Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 3 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 75 от общо 79
    Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Масови акции днес в България

Цитирай Първоначално написано от kekata Виж мнението
    Ами пич - те не са спирали, в кой свят живееш?!

Това че някой (Айзък Азимов) е казал нещо, не означава че то е аксиома - това е наивност.
    Значи еволюцията, понеже сме я забелязали - вече не важи?! това е смешно
    Т.е. по тази логика, хората не се развиват.. не се променят... не се изменя генотипа??? Айде пак?
    Хомосексуалността пък що я сложи на масата не знам.
    Представи си само твоя румънец, с неговите 12 юначета и ти (като ти дойде акъла в главата) с твойте 2. Кой има по-голям шанс да оцелее? Да предаде генофонда си напред? По-добър шанс за - работа, реализация, талант (повече пари) в семейството? Проста математика е!
    Разбирам чудесно тази позиция и този път тя не е неразумна (заедно с по-горните ти забележки)

Може би съм наивен наистина да предлагам само ний да сме "добрите" и да позволим околните да съсипят усилията ни.

Може да се срещнем нейде по средата, където двамата взаимно ще признаем неизбежността на войната.

И ще си пожелаем наште политици пак да заложат на идеята за НАЙ МАЛКО ЧОВЕШКИ БЪЛГАРСКИ ЖЕРТВИ, но и в новия свят след войната да не бъдем в графата "поддържали загубилите демек финансово санкционирани".

Мислил съм преди като теб.
    Даже съм писал във форума преди време да идват българките тук и без да мислят много да почнат да ги "цвъкат" по десет, що сомалийките да могат, пък ний не.

Но това разбирате, че е продължаващо колективно безумие.
    Аз вече се дистанцирам от това и цялата система, която поддържа това напрежение между народите.
    ЗАщото крайния изход от колективното безумие ще е колектвно измиране.
    Ще има последна война без победители. Всички ще загубят. Всичко.

Нека съм наивник, но просто НЯМАМ друг избор. И не само аз. Никой няма друг избор.
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Старо куче Аватара на kekata
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Кори - болен си братче. И не чух да казваш на колко години си - като поживееш малко, може и да ти отговарям на постовете. Но за съжаление в момента не си на ниво за спорене.
    Правилното е че:...
    Правилното според твоето изкривено мислене... пълни глупости.
    Говориш тука за бенефит системи все едно единствената причина хората да имат деца, е да вземат бенефити айде по-леко! Да, където и когато могат - взимат, но не това е причинатя някой да иска да има дете... Порастни!

И изобщо - намаляване на населението е невъзможно да има. Тия "вредни" навици (ба...и термина ) са инстинкти, които никой с никакви системи не може да спре и затрие. И слава богу!

Това, което казваш осъзнаваш ли до какво би довело? Дори и да предположим че някой се навие на такава система... после предполагаме, че някой рапзолага и използва ресурса да го направи. Ок.
    Слабо населен свят, където за всеки има всичко - предостатъчно. Няма конкуренция, щото работа има за всички, даже и остава. Някакси са успели да наредят съотношението мъже-жени по равно и те - учудващо - пък и се харесват взаимно и се женят по двойки. Щото иначе може да придобият вредни навици да нарушат системата. Големи групи хомосексуалисти се вихрят наоколо, щот пък те не са проблем - не се размножават Ама пък как ли възникват?
    Сладка картинка... А как се решава кой какво да работи? Щото нали - има си определени нужди за хлебари, миячи на тоалетни, фермери и учени... тия нужди как се решават при ограничен брой работници? И ако трябват специфични кадри, пък не се родят такива, ко прайме?

3. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Град
    London
    Post Thanks / Like

ЗАщото крайния изход от колективното безумие ще е колектвно измиране.
    Ще има последна война без победители. Всички ще загубят. Всичко.
    Не. Ще останат най-добрите. Най-приспособимите. Еволюция - както казах.

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

хора,ние сме малка държава,без независима външна и вътрешна политика.от тея които ги избираме зависи само разпределението на отчсленията от печалбата на 'онея' пари с които те трябва да подържат притока на печалби...те не могат да взимат генерални решения
    ако исмаме нещо да се промени към добро,трябва да променим системата,а не да гледаме страшно другите прасета в кочината
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

6. БЛАГОДАРЯ Petko_Tomrushki thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

02.10.2011 13:53 Сблъсъци със скандиращи "Цецо вън" пред МВР

Сблъсъци със скандиращи "Цецо вън" пред МВР - Vesti.bg

8. БЛАГОДАРЯ Petko_Tomrushki thanked for this post
    наблюдател :) Аватара на Petko_Tomrushki
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от captain caveman Виж мнението
    хора,ние сме малка държава,без независима външна и вътрешна политика.от тея които ги избираме зависи само разпределението на отчсленията от печалбата на 'онея' пари с които те трябва да подържат притока на печалби...те не могат да взимат генерални решения
    ако исмаме нещо да се промени към добро,трябва да променим системата,а не да гледаме страшно другите прасета в кочината
    Добре казано, като изключим вземането на властови решения.
    Трябва да могат и да им стиска.
    Трябва да отстояват национален интерес по някаква форма.
    За момента са супер слугинажни, партиино и личностно комерсиални.
    Знам , че звуча наивно, но дано бъдат принудени.

10. БЛАГОДАРЯ korry thanked for this post
    Post Thanks / Like

една от ефективните принудителни мерки е ДА НЕ ГЛАСУВАМЕ
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Post Thanks / Like

http://news.ibox.bg/news/id_435885993

Ето докъде се стигна след практикуването на безразсъдна репродуктивна стратегия от цял етнос.

Забелязахте ли ефвемизма в края на статията, където се предлага неграмотното население да се настани в "пустеещи имоти на Министероство на Отбраната".(!!!)

Ако българите практикуваха същите неща там щеше да има и българчета. То там ще попаднат и такива със сигурност. Но няма да са толкоз много.
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от korry Виж мнението
    ако не гласуваш един техен купен глас,работи за 2!тва с негласуването не работи...то не че има за кой да гласуваш,щото системата е,който се докопа до власта го прави с единствената цел да се облажи...затова разправям,че трябва да се смени политическата система и изобщо системата!щото от освобождението през 1878 до началото на века българия е постигнала 100 пъти повече,колкото от 1989 до днес.
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

Град
    London
    Post Thanks / Like

Точно обратното - негласуването увеличава %-та на гласовете на точно твърдите електорати - цигани, турци, партийни поддръжници. А точно те наливат вода във воденицата не "ония" горе. Пак не мислиш...

Относно втория ти пост - пак глупости. Резултат е от липсата на контрол, но не на раждаемостта, а на спазването на задълженията на циганите - като родители и като граждани. А липсата на контрол идва от несвършена работа на институциите. Които пък ние избираме кой да управлява.

Българи нямаше да има там, дори и да имахме добра раждаемост. Аз имам и брат и сестра, живели сме бедно - точно по времената на "реда" който ти посочи. И никога не е имало шанс да бъдем в гето. Защото българите са социално отговорни. Дори и 10 деца да има в такова семейство - а има такива - пак ще се справят, дори и да е трудно.
    Престани да говориш глупости моля те, липсата ти на житейски опит изкривява гледната ти точка. Дори и за теб да изглежда правилно.

15. БЛАГОДАРЯ Petko_Tomrushki thanked for this post
    Старо куче Аватара на Wolf
    Град
    Somewhere in the dark...watching you
    Post Thanks / Like

По подразбиране Сблъсъци със скандиращи "Цецо вън"

Стотици се събраха пред входа на сградата на МВР със скандирания "Цецо иди си веднага, че ще има тояга" и за незабавна оставка на вътрешния министър Цветан Цветанов, съобщава репортер на БГНЕС. Протестът вече е разпръснат. Според демонстрантите Цветанов е основният отговорен за случващото се в последните дни. По време на събитията, последвали трагедията в Катуница, той бе в отпуска, а дейността му се изпълнява от неговия заместник Веселин Вучков.

Цялата новина четете тук: Сблъсъци със скандиращи "Цецо вън" пред МВР - Vesti.bg
    Последно редактирано от Мила : 02-10-2011 на 18:27 Причина: авторски права
    When the full moon pales across the sky, and the madness in my veins becomes to cry, I will come for your poor, yellow soul, to bring you the terror of the ancient law; and the justice will only be а tearing rule: the only award of the hunt is your blood, you fool…

Старо куче Аватара на Virginblack
    Post Thanks / Like

конкретни идеи за справяне със раждаемостта, гетата и другите проблеми на бедността чух от ТВ СКАТ от кандидат кмета на Бургас от Национален Фронт за Спасение на България.

Смея да твърдя, че слушайки го, разбрах че тоя човек не е расист, а мислещ човек.

Точно от него чух това за нулеви помощи за трето дета, като се губят и помощите за първите две.
    От него чух че детските помощи не трябва да са под формата на пари, а примерно памперси, купони за детска кухня, детски градини и т н. Все пак ние сме бедна държава все още. Нито оръжия имаме, нито научен продукт, който да владеем.

Не мисля че подоходния критерий трябва да се премахне, но трябва да стане по-справедлив.
    Е как ще бъдат насърчени българските майки за повече деца, като им отрежат и на тях помощите за трето дете? Как така Някой ще ограничава избора на някой до ДВЕ деца??? И знаеш ли какво става с помощите под форма на памперси и храна? Щото аз имах право на такава към Червен кръст и знаеш ли какво? Никога не получих нито един буркан пюре, щото криеха помощите или си ги вземаха за познати или даваха на бабите и дядовците си да ядат плодови пюренца, а аз си ги правех у дома. За детска кухня не си прав. Подават се документи навреме и детето може да взема храна т детска кухня, купоните са евтини. Имаме проблем с градините, но пак навреме може да се намери. Аз нямах проблем при търсене на градина, на мен просто не ми беше нужна, за това отстъпих мястото на друго дете. Градините са без пари в БГ. За сравнение тук в Австрия са безумно скъпи, безумно, като помощите за деца са 200 евро на месец, които ти отиват да платиш за следобедно училище, за лагер, за развлечение един път в седмицата (не опера естествено) , защото тук всичко се плаща. Децата се ползват само с намаление, няма нищо без пари за тях. Дори и при осигуровката ми 155 евро на месец, аз плащам за преглед за детето 5 евро (за манипулация доста повече) и си плащам рецептата в пълен размер на стойността на лекарствата. И все пак австрийки раждат, гледат деца с кредит от банки, за да не ги претопят турците. Тук семействата са с по минимум три деца, повечето са с по четири, пет. И те доизнасят дрешките обувките.
    As for those of you not related to me, as sloshed as I may be, you may sod off.

18. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Не модерирам този форум Аватара на Мила
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Petko_Tomrushki Виж мнението
    Аз мисля обратното.
    Култура и традиции в социално отношение се правят от държавата.
    Как? Като умело ползва кранчетата на полезни политики.
    Ако се промени политиката по детски надбавки ще изчезне мотива да имат много деца.Ако се плаща за това да работиш земя под аренда а не за да правиш деца и се предлага безплатно контрацепция, тогава?
    Не съм съгласен за примера с "бедните държави".
    Мотивите за това са различни, но понякога са заради детския труд или други комерсиални подбуди.
    Сомалиец ми каза преди години следното : Ние имаме умна политика за децата.
    Правим много, като станат на 15-16 ги пращаме по други държави за да работят и изпращат на бащата пари. (Работят или не те си знаят)
    Даде пример със себе си.
    Имал брат в Сащ, друг в Швеция и т.н.
    Така е може би при някои. При някои цигани също го има - повече деца, повече печелят на улицата - от просия, кражба, каквото там. Извън помощите. Знаеш ли колко цигани има в ЮК? Сещаш се защо....
    Това - като първо.

2. Други просто нямат идеята какво е контрацепция, а тяхната държава не ги обучава безплатно.
    3. Трети нямат средства да я прилагат.
    4. Четвърти смятат децата за нещо естествено и не мислят, че трябва да си ограничат броя на децата.

Мога да продължа.

Горните мотиви са предимно мотиви в изостанали държави...

Консултации с Help4Bg Услуги за българи в UK от Help4Bg
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Гугъл търсачка на форума

Post Thanks / Like

Аз поддържам Петко в тезата му че държавата може и трябва да налага правилно поведение дори, ако то е в разрез с древни традиции, религии и обичаи.

Ромите, както и българите си имат майчин език, който е напълно достатъчна самоидентификация. Не е небходимо да се поддържат допълнително някакви религиозни или културни самоидентификационни признаци. А съпротивата у консервативните роми може ефективно да бъде преодоляна. Че тя баба ми е имала 9 братя и сестри, а после е решила да роди само две деца. Как става това? Знаем как. Ей ви двустайни и тристайни панелки в градовете, ей ви нова цел - да спестявате, да пратите децата си в "цивилизацията" и така.

Същото е и с циганите - ако им се посочи пример как с образование, с по-малко деца и ще бъдат абсолютно топло посрещнати от "цивилизацията" и те ще направят същото чудо за един ден дет се вика.

Ся, аргумента с "негласуването" и това че остава твърдия вот (пенсионерския и купения)

Имам много дълго писано точно защо пак не трябва да гласуваме.

Вкратце, идеята ми е, че който и политик да бъде избран само с твърд и купен вот, той няма да може да спи спокойно ама нито един ден, нито една нощ. Защото отлично знае, че никой всъщност не го е избрал. Че никой всъщност НЕ Е ИЗЛЪГАЛ с някакви сладки думи, обещания и прочее. Това ще го направи предпазлив и внимателен, когато краде и лъже, понеже знае, че народът не е упоен.

Затова НЕ ГЛАСУВАЙТЕ! Оставете купения вот и този твърдия на пенсионерите да гласуват. Заявете ясно че не можете да бъдете омаяни и излъгани ОТ НИКОЙ!
    Това ще е изключително стряскащо за политическата върхушка и олигарсите ни.
    И за банкстерите ни.
    Само така ще решат да ни дадат повечко доход!

НЕ ГЛАСУВАЙТЕ! Каквото ще да става!
    Примерно Сидеров с Кунева на балотаж. Майната им. Да става Сидеров президент. Всеки ще знай че е станал с купените гласове (даааа Атака също купуват ромски вот, вий ко си мислете!)

ПРосто не гласувайте масово и това ще накара банкстерите ефективно да преосмислят позицията си спрямо положението ни като нископлатено стадо за стрижене. Да сме колония на други колонии - в нашия случай да им плащаме лихвите на гръцките, австрийските, чешките и не знам си още какви второстепенни държави.
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Post Thanks / Like

Аз поддържам Петко в тезата му че държавата може и трябва да налага правилно поведение дори, ако то е в разрез с древни традиции, религии и обичаи.

Ромите, както и българите си имат майчин език, който е напълно достатъчна самоидентификация. Не е небходимо да се поддържат допълнително някакви религиозни или културни самоидентификационни признаци. А съпротивата у консервативните роми може ефективно да бъде преодоляна. Че тя баба ми е имала 9 братя и сестри, а после е решила да роди само две деца. Как става това? Знаем как. Ей ви двустайни и тристайни панелки в градовете, ей ви нова цел - да спестявате, да пратите децата си в "цивилизацията" и така.

Същото е и с циганите - ако им се посочи пример как с образование, с по-малко деца и ще бъдат абсолютно топло посрещнати от "цивилизацията" и те ще направят същото чудо за един ден дет се вика.
    Абсолютно нямаш представа от нещата, за които пишеш, за съжаление, Кори. Не знам къде си живял и какво знаеш за циганите, но звучиш, сякаш имаш пълна амнезия, днес за сефте си видял на картинка човек, за който са ти обяснили, че е циганин - и на базата на това си "наразсъждавал" горното... И че в България не си спъпвал от рождението си до ден-днешен. Някакви пълни глупости говориш за изкуствено поддържане на традиции и цивилизации и за топло посрещане, което щяло да преобрази циганския род за един ден...

Не съм срещала скоро човек с такова неистово желание да се излага по всички възможни въпроси...

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Гугъл търсачка на форума

Post Thanks / Like

"Същото е и с циганите - ако им се посочи пример как с образование, с по-малко деца и ще бъдат абсолютно топло посрещнати от "цивилизацията" и те ще направят същото чудо за един ден дет се вика."

Кори, дали си вярваш?
    И тая идея за панелкатата да спестявам за нея...ми...то и на мен не ми се нрави.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Абсолютно нямаш представа от нещата, за които пишеш, за съжаление, Кори. Не знам къде си живял и какво знаеш за циганите, но звучиш, сякаш имаш пълна амнезия, днес за сефте си видял на картинка човек, за който са ти обяснили, че е циганин - и на базата на това си "наразсъждавал" горното... И че в България не си спъпвал от рождението си до ден-днешен. Някакви пълни глупости говориш за изкуствено поддържане на традиции и цивилизации и за топло посрещане, което щяло да преобрази циганския род за един ден...

Не съм срещала скоро човек с такова неистово желание да се излага по всички възможни въпроси...
    Демек имам някаква .....романтична....и въобще неправилна представа за бедните, неграмотните (па и пролетариата)

ъъъъъ, да - има изкуствено поддържане на остарели, вредни традиции, необяснимо толериране от страна на държавата относно:
    - ранно напускане на училище
    - ранни бременности и женитби
    - "купуване" на булки
    - неглижиране на незаконно строителство
    - разрешаване на цели поколения от фамилии да практикуват съмнителни и непочтени професии
    - финансови стимули за безотговорно раждане на много деца, като тук става омагьосан кръг, понеже многото родени в мизерия ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ще са МИЗЕРНИЦИ и занапред. Даже още повече. Щот вече и мизерните ресурси трябва да се делят на повече.
    - С всяка нова уста идат и чифт ръце, казват индийците. Но грешат. И сто ръце да дойдат те няма да увеличат обработваемите площи примерно. Точно обратното, ще има по-малко, за всеки. Тук някои разчитат на технологиите, но пък те са ЕНЕРГОЕМКИ, а ние изчерпваме основния си енергиен източник.
    - Самия "родителски процес" протича по различен начин сред ромите и българите. Българските са по-скоро Авторитарни родители. Докато ромите са Позволяващи и Неангажирани. Те смятат, че децата са обща радост за всички, съответно грижата за тях е по-скоро в колектива. Детските градини и училище помагат и на доста български родители да станат Позволяващи и Неангажиран тип родители. Но те знаят, че извън тези институции всред самите българи, децата им няма да са добре сред чужди хора.

ІІ. системата за социално подпомагане е така построена щото
    - само лица, които са трайно безработни и без доходи да могат да получават доходи, т.е. това стимулира заетост в сивия сектор. А в сивия сектор не се търсят професори по физика, нали? Нито медицински сестри.
    (пример, ако си намериш работа за един месец, след това трябва да чакаш 9 месеца преди да си възстановиш правото за получаване на соц помощи. Това практически ОСЪЖДА почти всички на "сива заетост". Защото съгласете се, кой разумен циганин, може да е сигурен за някаква постоянна работа - че по линия на расизма, те ще са първите уволнени, ако се налага.)
    - Лицата, които по различни причини са прекъснали образованието си навремето нямат никаква възможност и стимул, никаква пътечка, от която да се вижда някакъв изход. (ПРимерно тук всички знаете за adult курсовете, ако си на джобсийкърс почти задължително ще те пратят на някой образователен курс)

Така че държавата трябва активно да се намеси и има вече дадени много идеи как точно (включително и опит от други държави) като премахне ВСИЧКИ вредни явления от първата част на постинга и ПРЕМАХНЕ спънките от втората част.

Тоест аз виждам очевидно пасуване и отказ на държавата да се намеси. Никога не съм видял нито едно мероприятие, което да помогне на тези хора. А малкото програми предназначени СПЕЦИАЛНО за тях, са грешни в самата си същност!!! Ромите нямат нужда и не трябва да има нещо СПЕЦИАЛНО за тях. Включването в разни програми трябва да става по критерии кой клас имаш завършен, дълготрайно безработен ли си, ей такива. Недопустимо и вредно е тези програми да се оставят в ръцете на някакви цигански вождове и феодали, понеже ТЕ всъщност нямат интерес да се справят с проблема, тъй като именно наличието на проблем им докарва доходите по програмите.

В заключение мисля, че имам изключително вярна представа за реалността и съм убеден, че анализа ми е точен и сочи верния, ефективен път.

Който не е съгласен, моля конкретно да изкаже аргументи. Твърдението, че май имам "романтична" нагласа относно бедните в България за мен е невярно, неочевидно, и има нужда от допълнителни аргументи. Защото не съм толкова побъркан и много добре знам, че наблюденията ми са точни, отговарят на фактите и имат прекрасни логически връзки помежду си.
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Post Thanks / Like

Важното е ти да си вярваш. Само да те питам едно. Ти тези теории опиталлиси се някъде да ги приложиш, направил ли си нещо ТИ? Щото аз за себе си мога да кажа, че съм много добре запозната с проблема, Две години превеждах за една българо- френска организация,предимно в насока интегриране на ромите. И знам какво усилия правеха и сега хвърлят хората. И идеите им бяха много добре скроени според условията в България. Полека лека за две години обикаляне и разясняване що е ваксина, как да се мият ръцете, лична хигиена и контрацептиви, отчетено беше , че броя на циганките, които си ваксинират децата е нараснал с 50%. Поне те правят нещо. Ние можем тука да бръщолевим до припадък. И да сме романтични.

Град
    Post Thanks / Like

малко за лицемерието.проблема излиза,че мангалите са ниско образовани и с много деца и затова ги мразим.но обичаме когато изметта на европа,която също е необразована и с много деца,идва на почивка в българия.
    следователно тях ги обичаме,щото имат пати които ни дават срещу удоволствия.следователно ние трябва да сме евтини ку-рветии!
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

26. БЛАГОДАРЯ Virginblack, korry thanked for this post
    Post Thanks / Like

ъъъъъ, да - има изкуствено поддържане на остарели, вредни традиции, необяснимо толериране от страна на държавата относно:
    - ранно напускане на училище
    - ранни бременности и женитби
    - "купуване" на булки
    Пак ще ти кажа - абсолютно не знаеш какво говориш. Ще те помоля да ми посочиш едно държавно мероприятие, което е насочено към това, специално да поддържа ИЗКУСТВЕНО тези традиции.

Искам да ми отговориш точно на въпроса - както съм го задала. Ако ти е възможно.

Гугъл търсачка на форума

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Virginblack Виж мнението
    Важното е ти да си вярваш. Само да те питам едно. Ти тези теории опиталлиси се някъде да ги приложиш, направил ли си нещо ТИ? Щото аз за себе си мога да кажа, че съм много добре запозната с проблема, Две години превеждах за една българо- френска организация,предимно в насока интегриране на ромите. И знам какво усилия правеха и сега хвърлят хората. И идеите им бяха много добре скроени според условията в България. Полека лека за две години обикаляне и разясняване що е ваксина, как да се мият ръцете, лична хигиена и контрацептиви, отчетено беше , че броя на циганките, които си ваксинират децата е нараснал с 50%. Поне те правят нещо. Ние можем тука да бръщолевим до припадък. И да сме романтични.
    Браво! Ваксинациите помагат за спадане на бройката желани деца от майката. Въобще намали ли се детската смъртност и увеличат шансовете за детска преживяемост, майките почват да раждат по-малко.

Само че....Какви са тия увеличавания на ваксинациите с 50%?!
    Доколкото знам в България те са задължителни.
    И въобще какви са тия мерки от южно Сахарска Африка спрямо български граждани в европейска държава?!
    (да си миели ръцете....представяте ли си!!!)

Наистина ли смятате, че циганите имат проблем с хигиената си, който се дължи на културни особености, а не на най-обикновена бедност. (хахаха)

Майка ми и баща ми НЕ се къпят всеки ден като мен, понеже СА БЕДНИ!
    Когато живея в техния апартамент аз покривам сметките за ток и вода, свързани с ежедневните ми къпания.

Честно казано, ако майка ми и баща ми имаха същите навици като мен, те нямаше да могат да ги покрият с доходите си.

Както и да е.

Вярно, че има вече сме го позволили второ-трето поколение абсолютно мизерстващи цигани. За едно поколение цялото знание и "цивилизованост" може успешно да се изгуби и да се подивее. Но честно казано подивяването на циганите е горе долу в същата степен с подивяването на бедните българи по селата. Аз не намирам голяма разлика.

Всъщност чувал съм етнически българи да бъдат наричани "цигани", понеже са бедни и им личи по дрехи, по ниско образование, по използван речник.

То майка ми и баща ми понякога ми се струват "подивели". Примерно баща ми има огромни проблеми да се научи да работи с гласовите телефонни менюта на операторите. Майка ми би срещнала трудности да набере номер, използвайки мобилен телефон.
    (Нали натиснах едно, ся защо пак ми вика натисни едно? Татко, това е подменю. Ама аз нали за минутите да ги проверя натиснах едно, ся защо пак вика натисни едно. Щото влизаш в подменюто. Какво е туй?)

Баща ми и много от близките му роднини и приятели - българи - използват думата "абстрахират", когато искат да кажат културно, че някой се е уплашил.

Баща ми и майка ми се нуждаят определено от помощ да наваксат липсите в образованието си. (баща ми не е успял да завърши средно, а майка ми е завършила текстилен техникум) Това са хора, които са имали работа по време на "индустриализацията", но сега са честно казано - безпомощни. мммм и двамата са расисти и са ме предупреждавали, докато работя в общината да не се сприятелявам много, много с циганите, да се деля от тях.

Така че на мен средата ми е точно тази, която ме упреквате че не познавам. Аз съм израснал и развил всред невежество и мизерия. Добре че бяхме малко деца. И че аз бях любопитен и ми се четеше.

Но дори и да не ми се четеше - пак бива, че бяхме малко деца...

Всъщност не знам защо го пиша това
    Не знам какво искам да кажа, всъщност.

ааа сетих се. ммм такова, аз винаги съм забелязвал и оценявал дет се вика социалните услуги от държавата. Читалищата по селата. Програмите за заетост. Наличието на някакво здравеопазване.

Но в същото време усещам как самата държава не оценя, няма нужда и даже отхвърля хора като мен. Оценян съм в частния сектор, само. И то от свързани с държавата собственици, понеже знаете в България как всичко е оплетени черва от горе до долу. Като казах "оценен", да не си помислете, че това е имало и реален финансов измерител. Глупости. Колкото и ценен, не бях и не съм "незаменим".

Та, да го кажа най-накрая. Не аз, и не бедните хора, били те българи или цигани са виновни. Има нещо много по-могъщо, по-потайно, и загадъчно оплетено като фактор и сила в живота ни там - в българия.

Това е държавата, властта. Така че аз си вярвам, че правилно съм идентифицирал и логически правилно открил основните изходни позиции, които залагат мизерията на гражданите. Не е личен упадък, липса на качества, лош ген или нещо такова. Има нещо в самия въздух, който диша обществото и хората му, нещо заложено долу в системата, уж невинно, уж две-три думи в някой закон. Но те причиняват това, после еди кой си реагира тъй, другия инак и после пък съдията тъй, пък другия той инак, разбирате ли, на всеки реакциите могат да бъдат пресметнати. И да се види какъв ще е крайния резултат. Корупция, масова бедност, неравенство и невежество.

От мизерията на циганите страдаме ний, техните съседи - ний - бедните, необразовани българи. И мразим циганина. Но причината е другаде. Трябва да сме разделени, да се мразим. Така най-лесно се управлява и държи власт. А целия властови процес в държавицата ни се управлява от една шепа ловки интриганти. Много са добри, наистина.

Ние сме расисти, разделени, бедни и неграмотни. седем милиона на нула за тях.
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Post Thanks / Like

Кори, честно, нямам нерви да го изчета. Никой не може да те задължи да си ваксинираш детето, освен туберкулозната ваксина при раждане. Много хомеопати, които познавам не си ваксинират децата, понеже считат ваксините за вредни. В Кипър например изобщо не правят и туберкулозна ваксина, за ваксини не са чували, а са здрави и живеят до 100 години, тук пък имат задължителна ваксина срещу кърлежи. Без нея не ти пускат детето на училище, останалите си Има доброволни ваксини срещу менингит примерно, които изобщо не са задължителни. Останалото - детската консултация си е твой избор дали искаш детето ти да бъде наблюдавано или не. Повечето циганчета не ходят на детска консултация. Майките биват посещавани на адреса след изписването, после никой не може да задължи майката с никакъв закон да си води детето. Казах ти, не се изказвай неподготвен. И за миенето на ръцете: ми аз в Англия видях табелка с указания как се мият ръце. Ако искаш мога да ти сложа тука целия доклад и да четеш. То и кърменето е хубаво, ама много българки пък си пазят циците и ги отбичват на първия месец. Айде сега напиши роман.

И не става дума за мерки, а за ограмотяване, Кори. Честно, понякога си мисля, че страдаш от липса на внимание.

30. БЛАГОДАРЯ korry thanked for this post
    наблюдател :) Аватара на Petko_Tomrushki
    Post Thanks / Like

Премиерът на Чехия: Ромите имат права, но и задължения

Искаме да прилагаме комплексна система от мерки, която да позволява на ромското общество да получи образование, но и да се действа по такъв начин, че освен правата, всеки гражданин да знае, че има задължения. Например - социалните помощи да се обвържат с това – децата да ходят на училище. Дали децата от ромските семейства посещават училище или не, това зависи само от техните ромски родители и никой друг – каза Петър Нечас, предаде Фокус.

По думите на премиера на Чехия е необходима система, която да позволи на ромите да се интегрират на пазара на труда.

От Нова година социални помощи ще се изплащат, само ако извършват обществено-полезна работа; ако не работят определени часове обществено-полезен труд, няма да получават помощи, информира Нечас. Той допълни, че страната му не разглежда проблема като етнически или расов, а като социален.

"Искаме да има пълна интеграция на пазара на труда; трябва да се решава въпросът с настаняването им на квартири, защото живеят в общности, гета и т.н.", допълни министър-председателят.

Премиерът на Чехия: Ромите имат права, но и задължения - Actualno.com

32. БЛАГОДАРЯ Virginblack thanked for this post
    Post Thanks / Like

Замислете се какво значи това всъщност
    Ромите имат не само права, ами и задължения

Значи ли това признание, че държавата се е провалила да изисква от ромите да си изпълнят задълженията. Че се е провалила ефективно да ги накара да си изпълнят задълженията?

Не, нали!

Там се говори за така наречените задължения в бъдеще време, когато трябвало соц помощите да са обвързани с ходенето на училище.

Демек, в момента ромите имат само права, НО НЕ И ЗАДЪЛЖЕНИЯ.
    Нали точно това казва Чешкия премиер.

Защо чак сега? и кога наистина някой ще направи нещо разумно и ефективно, а не само имитация, колкото да се вземат еди кои си пари по еди кой си проект.

Трябват законодателни мерки за да се очертае ясно позицията на държавата, че е необходимо населението й да подхожда разумно и да планира размножаването си. Защото иначе става лошо. Не може да не се планира раждаемостта.

И мерките, промените в законите и т н, ще бъдат съобщени и популяризирани като "правила за поддържане на оптимален брой, самовъзпроизвеждащо се население за целите на по-добър и покачващ се жизнен стандарт в обществото."

защо не го правят?
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Post Thanks / Like

Замислете се какво значи това всъщност
    Ромите имат не само права, ами и задължения

Значи ли това признание, че държавата се е провалила да изисква от ромите да си изпълнят задълженията. Че се е провалила ефективно да ги накара да си изпълнят задълженията?

Не, нали!

Там се говори за така наречените задължения в бъдеще време, когато трябвало соц помощите да са обвързани с ходенето на училище.

Демек, в момента ромите имат само права, НО НЕ И ЗАДЪЛЖЕНИЯ.
    Нали точно това казва Чешкия премиер.

Защо чак сега? и кога наистина някой ще направи нещо разумно и ефективно, а не само имитация, колкото да се вземат еди кои си пари по еди кой си проект.

Трябват законодателни мерки за да се очертае ясно позицията на държавата, че е необходимо населението й да подхожда разумно и да планира размножаването си. Защото иначе става лошо. Не може да не се планира раждаемостта.

И мерките, промените в законите и т н, ще бъдат съобщени и популяризирани като "правила за поддържане на оптимален брой, самовъзпроизвеждащо се население за целите на по-добър и покачващ се жизнен стандарт в обществото."

защо не го правят?
    Ти не ми отговаряш упорито. Защо ТИ не направиш нещо,ми изпълни хиляди страници с трактати. На теория всеки знае и може. Ама аз какво ли ти се връзвам и аз. Айде точка от мен.

Страница 3 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Пазар на АКЦИИ тук в АНГЛИЯ ?
    От frendy във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 1
    Последно мнение: 18-06-2011, 17:56
  2. Facebook продаде акции за $1.5 млрд.
    От Мила във форум Други новини
    Отговори: 0
    Последно мнение: 22-01-2011, 10:59
  3. Масови обири на къщи от българи
    От lordm във форум Новини от и за UK
    Отговори: 72