Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 5 от 5 ПървиПърви ... 345
Резултати от 101 до 114 от общо 114
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Нови глоби за неподадена навреме данъчна декларация

Цитирай Първоначално написано от petya_28 Виж мнението
    Здравейте! Имам следното питане: мой приятел е бил в УК преди 3 години и е работил месец - два като селф-емплойд, след което се е прибрал в БГ. Има осигурителен номер но няма УТР, не е подавал никакви декларации. Сега отново е тук и ще работи като нает. ЗНам, че НИН му остава същия, но не знаем дали дължи някакви глоби за неподадена данъчна декларация и т.н. Някой има ли идея?
    А в България за тези години подавал ли е данъчна декларация?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Няма УТР, въобще не е правил регистрация. Иначе има НИН, през този период е работил в БГ и е подавал там дан декларации. Благодаря, Madlena

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

в този случай няма за какво да се притесняваш. няма как да има глоби.
    незнам точно каква му е ситуацията и как е взел НИН. но тук масово някакви ''счетоводители'' водят/водеха хората за НИН, после ги регистрират като селф емплойд, регистрират ги за онлайн подаване на дан декларация и си правят каквото си искат, докато хората изобщо не знаят какво им се е случило с години.....

той при какво обстоятелства е получил НИН и занимавал ли се е с ''помагащи счетоводители разбирачи''?
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

4. БЛАГОДАРЯ petya_28 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Ами да, платил е сума на някаква фирма - явно от типа счетоводители за които говориш почти венага след като е изкарал НИН си е заминал за БГ, и така и не се е регистрирал за УТР.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

той може и да не се е регистрирал, ама ''счетоводителите'' да са го регистрирали. това исках да кажа с горният пост ;-)

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Да, права си, има шанс да се е случило така. А какъв е начинът да проверим това - т.е. дали има издаден УТР, макар и той да не знае...?

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от petya_28 Виж мнението
    Да, права си, има шанс да се е случило така. А какъв е начинът да проверим това - т.е. дали има издаден УТР, макар и той да не знае...?
    Ето няколко набързо намерени варианта
    Lost your UTR Number?
    How to Find My UTR Number
    вторият сайт има варианти за много търсения.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

9. БЛАГОДАРЯ petya_28 thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    Abbey Wood, London
    Post Thanks / Like

Привет,
    Получих писмо с доста солена глоба за не подадена данъчна декларация последните 2-3 години. Получих го в бг. Проверих в hmrc сайта и действително е факт.
    Напуснал съм UK през 2010. С напускането се обадих да ми бъде спрян селф-а. Отговориха ми, че го спират и ми пратиха фактура за плащане на дължимите осигуровки, които си платих.
    Съвет как да постъпя?

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Ти си го спрял за осигурителни цели като селф.

Подаването на данъчна декларация не е само когато си селф а при много други обстоятелства. Докато не им кажеш че няма причина да подаваш данъчна декларация поради съответните обстоятелства тя просължава да се издава и кото не се подаде следват глоби.

сего трябва да се обадиш на данъчните не на осигуровките и да им обясниш ситуацията. Ако ус ееш да им докажеш че не е имало приченаа да подаваш дан декларация ще ти премахнат глобите

12. БЛАГОДАРЯ swalker thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    Abbey Wood, London
    Post Thanks / Like

Може ли насока и телефон, на който да се обадя?

Нов потребител
    Град
    Abbey Wood, London
    Post Thanks / Like

Вече успях да се свържа с hmrc на номера за self-assessment +44 161 931 9070 и обясних случая.
    Благодаря за помощта!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря за темата аз работих за година и няколко месеца на договор като employed а не като self employed не съм много запознат,но мисля,че щом съм emloyed не е нужно да подавам данъчна декларация. И така си беше през цялото време докато бях там на съм подавал нищо и никой не ми го е искал. Реших да се върна в БГ и го направих за моя изненада приятелите ми които бяха все още в старата квартира в Лондон ми казаха,че дошъл чек за мен незнаех за какво е ,но така или иначе го осребрих. Не след дълго отидох в НАП да поискам да ми възтановат осигуровките за периода през който ме нямаше. Те ми дадоха някакви документи на английски,щели да ги пращат там и така аз не знаех всъщност за какво са и какво попълвам,защото незнам системата им и ги пратиха (така или иначе не ми възтановиха осигуровките). След няколко месеца от HMRC дойде писмо на което пишеше,че не съм подал накаква декларация май беше tax return. Пренебрех го,защото нямам намерения да се връщам отново там,но те продължаваха да си пращат писма този път искаха някакви пари не много , но със всяко писмо сумите се увелищаваха точно както е описано горе ↑ до един ден който ми се обадиха да си искат парите. Ужас три хиляди и няколко стотин паунда някои ми каза ,че е станало така защото съм си сменил статуса на самоусигоряващ се (self employef),когато от НАП пратиха онези документи. Въпросите са ми дали наистина е възможно? Аз ли не съм напеавил нещо както не трябва докато съм бил там ли? И дали съм в безопасност тук в БГ. Често ми звънят другият път ако им кажа да ми закрият NINO това ще реши ли проблема какво да правя вече незнам някой ако знае и ми каже много ще съм му благодарен.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте , пиша във връзка с глобите за закъснение с подаване на данъчна декларация.HMRC наскоро реши да опрощава глобите за закъснели self employeds които не са подали навреме tax return form. Пише се апеал letter с reasonable excuse ,което се обработва то appeal team в данъчния office (HMRC ). Ако имате повече въпроси или искате да подадете appeal ,могада ви препоръчам да се обърнете към счетоводител
    Последно редактирано от BGHelp : 06-09-2015 на 13:13 Причина: латиница и реклама

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Извинявайте, че се намесвам така в темата, но искам да попитам останалите самонаети дали някой е получил чека си, който трябва да плати като осигуровки за 6 месеца - имам предвид че от hmrc на половин година изпращат пейслип, с който отиваш в банката да речем и си плащаш осигуровките. Минали години ги получавахме около началото на октомври, а вече ноември си минава и няма нищо ... Благодаря!

18. ХАРЕСВАМ! Plana liked this post
Страница 5 от 5 ПървиПърви ... 345

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Подаване на онлайн данъчна декларация.
    От venom0706 във форум Общ форум
    Отговори: 5
    Последно мнение: 30-06-2015, 01:04
  2. Ltd без дейност - данъчна декларация?
    От anti088 във форум Self-Employed
    Отговори: 8
    Последно мнение: 30-11-2013, 13:34
  3. Self-employed и данъчна декларация (SA Tax Return)
    От Ralitsa_Hristova във форум Self-Employed
    Отговори: 42
    Последно мнение: 17-07-2013, 16:03
  4. Данъчна декларация и счетоводна година
    От kotence777 във форум Счетоводство
    Отговори: 14
    Последно мнение: 19-10-2012, 16:08
  5. Данъчна декларация
    От bmuradov1 във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 5
    Последно мнение: 23-03-2012, 13:00

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker