Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 23 от общо 23
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Писмо за допълнителни документи

Вто едно примерно писмо което ХО са изпратили на наш сънародник за изискване на допълнителна информация.

Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Polar Bear Аватара на Me4oka
    Град
    London Zoo
    Post Thanks / Like

По подразбиране

то писмото че има правописни грешки - има.

обаче въпреки това ми намирисва на заяждане - задълбават се доста гадовете

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

LordM,mojesh li da posochish koga e podal za FLR ili ILR saotvetnia chovek na koito iskat dokumenti?Taka shte razberem gore dolu do koi mesec sa stignali tia tapanary v HO.Blagodaria

Maintenance Electrician Аватара на Samuil73
    Град
    Barking, East London, UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране Waiting for ILR...

Цитирай Първоначално написано от ri4
    LordM,mojesh li da posochish koga e podal za FLR ili ILR saotvetnia chovek na koito iskat dokumenti?Taka shte razberem gore dolu do koi mesec sa stignali tia tapanary v HO.Blagodaria
    Здравеи ri4 !
    Нека аз ти отговоря на въпроса....
    Това писмо от HO го полу4их аз, но реших да го предоставя на Lord-a, защото тои наи-добре знае къде да го побликува. И така.... Документи за ILR съм подал средата на March 2004, новата ECAA форма полу4их края на Feb 2005, попълних я и я изпратих March 2005. Това писмо, което е поместено по-горе полу4их преди 2 дни, след многократни fax-ове изпратени до IND Complaints Unit от моя страна и едно писмо от страна на my solisitor.
    Ако имаш още въпроси ..... даваи ....

Conscript
    Guest

По подразбиране

1.normalno e da ti iskat certificati za profesii zavishesti s technical knowledge, takiva za bezopasnost na truda i drugi.
    2.normalno e da iziskvat vsiakakav tip insurance, vklu4itelno i za rabotnici employed.
    3.normalno e da iziskvat i pismo ot landlorda ako v tax returns se spomenava za Home office ili se izpolzva za namaliavane na tax..

Ne zabraviate 4e HO mogat da vi sazdavat problemi...edinstveno za info.
    Kolkoto po kompleksen e business i spove4e detaili ste imate pove4e zapitvania...pri polozenie 4e imat tax returns, bank statements, agreements, contracts , etc...
    Kakvo e 4udnoto v podobni zapitvania?
    Kakvo e u4udvastoto...prosto e kato edna goliama laza ...mizai da te laza...Davaite im vsi4kia info koito imate. ostavete gi da se lazat a ne da gadaiat...
    Последно редактирано от Conscript : 04-09-2005 на 21:57

щастлива Аватара на Edna
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Hm,ако нямаш секретар?
    Ако секетаря ти е и счетоводител и той се самоосигурява защото също като теб е СЕ?

..........дайте идеи......Как може да се "спаси "човек,който найстина не е плащал на секретар??
    Life is just a mirror, and what you see out there, you must first see inside of you.

grateful
    Град
    North London
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от Samuil73
    Здравеи ri4 !
    Нека аз ти отговоря на въпроса....
    Това писмо от HO го полу4их аз, но реших да го предоставя на Lord-a, защото тои наи-добре знае къде да го побликува. И така.... Документи за ILR съм подал средата на March 2004, новата ECAA форма полу4их края на Feb 2005, попълних я и я изпратих March 2005. Това писмо, което е поместено по-горе полу4их преди 2 дни, след многократни fax-ове изпратени до IND Complaints Unit от моя страна и едно писмо от страна на my solisitor.
    Ако имаш още въпроси ..... даваи ....
    Звучи, сякаш някой в ХО знае какво да иска...извън определените списъци досега... Ти само като electrical contractor ли си работил? Регистриран ли си както те питат? Аз не виждам защо трябва да имаш задължително employer liability insurance, ако ги наемаш временно катоо субконтрактори, имащи свои public liability insurances... Не казвам, че съм права, но защо иначе и те са си имат, и ти да имаш? Може би, ако нямаш, можеш да се обадиш на иншуранс компанията и да ги питаш.

grateful
    Град
    North London
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от Edna
    Hm,ако нямаш секретар?
    Ако секетаря ти е и счетоводител и той се самоосигурява защото също като теб е СЕ?

..........дайте идеи......Как може да се "спаси "човек,който найстина не е плащал на секретар??
    За кой секретар говориш?

абрибърдабърче Аватара на Mona
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Моментът с tenancy agreement също е притеснителен, тъй като доста голяма част от селф-емплоъед май използват home като office, а стандартизираните договори за наем всички вклячват клауза, че домът е само за residence, а не за business development... Може би просто трябва да се посочи, че там не се приемат clients, а просто се прави administrative частта от business-а.. или просто да се keep-ват landlord-овете happy, за да осигуряват нужните писма-твърдения..
    ако някой срещне някого в цъфналата ръж...

Град
    Barking, East London, UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране Waiting fo ILR ...

Цитирай Първоначално написано от Edna
    Hm,ако нямаш секретар?

... отговарям на Edna: Аз,работя със my own Limited Company и ... имам секретарка, на която плащам min. работна заплата. Това съм го посо4ил във новата ECAA(Мain) form-а, която попълних и изпратих през March'05. Днес разговарях по телефона с господина от застрахователната компания, където си направих Public Liability Insurance,... тои ми каза, 4е за non-manual workers като моита secretary не било задължително, но било препоръ4ително да и направя Employer's Liability Insurance.
    Нещата стават complicated за мен, трябва да се посъветвам с my solisitor.
    Последно редактирано от Samuil73 : 08-09-2005 на 08:30

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

може ли някой да ми каже какво точно е това "Certificate under Part P of the Building Regulation" и как мога да получа такъв

Град
    Barking, East London, UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране Waiting for ILR ....

Цитирай Първоначално написано от tomka
    може ли някой да ми каже какво точно е това "Certificate under Part P of the Building Regulation" и как мога да получа такъв
    Здравеи Tomka,
    отговора на на твоят въпрос може да откриеш в този site: www.iee.org/publish/wireregs/partp.cfm .
    Не искам да коментирам....

Град
    London Zoo
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от Mona
    Моментът с tenancy agreement също е притеснителен, тъй като доста голяма част от селф-емплоъед май използват home като office, а стандартизираните договори за наем всички вклячват клауза, че домът е само за residence, а не за business development... Може би просто трябва да се посочи, че там не се приемат clients, а просто се прави administrative частта от business-а.. или просто да се keep-ват landlord-овете happy, за да осигуряват нужните писма-твърдения..
    или просто да си напишеш тенанси сам , с измислено име и подпис и да си пишеш квото сакаш в него

grateful
    Град
    North London
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от Samuil73
    Здравеи Tomka,
    отговора на на твоят въпрос може да откриеш в този site: www.iee.org/publish/wireregs/partp.cfm .
    Не искам да коментирам....
    Аз не разбрах обаче дали такъв ти е представения и одобрен бизнес план /за електричар/, такъв ли работиш или си го разширявал...Питам, защото /и в други теми съм го повдигала/, защото съпругът ми беше с БП за електричар. Обаждах се до ХО /преди събитията март миналата година/ и само ми казваха, че, доколкото е селф-имплойд, не ги интересува какъв точно е, стига да сме изрядни пред ИР. За съжаление, това го нямам записано никъде. Все пак, после пратихме писмо за разширяване на дейността. Ако и при теб е подобно /той не е работил по първоначалния си БП/, може би, може да се лавира, че си се ориентирал в малко по-различна насока, защото си по-квалифициран в друга област, а първоначалната е била, да речем, по- desirable. В крайна сметка, пазара се променя, нещата не винаги стават, както сме ги виждали или както ни се е искало да бъдат...Аз погледнах линка, който звучи повече като safety measurements. Всъщност, знае ли някой на други да са искали подробни документи? Или някой минават 'между капките'?

UNBREAKABLE Аватара на Sopranos
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от Me4oka
    или просто да си напишеш тенанси сам , с измислено име и подпис и да си пишеш квото сакаш в него
    Home Offica ne proveriava li istinnostta na tesi dogovori i ne contactva li Landlords?
    I've learned...That life is tough, but I'm tougher

Напреднал Аватара на smooth operator
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Certificate under Part P of the Building Regulation

Във връзка със зачестилите смъртни случаи причинени от електричество от 01.04.2005 година влязоха в дейстие нови правила според които всеки който сключва контракт(и) за извършване работа по ел. инсталации (изменеие или допълнение) или направа и пускане в действие на нови такива, е длъжен да zapoznat s ''part P''.''Part P'' е нищо друго освен допълнения към изискванията за мерките които правят една ел.инсталация безопасна.За да получиш такъв сертификат първо трябва да имаш така наречената ''16-th edition'' кфалификация, след което трябва задължително да се регистрираш в NICEIC (една от организациите които контролират и проверяват контракторите).Регистрацията става като се обадиш там и обясниш. Те ти изпращат welcome pack, попълваш им формата за регистрация като приложиш чек за около 350 кинта( вече не си спомням добре).Ти трябва да им предоставиш минимум два от обектите по които си извършвал ел.работа..Те ти определят дата и инспектор на която дата двамата с инспектора отивате на посочените от тебе обекти и там пред него правиш инспектиране и тестване на инсталацията или частта от нея по която си работил като същевременно попълваш и сертифкат за безопасност на инсталацията.Ако минеш от първият път добре( тия инспектори са като добермани).Ако не - отново плащаш и пак асесмънт. Добре ще е (ако вече не си )да минеш някакъв съкратен курс по ''инспекшън анд тестинг'' за да имаш представа за какво става въпрос.След като минеш така наречения изпит и инспектора ти каже че всичко е ток, отново чикитан валс към 300 кинта за регистрация и сертификат и си готов.Забравих да кажа че трябва да имаш необходимите инструменти за тестване на ел.инсталации.Има най различни моделки - цени различни - в зависимост от това какво могат да правят различните апарати.
    Ми в много общи линии - това е.
    Успех и късмет ти пожелавам!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от smooth operator
    Certificate under Part P of the Building Regulation

Във връзка със зачестилите смъртни случаи причинени от електричество от 01.04.2005 година влязоха в дейстие нови правила според които всеки който сключва контракт(и) за извършване работа по ел. инсталации (изменеие или допълнение) или направа и пускане в действие на нови такива, е длъжен да zapoznat s ''part P''.''Part P'' е нищо друго освен допълнения към изискванията за мерките които правят една ел.инсталация безопасна.За да получиш такъв сертификат първо трябва да имаш така наречената ''16-th edition'' кфалификация, след което трябва задължително да се регистрираш в NICEIC (една от организациите които контролират и проверяват контракторите).Регистрацията става като се обадиш там и обясниш. Те ти изпращат welcome pack, попълваш им формата за регистрация като приложиш чек за около 350 кинта( вече не си спомням добре).Ти трябва да им предоставиш минимум два от обектите по които си извършвал ел.работа..Те ти определят дата и инспектор на която дата двамата с инспектора отивате на посочените от тебе обекти и там пред него правиш инспектиране и тестване на инсталацията или частта от нея по която си работил като същевременно попълваш и сертифкат за безопасност на инсталацията.Ако минеш от първият път добре( тия инспектори са като добермани).Ако не - отново плащаш и пак асесмънт. Добре ще е (ако вече не си )да минеш някакъв съкратен курс по ''инспекшън анд тестинг'' за да имаш представа за какво става въпрос.След като минеш така наречения изпит и инспектора ти каже че всичко е ток, отново чикитан валс към 300 кинта за регистрация и сертификат и си готов.Забравих да кажа че трябва да имаш необходимите инструменти за тестване на ел.инсталации.Има най различни моделки - цени различни - в зависимост от това какво могат да правят различните апарати.
    Ми в много общи линии - това е.
    Успех и късмет ти пожелавам!
    а къде в лондон мога да изкарам курс "16-th edition"

Град
    London Zoo
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от Sopranos
    Home Offica ne proveriava li istinnostta na tesi dogovori i ne contactva li Landlords?
    estestveno 4e NE.

Напреднал Аватара на smooth operator
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране

а къде в лондон мога да изкарам курс "16-th edition"
    В почти всеки лондонски, пък и не само,колеж има най различни курсове. Потърси в инетернет и съм сигурен че ще намериш. Поне аз така навремето намерих.

Град
    Barking, East London, UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране Waiting for ILR ....

[QUOTE=mdiliev]Аз не разбрах обаче дали такъв ти е представения и одобрен бизнес план /за електричар/, такъв ли работиш или си го разширявал...Питам, защото /и в други теми съм го повдигала/, защото съпругът ми беше с БП за електричар.
    Здравеи mdilev,
    никъде не е ставало въпрос за my business plan,но след като ме питаш ще ти отговоря: Бях направил БП за друг trade, но след около 2,5 years запо4нах да работя в electrical field... Сега ве4е съм само elecrtical contractor и работя като maintenance elecrtician.
    Последно редактирано от Samuil73 : 10-09-2005 на 21:54

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от Sopranos
    Edva li gi proveriavat...Az vze ednogodi6nata viza sas fal6iv dogovor ot Landlord,prosto niamah drug izbor osven da si go napi6a sam...

абрибърдабърче Аватара на Mona
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от Me4oka
    estestveno 4e NE.
    Ами ако решат да го направят за някои случаи и се окаже, че имат чудесни поводи за съмнения с всеки следващ??
    ако някой срещне някого в цъфналата ръж...

Град
    Barking, East London, UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Здравеите !
    Ето още едно място, където можете да погледнете за този, така наре4ен ... "Certificate under Part P of the Building Regulations" : www.buildertrainingcentre.co.uk ....

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Допълнителни документи за Family member
    От carla във форум Registration Certificates
    Отговори: 29
    Последно мнение: 26-10-2008, 11:40
  2. Допълнителни документи след изпращане на формата.
    От lordm във форум Постоянно пребиваване (ILR)
    Отговори: 17
    Последно мнение: 08-08-2005, 14:31

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker