Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 54
    Anet
    Guest

По подразбиране Относно: Спомени от Детството ни ..

Действието се случва във селото на баба ми , била съм 3 - 4 годишна взимали са ме там да ме гледат за по месец. Та на случката , не се сещам кой сезон е било но тогава тъкмо кокошката беше излюпила пиленца , едни такива мънички пухкави , баба ми даваше да ги подържа за малко , когато само тя е с мен .Един ден вероятно е правила нещо в къщи , а аз съм излязла да си играя на двора , кокошката с пиленцата беше под дървото на двора и си кълвяха спокойно .Момента в който съм видяла , че съм оставена на автопилот по най бързия начин съм се озовала при пилетата като съм решила , че трябва да ги преспя защото преди това баба ми беше казала , че майка им ги преспивала и не трябва да ходя там . Та сядам на малкото си столче хващам едно пиленце слагам му главичката под крилцето и започвам да го люлея за да го приспя ........то естественно се съпротивлява известно време , но след съответното стискане от моя страна е приспано успешно и завинаги ..........оставям го настрани и пристъпвам към второто и така до третото , когато баба ми ме чула да пея нани нани пиле и се сетила , че правя нещо нередно , идва при мен и какво да види три пилета наредени в редичка готови приспани , а моя милост грее в усмивка , че съм успяла да ги приспя , в първия момент не разбрах защо ми вика , даже и казах тихо ще ги събудиш , след което тя ме дръпна от столчето и ме понапляска по дупето.После ми обясни , че пиленцата не съм ги приспала ами съм ги удушила и майка им сега ще плаче за тях ........Чесно да ви кажа това ми е първия спомен и няма да го забравя никога , после три дни плаках за пиленцата .
    А днес много обичам животни имали сме в къщи кучета и котки които са били като членове на семейството ни .Та това е историята от моето детство .

2. БЛАГОДАРЯ Nikolay Nenov, ElinaT thanked for this post
    само минавам Аватара на vladur1
    Град
    без обхват
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Носталгия по детството!

Цитирай Първоначално написано от vladur1 Виж мнението
    Преди малко чух случайно една песен на Vanilla Ice Vanilla Ice - Ice Ice Baby - YouTube и се сетих за този филм COOL AS ICE - YouTube и ме върна назад в детските ми години

Ех,ако можех да се върна назад когато всичко беше розово, красиво, без проблеми и ядове, без сметки за плащане и големи отговорности, без смотани шефове и завистливи колеги, с много усмивки и игри, с много приятели и безсънни вечери изпълнени с мисли за поредното момиче от училище, по което си падам.
    Какво ли не бих дал да се върнат тези години..

Ето и само някои от нещата, които много ми липсват сега:
    -лятната ваканция и спането до 12 часа на обяд
    -игрите с децата в махалата
    -как ходихме по лагери за по една седмица и какви детски интриги имаше само...голям смях падаше
    - 'циганската баница' (филиика с олио и червен пипер)
    -Липсват ми приятелите от детството - кой замина за чужбина, кой учи в друг град, кой пък работи и нямаме време да се виждаме .
    -игрите на криеница на село под големия клен в двора и катеренето по него.
    -В 7:30 всяка сутрин имахме нещо като физзарядка. Много я мразех!На мен ми се спеше , та 3 не виждах,но ми липсва
    -да се целим с фунийки или дъвките Турбо или играта жоменка/жмичка/мижинка детство, детство....
    -Врелият и вкусен хляб от Пекарната
    -онова време лятото се играеше умело на "стражари и апаши"
    и как се забиваха малките момичета, а как се забиват сега
    -По цял ден навън.... нашите викат от балкона: "Прибирай се да ядеш!" и ние от близката далечинка: "Още малкооооо"
    -"Туин Пийкс и Костенурките Нинджа" ама с ония детски очи ми се гледа наивни някакви...
    -Липсва ми цялото детство

Нека всеки за миг да се върне в миналото и да разкаже какво е правел и какво му липсва...

В очакване на машината на времето........
    New York City & Times Square Night Tour

http://www.youtube.com/watch?v=Nsec4...&feature=share

4. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post

Post Thanks / Like

А тази игра помните ли я?

Само дебнех брат ми да я остави и да разцъквам

Случайно видях, че я има за игра онлайн ---> Eggs
    When words fail, music speaks.

6. БЛАГОДАРЯ ysmivkata, gomorrah, Мила, amazona, няма and 1 others thanked for this post
    taken Аватара на gomorrah
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

Аз още я имам тази
    Сещам се за една случка с една консерва риба. Зима е, аз съм подучула, че мога да си стопля консервата на котлона и докато всички са в другата стая аз съм си пуснала котлона и съм си сложила рибата да се топли (а, аз мразех риба, явно е било заради спорта). Майка ми тъкмо простряла прането и забравила да премести сушилника. Аз се заплесвам по някакво предаване по телевизора и изведнъж се чува гръм и трясък. Всички долитат в кухнята и замръзват. От стените и тавана ги наблюдават стотици рибешки очички. Голям смях падна, но незнам майка ми после как е изчистила.
    Friends don't let friends get friends haircuts.

8. БЛАГОДАРЯ ysmivkata, Мила, Adrenaline, mila_2, няма thanked for this post
    търсеща Аватара на mila_2
    Post Thanks / Like

Аз ако взема да пиша за наистина прекрасното си, безгрижно детство по-добре книга да напиша. То са случки и случици, рани и ранички, смях и смехище, сълзи и сълзища, абеее... Събирахме се към 30 деца пред блока и това Стражари и апаши, криеница (жомънка), Седморката на Блейк, Синьо лято, Неочаквана ваканция (зависи кой беше актуалния филм), федербал, развален телефон и какво ли още не. Ех, ех.... играехме до късно, не усещахме как се стъмнява, майка ми винаги ни викаше първа, та почнеше ли да вика от терасата, бях инструктирала всички да се правим, че не чуваме, почвахме да крещим още повече, да се смеем, жената си отвикваше. Казвам ви: детството ми това е най-святото сред спомените ми, не си го давам и си го пазя там някъде..... А ваканциите на село, с дядо и кучето Лайка по баирите, синьото небе, едни тесни пътечки, водопади.... Направо ми се доревава... от умиление!

П. С. Вероятно по-големите в този форум помнят, че бяс ли какво имаше по кучетата една година и трябваше хората по списък на определени дати да си водят кучетата на разстрел. Вероятно допускате какво е да накараш човек от село да си заведе кучето на разстрел! Лайка оцеля , единствена в селото, и до ден днешен не знам какво беше направил дядо (Бог да го прости!), а когато му казаха, че кучето все пак трябва да се застреля, той им отговори, че осъдените на смърт не ги ли убият от раз, втори опит няма! Лайка умря години по-късно от естествена смърт.

Пак на село се учих да карам колело "Балканче" (голяма работа) на две гуми обаче. Бяга брат ми след мен, аз криволича, нейсе хванах "правата" и вече уверена и вярваща си се спускам по един наклон, ама наклон.... Всичко хубаво, ама как се "бие спирачка"?! Крещи брат ми след мен, ама аз в паника - нищо не чувам и какво какво да направя, как да се спра и: ба-а-а-а-а-ам в тухлите на един човек. Такива колена не сте виждали: всички цветове на дъгата, като козунаци отекли, но на кой му пука? Вече можех да карам колело. Е, като дойде татко да ме взема, аз с една дълга пола, той ме гледа и се чуди откога съм сменила "стила" толкова драстично... После като ми видя колената баба пък го отнесе хахахахахахахаха.

Спомени, спомени... хиляди, прекрасни!
    Говори, за да те видя...

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mila_2 Виж мнението
    Пак на село се учих да карам колело "Балканче" (голяма работа) на две гуми обаче. Бяга брат ми след мен, аз криволича, нейсе хванах "правата" и вече уверена и вярваща си се спускам по един наклон, ама наклон.... Всичко хубаво, ама как се "бие спирачка"?!
    Браво на дядо ти!
    И аз се учих да карам колело на "Балканче". По-късно като се почнах на друго колело, голям зор беше, защото все исках да спирам с "контра", а на другото колело имаше само ръчни спирачки

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

11. БЛАГОДАРЯ mila_2, Adrenaline, няма thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Браво на дядо ти!
    И аз се учих да карам колело на "Балканче". По-късно като се почнах на друго колело, голям зор беше, защото все исках да спирам с "контра", а на другото колело имаше само ръчни спирачки
    уф, така де "контра", то нямаше спирачки (това дето е отгоре на кормилото), а се спираше с *****ите, та те това сложно упражнение "контра" не знаех как да ударя преди да прегърна тухлите

стана интересно, думата п. е. д. а. л. и. т. е ми я отчита за "нередна" явно
    Говори, за да те видя...

13. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    Нов потребител Аватара на PakeLqto
    Post Thanks / Like

Това което ще разкажа не е случка ,а по-скоро спомен които най-вероятно много хора във форума са имали.
    Когато бях малък всяка сутрин хванати за ръка дядо ,аз и баба потегляхме към пекарната в квартала.Когато пристигахме винаги хлябът беше току-що изваден от фурната.Дядо ми отчупваше едно голямо парче от краешникът което аз хапвах, сладко ,сладко по пътя ни до вкъщи.Едно десетилетие по-късно си припомних тази рутинна разходка до пекарната и си казах " Ужас, толкова ли сме били бедни, че голямата ми радост като дете е била да дъвча парче сухар , докато съм се прибирал към нас".Мина се време и по някаква случайност влязох в една пекарна, където тъкмо вадеха изпеченият хляб, реших да си купя един и да го опитам.Е нямаше такова блаженство, не се усетих кога го бях изял, без подправки , без мезе, просто меко и пухкавичко хлебче обвито от хрубката коричка.Та така де ,от тогава, ям с известна неохота заводският, увит в найлон и нарязан на статични филийки "хляб".

А какво остава за току-що изпеченият "селски хляб" някой спомня ли си го

15. БЛАГОДАРЯ gomorrah, llyudo58, Nikolay Nenov, Vikkk, Adrenaline and 2 others thanked for this post

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от PakeLqto Виж мнението
    Това което ще разкажа не е случка ,а по-скоро спомен които най-вероятно много хора във форума са имали.
    Когато бях малък всяка сутрин хванати за ръка дядо ,аз и баба потегляхме към пекарната в квартала.Когато пристигахме винаги хлябът беше току-що изваден от фурната.Дядо ми отчупваше едно голямо парче от краешникът което аз хапвах, сладко ,сладко по пътя ни до вкъщи.Едно десетилетие по-късно си припомних тази рутинна разходка до пекарната и си казах " Ужас, толкова ли сме били бедни, че голямата ми радост като дете е била да дъвча парче сухар , докато съм се прибирал към нас".Мина се време и по някаква случайност влязох в една пекарна, където тъкмо вадеха изпеченият хляб, реших да си купя един и да го опитам.Е нямаше такова блаженство, не се усетих кога го бях изял, без подправки , без мезе, просто меко и пухкавичко хлебче обвито от хрубката коричка.Та така де ,от тогава, ям с известна неохота заводският, увит в найлон и нарязан на статични филийки "хляб".

А какво остава за току-що изпеченият "селски хляб" някой спомня ли си го :)
    Оооо, селският хляб си го спомням много добре аз
    Винаги ме пращаха аз да купувам от една фурна близо до нас и винаги купувах еди хляб повече, тъй като го изяждах по пътя.
    И кво парене на ръцете беше, ако са го извадили току що...

Най-ясният ми спомен от дядо ми е как като бях мнооого малка той се връща сутринта от фурната, чупи двата крайшника, слага малко масло вътре и ни дава на мен и на брат ми, голяма радост беше

Работила съм и в хлебозавод, ама заводския хляб, дори и топъл не може да се сравни със прясно изпечен хрупкав селски хляб

17. БЛАГОДАРЯ Мила, няма, wickedness, ceco68 thanked for this post
    Напреднал Аватара на Nakupenda Malaika
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mila_2 Виж мнението
    П. С. Вероятно по-големите в този форум помнят, че бяс ли какво имаше по кучетата една година и трябваше хората по списък на определени дати да си водят кучетата на разстрел. Вероятно допускате какво е да накараш човек от село да си заведе кучето на разстрел!
    Буквално преди дни си мислех защо никъде по споменните теми не съм чела някой да си спомня точно това събитие...

Беше едно горещо лято от онези с маранята и мини-миражите по асфалта. Изстрелите отекваха цял ден (или цял уикенд, не помня) през няколко минути...ужасно зловещо беше. Към определената за екзекуция поляна извън селото се стичаха от всички посоки селяни дърпащи кучета на синджири. Дядовци плачена, баби мърмореха. Аз и баба ми поведохме нашето Боби, което подскачаше щастливо и въртеше опашка неподозиращо за близкия си крах. То беше овчарска порода, едно такова жълто кафяво, същински лъв в моите очи...и имаше усмихната физиономия...

След няколко дни...избитите кучета си седяха все още на поляната. Тумба деца се отправихме натам с намерение да разпознаем своите любимци. Гледката беше покъртителна, стотици вкочанени, окървавени трупове на кучета. Някои от децата избухнаха в плач. Като на сън закрачих сред труповете докато намерих моето Боби, простреляно в корема, и все още усмихващо се. Спомням си че сложих до него букетче полски цветя...Страдах с месеци.

Това беше май единственото облаче в иначе слънчевото ми детство. Повечето ми други спомени са като вашите -игри, уют, безгрижие...
    Последно редактирано от Nakupenda Malaika : 20-04-2012 на 12:43

19. БЛАГОДАРЯ Мила, Monika_33, mila_2, Nikolay Nenov, wickedness thanked for this post
    Старо куче Аватара на Bupyc
    Post Thanks / Like

Последно редактирано от Bupyc : 20-04-2012 на 16:04

21. БЛАГОДАРЯ mila_2, wickedness, ceco68 thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Bupyc Виж мнението

лагер (лагерница) лелееееееее...... просто не искам да се сещам Браво, мерси, че ме подсети!
    Говори, за да те видя...

наблюдател :) Аватара на Petko_Tomrushki
    Post Thanks / Like

Че мъжете са изчезваш вид е неоспоримо, но все пак има ли някои дето е играл на "Джурляк" като момче?

taken Аватара на gomorrah
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

А на лепка? Това към мъжете, макар че и аз участвах
    Friends don't let friends get friends haircuts.

Post Thanks / Like

Ама нали знаете, че едни му викат така, а други...така. Какви са тези игри? Може и да сме ги играли, ама под друго наименование.

Post Thanks / Like

Двете снимки нямат нищо общо помежду си.

27. БЛАГОДАРЯ rumina, няма, gomorrah, Adrenaline, wickedness and 1 others thanked for this post
    Напреднал Аватара на rumina
    Post Thanks / Like

Мъча се от доста време да си спомня като как се казваха ония бомбонки в кисийка-белички,като лентичка,навита на фунийка,много ароматни и хрупкави и още как се казваше оня шампоан-зеления и ухаеше на бор на шишарки, не баналният "зелена ябълка" Е, не мога да си спомня и ме е яд, ама много...И сега все още усещам вкуса и аромата им.

29. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rumina Виж мнението
    Мъча се от доста време да си спомня като как се казваха ония бомбонки в кисийка-белички,като лентичка,навита на фунийка,много ароматни и хрупкави и още как се казваше оня шампоан-зеления и ухаеше на бор на шишарки, не баналният "зелена ябълка" Е, не мога да си спомня и ме е яд, ама много...И сега все още усещам вкуса и аромата им.

Аз май помня бонбони "Снежанка" бели, къдрави, но не бяха във форма на фунийка.
    "Зелена ябълка" беше дезодорант доколкото помня. Имаше шампоан "Коприва" или "Зелена коприва".
    Говори, за да те видя...

31. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    GalyaR
    Guest

Най-най-най-хубавата тема! Ритам от удоволствие всеки пък, като я отворя...
    А триолата помните ли я? Каква радост беше за такива дребнички, а в собствените ни очи колосални играчки не е истина!

33. БЛАГОДАРЯ Adrenaline, wickedness, ceco68 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

когато бях дете живеех ме в къща с голям двор и много деца в съседство. Всеки ден беше едно ново приключение и една нива дивотия какво ли не сме правили на какво ли не сме играли общо взето имах страхотно детстсво

сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Преди малко открих една песен - Ники - "Плачи, китаро", която ме върна 100 години назад във времето. Без малко да се разплача...
    Сега си я пускам сигурно за 15-ти път.

Чух я за пръв и последен път в Шипково, Ловешка област. Бил съм на около 10, понеже по това време мама ни водеше там на почивка в станцията на Захарната в Долна (Митрополия) и я пускаха в бара на станцията. Страшно много ми харесваше и в годините след това съм си я пял безброй пъти, но така и не я открих - понякога се чудех дали не си внушавам, че съм я слушал. Тази вечер случайно я намерих, без да съм го планирал, и страшно се радвам.

Споменът ми от това време там е, че понеже много тъжех, че едно момиченце си тръгна, аз... издълбах в тревата на хълма срещу станцията едно сърчице, пронизано със стрела. Дори на дървената беседка, която беше в гората, издълбах нашите буквички за спомен.

Ех...

36. БЛАГОДАРЯ Мила, ceco68 thanked for this post

Post Thanks / Like

Мернат тази снимка някъде и се сетих, че много ги обичах едно време и като свършиха обръщах поставката на бонбоните и си играех на касиерка, жалко, че бутоните бяха за еднократна употреба, като се вдлъбнеха веднъж и не беше вече интересно..

А това познато ли ви е?

Напреднал
    Град
    Edinburgh
    Post Thanks / Like

Хора,благодаря ви за хубавата тема и спомените!И аз както и вие сме играли на едни и същи и игри,яли сме същата храна,карали сме същите колелета.Ваканцията прекарана на село при дядо и баба...Спомени,хубави спомени...Най-жалкото е не че това е минало-необратимо,а защото нашите деца никога няма да го усетят!Голямата щерка се мръщи на майка си на супите,иска сосиджис и маш,пица,чикен нъгетс и аирнбру,а довечера ще ходи на Хелоуин парти с приятелки!!!Да му мислят майките и бащите!

Старо куче Аватара на wickedness
    Град
    London, United Kingdom
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rumina Виж мнението
    Бонбонките не се сещам кои са, но шампоанът е "Елана", сигурна съм, още усещам аромата му, и как няма-майка ми сапунисваше косата три пъти...
    Homo sum: humani nil a me alienum puto

Две житейски правила:
    1. Не се тревожи за дреболии.
    2. Всички неща са дреболии.
    Ницше

Старо куче Аватара на wickedness
    Град
    London, United Kingdom
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Adrenaline Виж мнението

Мернат тази снимка някъде и се сетих, че много ги обичах едно време и като свършиха обръщах поставката на бонбоните и си играех на касиерка, жалко, че бутоните бяха за еднократна употреба, като се вдлъбнеха веднъж и не беше вече интересно..

А това познато ли ви е?

Калейдоскоооооооооооооооп...обожавам го, бих се занимавала и сега с часове, ако имам...Не че не може всеки да си направи, но друго си беше, като веднъж в годината ме пводеха на панаир и винаги исках точно това да ми купят.
    Homo sum: humani nil a me alienum puto

Две житейски правила:
    1. Не се тревожи за дреболии.
    2. Всички неща са дреболии.
    Ницше

Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Случки от детството!
    От ElinaT във форум Вицове, забавни истории и линкове
    Отговори: 18
    Последно мнение: 16-08-2019, 11:59
  2. Такова бе детството ни на село .....
    От lordm във форум Да запазим българското. Въпроси ОТ и ЗА България.
    Отговори: 8
    Последно мнение: 19-01-2015, 19:19
  3. Отговори: 30
    Последно мнение: 08-01-2013, 00:54
  4. любимите ви филми от детството
    От Mel във форум Филми, Телевизия
    Отговори: 38
    Последно мнение: 05-10-2008, 15:03
  5. Спомени..
    От Alxambra във форум Собствени творби
    Отговори: 12
    Последно мнение: 14-05-2007, 18:02