»нфо «а UK Ќовини —писание ќб€ви ѕродавалник »потеки —тарт —троители ∆ълти страници “ърси
–езултати от 1 до 2 от общо 2
    Ќов потребител
    –егистриран на
    Jun 2011
    ћнени€
    1
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране »зземване на общинско жилище

«дравейте, имам казус, с който не съм сигурна как да процедирам. ѕроблемът е следни€т:
    ѕрез 1990г. Ѕаща ми получава право, със заповед на кмета на община ¬раца, да бъде настанен във ведомствено общинско жилище, т.к. тогава е работил към общински сервиз.
    «аповедта е била със срок от 10 години.  ъм днешна дата баща ми и майка ми продължават да живе€т в същото жилище като продължават да плащат наем на общината е да представ€т всички изисквани документи.
    Ќо сега от общината ги уведом€ват, че в 3 дневен срок следва да напуснат жилището, защото н€мат правно основание и са самонастанили се. ѕрез декември 2010г. им е било изпратено уведомително писмо по чл. 26 јѕ . ќт тогава родителите ми са провели много разговори с общинската администраци€ и с кмета, като техните единствен отговор е Дн€ма сервиз н€ма жилищеФ. —ъщо така са искали да закуп€т общинското жилище, което също им е било отказано. ƒнес след телефонен разговор с представител на община ¬раца отговар€щ за общински€т жилищен фонд на въпроса Д«ащо сега и на какво основание следва да освобод€т жилището?Ф последва отговор: Д«ащото е наше и така сме решили.Ф
    ¬се още н€ма издадена заповед по чл. 65 «ќ—.
    «апознах се с Ќаредбата за услови€та и реда за управление и разпореждане с общински€ жилищен фонд на община ¬раца. ¬ чл. 23 Ќ”–”–ќ∆ пише следното:
    „л.23 (1) Ќаемател на общинско жилище може да го закупи, при условие, че:
    1. редовно е заплащал наема в срок.
    2. е български гражданин
    3. отговар€ на услови€та за настан€ване в общинско жилище, съгласно тази Ќаредба;
    4. наемател е на общинско жилище, не по-малко от 2 години без прекъсване
    5. ползва общинско жилище, предназначено за продажба
    6. е направил писмено искане за закупуване до кмета на общината
    (2) ѕраво на закупуване имат и граждани, които са престанали да отговар€т на н€кои от услови€та по чл.4 ал.1 от Ќаредбата, но са били редовни наематели на едно и също общинско жилище повече от 15 години.
    (3) .....
    (4)...
    „л. 24 ¬едомствените жилища на общината, могат да се продават на служители, настанени в т€х, които имат не по-малко от 5 години стаж без прекъсване в общинска администраци€ или в структурите на общинска бюджетна издръжка и отговар€т на услови€та на чл.23, ал.1, т.1,2,4 и 5 от тази Ќаредба.
    —м€тате ли че въз основа на чл. 23 ал. 2 или чл. 24 родителите ми имат основание да започнат производство за закупуване на общинското жилище? —ъщо така производството по закупуване би ли спр€ло производството по изземване на жилището?
    –одителите ми не разполагат с друго жилище- не би ли следвало по служебен ред да бъдат настанени в друго общинско жилище?
    ¬€рно е, че срокът на заповедта за настан€ване отдавна е изтекъл и н€ма издадена друга заповед, но продължение на повече от 10 години наемните отношени€ с общината са продължавани като редовно е плащан дължащи€т се наем и вс€ка година са представ€ни документи, които общината е изисквала.
    ўе съм благодарна на предложени€ или полезна информаци€ как да процедираме в такъв случай, така че да могат родителите ми да продължат да ползват жилището или да го закуп€т.

... јватара на madlena
    –егистриран на
    Jan 2005
    ћнени€
    11 311
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране ќтносно: »зземване на общинско жилище

здравей,

този форум е за българи живееще в ” . малко веро€тно е да има правен специалист, ойто да може да ти отговорина въпрос свързан с българското законодатеклство.

има прекрасни форуми в Ѕ√ за това, като например Ѕългарски€т правен портал
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

»нформаци€ за темата

ѕотребители разглеждащи тази тема

¬ момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

ѕодобни теми

1. ∆илище
    ќт Levovasi във форум ¬сичко за дома
    ќтговори: 12
    ѕоследно мнение: 07-10-2013, 21:34
  2. ќбщинско жилище
    ќт Gall във форум Benefits - ѕомощи
    ќтговори: 7
    ѕоследно мнение: 03-11-2012, 12:49
  3. покупка на жилище?
    ќт air във форум ѕари, ‘инанси, —четоводство, Mortgages, «астраховки
    ќтговори: 1