Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 5 от общо 5
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Smile Гений ли е детето ви?

Според всяка майка детето й носи необикновени заложби, а статистиката сочи, че на 50 млн. души се ражда по един гений. "Дойче веле" представя признаците, по които можете да определите дали наследникът ви е вундеркинд:

На мама умничето! Да, според всяка майка детето й носи необикновени заложби, а статистиката сочи, че на 50 млн. души се ражда по един гений. Ето признаците, по които можете да определите дали наследникът ви е вундеркинд:

Вундеркинд - тази немска дума, навлязла и в българския език, означава "дете-чудо".

Интересува ли се детето ви от сложни неща, например как работи двигателят на колата или пък как се играе шах, то определено дава заявка, че е специално, че е именно "вундеркинд".

Колкото по-сложно, толкова по-добре

Докато връстниците му гледат да избягват трудните ситуации, гениалното дете се радва на всичко сложно и дори се забавлява с комплицирани сюжети.

То не се нуждаe постоянно от вниманието ви, достатъчно е погълнато от своите занимания.

Това личи особено при стратегическите игри, в които особено надарените малчугани развиват нетипичен за възрастта им ентусиазъм.

Способността им да разбират бързо условията на играта също ги различава от връстниците им. Вундеркиндите не се нуждаят от повторно обясняване на правилата, а сложността на играта ги въодушевява.

Едновременно с това те по правило са и музикално надарени, лесно усвояват свиренето на пиано или цигулка.

Особено надарените деца се отличават освен това с подчертана самокритичност и строги критерии спрямо себе си.

Посочи си носа!

Ето един лесен начин да разберете дали имате вундеркинд у дома. Тестът е за малчугани от една до четиригодишна възраст. Поставете детето пред огледало и му кажете да си посочи носа. Ако покаже физическия нос на лицето си, значи притежава нормална интелигентност. Ако обаче посочи носа на огледалото, е твърде вероятно вътре в него да дреме гений, твърдят психолозите.

Гений ли е детето ви? - Vesti.bg

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

2. БЛАГОДАРЯ mariqalexandra thanked for this post
    Старо куче Аватара на Virginblack
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Гений ли е детето ви?

Da.

4. БЛАГОДАРЯ Arthur's Sword EXCALIBUR thanked for this post
    Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Ето един лесен начин да разберете дали имате вундеркинд у дома. Тестът е за малчугани от една до четиригодишна възраст. Поставете детето пред огледало и му кажете да си посочи носа. Ако покаже физическия нос на лицето си, значи притежава нормална интелигентност. Ако обаче посочи носа на огледалото, е твърде вероятно вътре в него да дреме гений, твърдят психолозите.
    И ще го включат към някоя група за деца с отклонения...
    Не поглеждай с гняв назад.

Нов потребител Аватара на shantava
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Мисля, че дъщеря ми има заложби, които далече надминават традиционното за възрастта, защото на 2 години редеше пъзел от 30 части, който беше посочен от производителят, като подходящ за 4 годишни, а самата сложност беше изумителна сама по себе си, защото предствляваше доста видове животни от зоологическа градина, големината на парчетата беше нормална държа да отбележа, не беше от големите; интересното при нея е това, че тя търпеливо търсеше местата на всички части, без да се отказва, когато не успее от първият път...наблюдавала съм я многократно и продължих да купувам пъзели с различна сложност, за да стимулирам нейните способности.
    мене ме нема в целата схема...

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

аз съм дете гений!да ме види некой кви ги върша само...
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

8. БЛАГОДАРЯ RNOH, plamenos, lady thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 1
    Последно мнение: 08-02-2012, 12:10
  2. Отговори: 24
    Последно мнение: 19-10-2011, 11:35
  3. От Кой Гении ми беше заключена темата?????
    От Red Baron във форум Общ форум
    Отговори: 3
    Последно мнение: 08-10-2008, 02:47
  4. Ден на детето
    От Karatiska_ta във форум С мама на кафе
    Отговори: 4
    Последно мнение: 01-06-2006, 11:22

Етикети за тази тема

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми