Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 48 от общо 48
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Великобритания с най-ниско качество на живота

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    За някои парите са щастие, за други - щастието е нещо друго. Тези вторите по-често избират да не живеят в къщи, които миришат на мухъл с по 5 или 100 човека, общо взето живеят добре и са щастливи. Въпрос на избор. Не само в Англия, във всяка държава е въпрос на избор. За тебе Англия е само това, което си описал, обаче има и много други Англии.
    Това тяхно щастие още немога да го разбера. Какво ще ми кажеш, че тука ти по харесва, отколкото твойто село в България, където си израстнала

Не модерирам този форум Аватара на Мила
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Това тяхно щастие още немога да го разбера. Какво ще ми кажеш, че тука ти по харесва, отколкото твойто село в България, където си израстнала
    Нито аз, нито родителите ми са израснали на село в България. Иначе ми харесва и тук, и в България. По различен начин, затова не мога да каже къде повече и къде - по-малко.

Консултации с Help4Bg Услуги за българи в UK от Help4Bg
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Гугъл търсачка на форума

Ego sum
    Guest

Какво ще ми кажеш, че тука ти по харесва, отколкото твойто село в България, където си израстнала
    Някои неща не са такива каквито изглеждат.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

не е до щастие, а до пари. На никой не му е приятно да го брули дъжда всеки ден, да живеят в някакви къщи, където миришат на мухъл с по 5 човека вътре. Изобщо англия не е държава, където можеш да живееш цял живот
    За дъжда е ясно.
    Аз не живея нито в мухлясала къща, нито с 5-ма непознати.
    Ние сме 5човека семейство в доста голяма и хубава къща.
    Моята работа е достатъчна жената да си е във вкъщи и да гледа децата и да ходим на ваканции- нещо което в Бг би било немислимо.
    Дали сме щастливи- определено!

Post Thanks / Like

По подразбиране За: Относно: Великобритания с най-ниско качество на живота

Цитирай Първоначално написано от Kalo_75 Виж мнението
    Аз също харесвам Лондон,лудницата на Юстън и Виктория,заведенията на Ковънт гардън ,дори хаоса в метрото,но само като ходя там като турист,веднъж на два месеца за по ден два,след това започвам да се нервя от растоянията,хаоса и арогантноста ,след 2рия ден започва да ме влече обратно към езерата и пущинака.Какво няма в Лондон ли,?Ами няма да живееш срещу местоработата си ,а от другата страна на къщата да е детската градина ,а от третата кръчмата и всичко това заобиколено от езера и хълмове.Не знам какви кинти има в Лондон,но наема който плащам тук за къща с три спални,гараж и градина едва ли ще стигне за една стая в Лондон.Има и много недостатъци животът в провинцията,въпрос на манталитет,аз съм селски тип и ми харесва.
    веднъж в годината ми се налага да пътувам до Лондон, като си ходя до България, еми честно да ти кажа изчаквам автобуса за летището в едно кафе, еми братче то просяци, навалица, постоянно те спират и те муфтят за цигари и пари.Не че при мен е голям рай, ама по добре от лондон в пъти

Motovilkov
    Guest

Я споделете къде живеете в ЮК сред езера и планини? Дали има красиви места за живеене с добри транспортни връзки към Лондон. Например около Sheffield видях няколко такива градчета - приятни и хълмисти.

Нов потребител Аватара на rozanna
    Град
    Canterbury, Kent
    Post Thanks / Like

Аз живея в Canterbury. Тук няма планини, но е пълно с паркове и градини в самия град, както и гори и езера около него.
    Иначе съм на 5мин пеш от гара и автогара, до работата ми е 6 мин. с колата.
    Вярно е, че градът не е от най-големите, но определено не е и малък. Иначе хем е спокойно, хем е и доста динамично - студенти да искаш тук.

P. P.
    Автобуси до Лондон има на всеки час, за влаковете не съм много сигурна (сега не ми се проверява). Когато реша да ходя до Лондон лично аз ползвам автобус.
    Последно редактирано от rozanna : 03-08-2017 на 12:16
    "Винаги си свободен да правиш неща, които те карат да се усмихваш."

8. ХАРЕСВАМ! никанор liked this post
    Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

Mid Wales до английската граница. Има горички,хълмове,езера и тишина.Като видя 5 коли колона на А483 се мръщя,щото поне един ще кара с 50,а това ме дразни.Като видя колона от 5 коли да се включат на кръговото пак се мръщя,но това само в центъра на градчето където работя,и то в петък.Общо взето ако не броим Теско/Алди повече от 20 човека на куп не съм виждал тук. 7 мили до работата са ми обикновенно до 10 мин път.
    Евтино е.Пари има.Транспорт няма. За Лондонистан и Биргамистан трябва да се ходи до градчето дето бачкам. До Лондонистан е с прекачване в Увърхемптън.Има няколко на ден.
    Толкова е пусто тук,че кравите на комшията често ме будят през уикенда.Направо ги виждам на суджуци понякога...Тук живота е спрял и никой не го за Лондон,а като чуят думата Англия и изпадат в ужас как хората живеят в оная гъчканица...В кръчмата петък и събота най-много да видиш 3-4ма старци...рядко има друго,и то ако са гости на хотела към пъба...ама и това рядко.

10. ХАРЕСВАМ! martini liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Carlsberg Виж мнението
    Mid Wales до английската граница. Има горички,хълмове,езера и тишина.Като видя 5 коли колона на А483 се мръщя,щото поне един ще кара с 50,а това ме дразни.Като видя колона от 5 коли да се включат на кръговото пак се мръщя,но това само в центъра на градчето където работя,и то в петък.Общо взето ако не броим Теско/Алди повече от 20 човека на куп не съм виждал тук. 7 мили до работата са ми обикновенно до 10 мин път.
    Евтино е.Пари има.Транспорт няма. За Лондонистан и Биргамистан трябва да се ходи до градчето дето бачкам. До Лондонистан е с прекачване в Увърхемптън.Има няколко на ден.
    Толкова е пусто тук,че кравите на комшията често ме будят през уикенда.Направо ги виждам на суджуци понякога...Тук живота е спрял и никой не го за Лондон,а като чуят думата Англия и изпадат в ужас как хората живеят в оная гъчканица...В кръчмата петък и събота най-много да видиш 3-4ма старци...рядко има друго,и то ако са гости на хотела към пъба...ама и това рядко.
    Е добре де такъв живот харесва ли ти, някакво село с петима старци и никаква цивилизация.

Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

Е добре де такъв живот харесва ли ти, някакво село с петима старци и никаква цивилизация.
    Какво разбираш под цивилизация? Тоалетната не ми е на двора.Има магазини,вет кабинет,доктор,бензиностанция,китайско за вкъщи,фризиор и е подредено...може би представите ни за цивилизация се разминават,знам ли...Селото си е пош,толкова пош,че един път кат си карах очукания хлопел ,местната милиция ме последва до частния двор на къщурката...останаха много озадачени,че живея тук...
    Кат искам барове и прочие отивам в Шрусбъри и си наемам стая за една вечер...на мен така си ми е добре,но хора различни

13. ХАРЕСВАМ! Мила, zmei4o_pk, никанор liked this post
    Recommend никанор recommended this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Британия надмина 100 000 жертви от коронавирус, повече от загиналите цивилни през ВСВ . https://www.google.bg/amp/s/news.bg/...tml%3famp=true

Старо куче
    Post Thanks / Like

Какво разбираш под цивилизация? Тоалетната не ми е на двора.Има магазини,вет кабинет,доктор,бензиностанция,китайско за вкъщи,фризиор и е подредено...може би представите ни за цивилизация се разминават,знам ли...Селото си е пош,толкова пош,че един път кат си карах очукания хлопел ,местната милиция ме последва до частния двор на къщурката...останаха много озадачени,че живея тук...
    Кат искам барове и прочие отивам в Шрусбъри и си наемам стая за една вечер...на мен така си ми е добре,но хора различни
    Това е типично мнение на хора , които са родени на село , като деца са израснали на село или в малък град , този манталитет остава за цял живот

Старо куче
    Post Thanks / Like

Идилия , просто приказка , чак е страшно!!!!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Таман днес жената ми вика - гледай тук пенсионерите кви са активни - ходят си разхождат кучетата заедно, после сигурно си пият бира в пъба. И ние като одъртеем тук може да сме така. Аз викам - недей, че ако тук трябва да съм след пенсия ще повярвам в евтаназията като изход.

Животът тук е стабилен, но скучен...
    ...Браво , мотовилков , искрен си !!!!

Motovilkov
    Guest

Откъде ги изравяш тия трупни теми за да акаш в тях.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Защо бе мотовилков , искрен си бил , аз ли пак съм виновен , ти си го казал с което съм напълно съгласен с теб . А ти ходиш ли в шрусбъри да си правиш кефа в големия град .че в oнова село на карлсберг е като приказка , птички пеят , пчелички събират мед
    Последно редактирано от kanarinapred : 27-01-2021 на 22:12

Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kanarinapred Виж мнението
    Идилия , просто приказка , чак е страшно!!!!
    Ха ха ха, написа човека, който иска да купи някаква порутина в селата край Берлин.

Там голям живот кипи, ще знаеш

21. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    Ха ха ха, написа човека, който иска да купи някаква порутина в селата край Берлин.

Там голям живот кипи, ще знаеш
    Първо аз ще съм близо до Берлин , не близо до големия град шрусбъри дето не го знам къде е .Второ климата в Германия е континентален , а не британско блатен . Аз съм живял и в Германия три години и в Англия и мога да правя разлика , къде е по добре да се живее .

Старо куче Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

Какъв Берлин бе мейт? Ти ако го слушаш канара, той и на луната може да иде. Дотук във форума е писал, че ще ходи в Австралия или Нова Зеландия, после беше Аликанте май, сега Берлин. Накрая в гетото при карабините и почва да се оплаква.

24. БЛАГОДАРЯ DONALD TRUMP thanked for this post
    Recommend DONALD TRUMP recommended this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cyberfan Виж мнението
    Какъв Берлин бе мейт? Ти ако го слушаш канара, той и на луната може да иде. Дотук във форума е писал, че ще ходи в Австралия или Нова Зеландия, после беше Аликанте май, сега Берлин. Накрая в гетото при карабините и почва да се оплаква.
    Аз мога да си позволя да живея където си искам , искаш ли да се видим , ще ти покажа възможностите ми , така , че когато не познаваш някой , избягвай обидите . Напълно добронамерен съм ела ми на гости в Пловдив , после ще отидем на апартамента ми в Слънчев бряг , абсолютно безплатно . Говоря за лятото , заповядай

Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

То и аз мога да живея където искам, но не заявявам на всеослушание "другата година ще се местя еди къде си", после "ще ходя на майната си" и накрая нищо. Въздух под налягане си. Дотук само лъжи от теб. Няма Австралия, няма Аликанте, няма и Берлин. Нищо от казаното не си изпълнил. ФАКТ!

27. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cyberfan Виж мнението
    То и аз мога да живея където искам, но не заявявам на всеослушание "другата година ще се местя еди къде си", после "ще ходя на майната си" и накрая нищо. Въздух под налягане си. Дотук само лъжи от теб. Няма Австралия, няма Аликанте, няма и Берлин. Нищо от казаното не си изпълнил. ФАКТ!
    За сега реших да си купя имоти в България , ако реша ще купя в Берлин , аз културно те поканих да ми дойдеш на гости през лятото , напълно добронамерено

Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

Културно ти благодаря за поканата.

30. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Наръчник 4Bulgarians за живота във Великобритания
    От lordm във форум Книга-Наръчник 4Bulgarians в UK
    Отговори: 69
    Последно мнение: 24-09-2014, 15:33
  2. ООН: България 55-та по качество на живота
    От Мила във форум Новини от и за България
    Отговори: 4
    Последно мнение: 03-11-2011, 22:40
  3. Високи цени и ниско качество на мрежовите памети на QNAP
    От dkdim във форум Интернет и компютри
    Отговори: 7