Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 6 от общо 6
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Момиче в 5-и клас издаде книжка

Момиче от пети клас на карловското СОУ "Христо Проданов" издаде книжка със свои разкази и ако има някаква класация за най-млад писател, Цветина Пенева вероятно ще я оглави. Дори във времето, когато издаването на книжки горе-долу зависи само от възможността да си платиш разходите по отпечатването, книжката на малката петокласничка вече е литературен факт, който не остана незабелязан.

"Цветина - с многото свои хобита - да готви, да похапва, да зяпа (блее) в пространството, да фантазира и изобретява, успява да превърне баналното ежедневие в невероятно приключение, а странния свят на фантазиите - в най-близка реалност. Всички деца имат силно въображение, но колко от тях имат дарбата да го "паркират" на белия лист с точни думи и запомнящи се образи?" Това разказва за своето откритие - Цветина Пенева, психоложката на СОУ "Христо Проданов" Росица Иванова.

Цветина прописала преди повече от две години, когато била още във втори клас. Сега възрастните оприличават приказките на Цветина с приказките на Джани Рудари. Самата Цветина казва, че харесва прочутия разказвач. Открила я Росица Иванова, всъщност психоложката на училището е забелязала и дала криле на поне дузина талантливи деца от училището. Първите творби на малката разказвачка били отпечатани в рубриката "Млада муза" на "Труд".

"В магичния свят на Цветина навлязох преди две години благодарение на забележителната й сестра, разказва Росица Иванова. Теодора, която също пише, влезе в кабинета ми с две приятелки и между другото спомена: "Искате ли да ви прочета какво е написала сестра ми? Тя е в трети клас." След това всички, които чухме разказчето бяхме единодушни - текстът е необикновен.

Ето една от кратките историйки на Цветина, озаглавена "Войната" в раздела "Душата на предметите" от нейната малка книжка, наречена "Да не повярваш чак!".

"Преди около месец баба си купи нов телевизор, печка и хладилник. На мястото на стария телевизор в хола поставиха новия. Оттогава взеха да стават странни неща в цялата къща, дори в двора. Първо, в събота гледах "Коя е Саманта" и както замислена си зяпах в пространството, телевизорът започна да сменя каналите. Те прескачаха един след друг и сякаш се надбягваха. Можете да си представите, каквато съм паника - помислих си, че в къщата има извънземни, и започнах да викам.

Щом баба ме успокои, отидох да похапна (все пак, това ми е хобито, което обяснява факта, че съм 45 килца). И както си ям, изведнъж супата изпадна от лъжицата ми. При това няколко пъти. Уплаших се! Излязох на двора, за да видя какво правят козичките. Но какво да видя и там? Обичам да си говоря сама и затова, като ги видях, ги попитах: "Какво правите?" А те да вземат и в хор да ми отговорят: "Ми нищо, та."

Окончателно се убедих, че нещо странно става с къщата и с двора. Но изобщо си нямах представа, че това е от телевизора! Понеже татко, като премести стария телевизор, за да освободи място за новия, му каза: "Хайде, ти вече си стар, очаква те старческият дом!"

И оттогава старият телевизор обявил война на новия. Постоянно доказвал, че не е толкова стар и че може още дълги години да служи на къщата..."

В семейство на Цвети са благосклонни към творчеството й, разказва Росица Иванова, която познава отблизо малката писателката , творчеството й и цялата й фамилия. По присъщия духовит начин, с много топлота и чувство за хумор, Цвети го е описала в няколко от своите разкачета. Досущ като истинска писателка Цветина вече имаше първите си срещи със своята публика - в училището и в градската библиотека на Карлово. Дори познава и творческата криза, отбелязва психоложката Росица Иванова. "Напоследък нищо не мога да напиша за вестника, защото... антената ми е счупена", вади цитат от своята любимка Росица Иванова.

Каква искаш да станеш като пораснеш голяма, питам аз своята малка съименница. Стюардеса например ми звучи добре, отвръща тя, и отмята дългия си бретон, зад който често се крие.

Момиче в 5-и клас издаде книжка - Вестник "Марица"

2. БЛАГОДАРЯ няма, elicka, lady, katiogi thanked for this post
    trakon
    Guest

По подразбиране Относно: Момиче в 5-и клас издаде книжка

Децата са невероятни, толкова много енергия имат и излъчват, че чак зареждат и другите около себе си.

Старо куче Аватара на elicka
    Post Thanks / Like

Да не говорим за фантазиите им...Могат да убедят всеки,че е истина..
    Уникален ,малък сладур,който дай боже ще стане уникален талант...
    Всеки може да говори зад гърба ми каквото си иска !
    Важното е ,когато се обърна -всички да мълчат !

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Наистина, браво!!!

Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

полицай към мъжът в колата:
    -господине освен че трябва да ви глобя.............. как може да позволявате на кучето си да шофира ?????????
    мъжът:
    -ама моля ви се аз съм само един стопаджия...........

7. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    Spec Agent Аватара на FiFo_E_TyK
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Момиче в 5-и клас издаде книжка

Цитирай Първоначално написано от steve Виж мнението
    полицай към мъжът в колата:
    -господине освен че трябва да ви глобя.............. как може да позволявате на кучето си да шофира ?????????
    мъжът:
    -ама моля ви се аз съм само един стопаджия...........
    хахахах ей тва вече е фантазия
    11-тата Божа заповед – Не са прай!

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Как да заменя BG шофьорската книжка с UK книжка?
    От venom0706 във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 8
    Последно мнение: 19-03-2014, 16:54
  2. Отговори: 1
    Последно мнение: 06-08-2011, 21:29
  3. Virginblack издаде книга....!
    От vaskolini във форум Нови книги
    Отговори: 99
    Последно мнение: 05-05-2011, 21:40
  4. 20 000 лири за свестния служител, ако издаде шефа си
    От benasi във форум Интернет и компютри
    Отговори: 4