Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 23 от общо 23

Тема: Birth Certificate

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Question Birth Certificate

Здравейте.Бих искал да попитам каква е процедурата с легализацията на English Birth Sertificate за БГ?

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Birth Sertificate

Цитирай Първоначално написано от makito Виж мнението
    Здравейте.Бих искал да попитам каква е процедурата с легализацията на English Birth Sertificate за БГ?
    Най-добре е да питаш в абсурдистан какво трябва да направиш, защото ако например отидеш тук при нотариус да удостовери че сертификата е истински - Цуцко Цв. може да е спал накриво и да не го признае! И т. н.
    ''-Кажи ми нещо, Джингиби, знаеш ли защо от Къкрина до София те пазеха САМО ТРИ заптиета?
    - Не знам, ага.
    -АЗ така заповядах!!! Можех да пратя 300, аз обаче пратих само трима! И знаеш ли защо? За да могат твоите апапи да им скочат отгоре и да те освободят. Видя ли, никой не ти помогна, а се кълняха в теб. Ха сега, да видиш, Джингиби, за кой народ си тръгнал курбан да ставаш.''

Народе ????

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Birth Sertificate

Цитирай Първоначално написано от makito Виж мнението
    Апостил от Форин Офис + превод на БГ в посолството или преводач в БГ и после заверка във Външно Министерство.

Нов потребител
    Град
    Bulgaria
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Birth Sertificate

Скоро ще пътуваме за БГ да изкарваме БГ акт за раЖдане и паспорт на бебето ни. На 30 юни получих акта за раждане с апостила, а после ходихме и до посолството за пасаван. Пасавана важи за една година. Някой може ли да ми каже колко важи апостила? На сайта на форин офис пияше че по принцип не изтича , но зависи от страната за която ще послужи и от конкретната институция до колко време от издаването го приема...Някой ми каза че важи около 1 до 3 месеца за БГ ....Има ли някой с опит да сподели?

пристрастен Аватара на Tigarche
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: Birth Sertificate

Цитирай Първоначално написано от danielitata Виж мнението
    Скоро ще пътуваме за БГ да изкарваме БГ акт за раЖдане и паспорт на бебето ни. На 30 юни получих акта за раждане с апостила, а после ходихме и до посолството за пасаван. Пасавана важи за една година. Някой може ли да ми каже колко важи апостила? На сайта на форин офис пияше че по принцип не изтича , но зависи от страната за която ще послужи и от конкретната институция до колко време от издаването го приема...Някой ми каза че важи около 1 до 3 месеца за БГ ....Има ли някой с опит да сподели?

Ние вадихме паспорт на бебо преди 1 месец в Бг-ето как става:След регистрацията тук в об6тината пратихме сертификата в форинар офис от там ни го върнаха и ходихме в посолството да вадим пасаван/като и ние мислихме че важи 1 година все пак от там така ни казаха/......направихме и пълномощно на майка ми с печати от посолството да ни представя в Бг за регистрацията на акт за раждане и за взимането му/в посолството има образец какво точно се пише и с/у 44 паунда ти дават пълномощното след 5 мин с подписи и печати......Пратихме сертификата и пълномошното по пощата......майка ми го занесе на преводач и след седмица взе документа готов преведен......от там го занесе в об6тината и след месец/зависи колко ще се забавят/вече бебо имаше акт за раждане-2 бр. оригинал и копие!Забравих да напиша по нагоре че когато вадихме вече паспорта се оказа че пасавана не важи 1 година а важи само да го вкараш в страната за мое голямо учудване.......Успех на всички с ваденето на документи в Бг
    Ако се чудиш къде да отидеш-ела на себе си!

Напреднал Аватара на armagedon
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Birth Certificate

а самия Апостил колко струва ? И колко време е нужно за издаването ?

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: Birth Sertificate

Цитирай Първоначално написано от Tigarche Виж мнението
    Ние вадихме паспорт на бебо преди 1 месец в Бг-ето как става:След регистрацията тук в об6тината пратихме сертификата в форинар офис от там ни го върнаха и ходихме в посолството да вадим пасаван/като и ние мислихме че важи 1 година все пак от там така ни казаха/......направихме и пълномощно на майка ми с печати от посолството да ни представя в Бг за регистрацията на акт за раждане и за взимането му/в посолството има образец какво точно се пише и с/у 44 паунда ти дават пълномощното след 5 мин с подписи и печати......Пратихме сертификата и пълномошното по пощата......майка ми го занесе на преводач и след седмица взе документа готов преведен......от там го занесе в об6тината и след месец/зависи колко ще се забавят/вече бебо имаше акт за раждане-2 бр. оригинал и копие!Забравих да напиша по нагоре че когато вадихме вече паспорта се оказа че пасавана не важи 1 година а важи само да го вкараш в страната за мое голямо учудване.......Успех на всички с ваденето на документи в Бг

сигурна ли си че само за влизане в страната важи пасаван???
    ние ще пътуваме с пасаван и ще подадем документи за паспорт в БГ не можем да чакаме месец за паспорта и мислим да се приберем с пасавана,,,,къде може да се провери тази информация

Post Thanks / Like

Важи за влизане и излизане и ние мислехме да се връщаме с пасаван

Нов потребител
    Град
    Bulgaria
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Re: Относно: Birth Sertificate

Цитирай Първоначално написано от Tigarche Виж мнението
    Ние с пасавана и апостила ще правим БГ акта за раждане и паспорта на място в БГ,т.е. не сме правили пълномощно на никой. Ще си ходим на 1 август и ще действаме по въпроса...Но така и не разбрах апостила изтича ли след определено време. Той ни е готов от 30 юни, а от 1 август ще почваме с процедурата, та се притеснявам ако важи само за месец, да не би да не го приемат в БГ...Това за пасавана е странно , защото и на нас ни казаха че е за една година и може да се пътува свободно с него през тази една година...Даже имам познати които така са правили....

Нов потребител
    Град
    Bulgaria
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Birth Certificate

Цитирай Първоначално написано от armagedon Виж мнението
    а самия Апостил колко струва ? И колко време е нужно за издаването ?
    На сайта на форин офиса е обяснено всичко. https://secure.fco.gov.uk/en/secure/.../Domestic-Post

30 паунда + 6 паунда за доставка се плаща. Издават го за около 3 дни

11. БЛАГОДАРЯ armagedon thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Question Относно: Birth Certificate

Здравейте, ние искаме да извадим паспорт на детето от бг посолтвото. Влизах в сайта им да запазя час, но незнам какви дикументи ще ми изискат. Акта за раждане трябва ли да е преведен и легализиран на български език??? или направо с оригинала? А и там ще я снимат нали? Моля ако някой е вадил паспорт да казва. Благодаря

Post Thanks / Like

Значи,вадихме преди 1 седмица - нямаше свободни часове и отидохме направо там,никой не ни пита за запазен час.
    Там попълнихме 1 форма и се подписахме с жена ми платихме 62 паунда и ни казаха да идем да го получим след няколко дни.после снимаха малката .
    Документите които носихме бяха: Паспорти 1 акт за раждане които ти връщат в последствие и задължително и двамата родители

14. БЛАГОДАРЯ dundarela thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dundarela Виж мнението
    Здравейте, ние искаме да извадим паспорт на детето от бг посолтвото. Влизах в сайта им да запазя час, но незнам какви дикументи ще ми изискат. Акта за раждане трябва ли да е преведен и легализиран на български език??? или направо с оригинала? А и там ще я снимат нали? Моля ако някой е вадил паспорт да казва. Благодаря
    ако е за пасаван не се запазва час всеки делничен ден от 9,30 до 13,00
    носи се дългия английски сертификат,няма нужда от превод.снимат ги на място, 61 паунда и паспорт на родителите.Това ми казаха на мен от посолството

16. БЛАГОДАРЯ dundarela thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Question Относно: Birth Certificate

А, може ли да ми даде6 на кой номер звъня в посолтвото,да им звънна за всеки случай ? Ние мислим направо паспорт да извадим,после да не се занимавам и в Бг. А и нещо за този апостил да ми кажете??? Благодаря ))))

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dundarela Виж мнението
    А, може ли да ми даде6 на кой номер звъня в посолтвото,да им звънна за всеки случай ? Ние мислим направо паспорт да извадим,после да не се занимавам и в Бг. А и нещо за този апостил да ми кажете??? Благодаря ))))
    02075893763 консулски отдел от 13-15 ч

отиваш на страницата на форин офис,плащаш онлайн попълваш формата за регистрация и заедно с дългия английски сертификат ги пращаш по пощата.Може да си предплатиш за куриер ако искаш документа по бързо.След като платиш онлайн разпечатай последната страница с референтния номер на плащането и също го сложи в плика.За паспорт в посолството се чака около 3 месеца

19. БЛАГОДАРЯ dundarela thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

много благодаря! платих за апостила и принтирах последната страница. Само че никъде не виждам на кой адрес трябва да се изпрати???

Нов потребител
    Post Thanks / Like

ами то трябва малко повече да се гледа,ама аз като бързам!адреса го намерих. Във формуляра после кое име трябва да пиша за апликант( мойто или на детето)???

Напреднал
    Post Thanks / Like

Днес направих запитване към митниците в БГ отностно пасаван ето отговора

"Пасаванът е еднократен документ за пътуване от чужбина обратно до България. Така че с него обратно за Англия не могат да пътуват."

Така че си правете сметка за бърза поръчка или едомесечен престой в БГ

23. БЛАГОДАРЯ armagedon, mamamia thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Пасавана се взима, когато се подадат документи за паспорт. По закон в БГ не може да се издаде паспорт на дете бърза поръчка, може само един месец. Много общини си затварят очите за това, но в Плевен се чака месец и кварталния идва в къщата да провери детето-смях голям. Апостила няма срок доколкото съм запозната, това е нещо като доказателство, че документа е истински, та по пътя на логиката не може да стане фалшиф след един месец например.
    Че ми стана интересно, как така се вади паспорт в посолството с английския акт за раждане. Не искат ли българския с ЕГН? А иначе снимките на място се правят.

Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: Birth Certificate

Цитирай Първоначално написано от danielitata Виж мнението
    На сайта на форин офиса е обяснено всичко. https://secure.fco.gov.uk/en/secure/.../Domestic-Post

30 паунда + 6 паунда за доставка се плаща. Издават го за около 3 дни
    Единствената разлика е ,че можеш да си спестиш тези 6 паунда ако изпратиш плик А4 с нужните марки да ти го върнат.

щастлив Аватара на mamamia
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от veronika 296 Виж мнението
    Днес направих запитване към митниците в БГ отностно пасаван ето отговора

"Пасаванът е еднократен документ за пътуване от чужбина обратно до България. Така че с него обратно за Англия не могат да пътуват."

Така че си правете сметка за бърза поръчка или едомесечен престой в БГ
    Още пазим пасавана на дъщеря ми. Погледнах и на него си пише , че важи само за прибиране в БГ от друга държава...

Напреднал Аватара на TinaT
    Post Thanks / Like

Здр! Каква е процедурата за паспорт на бебе родено тук с английски паспорт,за предстоящо издаване на бг паспорт?благодаря!

Post Thanks / Like

Сега говорихме с консулството - и отговорът беше:
    Може да се върнете в ЮК с пасаван ако важи 1 година - НО има само 1 вариант за това - в БГ вадите ЕГД и с него се връщате в ЮК .Ако отидете с ЕГН в полицията и подадете за Паспорт то Пасавана става Невалиден.
    ( след прибиране в ЮК с ЕГН-то в посолството и от тук паспорт )
    ....

Не мога да разбера защо дават различна информация на хората?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. BR1 Birth Certificate - нужен ли е превод
    От ivaila_d във форум Registration Certificates
    Отговори: 9
    Последно мнение: 23-12-2012, 16:05
  2. Раждане в EDGWARE BIRTH CENTRE?
    От mihaellaivanova във форум Бъдещи майки
    Отговори: 4
    Последно мнение: 02-07-2012, 09:59
  3. Nicole Kidman gives birth to girl
    От piglet във форум Светски новини
    Последно мнение: 10-07-2008, 13:09
  4. Birth Certificate -кога копие, кога оригинал?
    От mitich във форум Правна
    Отговори: 1
    Последно мнение: 06-07-2006, 21:27
  5. Birth Certificate - children born in UK
    От anush във форум Правна
    Последно мнение: 29-06-2005, 18:54

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове