си позволиш насилие, ти няма да имаш никаква дума. Жената казва колко да са децата, които ТЯ ще роди. Образования мъж ще се образова, че да има повече шансове пред образованата жена. Да се образова жената е важно. Мъжете ще ги последват автоматик...
    Последно редактирано от korry : 01-10-2011 на 21:30
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Demy Виж мнението
    А образованият мъж?

...и ако няма стая, Какво си мисли тя? Може би, че живее в UK?
    Бе моето няма самостоятелна стая. Дали съм чак пък токоз необразована
    И сега тъкмо четох в нета една дилема на една българка дали да роди или не, щото имала големи болки първия път и била на 34 иначе имали покрив, ама приятелят й искал деца, ама тя не искала, че боляло.

29. БЛАГОДАРЯ korry, Demy thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Virginblack Виж мнението
    Бе моето няма самостоятелна стая. Дали съм чак пък токоз необразована
    И сега тъкмо четох в нета една дилема на една българка дали да роди или не, щото имала големи болки първия път и била на 34 иначе имали покрив, ама приятелят й искал деца, ама тя не искала, че боляло.
    ей, виждате ли че от мъжа нищо не зависи

а колкото до стаята за твоята дъщеря, мисли по-глобално, за всичките ви имоти на куп (плюс лапетата на роднините)

ама едва ли си толкоз проста, щот вече можеше да ги нацвъкаш още пет-шест и да ореваваш орталъка че "нямали ко да ядат"

Аз между другото сериозно се замислям дали да не пусна тема ПРОТИВ това да се даряват пари за "гладуващите деца". Колкото и мракобесно да звучи, фактите всъщност показват, че там където се установи, че от дадена хуманитарна катастрофа се изкарват пари и стремежа е....тя да бъде удължена във времето, щото това е източник на доходи.

Така че тия благотворителни кампании НЕ разрешавата проблема, а всъщност наливат масло в огъня.

Да напомня, че държавата където е НАЙ-ОПАСНОТО свръхраждане е...САЩ!
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Град
    Chiang Mai-Thailand/UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Не се асоциирам с нищо, което пускам в новините. Всеки друг има право да предлага новини, които намери за добре.

Ако питаш за личното ми мнение, мисля, че е похвален куражът на ромските студенти да участват в такова събитие - след всичко, което четем, че става в България. А може би това, което четем, просто е прекалено преекспонирано.
    С други думи и Киро че е обвързан със смърта на българското момче е "прекалено преекспонирано" и.....ама за какво всъщост е тая врява- простаци....нека има мир "похвален е куражът на (ромските студенти)"

Напреднал
    Post Thanks / Like

Галерии | Фотогалерия: Митинг и шествие в София след Катуница - фотогалерия - Dnevnik.bg

Шествието на Българския народен съюз тръгна от НДК към парламента. Призивите на организаторите бяха да няма расистки скандирания и това почти стана факт

Реклама

Post Thanks / Like

ей, виждате ли че от мъжа нищо не зависи

а колкото до стаята за твоята дъщеря, мисли по-глобално, за всичките ви имоти на куп (плюс лапетата на роднините)

ама едва ли си толкоз проста, щот вече можеше да ги нацвъкаш още пет-шест и да ореваваш орталъка че "нямали ко да ядат"

Аз между другото сериозно се замислям дали да не пусна тема ПРОТИВ това да се даряват пари за "гладуващите деца". Колкото и мракобесно да звучи, фактите всъщност показват, че там където се установи, че от дадена хуманитарна катастрофа се изкарват пари и стремежа е....тя да бъде удължена във времето, щото това е източник на доходи.

Така че тия благотворителни кампании НЕ разрешавата проблема, а всъщност наливат масло в огъня.

Да напомня, че държавата където е НАЙ-ОПАСНОТО свръхраждане е...САЩ!
    Едно е сигурно, ти няма да станеш родител, а ако станеш, няма да си добър родител ако така ще учиш децата си. Ти дай роди първо едно, после ще го мислиш.
    Първо моята фамилия няма имоти.
    Второ, ще цвъкам колкото си искам и когато си искам. Ти не си тоя дето ще ми каже. Не мисли,че първата ми работа в понеделник ще е да ида да ми вържат тръбите да не ям от храната ти.
    Най мразя, хора дето не са родители да дават акъл как да се планира семейство, как да се ражда деца и как да се гледат. Тва все едно аз да издам книга по риболов. Ай сиктир, че тая тема ми дигна кръвното. Що не вземат да правят вазектомия на вас се чудя, че да не се подяжда населението. Или да ви правят евнуси? Как ти се чини идеята? Що само жените да блъскаме противозачатъчни, че да им е кеф на мъжете и да се чудим после как да лекуваме последствията. Що НИЕ да си бодем спиралите??? Знам,че ще напишеш реферат, но загубих интерес.

Старо куче Аватара на llyudo58
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Кори,изобщо не мога да се съглася с теориите ти,но признавам ,че си забавен.Особено когато пишеш не много дълги постове.Съжалявам,че нямам твоето свободно време за да си поприказваме по-дълго и подробно в писмен вид.Все пак, казаното от теб тук буди размисли.Понякога!
    А може и да не те разбирам.Както мене не ме разбират някои и си мислят,че съм готов за или, че предлагам масово изтребление на циганите.
    Планетата земя е един жив организъм,а ние сме по-нищожни и от въшки по главите на хората.Когато е необходимо,Земята ще се отърси от нас хората и ще остави само толкова,колкото няма да я застрашават.Така че не се кахъри за многочислеността и изхранването на населението в глобален мащаб
    С поп в кръчма,с патка във вода и с модератор в спор не се влиза!!!

35. БЛАГОДАРЯ Red Baron, mirgad thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

[I]Да приемем, че случаят в Катуница Не е политически, НЕ е етнически, криминален е, преекспониран е и за сега го третират като пътен ицидент...!!! Е, те дори и криминален случай не могат да разрешат четейки статията по-долу. Обзема ме ужас, няма да има наказани за смъртта на Англел!!![/I

]България|Съд 01.10.2011 10:57| 30| 15803 17.Съмнения кой е карал буса убиец в Катуница
    Запалиха колата на адвокат, която е защитник на един от задържаните, блъснали полицаи в Катуница вечерта, когато загина Ангел Шофьорът на буса, който уби 19-годишния Ангел в Катуница, е бил подменен, твърдят жители на размирното село пред "Дарик".

Илия Личев, който се притекъл да окаже първа помощ веднага след инцидента, разказва пред медията, че самият той не видял човека зад волана, но други очевидци твърдели, че бил млад мъж.

В момента 55-годишният Симеон Йосифов е в ареста с повдигнато обвинение за умишлено причиняване на смърт. Според Пловдивския окръжен съд той съзнателно е засилил автомобила си срещу момчето и го е прегазил.

Митко Васев, който е сред мъжете, появили се малко по-късно на мястото на катастрофата, обяснява обаче, че млад е бил шофьорът на друг (втория) бус.

По думите му никой не е успял да види шофьора на буса убиец или да запомни номера му заради суматохата около трагедията.

Според очевидци, цитирани от "Дарик", заедно с него се движели още пет автомобила.
    още по темата

Кирил Рашков остава в ареста
    268 | 109022 30.09.2011

Инцидентът е станал привечер, когато все още не е било тъмно.

Микробусът на Йосифов е бил открит в гараж пред дома му в кв. "Столипиново", като не е ясно с какъв автомобил той е тръгнал към Турция.

Неизвестни лица пък запалиха снощи автомобила на адвокат

Анастасия Будакова, която е защитник на един от задържаните, блъснали полицаи в Катуница през вечерта, когато загина Ангел.

Лекият автомобил "Тойота" е изгорял на ул. "Ген. Данаил Николаев" в Пловдив, пред дома на юристката. От пламъците са засегнати още два автомобила.

Една от версиите, по които работи полицията е умишлен палеж.

Адвокат Будакова защитаваше Спас Христов на заседанието за мярката му за неотклонение. Работата по случая продължава.

Във вторник Пловдивският окръжен съд остави в ареста 39-годишния Христов и 31-годишния Георги Йорданов.

Преди седмица те блъснаха с автомобилите си двама полицаи и раниха двама младежи в село Катуница. Христов и Йорданов признаха пред съда, че в петък вечерта са били в Катуница, за да закарат бащите си на мешере, т. н. "цигански съд" в къщата на Кирил Рашков.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Пазар на АКЦИИ тук в АНГЛИЯ ?
    От frendy във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 1
    Последно мнение: 18-06-2011, 17:56
  2. Facebook продаде акции за $1.5 млрд.
    От Мила във форум Други новини
    Отговори: 0
    Последно мнение: 22-01-2011, 10:59
  3. Масови обири на къщи от българи
    От lordm във форум Новини от и за UK
    Отговори: 72