Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 40
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Обявяване на двойно гражданство

Според БГ закон ако придобиеш друго гражданство си длажен да го обявиш писмено в срок от 60 дни. Някои да е минал ве4е по този пат и да обясни как то4но става, в смисал свободен текст ли е писмото или е образец, ли4но ли се подава и каде, може ли онлаин и т.н.
    Благодаря предварително

Старо куче Аватара на s_nikolova
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Обявяване на двоино гражданство

Аз когато си бях в БГ последния път, зададох същия въпрос в паспортна служба и лелките там ми отговориха, че за 60-дневен срок не са чували.
    Трябвало да си покажа бритaнския паспорт и тогава щяли да отбележат в системата им.
    Rich people spend money in order to save time. Poor people spend time in order to save money.

reality is dreaming Аватара на Kamen
    Post Thanks / Like

Аз не съм обявил и докато не си поискам нов Бг паспорт/лична карта не смятам и да обявявам. Само излишна бюрокрация в Бг
    Ever tried? Ever failed? No matter. Try again! Fail again! Fail better!

It's the way we see the world!
    http://www.youtube.com/watch?v=eChdxmjHoMw

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

аз пък никога не възнамерявам да обявявам, освен ако не става бързо, онлайн

стачкувам срещу всички процедури в БГ.
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Всъщност има ли санкции?
    Не поглеждай с гняв назад.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Arthur's Sword EXCALIBUR Виж мнението
    Всъщност има ли санкции?
    Има, според закона мисля 4е е 300 лв., и сме задалжени да обявим придобиване на гражданство. Не ми се иска да изпадна в глупава ситуация и да пиша обяснения защо не сам.

shit disturber Аватара на Ivan II
    Post Thanks / Like

При подаване на заявление за документи за самоличност има такава графа - пиши там.

8. БЛАГОДАРЯ merry, zmei4o_pk thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

i te как ще разберат че имаш друго гражданство?, за да те глобят

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от s_nikolova Виж мнението
    Аз когато си бях в БГ последния път, зададох същия въпрос в паспортна служба и лелките там ми отговориха, че за 60-дневен срок не са чували.
    Трябвало да си покажа бритaнския паспорт и тогава щяли да отбележат в системата им.
    Ми ако нямаш паспорт какво ще искат да им се покаже? паспорта не те прави англичанин, той е документ за пътуване. сертификата за натурализация те прави англичанин.
    Аз напр. имах натурализация, но паспорт си извадих 5-6 години по късно....
    Кога ще подменят стария ешелон из тези нива на институциите...

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    Ми няма как да разберат....Мъжа ми вече 25 години не е декларирал и какво - нищо,....нужно ли е да знаят и ако да- защо? Да калкулират колко здравни осигуровки могат да съберат?няма как да знаят ако не им кажеш или не се фантазираш да влизаш с англииски паспорт в БГ...тогава те гепват.....аз си пътувам с лична карта до БГ.

12. БЛАГОДАРЯ RNOH thanked for this post
    Старо куче Аватара на евелина
    Град
    Lincoln
    Post Thanks / Like

Аз обявих преди няколко дни онлайн.Според както ми обясниха от консулския отдел-в едно писмо свободен текст или декларация просто заявяваш,че еди кой си от еди кога си е станал брит.гражданин,даже може и да не споменаваш за паспорти.
    Ама при нас ситуацията е такава ,че имаме гражданство от 3 год.,а паспорти изкарани от близо 60 дни.И понеже точно паспортите са документ за самоличност,а според наредбата до 60 дни трябва да обявиш ето защо споменах и за тях в писмото.Нашите български изтичат декември тая година и за това не съм сметнала за необходимо да си вадя по-рано британски.И като ми изтече българския ще си ползвам британския за в бъдеще.

Написваш си текста в свободен стил и го пращаш онлайн до консулския отдел и това е.Емейла ще го видиш от сайта им.Не е нужно да ходиш никъде....

14. БЛАГОДАРЯ maribet thanked for this post
    Старо куче Аватара на s_nikolova
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Ми ако нямаш паспорт какво ще искат да им се покаже? паспорта не те прави англичанин, той е документ за пътуване. сертификата за натурализация те прави англичанин.
    Аз напр. имах натурализация, но паспорт си извадих 5-6 години по късно....
    Кога ще подменят стария ешелон из тези нива на институциите...
    Така ми отговориха.
    Паспорта ми беше в процес на издаване, казах им че имам сертификат..На тях им трябвало паспорт..
    Rich people spend money in order to save time. Poor people spend time in order to save money.

16. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ivan II Виж мнението
    При подаване на заявление за документи за самоличност има такава графа - пиши там.
    нямам нужда от нови док за самоли4ност, би трябвало да има на4ин за уведомление без да си издаваш наново вси4ки ли4.док. нали

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Защо вапроса е как ще разберат а не как е според закона? У4удвам се на хора които са в УК от години и все още не са се нау4или 4е законите би следвало да се спазват, или когато опре до БГ все още си мислим 4е там всякакви номера още минават. 4е минават, минават ама като вси4ки коментират как БГ не се оправя ми е 4удно от каде ли си мислят 4е ще тръгнат да се оправят нещата.
    Прави ми впе4атление колко благодарности са изказани по повод мнение за неспазване на закона....???????
    Наистина впе4атляващо

19. БЛАГОДАРЯ евелина, captain caveman, aaaaaaa thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от maribet Виж мнението
    Защо вапроса е как ще разберат а не как е според закона? У4удвам се на хора които са в УК от години и все още не са се нау4или 4е законите би следвало да се спазват, или когато опре до БГ все още си мислим 4е там всякакви номера още минават. 4е минават, минават ама като вси4ки коментират как БГ не се оправя ми е 4удно от каде ли си мислят 4е ще тръгнат да се оправят нещата.
    Прави ми впе4атление колко благодарности са изказани по повод мнение за неспазване на закона....???????
    Наистина впе4атляващо
    Защо трябва да декларирам например колко и какво гражданство имам..??? Щом фигурирам в БГ книги ,че съм български гражданин , това е, институциите друго не ги интересува....
    Мой личен избор си е ...

21. БЛАГОДАРЯ RNOH thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Наистина впе4атляващо
    нали съм написла защо, четеш само първаа ми част на мнението.

сигурно не си се сблъсквал много с бг закона и съоптветните процедури или пък имаш ,ного свободно време да си комуникираш с лелки чоплещи семки по гишетата на бг институциите и затова все още искаш да го спазваш.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Защо трябва да декларирам например колко и какво гражданство имам..??? Щом фигурирам в БГ книги ,че съм български гражданин , това е, институциите друго не ги интересува....
    Мой личен избор си е ...
    На вапроса защо си длажна: Отговорът е защото си задалжена по закон, а спазването на закона не е вапрос на ли4ен избор

24. БЛАГОДАРЯ aaaaaaa thanked for this post
    The glass is half full. Аватара на Tegmentum
    Post Thanks / Like

Ми няма как да разберат....Мъжа ми вече 25 години не е декларирал и какво - нищо,....нужно ли е да знаят и ако да- защо? Да калкулират колко здравни осигуровки могат да съберат?няма как да знаят ако не им кажеш или не се фантазираш да влизаш с англииски паспорт в БГ...тогава те гепват.....аз си пътувам с лична карта до БГ.
    Аз пък не съм декларирал английското си гражданство в Бг. И миналата година влязох и си излязох с Брит паспорта(понеже ми изтече личната карта)- и нищо, не са ме тръсили за нищо!
    Ще им платя 300 лв на шестак- 36-ти!
    "It is not who you are that holds you back, it is who you think you're not."
    Unknown

"It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not!"
    Andre Gide

Post Thanks / Like

На вапроса защо си длажна: Отговорът е защото си задалжена по закон, а спазването на закона не е вапрос на ли4ен избор
    напротив...в БГ има толкова глупави закони,които отдавна трябва да са отменени,ама така им изнася....
    мой личен избор е дали да им кажа,че имам и друго гражданство.....също, мой личен избор е и дали да направя сина ми Бг гражданин.......

27. БЛАГОДАРЯ RNOH thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

нали съм написла защо, четеш само първаа ми част на мнението.

сигурно не си се сблъсквал много с бг закона и съоптветните процедури или пък имаш ,ного свободно време да си комуникираш с лелки чоплещи семки по гишетата на бг институциите и затова все още искаш да го спазваш.
    цитирала сам целия ти пост, а и от другия ти пост се разбира сащото, така 4е не си избирам 4асти от мнението ти.
    интересно ми е как хората всеки път когато някои им противоре4и намират много "остроумни" на4ини да се опитват да го засегнат.
    ако ти си 4ела внимателно моите постове сигурно си забелязала 4е споменавам 4е не искам да се разправям за глупости с БГ власти

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от евелина Виж мнението
    Написваш си текста в свободен стил и го пращаш онлайн до консулския отдел и това е.Емейла ще го видиш от сайта им.Не е нужно да ходиш никъде....
    по тазои логика всеки може да седне да напише два реда свободен текст в емайл;, че е станал гражданин на някоя си държава.
    такава ли е процедурата по закон? - пишеш емайл до консулството.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

напротив...в БГ има толкова глупави закони,които отдавна трябва да са отменени,ама така им изнася....
    мой личен избор е дали да им кажа,че имам и друго гражданство.....също, мой личен избор е и дали да направя сина ми Бг гражданин.......

Тъпи или не, не те освобождава от спазването им. Що се отнася до сина ти тук си права

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

4е не искам да се разправям за глупости с БГ власти
    ми точно, ако не им казваш, няма да се разправяш. ако им кажеш, че трябва да си късаш нервите с тъпи процедури, аз затова съм казала че няма да им казвам. и хората ти казаха че не са им кзали 25 години и нищо не се е случило и не са си губили времето по гишета, разговаряйки с да не казвам какви лелки

Чакам 100 паунда от Elina Аватара на DarkFallout
    Град
    Era of Austerity and Retrenching
    Post Thanks / Like

няма какво да ти се случи и няма за какво да им казваш ... така или иначе няма как да разберат без да им кажеш ... а и няма никакво значение дали са разбрали ... аз не съм ги уведомявал за нищо и няма и да ги уведомя ...

тук в англия имах подобна разправия, когато ме питаха за други поданства, аз им казах, че е ирелевантно и най-накрая си загуби х30 мин с глупости и ксерокопирания и на другия паспорт, а можеше просто да си премълча ...
    Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former.

“Good fences make good neighbors."

“Those who attempt to level never equalise.”

"If you pay people not to work and tax them when they do, don't be surprised if you get unemployment.... "

33. БЛАГОДАРЯ maribet thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

ми точно, ако не им казваш, няма да се разправяш. ако им кажеш, че трябва да си късаш нервите с тъпи процедури, аз затова съм казала че няма да им казвам. и хората ти казаха че не са им кзали 25 години и нищо не се е случило и не са си губили времето по гишета, разговаряйки с да не казвам какви лелки

преди 25 години нещата бяха разли4нi

35. Recommend urania3 recommended this post
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. двойно гражданство
    От ninky85 във форум Registration Certificates
    Отговори: 3
    Последно мнение: 16-04-2012, 11:34
  2. присъединяване към партньор с двойно гражданство
    От rzt7 във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 12
    Последно мнение: 04-01-2011, 12:41
  3. Дете с двойно гражданство
    От zmejche във форум Общ форум
    Отговори: 23
    Последно мнение: 10-08-2008, 20:53
  4. двойно гражданство
    От kateem във форум Британско поданство
    Отговори: 42
    Последно мнение: 29-05-2007, 08:51
  5. Трябва ли разрешение за двойно гражданство?
    От Carmen във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 8
    Последно мнение: 21-01-2006, 18:31

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker