Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 37
    Нов потребител Аватара на deina.deina
    Post Thanks / Like

По подразбиране S.O.S Помощ за правата на детето ми

Здравейте на всички и предварително благодарности на аудиторията на сайта знам че всеки има полезно мнение и има с какво да ми бъде полезен извинявам се че не пиша на кирилица...
    От близо 4 години работя и живея в UK като семейството ми е в БГ
    никога не съм преставал да се грижа за тях (знаете парите са основното което можеш да определиш като грижа)
    Моят личен кошмар започна преди повече от година когто бившият ми вече съпруг ми изпрати СМС за ДЪЛЖИМА сума по бракоразводно дело и натрупан съм з издръжка на детето ни!!!!!!!!!Така и не успях да говоря повече с него никога не вдигаше телефона си а ако звънна на детето чувах отсреща:\"Затваряй веднага!!\".
    Свързах се с единственият ми близък човек в Бг-брат ми помолих го да отиде съответно до районният съд и общината за да разбера какво става около мен.
    След едномесечно лутане той се сдоби с решението за развод и така аз бях вече си дадох отговори на мнoгoбройните въпроси около мистеричното поведение на екс съпруга.
    Повярвайте ми дни на ред не бях на себе си....не ходих на работа а всичките си пари харчех за телефонни карти да говоря с кого ли не и се оказа че ....само аз не знам какво ставало около мен...ама от къде да знаеш.... бачкаш пращаш пари дори ме е изнудвал на моменти аз само си знам как сам се оправяла единствено за да могат те в БГ да са добре.
    Само ще ви кажа че от нищо друго н ме заболя чак толкова -примерно че експартньора е излагал че нямаме къща или там кола или др.имоти това не е толкова важно за мен с това не се живее, а това че не си бил достатъчно добър родител ами как да бъда като сам на разстояние и дори незнам че се развеждам...нали щях да си наема адвокат...........Прават по отглеждането на детето се присаждат на него като по добрият родител........а до последно всичко беше наред а сега изведнъж \" ами детето не иска да те чува\" ами детето не иска да те вижда\".Дори не мога да говоря с него за да мога да си фихисар отпуската тук UK и да си замина за Бг за да прекарам позволените ми 45 дни в годината.Разговарях с няколко вещи адвокати от Бг те настояват да се прибера и да започа дела в БГ добре ама аз ако се прибера от къде пари за дела!!!! Ако се започнат дела и се насрочат дати няма проблем но всички знаете как е всичко опира до ПАРИТЕ моят въпрос към всички вас е
    \"Има ли някква възможност да се намери адвокат от UK?\"
    МОЛЯ ВИ ХОРА ПОСЪВЕТВАЙТЕ МЕ КАКВО ТРЯБВА ДА НАПРАВЯ И КАК ДА ПОСТЪПЯ!!!! ИМА ЛИ НЯКОИ ОТ ВАС ИЗПАДАЛ В ТАКАВА СИТУАЗИЯ ???
    ОСТАВЯМ ТЕЛЕФОНА СИ АКО МОЖЕТЕ ПОМАГАИТЕ 07529941218

МОД.: Употребата на кирилица е задължителна в този форум.
    Последно редактирано от Мила : 16-02-2011 на 02:53 Причина: кирилизиране

2. БЛАГОДАРЯ veny74, няма thanked for this post
    Die Another Day Аватара на veny74
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: S.O.S Помощ за правата на детето ми

Каква наглост- да ползва собствената си кръв, детето, за оръжие срещу теб и правене на пари. Но ти не се притеснявай, Господ си знае работата- може да забави, но никога не забравя. Ще дойде ден когато този, бившия, да заплати прекалено скъпо за постъпките си.
    Не вярвай на никого, понякога дори и на себе си, че като затвориш едното око не виждаш всичко.

4. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Здравейте, ако брака ви е бил сключен в Бг трябba там да водите дела. Също така трябва да вземете копие or развода и да видите кога имате право да виждате детето си- 1 в месец, веднъж на 2 седмиси.....

Mister Graball Аватара на tevton
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението

очевидно не си поддържала много честа връзка със семейството си, особено с детето си, а ако това е така, сори да го кажа но заслужаваш това което ти се е случило.
    но от поста тио никъде не видях какво правиш като майка и съпруга, освен че пращаш пари
    и на мен така ми изглежда от поста

след 4 години сега ли реши да си ползваш опуската за Бг?
    Последно редактирано от tevton : 16-02-2011 на 07:56

7. БЛАГОДАРЯ madlena, priestess, musi, p-m-p thanked for this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от charladies Виж мнението
    Здравейте, ако брака ви е бил сключен в Бг трябba там да водите дела. Също така трябва да вземете копие or развода и да видите кога имате право да виждате детето си- 1 в месец, веднъж на 2 седмиси.....
    Принципно няма значение къде е сключен брака..дори и да е в Бг,пак можеш да се разведеш в УК. Ама аз не разбирам за какво дело става дума, освен ако тази тема пак не е някоя яка изгъзица....

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Принципно няма значение къде е сключен брака..дори и да е в Бг,пак можеш да се разведеш в УК. Ама аз не разбирам за какво дело става дума, освен ако тази тема пак не е някоя яка изгъзица....
    Тя вече е разведена(доколкто разбирам). Проблемът и е, че бившият и съпруг е получил родителските права и не й позволява контакт с детето й.

Към авторката - единственият вариант тук е дела в България. Имай предвид, че това са изключително сложни дела(особено ако детето е малко) и могат да продължат с години.

Сигурен съм, че това ще прозвучи брутално, но са направи сметката дали си заслужава. Ако имаш добра работа тук и си устроена, не мисля, имайки предвид, че по един или друг начин ти си допуснала нещата да стигнат до тук. Ако детето ви е малко и бившият ти съпруг го е настройвал срещу теб от самото начало, когато си дошла тук, то дори и да си върнеш родителските права, детето ти няма да е както преди. Имай предвид, че дори и да ти дадат родителските права, могат да те ограничат да не извеждаш детето в чужбина ако бившият ти съпруг изрази опасения, че ще я доведеш тук.

10. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    Bulgarian Beauty Аватара на smartybonita
    Град
    Birmingham
    Post Thanks / Like

За развод не трябват ли двама, както и за сватба? Как може двама човека да се разведат, единият от които дори не знае, че това се случва. Не трябва ли да се изслушат и двете страни преди съдът да произнесе решение, особено пък за родителски права. То иначе всеки може да каже каквото си поиска, а и всеки си има своя истина. Доста невероятно ми звучи това. Има нещо, което ни се спестява.

12. БЛАГОДАРЯ Zara, zmei4o_pk thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от smartybonita Виж мнението
    За развод не трябват ли двама, както и за сватба? Как може двама човека да се разведат, единият от които дори не знае, че това се случва. Не трябва ли да се изслушат и двете страни преди съдът да произнесе решение, особено пък за родителски права. То иначе всеки може да каже каквото си поиска, а и всеки си има своя истина. Доста невероятно ми звучи това. Има нещо, което ни се спестява.
    За сватба трябват двама, но за развод и един стига! Подава се молба за развод като за основание се посочва, че двамат вече не живеят заедно/нямат контакт. Ако ответникът има известен адрес, то на него се праща призовка. Ако адресът е неизвестен, то се публикува съобщение в Държавен вестник. Ако до 7 дни ответникът не се представи в съда, то се дава ход на делото без него.

В случая съпругът може би е казал, че жена му го е изоставила и няма контакт с нея. Така е взел развод И родителските права.

14. БЛАГОДАРЯ smartybonita, ElinaT, няма thanked for this post
    Старо куче Аватара на elicka
    Post Thanks / Like

Аз реално не разбирам къде е проблема?
    Права за кого търсите?
    За детето,което сте изоставили и сега сте се сетили за него!?!?
    Ами нали през това време бащата се е грижил за вашето дете реално...
    Да,без пари е трудно да се гледа дете,но без майка е още по-трудно.
    А може би ситуацията е по-особена???
    Не мога да Ви съдя,само изказвам лично мнение.
    Всеки може да говори зад гърба ми каквото си иска !
    Важното е ,когато се обърна -всички да мълчат !

Мама Аватара на ElinaT
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от TONIO Виж мнението
    Аз реално не разбирам къде е проблема?
    Права за кого търсите?
    За детето,което сте изоставили и сега сте се сетили за него!?!?
    Ами нали през това време бащата се е грижил за вашето дете реално...
    Да,без пари е трудно да се гледа дете,но без майка е още по-трудно.
    А може би ситуацията е по-особена???
    Не мога да Ви съдя,само изказвам лично мнение.
    Не можеш да съдиш, ама точно това правиш Тонке!
    Сигурно, жената от хубаво е дошла тука и си е оставила и дете и къща и не бачка мръсна и черна работа за жълти стотинки тук само и само да ги издържа там в родината. Да не мислиш, че всички тука си веят байряка по цял ден. Защо говориш наизуст Тонке?

Гледал го бил бащата детето....с какво го гледа с усмивки по радиото ли? Кой му праща пари за ядене, сметки, покрив над главите, дрехи и т.н. за него и това дете? И защо да не го гледа няколко години, какво му пречи, нали това дете е и негово? Жената как го е гледала това дете до преди 4 години, тя да не е искала развод тогава, като всичкото гледане на детето е падало на нея? Не стига, че се е жертвала да ги спаси от мизерия и гладна смърт, ами и неблагодарници. Да не говорим, че мъжът е бил този, който е трябвало да бъде глава на семейството и да намери решение на финансовите им проблеми, а не да праща жена си в чужбина. Не чуваш ли, че той даже я е изнудвал за още и още пари използвайки детето и.

Много сте противни всеки случай, веднага скачат да изкарват кой крив и кой прав. Жената моли за съвет и помощ, какви сте вие, че да и казвате къде е сгрешила. Аман от душевно ранени индивиди вече.

Наемате си адвокати и си търсите правата госпожо Дейна, това е моят съвет.
    Последно редактирано от ElinaT : 16-02-2011 на 13:14

If there is one lesson to be learned from history it is that those who believe they have the final truth and they know what is good and right for the rest of us are almost certain to be mistaken.
    The only constant thing in life is change.

Though this be madness, yet there is method in it.William Shakespeare, "Hamlet"
    Politics is war without bloodshed while war is politics with bloodshed. Mao Tse-Tung

17. БЛАГОДАРЯ Arthur's Sword EXCALIBUR thanked for this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    елина, ти без да си чула другата страна също не можеш да съдиш кой крив и кой прав.

това което можем да съдим е само изнесената информация от един пост, а по информацията в този пост става ясно, че жената си мисли че пращането на пари изчерпва задълженията на майка и съпруга. дори и не знаем дали наистина е пращала. и аз примерно точно това съм осъдила в моят пост. дейна дори казва, ''(знаете парите са основното което можеш да определиш като грижа)''
    какво да ти кажа, не мога да не осъдя ''майка'', която разсъждава така и продължавам да мисля, че заслужава това което и се е случило щом смята че задълженията и на майка се изчерпват с пращане на пари.
    и като потвърждение на това, също мога да кажа, че не мога да си обясня как за 4 години гурбет майката не е намерила начин да вземе семейството си при нея. разбирам 1-2 години, ама 4 години и да не намериш начин да доведеш семейството си при теб е показателно колко те интересува тяхното благополучие.

смятам че никой никого не съди, а дава мнение на основание на информацията която е предоставила дамата
    и аз така мисля....не знам за какви права на детето говори дори....Мадлена, смени моля те заглавието на темата.....

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deina.deina Виж мнението
    Здравейте на всички и предварително благодарности на аудиторията на сайта знам че всеки има полезно мнение и има с какво да ми бъде полезен извинявам се че не пиша на кирилица...
    От близо 4 години работя и живея в UK като семейството ми е в БГ
    никога не съм преставал да се грижа за тях (знаете парите са основното което можеш да определиш като грижа)
    Моят личен кошмар започна преди повече от година когто бившият ми вече съпруг ми изпрати СМС за ДЪЛЖИМА сума по бракоразводно дело и натрупан съм з издръжка на детето ни!!!!!!!!!Така и не успях да говоря повече с него никога не вдигаше телефона си а ако звънна на детето чувах отсреща:\"Затваряй веднага!!\".
    Свързах се с единственият ми близък човек в Бг-брат ми помолих го да отиде съответно до районният съд и общината за да разбера какво става около мен.
    След едномесечно лутане той се сдоби с решението за развод и така аз бях вече си дадох отговори на мнoгoбройните въпроси около мистеричното поведение на екс съпруга.
    Повярвайте ми дни на ред не бях на себе си....не ходих на работа а всичките си пари харчех за телефонни карти да говоря с кого ли не и се оказа че ....само аз не знам какво ставало около мен...ама от къде да знаеш.... бачкаш пращаш пари дори ме е изнудвал на моменти аз само си знам как сам се оправяла единствено за да могат те в БГ да са добре.
    Само ще ви кажа че от нищо друго н ме заболя чак толкова -примерно че експартньора е излагал че нямаме къща или там кола или др.имоти това не е толкова важно за мен с това не се живее, а това че не си бил достатъчно добър родител ами как да бъда като сам на разстояние и дори незнам че се развеждам...нали щях да си наема адвокат...........Прават по отглеждането на детето се присаждат на него като по добрият родител........а до последно всичко беше наред а сега изведнъж \" ами детето не иска да те чува\" ами детето не иска да те вижда\".Дори не мога да говоря с него за да мога да си фихисар отпуската тук UK и да си замина за Бг за да прекарам позволените ми 45 дни в годината.Разговарях с няколко вещи адвокати от Бг те настояват да се прибера и да започа дела в БГ добре ама аз ако се прибера от къде пари за дела!!!! Ако се започнат дела и се насрочат дати няма проблем но всички знаете как е всичко опира до ПАРИТЕ моят въпрос към всички вас е
    \"Има ли някква възможност да се намери адвокат от UK?\"
    МОЛЯ ВИ ХОРА ПОСЪВЕТВАЙТЕ МЕ КАКВО ТРЯБВА ДА НАПРАВЯ И КАК ДА ПОСТЪПЯ!!!! ИМА ЛИ НЯКОИ ОТ ВАС ИЗПАДАЛ В ТАКАВА СИТУАЗИЯ ???
    ОСТАВЯМ ТЕЛЕФОНА СИ АКО МОЖЕТЕ ПОМАГАИТЕ 07529941218

МОД.: Употребата на кирилица е задължителна в този форум.
    Разбирам те много добре , точно по същата схема протече и разводът на сестра ми ,която в последният момент разбра, че се развежда (макар че се знаеше и адресът и и тел. и в чужбина), и ,че не се грижела за детето си . Това е защото българският закон позволява доста вратички (например ищеца да си смени адресната регистрация лесно ,като призовките за другата страна се изпращат на старият семеен адрес, при което ответника не се призовава редовно и следва обява в държавен вестник, че не е известен адреса на ответника и така ...вратата за дело се отваря за по нататък ) и особено, ако съдията не назначи съдебен защитник на отсъстващата страна (това го прокараха сега преди години нямаше такава опция)...
    На сестра ми и костваше 5 години, за да може да си вземе дъщеря си при нея (чрез съда), като най накрая и помогна и това ,че детето междувременно беше пораснало (13 години) и то самото пожела да тръгне.....Преживяха доста в емоционално отношение (детето трявбаше да посещава и психолог заради травмите причинени от поведението на бащата)+ настъпил пубертет на детето, но в крайна сметка сега всичко е наред ,,,
    Както и да е, в момента не можеш да направиш нищо особено( и 10 адвоката да наемеш), тъй като за съжаление в бг правата на детето се намират на последната дупка на кавала.....
    Просто се успокой и започни да се концентрираш само върху работата предимно за сега ,,, след време ще си вземеш и детето, даже то самото ще започне да те търси и то упорито , ако сега бащата го спира насила.
    Тази схема дето екс съпруга ти прилага в момента, работи само ако детето ти е до 12 години възраст ,,,,, след това самото то ще почва да дава зор да те търси , така че тогава ще заведеш дело (за ротелските права)+детето ще го изслушат и в съда ,,,
    Последно редактирано от Calypso : 16-02-2011 на 14:05 Причина: допълнение

20. БЛАГОДАРЯ Arthur's Sword EXCALIBUR thanked for this post
    Мама Аватара на ElinaT
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    и аз така мисля....не знам за какви права на детето говори дори....Мадлена, смени моля те заглавието на темата.....
    Предполагам говори за това как може да си вземе детето или поне да има право на по-големи периоди за виждане с него. Не знам и колко е голямо детето, ама определено 45 дни не са достатъчни за една майка да си вижда детето. Според мен трябва да си наеме адвокат от БГ, няма да стане от тук, понеже трябва да се боричка с българското правосъдие и законодателство и да обжалва решението за присъждането на родителските права от развода им, на което даже и не е присъствала до колкото разбирам.

Разбира се, че помоща на една майка в чужбина, намираща се на приблизително 3000 км от дома си би била предимно финансова. Надали това означава, че 4 години не се е обаждала, не се е интересувала и не е пускала подаръци, картички и т.н. за рождени дни и празници. Не знам някой друг какво би направил от такова разстояние освен гореизброените.

Може би не е извикала детето си при нея защото не иска да го травмира и да му сменя средата, ако е дошла тук само временно и няма намерение да остава завинаги или пък си е дала сметка, че сам родител тук без големи права на работа и без право на социални помощи трудно би ходил на работа и би плащал на някой да се грижи за детето му докато работи и т.н. и т.н. Причините са доста и не мисля, че това дава право на някой да отнема дете от майка му. Още повече, че нейната страна не е била чута от никой и решението на съда е базирано само и основно на това как бащата е пресъздал събитията и представил фактите около развитието на тяхната лична драма.

Аз, ако бях нямаше да чакам и миг. Щях да взема заеми от банки, ако трябва и щях да поставя нещата в ред и да си взема детето обратно, независимо какво ми коства. Ако изчаква, то мозъка на детето ще бъде промит от простотиите на роднини и баща му до неузнаваемост и след това е доста трудно да го убедиш, че всички тези приказки са неверни. Още повече, че един ден това дете може да се обърне и да каже, каква майка си ми ти, като си разбрала, че ме дават на тати и не си направила нищо, за да ме върнеш при себе си?

If there is one lesson to be learned from history it is that those who believe they have the final truth and they know what is good and right for the rest of us are almost certain to be mistaken.
    The only constant thing in life is change.

Though this be madness, yet there is method in it.William Shakespeare, "Hamlet"
    Politics is war without bloodshed while war is politics with bloodshed. Mao Tse-Tung

22. БЛАГОДАРЯ няма, Arthur's Sword EXCALIBUR thanked for this post

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ElinaT Виж мнението
    Предполагам говори за това как може да си вземе детето или поне да има право на по-големи периоди за виждане с него. Не знам и колко е голямо детето, ама определено 45 дни не са достатъчни за една майка да си вижда детето. Според мен трябва да си наеме адвокат от БГ, няма да стане от тук, понеже трябва да се боричка с българското правосъдие и законодателство и да обжалва решението за присъждането на родителските права от развода им, на което даже и не е присъствала до колкото разбирам.

Разбира се, че помоща на една майка в чужбина, намираща се на приблизително 3000 км от дома си би била предимно финансова. Надали това означава, че 4 години не се е обаждала, не се е интересувала и не е пускала подаръци, картички и т.н. за рождени дни и празници. Не знам някой друг какво би направил от такова разстояние освен гореизброените.

Може би не е извикала детето си при нея защото не иска да го травмира и да му сменя средата, ако е дошла тук само временно и няма намерение да остава завинаги или пък си е дала сметка, че сам родител тук без големи права на работа и без право на социални помощи трудно би ходил на работа и би плащал на някой да се грижи за детето му докато работи и т.н. и т.н. Причините са доста и не мисля, че това дава право на някой да отнема дете от майка му. Още повече, че нейната страна не е била чута от никой и решението на съда е базирано само и основно на това как бащата е пресъздал събитията и представил фактите около развитието на тяхната лична драма.

Аз, ако бях нямаше да чакам и миг. Щях да взема заеми от банки, ако трябва и щях да поставя нещата в ред и да си взема детето обратно, независимо какво ми коства. Ако изчаква, то мозъка на детето ще бъде промит от простотиите на роднини и баща му до неузнаваемост и след това е доста трудно да го убедиш, че всички тези приказки са неверни. Още повече, че един ден това дете може да се обърне и да каже, каква майка си ми ти, като си разбрала, че ме дават на тати и не си направила нищо, за да ме върнеш при себе си?
    Ако детето е под 12 години при дело за родителските права ще надделее доклада на социалните пред съда и там ще пише ,че бащата разполага със собствено жилище, добри доходи , детето ще има собствена стая , връзките му със съучениците....бля бля бля ...И какво ще представи майката, която са я ползвали за финансов донор?! Нищо, което да наведе съда до убеждението, че детето ще е по добре в УК при майка си ..+бащата (като законов представител в момента) ще откаже още в съда да разреши детето да замине...
    Елина, тя колкото и заеми да вземе от банките това ще са само пари похарчени на вятъра и нищо. Много ще и е тежко на жената , но за съжаление сега няма избор,освен да работи здраво и да събира пари, които ще и трябват за по нататък . Когато детето й стане по - голямо съда ще иска да го изслуша (ако има дело за родителски права )и тогава ще натежи и неговото желание и тогава ще може да се направи нещо. При сестра ми - социалниат доклад за бащата беше повече от перфектен , но детето каза искам при мама , досега бях при татко сега искам при мама, моля ви . И това беше. Колко пари наля сестра ми по тия дела и нищо , докато детето не стана на 12. И на него му промиваха мозъка и то много лошо (и това се отрази), но всичко се оправи и сега как расте толкова повече разбира майка й на какво е била подложена ...
    Съдебната система в БГ не е като тази в УК,,,,
    Ето виж пък тука какво се случва :
    Hristo Petrov, USA - Fort Wayne, Indiana, Христо Петров САЩ, Индиана, www.hristopetrov.com

Човека не му остана вече нищо друго,освен да се откаже от БГ гражданство ,за да може да влезе в БГ да се види с детето си и не само да влезе , но да може и да излезе и да се върне пак в USA , където му е работата....
    Един ден като порасне синът му и прочете всичко това изписано на тази страница, как ли ще реагира след като сега на бащата не му позволяват да говори с него ?! Каквито и промивки да му слагат сега това един ден се обръща,,,,,

24. БЛАГОДАРЯ Arthur's Sword EXCALIBUR thanked for this post
    Post Thanks / Like

Благодаря на всички не мога да се сърдя за мненията ви- да разни хора разни мнения, но поговорката НА ЧУЖД ГРЪБ 100 ТОЯГИ СА МАЛКО е точно в сила, исках помощ и наистина се намериха хора които се свързаха с мен и сега има слънце и на моята улица не мога да опиша колко сам благодарна че все още има ЧОВЕЦИ Благодаря и на дамата която ме свърза с адвоката тук и на дамата която ми звънна от БГ .
    Ще ви държа в течение на нещата за да могат и другите потребители да знаят как се постъпва в такава ситуация.Оказа се че не само аз съм в такова положение,но повечето предпичитат да си замълчат.
    Още веднъж БЛАГОДАРЯ НА МОДЕРАТОРИТЕ ЧЕ ПУСНАХА ТЕМАТА.
    А към всички жени-МОЛЯ ВИ НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ЧЕ СТЕ ЖЕНИ И ВАШЕТО ПРИЗВАНИЕ Е ДРУГО А НЕ КАТО МЕН И МНОГО ДРУГИ КАТО МЕН ДА СЕ НАГЪРБИТЕ С ИЗКАРВАНЕТО НА ПАРИ-КОГАТО ПЕЧЕЛИТЕ НЕ ЗНАЕТЕ КОЛКО И КАКВО ЩЕ ИЗГУБИТЕ.
    Благодаря

Post Thanks / Like

олееееееее моля се само това да не се случи....много зловещо звучи...

Post Thanks / Like

Само не разбирам ти защо съдиш този баща?На какво отгоре?Защо да не дадат детето на "тати",той да не би да е човекоядец????
    Все пак той се е грижил за детето,докато майката я е нямало /без значение защо/.
    Защо не допуснеш,че самото дете вече може и да се е отчуждило от майка си,чувайки я от време на време по телефона???

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Calypso Виж мнението
    Ако детето е под 12 години при дело за родителските права ще надделее доклада на социалните пред съда и там ще пише ,че бащата разполага със собствено жилище, добри доходи , детето ще има собствена стая , връзките му със съучениците....бля бля бля ...И какво ще представи майката, която са я ползвали за финансов донор?! Нищо, което да наведе съда до убеждението, че детето ще е по добре в УК при майка си ..+бащата (като законов представител в момента) ще откаже още в съда да разреши детето да замине...
    Елина, тя колкото и заеми да вземе от банките това ще са само пари похарчени на вятъра и нищо. Много ще и е тежко на жената , но за съжаление сега няма избор,освен да работи здраво и да събира пари, които ще и трябват за по нататък . Когато детето й стане по - голямо съда ще иска да го изслуша (ако има дело за родителски права )и тогава ще натежи и неговото желание и тогава ще може да се направи нещо. При сестра ми - социалниат доклад за бащата беше повече от перфектен , но детето каза искам при мама , досега бях при татко сега искам при мама, моля ви . И това беше. Колко пари наля сестра ми по тия дела и нищо , докато детето не стана на 12. И на него му промиваха мозъка и то много лошо (и това се отрази), но всичко се оправи и сега как расте толкова повече разбира майка й на какво е била подложена ...
    Съдебната система в БГ не е като тази в УК,,,,
    Ето виж пък тука какво се случва :
    Hristo Petrov, USA - Fort Wayne, Indiana, Христо Петров САЩ, Индиана, www.hristopetrov.com

Човека не му остана вече нищо друго,освен да се откаже от БГ гражданство ,за да може да влезе в БГ да се види с детето си и не само да влезе , но да може и да излезе и да се върне пак в USA , където му е работата....
    Един ден като порасне синът му и прочете всичко това изписано на тази страница, как ли ще реагира след като сега на бащата не му позволяват да говори с него ?! Каквито и промивки да му слагат сега това един ден се обръща,,,,,
    знаетели че адвокатите в Бг когато разберат че работиш в чужбина ти искт такива сума само за консултация по телефона и то чак след като си превел парите..Не си мислете че е толкова лесно от разстояние просто чукайте на дърво и се радвайте ако нямате подобни проблеми човек когато се жени никога ама никога не мисли за развод и нали градим семейство на кой му минава през ум че другата половинка може да има задни мисли.Незнам тепърва започвам с ходене по мъките а за мението че трябва да взема кредит от банка о не не искам аз от тези кредити на бившият ми съпруг сам на това положение предпочитам да си наложа вето за всичко и да се справя с тези разходи ( за жалост нямам родители )

29. БЛАГОДАРЯ няма, Мила, smartybonita, jiki, zmei4o_pk and 1 others thanked for this post
    Post Thanks / Like

Само не разбирам ти защо съдиш този баща?На какво отгоре?Защо да не дадат детето на "тати",той да не би да е човекоядец????
    Все пак той се е грижил за детето,докато майката я е нямало /без значение защо/.
    Защо не допуснеш,че самото дете вече може и да се е отчуждило от майка си,чувайки я от време на време по телефона???
    не мисля че той е прекалено лош или там човекоядец както го наричате не напротив той ако беше такъв как ще се омажа за него???Ок ако детето ми се чувства наистина добре.........абе защо сте толкова лоши незнам аз имах нужда от съвет и молех ако някой знае реда да ми помогне вие започвате да разпъвате раздумки не сте прави много неща сам спестила в моята история за които на много от вас ще им настръхнат косите.....Драма това е с две думи аз лично НЕ МОГА ДА СИ ПОЗВОЛЯ ДА ЛИШАВАМ БАЩАТА НА ДЕТЕТО СИ ОТ ПРАВА САМО ЗАЩОТО ТАКА МИ СЕ ИСКА!!!!!!НИКОГА НЕ БИХ ПРИЧИНИЛА НА ДЕТЕТО МИ ТОВА

31. БЛАГОДАРЯ smartybonita, jiki thanked for this post
    Post Thanks / Like

знаетели че адвокатите в Бг когато разберат че работиш в чужбина ти искт такива сума само за консултация по телефона и то чак след като си превел парите..Не си мислете че е толкова лесно от разстояние просто чукайте на дърво и се радвайте ако нямате подобни проблеми човек когато се жени никога ама никога не мисли за развод и нали градим семейство на кой му минава през ум че другата половинка може да има задни мисли.Незнам тепърва започвам с ходене по мъките а за мението че трябва да взема кредит от банка о не не искам аз от тези кредити на бившият ми съпруг сам на това положение предпочитам да си наложа вето за всичко и да се справя с тези разходи ( за жалост нямам родители )
    Понеже сама пишете във форум за личните си проблеми,смятам няма да се обидите ако Ви попитам...за какви задни мисли става въпрос????
    Той е с кредити доколкото разбирам...,какво би спечелил с един развод според Вас?

Post Thanks / Like

Много добре знам за картинката в БГто. Просто се опитах да ти дам съвет като:
    -адвокат (вече не практикуващ в БГ),
    -майка (преминала през други перверзии на БГ съдебна система, независимо от професията ми ),
    -като човек, който има близки , изпадали в същата на твоята ситуация,

-като човек , който благодарение на този целият опит( години+ професия+родител) моят съвет е : поеми за сега дълбоко въздух и направи план как да спестиш колкото се може повече пари ( а не да ги взимаш от банки и да проверяваш пътища ,които други вече са изминали),които наистина ще ти трябват за в бъдеще за детето ти (това емоционално няма да ти хареса , но за съжаление нещата стоят точно така сега).
    Всичкото това , което мислиш да предприемеш сега (дела за родителски права) ще завърши с резултат НИЩО, защото аз познавам системата отвътре и отвън. Системата ще я пребориш на друг етап, но трябва търпение и добро планиране на следващите ти години престой и работа в УК.
    Не изпадай в паника,че няма да си добър родител, само защото в момента не присъстваш "там" в БГто...
    Последно редактирано от Calypso : 16-02-2011 на 15:46

34. БЛАГОДАРЯ elicka, Guеst, ElinaT, Мила, jiki and 1 others thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Calypso Виж мнението
    Много добре знам за картинката в БГто. Просто се опитах да ти дам съвет като:
    -адвокат (вече не практикуващ в БГ),
    -майка (преминала през други перверзии на БГ съдебна система, независимо от професията ми ),
    -като човек, който има близки , изпадали в същата на твоята ситуация,

-като човек , който благодарение на този целият опит( години+ професия+родител) моят съвет е : поеми за сега дълбоко въздух и направи план как да спестиш колкото се може повече пари ( а не да ги взимаш от банки и да проверяваш пътища ,които други вече са изминали),които наистина ще ти трябват за в бъдеще за детето ти (това емоционално няма да ти хареса , но за съжаление нещата стоят точно така сега).
    Всичкото това , което мислиш да предприемеш (дела за родителски права) ще завърши с резултат НИЩО, защото аз познавам системата отвътре и отвън. Системата ще я пребориш на друг етап, но трябва търпение и добро планиране на следващите ти години престой и работа в УК.
    Не изпадай в паника,че няма да си добър родител, само защото в момента не присъстваш "там" в БГто...
    Нямам подобен опит /слава на бога/,и ми настръхва кожата като чета,обаче си мисля,че истинския родител е този,който остава с детето си,независимо колко е трудно,а не който напуска кораба.Не говоря за случая конкретно,само по принцип.

Post Thanks / Like

Нямам подобен опит /слава на бога/,и ми настръхва кожата като чета,обаче си мисля,че истинския родител е този,който остава с детето си,независимо колко е трудно,а не който напуска кораба.Не говоря за случая конкретно,само по принцип.
    Това по принцип е доста разтегливо понятие що е то "добрия истински родител" и кой е той , щото много цигани са с децата си , ма ,,,,

А пък много други родители са в чужбина, а не при децата си (има доста от тях във форума и те си знаят какво им коства ) , пък се грижат за тях много добре, дори от разстояние...защото децата искат много неща -храна, облекло , образование, не само физическо присъствие от страна на родителите им ... и всичко това коства пари ...така че, много родители имат дилеми ...

А ти си от случаите дето не те е спохождало такова тежко нещо и затова така смело се изказваш...може би щото не си имала дилеми с какво и как ще си нахраниш децата, партниорът ти е бил винаги до тебе ...

37. БЛАГОДАРЯ jiki thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

не мисля че той е прекалено лош или там човекоядец както го наричате не напротив той ако беше такъв как ще се омажа за него???Ок ако детето ми се чувства наистина добре.........абе защо сте толкова лоши незнам аз имах нужда от съвет и молех ако някой знае реда да ми помогне вие започвате да разпъвате раздумки не сте прави много неща сам спестила в моята история за които на много от вас ще им настръхнат косите.....Драма това е с две думи аз лично НЕ МОГА ДА СИ ПОЗВОЛЯ ДА ЛИШАВАМ БАЩАТА НА ДЕТЕТО СИ ОТ ПРАВА САМО ЗАЩОТО ТАКА МИ СЕ ИСКА!!!!!!НИКОГА НЕ БИХ ПРИЧИНИЛА НА ДЕТЕТО МИ ТОВА

Публикуваш мнение във форум, нормално е да получиш мнения, които не са ти по вкуса.

Както вече ти казаха, поеми дъх и си планувай нещата. В бизнес средите има популярна фраза, която в пълна сила важи във всеки аспект на живота. ''Companies never plan to fail, they fail to plan''. Същото е и при теб - събери достатъчно пари, проучи нещата, пусни темата с повече факти в lex.bg, където адвокати и студенти по право биха ти дали безплатен съвет. Има и други форуми, ''Правова държава'' или нещо от сорта беше, потърси из Гугъл. Нормално е да си в паника в момента, но си събери мислите и си направи план за действие.

Никъде не споменаваш на каква възраст е детето. Както ти казаха по-горе, ако е до 12 години, няма смисъл сега да започваш съдебни борби. Опитай се да установиш контакт с бившия си съпруг и го увери, че няма да предприемаш съдебни процедури и просто искаш от време на време да чуваш детето си, за да си сигурна, че добре. Ако детето ти съвсем не те чува, би било голямо улеснение за бившия ти съпруг да му промива съзнанието. Ако имаш възможност отиди си до България дори да е за ден-два, просто за да видиш детето си. Все пак по закон не може да ти откаже да го видиш. С телефонните обаждания е друго, защото ти си тук.

Много важен съвет е при всеки контакт с бившия ти съпруг, запазвай самообладание и не влизай в пререкания с него. Може би не е честно да си в тази позиция, не знам, но ако го направиш, той най-лесно може да ти прекъсне връзката с детето, както вече го е направил.

Успех!

39. БЛАГОДАРЯ няма, ElinaT thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от wheeler Виж мнението
    Публикуваш мнение във форум, нормално е да получиш мнения, които не са ти по вкуса.

Както вече ти казаха, поеми дъх и си планувай нещата. В бизнес средите има популярна фраза, която в пълна сила важи във всеки аспект на живота. ''Companies never plan to fail, they fail to plan''. Същото е и при теб - събери достатъчно пари, проучи нещата, пусни темата с повече факти в lex.bg, където адвокати и студенти по право биха ти дали безплатен съвет. Има и други форуми, ''Правова държава'' или нещо от сорта беше, потърси из Гугъл. Нормално е да си в паника в момента, но си събери мислите и си направи план за действие.

Никъде не споменаваш на каква възраст е детето. Както ти казаха по-горе, ако е до 12 години, няма смисъл сега да започваш съдебни борби. Опитай се да установиш контакт с бившия си съпруг и го увери, че няма да предприемаш съдебни процедури и просто искаш от време на време да чуваш детето си, за да си сигурна, че добре. Ако детето ти съвсем не те чува, би било голямо улеснение за бившия ти съпруг да му промива съзнанието. Ако имаш възможност отиди си до България дори да е за ден-два, просто за да видиш детето си. Все пак по закон не може да ти откаже да го видиш. С телефонните обаждания е друго, защото ти си тук.

Много важен съвет е при всеки контакт с бившия ти съпруг, запазвай самообладание и не влизай в пререкания с него. Може би не е честно да си в тази позиция, не знам, но ако го направиш, той най-лесно може да ти прекъсне връзката с детето, както вече го е направил.

Успех!
    А според мен най-важно е какво иска детето.Ако детето иска да остане при баща си?Тогава какво прави майката?Възможно ли е бащата да не е прекъснал връзката?Възможно ли е това да е детското желание?

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. какви са ми правата
    От renault16v във форум Общ форум
    Отговори: 1
    Последно мнение: 11-01-2011, 18:05
  2. Европейците не са наясно с правата си
    От Suzanne във форум Други новини
    Отговори: 0
    Последно мнение: 12-04-2007, 12:26
  3. Знаем ли как да окажем първа помощ на детето си?
    От lady във форум Здравни съвети за бебета и деца
    Отговори: 2
    Последно мнение: 28-01-2005, 20:05
  4. Знаем ли как да окажем първа помощ на детето си?
    От lordm във форум Полезни съвети за майки
    Отговори: 0
    Последно мнение: 24-11-2004, 00:52

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker