Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 8 от общо 8
    Тониовата Майка Аватара на edin balgarin
    Град
    London Гето UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране Какви такъми да си купя?

Ето, вече създадохме и форум за риболовците. Риболовът е едно от най-старите хобита на планетата. Всъщност, според мен е грешно да се нарече хоби защото някога това е било основен начин за препитание за доста народи по света.
    Както всяко хоби така и риболова си иска своя instrument.
    Познавам доста хора в UK които редовно го практикуват. Бих искал да ги помоля да ни насочат в правилна посока при покупка на ловно-рибарски инструменти както и всичките най-основни практически неща и съвети свързани с това начинание.
    КАКВА МАКАРА ДА СИ КУПИМ?
    КАКВА ПРЪЧКА ДА СИ КУПИМ?
    КЪДЕ В UK ИМА РИБА?
    КОЙ РИБОЛОВ Е ЗА ПРЕДПОЧИТАНЕ, МОРСКИ, РЕЧЕН ИЛИ ЯЗОВИРЕН?
    Моля споделете с наш вашия опит!
    Последно редактирано от edin balgarin : 23-09-2005 на 17:07
    ...га пили пеяли - га плащали плакали!
    "Чисти като децата" но не наивни като тях!
    Не може - курец у дупе и душа у 'Рая'!

Старо куче Аватара на Petko
    Град
    софия
    Post Thanks / Like

По подразбиране

колега, брау за инициативата. аз съм запознат с морски, речен и язовирски риболов. всеки си има тънкости. понякога е забавно, понякога скучно. най забавен е речния, особено из горите и планините. и естествено ако сте комапания да правире групов риболов.

Post Thanks / Like

По подразбиране

оххх лазаре за малко да про4ета групов секси за малко да се зарибя и аз да ставам рибарка

Ned
    Guest

По подразбиране

Кой за каквото си мисли. Ела на реката Nat, много е романтично сред природата.
    Действа......добре!

Старо куче Аватара на Petko
    Град
    софия
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от NAT
    оххх лазаре за малко да про4ета групов секси за малко да се зарибя и аз да ставам рибарка
    как съм пропунал този страничен метод. аз съм за речния. днес ми хрумна една уникална идея докато чаках на опашката в сейнсбърис.

Напреднал Аватара на Ivan
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Какви такъми да си купя?

Един много интересен и сравнително евтин саит за рибарски принадлежности (дето се вика и от пиле мляко): http://www.askari-fishing.co.uk

Доставката отнема около 7-10 дни (доставят ги от Германия). Много са коректни пичовете, и нещата си ги бива.

super-super Аватара на Karatiska_ta
    Град
    Bulgaria - Plovdiv
    Post Thanks / Like

Аз съм любител на язовирния риболов.Направо е страхотно,голяма компания,много смях и веселие,но редом с това и ловим риба.Вечер край огъня и барбекюто с много мезета,скара,бира,ракия и още много вкусотий,всичко е на шест.Тази седмица сме на язовир Батак.И да не забравя имаме страхотни снимки и пейзажи. Удоволствието е нестравнимо и неописуемо.
    Аз никога няма да бягам от врага
    Аз никога няма да отстъпвам от болката
    Аз никога няма да се отказвам от боя
    Това е моят спортен киокушин дух

Напреднал
    Post Thanks / Like

нека и аз да кажа нещичко по темата,

относно макарите - по принцип макара се избира за вида риба, който ще се лови и има доста добри неща на пазара, но 2 марки за мен се отличават с перфектно съотношение между качество и цена - Шимано и Дайва. Добри макари са също Окума, Мичел, Браунинг, Шекспир и по-скъпите модели на Зебко и ДАМ.

относно прътовете - тук Дайва и Абу Гарсия за мен са безспорните лидери, въпреки, че аз нямам нито една пръчка от тези марки, но все пак не съм чак толкоз изперкал да дам Ј300 за прът. лично аз съм доволен от моя Фокс Уориър ХТ 3.60 метра и 2.75 паунда тегло на огъване. Имам и една пръчка на Уичууд, но за нея не мога да кажа много, щото още не е тествана сериозно. В българия имах Балзер телескоп (голямо куче!!!) както и две пръчки на Трабуко (много са нежни за моите недодялани движения ))))

относно дребните такъми - тук в Англия аз ходя предимно за шаран и изборът на куки, влакна, тежести, поводи и вси други дреболии е огромен. няколко са марките, които ми привличат вниманието - KORDA, ESP, FOX, GARDNER. Тези предлагат цели, готови системи за шарански риболов, друг е въпросе, че мен ме кефи по цели нощи да си ги връзвам сам

стръвта - тук аз мога да говоря отново само за шаранския риболов. един от най-известните видове стръв е вареното топче - съществуват 2 типа - замразени и незамразени - първите нямат определени добавки, което ги прави може би по привлекателни, вторите траят по-дълго. замразените трябва да се сложат във фризера веднага след като се приберете от риболов. кои са по-добри незнам - има стотици видове. според мен Dynamite Baits, Mainline, Heathrow Bait Services, Nash Bites, Richworth са най-популярните. по принцип казват, че на замразени кълвяло повече, но вчера в адския, идиотски, животински дъжд, единствения шаран, който се излъга да клъвне и който впоследствие се откачи от куката, щото се хлъзнах и полетях с въдицата захапа топче с ананасов аромат от незамразените.

относно екипировката - тук лично аз намирам най-голям смисъл от това, че работя в Англия и се вадят по-добри пари. ако в България имаше такива правила по язовирите както тук, много малко хора биха могли да си позволят риболов. специално за шарански риболов няколко са нещата, които е задължително и/или препоръчително да имате
    1. постелка от дурапрен (unhooking mat) на която се откача шарана, за да не се нарани докато подскача
    2. голям кеп - мисля, че размера минимум беше 36 инча
    3. голямо улеснение е да имате сгъваема поставка за въдиците, както и електронни аларми.
    4. голяма раница/и е абсолютно необходима за да си поберете такъмите
    5. калъф за въдиците - за да се пазят
    6. палатка - тук има 1000 вида, от малки единични подслони до големи палатки за няколко души. аз например вчера щях да съм мокър до мозъка на костите си ако не беше малката палатчица, да се пъхна под нея.
    7. зимате е добре да имате водоустойчиви и топли дрехи. видове много, марки също.
    8. чанта за стръвта - лично аз не изпитвам кой знае какъв апетит ако знам, че червеите и сандвичите са едни до други. затова държа стръвта в отделна чанта.
    9. добре е да имате столче, а ако ходите на нощен риболов стол-легло.
    10. всичките тия багажерии е много удобно да пренасяте със сгъваема количка и много неудобно на ръка.

това е което се сещам засега.

късмет!!!
    всеки може да опикае пода - бъди герой, осери тавана!!!

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Какви документи са нужни за регистрация на фирма и какви разходи има
    От iceeto във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 1
    Последно мнение: 13-06-2012, 21:55
  2. Отговори: 27
    Последно мнение: 08-06-2011, 09:16
  3. Коя от двете да купя?
    От edin balgarin във форум Пазаруване
    Отговори: 13
    Последно мнение: 23-08-2009, 11:37
  4. От къде да си купя....