Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси

Анкета: Ще гласувате ли на предстоящите избори за президент в България?

Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 122
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Exclamation Гласуване от чужбина в изборите 2011 г.

Български граждани, които искат да гласуват извън страната, трябва да обявят това в писмена форма до 27 септември. Такива лица се заличават от списъците по постоянен адрес. Това обяви на брифинг в сряда говорителят на Централната избирателна комисия (ЦИК) Ралица Негенцова.

ЦИК има решения за гласуване на президентските избори на българите извън страната и за организация на изборните секции там, каза Негенцова.

Ръководителите на посолства и консулства трябва до 13 август трябва да поискат съгласие на съответната държава за разкриване на секции, посочи тя. Избирателни секции се разкриват в населените места с наше консулство или посолство, ако има 20 души, заявили, че ще гласуват.

Ако в съответното населено място няма дипломатическа или консулства служба, са необходими 100 души да обявят, че ще гласуват, но това трябва да стане до 27 септември. Тези заявления се подписват саморъчно и трябва да бъдат пратени лично чрез писмо или на електронна форма в PDF формат на съответното дипломатическо представителство.

От 5 август Централната избирателна комисия започва да приема документи за регистрация на партии, които искат да участват в президентските партии. Документи за участие в местните избори се приемат в ЦИК до 17.00 часа на 8 август.

3 Август 2011

mediapool.bg : ЦИК: Желаещите да гласуват извън Бългaрия обявяват това до 27 септември

Още по темата:

Как ще се гласува в чужбина

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: ЦИК: Желаещите да гласуват извън България обявяват това до 27 септември

Току-що звънях на номера, обявен за връзка за изборите за евродепутати през 2009. Трябвало да звънна на вечно заетия номер, работещ между 1 и 4. Затова... ще звънна между 1 и 4...

П.С. Както се очакваше, номерът - 02075893763 - беше зает през цялото време - звънях на всеки половин час по няколко пъти.
    Ако някой случайно се свърже макар и по друг повод, ще го помоля да поиска информация за предстоящите избори - откъде да се свали образецът на декларацията за гласуване в чужбина, както и на кой имейл адрес да се изпрати.
    Последно редактирано от Doondie : 04-08-2011 на 16:23

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: ЦИК: Желаещите да гласуват извън България обявяват това до 27 септември

Вдигам темата, за да напомня на желаещите да гласуват в тези президентски избори, че трябва да заявят това до 27 септември.

Ако някой има вече сведения и за декларацията или др. от въпроса на Дунди от горния постинг - моля да пише тук.

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Вдигам темата, за да напомня на желаещите да гласуват в тези президентски избори, че трябва да заявят това до 27 септември.

Ако някой има вече сведения и за декларацията или др. от въпроса на Дунди от горния постинг - моля да пише тук.
    От страницата на посолството, деклараця+Заявление. Хубаво напомняне, а ако има 1000 заявления за гласуване от един район трябва да открият избирателна секция в съответното избирателно място
    . И това ще спести чакането от 2009 г.
    ето link: http://www.bulgarianembassy-london.o...725&Itemid=282

5. БЛАГОДАРЯ Мила, Doondie thanked for this post
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Demy Виж мнението
    От страницата на посолството, деклараця+Заявление. Хубаво напомняне, а ако има 1000 заявления за гласуване от един район трябва да открият избирателна секция в съответното избирателно място
    . И това ще спести чакането от 2009 г.
    ето link: http://www.bulgarianembassy-london.o...725&Itemid=282
    Мерси - време беше! Аз щях да гледам тези дни на сайта им за информация, но забравих.
    Минимумът е 100, а това за 1000 го разбирам като: "ако има повече от 1000 предварително заявили желание да гласуват, ще се разкрият 2 секции в този град." Просто само една-две "тъмни стаички" няма да са достатъчно за толкова хора.

7. БЛАГОДАРЯ Demy thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Doondie Виж мнението
    Мерси - време беше! Аз щях да гледам тези дни на сайта им за информация, но забравих.
    Минимумът е 100, а това за 1000 го разбирам като: "ако има повече от 1000 предварително заявили желание да гласуват, ще се разкрият 2 секции в този град." Просто само една-две "тъмни стаички" няма да са достатъчно за толкова хора.
    Ако минимумат е 100, защо нямаше секции в Chelmsford или Colchester през 2009? Аз ли нещо не разбрах тогава или не е имало предварително подадени заявления?

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Ако минимумат е 100, защо нямаше секции в Chelmsford или Colchester през 2009? Аз ли нещо не разбрах тогава или не е имало предварително подадени заявления?
    Нали е ясно, че става дума не за 100 българи, живеещи в дадено място, а за 100 българи, подали заявления, че ще гласуват на изборите на определена дата?

Гугъл търсачка на форума

10. БЛАГОДАРЯ Demy thanked for this post
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

В отговор на реторичния въпрос на Мила ще цитирам информацията от сайта на Посолството:
    В населените места, където няма дипломатическо или консулско представителство, избирателни секции се образуват при наличие на съгласие на приемащата държава и на не по-малко от 100 избиратели, заявили желание да гласуват не по-късно от 27.09.2011 г. (25 дни преди изборния ден).
    Т.е. в някой град може и 2000 да са българите, но ако поне 100 не са заявили желание да гласуват, няма да се разкрие секция в града им. Задължителните секции са само в Лондон и Дънди.

Заявяването на желание за гласуване става лично на място*, по пощата или по електронната поща. Аз ще си пратя моята декларация по имейл утре, понеже сега не ми се принтира и сканира.

*как ли пък не тръгнах да им го нося на крака...

Напреднал
    Post Thanks / Like

Хора гласувайте! Подавaйте заявления, за да има повече секции на по-удобни места. Аз ще пратя мойто по пощата. Някъде видях информация, че само 60 000 българи в чужбина са гласували през 2009. Важзможно ли е?

13. БЛАГОДАРЯ mamamia thanked for this post
    чело коте книжки Аватара на karen
    Post Thanks / Like

отдавна ми умря ,желанието да гласувам, и още по ми е умряло за тази тъпа институция -президентската в бг..

от тук нататък само могат да ме хванат за палците,ако щат да ми свалят звезди пред очите
    Anyone can go to Heaven..just be good!

15. БЛАГОДАРЯ BMW6 thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

За желаещите да гласуват, които живеят в Шотландия - пускам съобщение от проф. Николай Желев, почетен консул на Република България в Шотландия (Дънди)
    Скъпи сънародници,

Напомням, че желаещите да участвуват в изборите за президент и вицепрезидент на Република България на 23 октомври 2011 г. (неделя), трябва да подадат ЗАЯВЛЕНИЕ не по-късно от 27.09.2011 г.

Тъй като е малко вероятно да се съберат достатъчно желаещи за да се открият две или повече избирателни секции в Шотландия, предлагам да се обединим около откриването на поне една секция в Дънди. Това ще бъде и един хубав повод да огранизираме българско парти.

Моля желаещите да гласуват да попълнят и подпишат приложеното заявление и да го изпратят до мен или директно до посолството в Лондон на E-mail: [email protected]

Поздрави и до скоро.

Професор Николай Желев
    Почетен консул на Република България в Шотландия (Дънди)

Tel (direct): +44(0)1382 308536
    Fax: +44(0)1382 308117
    Mobile : +44(0)7897279525
    Email: [email protected]
    WEB: Bulgarian Consulate Scotland

Гугъл търсачка на форума

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

В отговор на реторичния въпрос на Мила ще цитирам информацията от сайта на Посолството:

Т.е. в някой град може и 2000 да са българите, но ако поне 100 не са заявили желание да гласуват, няма да се разкрие секция в града им. Задължителните секции са само в Лондон и Дънди.

Заявяването на желание за гласуване става лично на място*, по пощата или по електронната поща. Аз ще си пратя моята декларация по имейл утре, понеже сега не ми се принтира и сканира.

*как ли пък не тръгнах да им го нося на крака...
    Секцията в Дънди защо пък да е задължителна? Само в Лондон е задължителна... виж писмото от почетния консул, което пуснах по-горе...

Гугъл търсачка на форума

Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Секцията в Дънди защо пък да е задължителна? [...]
    А защо пък да не е, да питам аз на свой ред?

И в Лондон не е задължителна - ако няма 20 заявления за гласуване в столицата, няма и тук да има секция.
    Правилото е...
    Цитирай Първоначално написано от ЦИК
    6. В населените места, където има дипломатическо или консулско представителство, се образуват избирателни секции при наличие на не по-малко от 20 избиратели, заявили желание да гласуват, не по-късно от 27.09.2011 г. (25 дни преди изборния ден).
    В този контекст коментирах, че е (един вид) задължителна, понеже 20 заявления смятам, че все ще се получат.

П.С. Моето го пратих днес.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

А защо пък да не е, да питам аз на свой ред?

И в Лондон не е задължителна - ако няма 20 заявления за гласуване в столицата, няма и тук да има секция.
    Правилото е...

В този контекст коментирах, че е (един вид) задължителна, понеже 20 заявления смятам, че все ще се получат.

П.С. Моето го пратих днес.
    Разликата е, че в Дънди всъщност няма дипломатическо или консулско представителство, доколкото знам. Затова, важи правилото за места, където НЯМА такова представителство - т.е. 100 молби.

Гугъл търсачка на форума

20. БЛАГОДАРЯ Doondie thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

аз мисля че тези които живеят дългосрочно в друга държава изобщо не трябва да гласуват за каквото и да било в БГ.
    по тази причина, аз не гласувам.
    откъде накъде някой който не живее някъде ще определя кой ще управлява там?
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    аз мисля че тези които живеят дългосрочно в друга държава изобщо не трябва да гласуват за каквото и да било в БГ.
    Аз съм на същото мнение... На всичкото отгоре... въпреки че следя новините, по принцип (по задължение), вече ми е безкрайно трудно да се ориентирам в навалицата от кандидати, та ако не отделя специално време (в което не виждам смисъл), едва ли ще мога да направя информиран избор...

Гугъл търсачка на форума

23. БЛАГОДАРЯ madlena, mirgad thanked for this post
    щастлив Аватара на mamamia
    Post Thanks / Like

Аз съм на същото мнение... На всичкото отгоре... въпреки че следя новините, по принцип (по задължение), вече ми е безкрайно трудно да се ориентирам в навалицата от кандидати, та ако не отделя специално време (в което не виждам смисъл), едва ли ще мога да направя информиран избор...
    Аз искам да гласувам, тъй като дори и от тук, живо ме интересува кой е на власт в БГ. След 3 до 5 години се прибираме да живеем там и ми се иска нещата да започват да се пооправят вече . Първо дойдохме тук за пари, сега чакаме децата да завършат..,но определено не се чувствам "дърво без корен". С всичките си недостатъци България си е СУПЕР..С повече или с по-малко, там се живее много по-спокойно и по-пълноценно.(лично мнение) От страницата на Посолството ни разбрах, че трябва да се подаде заявление за отписване от списъците в БГ., но и да не го направите ПАК ще можете да гласувате, но ще ви допишат допълнително-"Невключени в избирателните списъци български граждани с избирателни права, явили се да гласуват в изборния ден, се вписват в списъка от секционната избирателна комисия в изборния ден и могат да упражнят правото си на глас".Но.. трябват ПОНЕ 100 заявления, за бъде отворена секция за гласуване. Затова и е хубаво да се подадат такива все пак..Благодаря.

25. БЛАГОДАРЯ madlena, Мила, Demy thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Да гласуваш или не е личен избор, но всичи българи живеещи извън страната се ползват /или би трябвало/ със същите права като на живеещите в България. не разбирам как доброволно искате да се лишите от правото на гласуване, което ни е дадено от Конституцията на България! Така или иначе сме ощетени, тъй като нямаме право да гласуваме за независими кандидати.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Да гласуваш или не е личен избор, но всичи българи живеещи извън страната се ползват /или би трябвало/ със същите права като на живеещите в България. не разбирам как доброволно искате да се лишите от правото на гласуване, което ни е дадено от Конституцията на България! Така или иначе сме ощетенка е и, тъй като нямаме право да гласуваме за независими кандидати.
    да, така е, право на личен избор е и аз смятам че нямам право да решавам кой ще управлява други хора и да им налагам моето мнение при положение че не живея там и дори да следя политическите събития, никога не бих могла да наоравя правилен избор след като не съм сред тези хора и не познавам техните проблеми отвътре.

от друга страна mamamia е прав в това което казва, защото той ако смята да се връща в бг да живее скоро, за негоима значение кой управлява.

но ако примерно трябва да подам заявление, за да шравя бройки заради други хора които искат да гласуват в моя район, бих го направила

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Освен това, то няма и за кого. Кандидатите са кой от кой по от сой.
    Не поглеждай с гняв назад.

29. БЛАГОДАРЯ Demy, mirgad thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

да, така е, право на личен избор е и аз смятам че нямам право да решавам кой ще управлява други хора и да им налагам моето мнение при положение че не живея там и дори да следя политическите събития, никога не бих могла да наоравя правилен избор след като не съм сред тези хора и не познавам техните проблеми отвътре.

от друга страна mamamia е прав в това което казва, защото той ако смята да се връща в бг да живее скоро, за негоима значение кой управлява.

но ако примерно трябва да подам заявление, за да шравя бройки заради други хора които искат да гласуват в моя район, бих го направила
    Като гледам какъв правилен информиран избор се случва в Бг... в смисъл, че са лишени от достоверна информация, има пълен монопол във вестникарската индустрия, и медиите не са на ниво. А и хората там живеят в пълна информационна манипулация, уви! Пишеш "да управляват други хора...", ама тези други хора са моите близки, приятели, съседи, колеги...те не са други за мен, те са Моите хора.
    Последно редактирано от Doondie : 04-09-2011 на 18:13 Причина: цитат

търсеща Аватара на mila_2
    Post Thanks / Like

100% заставам зад това мнение.
    Откъде накъде някой, който не живее в България и идея си няма какво става там ще има право да гласува?!
    Дано скоро направят закон или поправка към вече съществуващ и изчистят това недоразумение.

32. БЛАГОДАРЯ madlena thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mila_2 Виж мнението
    100% заставам зад това мнение.
    Откъде накъде някой, който не живее в България и идея си няма какво става там ще има право да гласува?!
    Дано скоро направят закон или поправка към вече съществуващ и изчистят това недоразумение.
    Това е много дискyтиран и спорен въпрос, и много деликатен. Явно имаме различни мнения. Но бих предложила, когато дискутираме да използваме личнoтo местоимение "Аз". Така ще внесем яснота. АЗ съм много добре информирана за ситуацията, проблемите и обстановката в България!!! В 21 век няма проблем да бъдеш информиран, ако искаш и се интересуваш.
    Въобще не смятам, че е недоразумение, а мое демократично право. Например в Бг. има доста недомислици като:
    "Dнес напълно чужд гражданин, стига да е с гражданство на страна от Европейския съюз (ЕС), може да е общински съветник или български евродепутат, но български гражданин по рождение, имащ и друго европейско гражданство, не може да е народен представител.
    Въпросът за участието на български граждани с двойно гражданство в политическия живот на страната е предмет на обществена дискусия."

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

добре, ти сега като гласуваш за президент, за кого ше гласуваш?

твой личен избор или за този за когото биха гласували твоите приятели и семейство?

Напреднал
    Post Thanks / Like

Честно да ти кажа не съм много очаравона от никого....и май ще гласувам срещу определена партия, което не е много похвално. Но ще гласувам и изборът ще е личнo мои.

36. БЛАГОДАРЯ Petko_Tomrushki thanked for this post
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 6
    Последно мнение: 13-08-2013, 17:32
  2. Отговори: 0
    Последно мнение: 05-03-2013, 22:13
  3. Изборите в България 2011
    От Мила във форум Новини от и за България
    Отговори: 40
    Последно мнение: 08-11-2011, 18:04
  4. ДПС печели изборите в чужбина!
    От lordm във форум Политика
    Отговори: 3