Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 32
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Европейска Здравна Карта за студенти в УК

Някой вече извадил ли си е картата при новите условия и ако да какви докумети приемат, като доказателство и трябва ли да ги превеждам на български :?
    when there's something you really want, fight for it, don't give up no matter how hopeless it seems, because the best things in life don't come free!!:-))

сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Европейска Здравна Карта за студенти в УК

Цитирай Първоначално написано от popopopo Виж мнението
    Някой вече извадил ли си е картата при новите условия и ако да какви докумети приемат, като доказателство и трябва ли да ги превеждам на български :?
    Какви са тези нови условия и какво точно представлява европейската здравна карта за студенти?

Напреднал
    Post Thanks / Like

when there's something you really want, fight for it, don't give up no matter how hopeless it seems, because the best things in life don't come free!!:-))

Старо куче
    Post Thanks / Like

Тия в абсурдистан съвсем са слънчасали!!!
    ''-Кажи ми нещо, Джингиби, знаеш ли защо от Къкрина до София те пазеха САМО ТРИ заптиета?
    - Не знам, ага.
    -АЗ така заповядах!!! Можех да пратя 300, аз обаче пратих само трима! И знаеш ли защо? За да могат твоите апапи да им скочат отгоре и да те освободят. Видя ли, никой не ти помогна, а се кълняха в теб. Ха сега, да видиш, Джингиби, за кой народ си тръгнал курбан да ставаш.''

Народе ????

avi8or Аватара на essence
    Град
    Varna
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от victor07 Виж мнението
    Тия в абсурдистан съвсем са слънчасали!!!
    не са слънчасали, тук из форума се изписа МНОГО относно някакви нови правила на Home Office, но аз съм абсолютно убеден, че искат застраховки само на part-time студентите. Няма логика да им искат здравна застраховка, защото ВСЕКИ, повтарям ВСЕКИ студент, който е във full-time higher education scheme е здравно осигурен от NHS. Дори и international students също са напълно здравно осигурени.

Само тези, които примерно записват ESOL или някакви други part-time курсове, само те не са осигурени и за това, като искат да си издадат жълт сертификат, им искат здравна осигуровка.

Даже и европейска здравна карта не ви трябва!
    To see a world in a grain of sand, And a heaven in a wild flower, Hold infinity in the palm of your hand, And eternity in an hour (W. Blake)

6. БЛАГОДАРЯ victor07 thanked for this post
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Големи нови условия - няма що. Хората са написали какви документи се изискват - на практика саморъчно заверено копие от всякакъв документ върши работа. Какво неясно има?
    Европейската здравноосигурителна карта (ЕЗОК) е стандартна - дали ще си студент в Англия или турист за повече от 2 месеца в Гeрмания е все едно и също.
    Тук можеш да си извадиш ЕЗОК с валидност не 1, а 5 години, след като получиш NIN.

Град
    Varna
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Doondie Виж мнението
    Големи нови условия - няма що. Хората са написали какви документи се изискват - на практика саморъчно заверено копие от всякакъв документ върши работа. Какво неясно има?
    Европейската здравноосигурителна карта (ЕЗОК) е стандартна - дали ще си студент в Англия или турист за повече от 2 месеца в Гeрмания е все едно и също.
    Тук можеш да си извадиш ЕЗОК с валидност не 1, а 5 години, след като получиш NIN.
    не трябва НИН, а само NHS номер. А и ЕЗОК е безполезна, защото пребиваването ти в Англия ще е повече от 180 дни.
    To see a world in a grain of sand, And a heaven in a wild flower, Hold infinity in the palm of your hand, And eternity in an hour (W. Blake)

Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от essence Виж мнението
    не трябва НИН, а само NHS номер. А и ЕЗОК е безполезна, защото пребиваването ти в Англия ще е повече от 180 дни.
    Или NIN, или NHS number - може и двете.
    Пребиваването има значение, ако престане да се осигурява в България.
    По-горе си писал за жълти карти и здравни застраховки, макар че в темата се пита за издаване на ЕЗОК в България.

Град
    Varna
    Post Thanks / Like

да, защото питащия е студент.

a/s/d
    Град
    London
    Post Thanks / Like

не мисля че ти трябва нищо, просто отиваш на английския сайт и си я изкарваш от там - ehic.org.uk идва за отрицателно време и, за разлика от българската, не струва нищо.

Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от georgi Виж мнението
    не мисля че ти трябва нищо, просто отиваш на английския сайт и си я изкарваш от там - ehic.org.uk идва за отрицателно време и, за разлика от българската, не струва нищо.
    И как да стане, след като полето за NHS number/NIN е задължително? Освен това трябва и да живее тук, за да кандидатства за карта от местния сайт.
    Българската също не струвала вече нищо, ако може да се вярва на по-горе посочения сайт.

да, защото питащия е студент.
    Да е какъвто ще - защо не му кажеш и за ISIC, за картите за пътуване с намаление, за сините карти, за банковите сметки и т.н.?

Град
    Varna
    Post Thanks / Like

Да е какъвто ще - защо не му кажеш и за ISIC, за картите за пътуване с намаление, за сините карти, за банковите сметки и т.н.?
    Аз каквото е имало съм го казал в другите теми, но не сващам за кво е тоя сарказъм. Ако ще сме саркастични, няма грижи... И аз го мога, при това много добре.

Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Аз каквото е имало съм го казал в другите теми, но не сващам за кво е тоя сарказъм. Ако ще сме саркастични, няма грижи... И аз го мога, при това много добре.
    Пита за едно, а му отговаряш за друго. Не ми се спори.

Нов потребител Аватара на fabulous
    Post Thanks / Like

Кои са тия други теми, за сефте чувам, че трябва да имам такава карта.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от fabulous Виж мнението
    Кои са тия други теми, за сефте чувам, че трябва да имам такава карта.
    Той вероятно има предвид темите, в които се обсъжда необходимостта от comprehensive health insurance за студентите, кандидатстващи за регистрационни сертификати.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Напреднал
    Post Thanks / Like

На мен ми направиха проблем за изваждането на картата от България, защото нямам документ че съм приета, а съм имала само Unconditional, което за тях не значело нищо ииии билета не ми го приеха, защото е само в едната посока.... бяха страшно нелюбезни и мисля че накрая ще се откажа да се занимавам с тази карта..

Това което сте писали по нагоре предполагам е за издаването на карта вече като си в УК, защото НИН още никой няма от приетите за 2011-12 :-)

Нов потребител Аватара на Ama_Zon
    Post Thanks / Like

Аз си подадох документите за ЕЗОК мин.седмица. Приеха ми ги само с оферта от уни-то /unconditional/ + съответно декларацията,написана собственоръчно-свободен текст /писах, че картата ми трябва за престоя ми с цел обучение в у-тет в страна-членка на ЕС/. Приеха ми ги без проблем. Никакви билети или др. неща. Дадоха ми номер за края на месеца. Ще пиша пак за резултата- дали вс. е било ОК.
    Sorrow looks back,
    Worry looks around,
    Faith looks UP

Dimitry
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Тези карти по принцип невършат никава работа. И са повече да се подсигури че когато пътувате и стане някои инцидент да ви приемат в болница без да трябва да плащате. На мен лично неми е по трябвала до сега а и несум я изсползвал в продължение на 4 години. С две думи невършат много работа ама са една ехтра да си я има човек. Пътуващите от българия до англия няма да им трябват. Може да си ги искарат след като доидат тук и си изкарат нацинале осигурителен номер (НИН). Но както казах неса задължителни отделно е задъжително да са безплатни защото са част от вашата здравна усигуровка в страната в която живеете. За студентите които идват няма да им трябват от българия карти. Защото ще живеят тук поне едно 3-4 или можеби повече години в англия. Което значи че ще трябва да си искарат НИН които ще им е вратата към медицинското опслужване.
    С ниаколко думи в която и страна от ЕС да пътувате и смятате да живеете там повече от 6 месеца си вадите съответниа нацинален усигурителен номер които ви дава право на медицинско опслужване.

Имформацията е от личен опит от Испания и Англия

Нов потребител Аватара на perfume
    Post Thanks / Like

Здравейте, знае ли някой кой точно документ се прилага от унивеситета? Confirmation letter-а от UCAS или някаква друга бележка?

Нов потребител Аватара на Ama_Zon
    Post Thanks / Like

Вчера /след точно 14дневен срок/ си взех безпроблемно ЕЗОК. Документите, които подадох са споменати в по-горен пост. Така, че изваждането на тази карта не е абсолютно никакъв проблем/ въпреки, че някои от документите, които изискват са откровено глупави/... но българска бюрокращина...вари я-печи я: все тая.
    Успех на останалите
    Sorrow looks back,
    Worry looks around,
    Faith looks UP

Напреднал
    Post Thanks / Like

От здравната каса, където бях ми казаха, че в Англия никой нямало да ми внася осигуровки и е добре да си имаме европейска здравна карта. Първото до каква степен е вярно, защото ми се стори странно??

Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kalox13 Виж мнението
    От здравната каса, където бях ми казаха, че в Англия никой нямало да ми внася осигуровки и е добре да си имаме европейска здравна карта. Първото до каква степен е вярно, защото ми се стори странно??
    Да, никой няма да ти внася осигуровки освен ако не започнеш и работа, докато следваш. Дори и да не работиш обаче ще имаш достъп до NHS, понеже ще си full-time студент, което на практика обезсмисля издаването на ЕЗОК.
    Ако решиш да работиш, задължително ще трябва да си направиш и comprehensive sickness insurance, иначе няма да ти дадат студентска жълта карта.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Да, никой няма да ти внася осигуровки освен ако не започнеш и работа, докато следваш. Дори и да не работиш обаче ще имаш достъп до NHS, понеже ще си full-time студент, което на практика обезсмисля издаването на ЕЗОК.
    Ако решиш да работиш, задължително ще трябва да си направиш и comprehensive sickness insurance, иначе няма да ти дадат студентска жълта карта.
    И по същата логика, ако после ще искаш да използваш правата си на гражданин на ЕС - пак трябва да представиш доказателства за comprehensive health insurance.

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Аз знам със сигурност, че за България ни остават осигуровките след като сме студенти.

А тази comprehensive health insurance горе-долу колко струва?

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Аз знам със сигурност, че за България ни остават осигуровките след като сме студенти.

А тази comprehensive health insurance горе-долу колко струва?
    По въпроса с "осигуровките" е най-добре да не правиш паралели с България - защото има много малко общи неща - системата е доста различна. Във Великобритания няма опция да си внасяш осигуровките сам, ако не работиш, както и държавата да ти ги внася - и изобщо, здравното обслужване не е свързано по този начин с осигуровките, както в България.

За тази застраховка - струва различно за различните хора (като възраст, занятие и т.н.) и при различните компании.

В този форум има мнения по въпроса - използвай търсачката в подписа ми и гугъл - ключови думи comprehensive health insurance и comprehensive sickness insurance.

Гугъл търсачка на форума

27. БЛАГОДАРЯ popopopo thanked for this post
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 7
    Последно мнение: 10-09-2014, 21:44
  2. National Insurance Number без европейска здравна карта?
    От Logistics във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 6
    Последно мнение: 27-03-2012, 20:36
  3. National Insurance Number без европейска здравна карта?
    От Logistics във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 2
    Последно мнение: 27-03-2012, 07:41
  4. Европейска Работна Карта
    От veny74 във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 4
    Последно мнение: 13-10-2011, 15:29
  5. Отговори: 59
    Последно мнение: 24-06-2011, 17:14

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми