Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 56
    Нов потребител Аватара на Cooling_magic_team
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Можете ли да препоръчате климатици?

Не съм сигурен че този форум е най-точното място за въпроси за климатици
    Кажи какво те интерисува ,ние сме експерти с много голям опит в климатичната техника, ние сме една от малкото такива компании базирани в UK

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Cooling_magic_team Виж мнението
    Кажи какво те интерисува ,ние сме експерти с много голям опит в климатичната техника, ние сме една от малкото такива компании базирани в UK
    Имаш ли опит в инсталирането на air source heat pumps (air to water)?

Нов потребител Аватара на Cooling_magic_team
    Post Thanks / Like

Не е проблем да се постави но ние се предържаме към малко поразлични модели...пиши на [email protected] ако искаш да ти дам подробни обяснения и снимки.Ние сме базирани в Лондон и сме една от малкото български компании които се занимават с това..имаме много много богати клиенти...
    ако мислиш че сме шарлатани...поддържаме всички Power League стадиони в Лондон

Нов потребител
    Post Thanks / Like

1.- daikin или hitachi 2-ра употреба е едно нелошо бюджетно решение; ако е фабрично на 110 V -> взема се тороид.траф за 100-200 лв. /в Пловдив ги навива един френд с немски сърцевини, а има разбира се и на др.места в БГ и по света /
    2.- проверявате във вашето нас.място какви сервизи за клим.т-ка има, питате кои от "новите" поддържат и от този разговор вземате 'правилното' решение.
    3.- успех!

Душата на компанията. Аватара на Дети
    Град
    България,Русе.
    Post Thanks / Like

Ако някои хора все още се замислят за модел климатици,ние имаме от три години този -Midea MSG-12,за сега сме доволни.
    Es gibt drei Sachen im Leben, die nie zurückkommen... DIE ZEIT, DIE WORTE UND DIE GELEGENHEITEN.
    Es gibt drei Sachen, die sie zerstören können... DIE LÜGEN, DEN STOLZ UND DEN NEID.
    Es gibt drei Sachen, die du nicht verlieren darfst... HOFFNUNG, GEDULD und EHRLICHKEIT.
    Aber es gibt drei Sachen mit noch höherem Wert... DIE FAMILIE, DIE LIEBE UND DIE FREUNDSCHAFT.

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

Аз съм харесал това странен избор, но смятам че са добри http://www.ryanairconspares.com/pdf/...mono-split.pdf
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Нов потребител
    Post Thanks / Like

LG правят добри климатици !

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Според мен най-добре да е инверторен, защото в България пускат парното след като зимата вече отдавна е дошла и по-добре да има с какво да топлиш стаите. Панасоник имат много добри модели http://www.rexzon.com/cat_nav.php?br...h9dsacpv145m1&

забавляващ се Аватара на TORERO
    Град
    Madrid-Spain
    Post Thanks / Like

Не знам дали е влязла в Бг технологията за затопляне на вода от климатици.Системата използва горещият газ излизащ от компресора за затопляне на вода чрез интеркамбиадор за прехвърляне на температурата му.Става за парно и топла вода.За парно най-подходящо ще бъде,ако е подово.За топла вода ,ако се инсталира резервоар от 60-80 литра.
    Инвертерите използват режима на работа на компресора.Тоест компресора никога не спира да работи напълно а е модулиран.По този начин се премахва началният разход на ток при неговото задвижване и пре затопляне на маслото в него.

Климатикът работещ чрез затопляне на въздуха си остава най-неудачният метод на отопление в БГ поради ниските външни температури без значение дали е инвертер или не.За мен най-добрите марки са Даикин и Кариер.
    KRAVAJ REUNION Чуствам това означава че съм жив или поне частта останала в мен ,която никой и с нищо не може да разбие,защото това съм АЗ. Змея.

Чакам 100 паунда от Elina Аватара на DarkFallout
    Град
    Era of Austerity and Retrenching
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от TORERO Виж мнението
    Не знам дали е влязла в Бг технологията за затопляне на вода от климатици.Системата използва горещият газ излизащ от компресора за затопляне на вода чрез интеркамбиадор за прехвърляне на температурата му.Става за парно и топла вода.За парно най-подходящо ще бъде,ако е подово.За топла вода ,ако се инсталира резервоар от 60-80 литра.
    Инвертерите използват режима на работа на компресора.Тоест компресора никога не спира да работи напълно а е модулиран.По този начин се премахва началният разход на ток при неговото задвижване и пре затопляне на маслото в него.

Климатикът работещ чрез затопляне на въздуха си остава най-неудачният метод на отопление в БГ поради ниските външни температури без значение дали е инвертер или не.За мен най-добрите марки са Даикин и Кариер.
    аз използвам всички видове отопление в негазифициран апартамент (камината и нафтата не са опция) - парно, скандинавски електрически конвекторни радиоторчета и инверторни климатици на митцубиши ... категорично климатикът е най-евтин ... конвекторните панели на нощна тарифа се приближават като цена ... а парното най-скъпо ...

имам един съсед дето си е отклонил нелегално парното в подово и го върти с помпа ... е на него сигурно му е най-евтино а такива като мен му плащат рахата ...

иначе технологии има много, но повечето хора живеят в апартамент в голям град и респективно те са неприложими ...
    Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former.

“Good fences make good neighbors."

“Those who attempt to level never equalise.”

"If you pay people not to work and tax them when they do, don't be surprised if you get unemployment.... "

Град
    Madrid-Spain
    Post Thanks / Like

Кой е най-добрият метод зависи от всяка държава.По принцип цената на тока си е висока където и да се намираш.В Испания например след голяма агитация за използването на така наречената чиста енергия,премахнаха нощната тарифа.Така,че радиатори на принцип акумулиране отминаха в историята.В държави в които съществува нощна тарифа ,могат да се възползват от ел.радиатори използващи така наречената синя топлина.Принципът им е използване на електрическа дъга.Това са хиляди ел дъги в минута.Топлината се използва,като се предава върху материал,които бавно я отделя в пространството.

Първо инсталирах в къщи отопление с нафта.Използва се и за санитарна топла вода,на момента.Добра опция при тогавашните цени на тока спрямо горивата.После инсталирах климатик -мулти сплит с heat pump за отопление.Резултатът -не е валиден за топла вода,бързо понижение на температурата след спиране,не затопля стените,понижение на влажността на въздуха по стаите.Все пак е висок разход на електричество.
    Наскоро инсталирах подово отопление чрез топла вода на познати.Тръбите в пода са от полиератан -пластмасови и много по евтини от медта.Работна температура между 45-50 градуса /за разлика от нормалното парно ,което работи при около 80 градуса на радиаторите/.Площта на топлопредаване вече е в квадрати.Разходът за отопление им падна с 1/3 в сравнение.Да допълня,употребяваха централна газ.
    Подовото отопление може да се използва и при гранит,мрамор,дърво до 18 см.
    Термо исталациите използващи слънчевата енергия е друг въпрос.Тя ще ми бъде следващият метод.
    KRAVAJ REUNION Чуствам това означава че съм жив или поне частта останала в мен ,която никой и с нищо не може да разбие,защото това съм АЗ. Змея.

Старо куче Аватара на one in a million
    Град
    ...
    Post Thanks / Like

,дърво до 18 см.
    сигурен ли си
    You should never underestimate the predictability of stupidity.

Град
    Madrid-Spain
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от one in a million Виж мнението
    сигурен ли си
    Съвсем.Коефициентът на топлопроводимост на дървото е ниска u=2.9.Например на обикновено стъкло е 5.В примерът,който съм дал се включва и замаската нужна за покриване на тръбите а тя е не по-малко от 10-12 см.

Старо куче Аватара на one in a million
    Град
    ...
    Post Thanks / Like

ами именно защото топлопроводимоста е ниска как смяташ че ще се отделя топлина.То и тук е пейн ин а ас да правиш подово на дървени подове.най-практично е на цимент,слагаш изолация,пускаш тръбите и от горе замазка.после може ламинат,балатум или плочки но за дърво никой не съм видял да полага.
    You should never underestimate the predictability of stupidity.

Град
    Madrid-Spain
    Post Thanks / Like

Съвсем нормално е да се сложи подово при паркет.Имайки в предвид,че традиционалния паркет е с дебелина около 30-35 мм плюс замазка 120 мм.Разбира се че при ламинати въпросът е много по-лесен.
    Ефективността на подовото отопление се получава при не прекъснат режим.Тоест нагревателят трябва да работи почти без прекъсване.За постигане на температура на комфорт 21-24 градуса са нужни часове.Не става да си излезем и да изключим отоплението,защото после му е нужно време.
    Най-важното при инсталиране на подово отопление е да не се допускат въздушни възглавници при поставянето на замазката.Инсталирал съм подово в зала с под от гранит плюс замазка или тотално 18см в предварителните калкулации ми се получи голямо съмнение за ефективността при 50 градуса на флуида.Оказа се че съществува замазка на базата на минерали с много добра топлопроводимост.
    Все пак в държави с по-голяма слънчева радиоактивност като Испания,Гърция,Италия,франция и дори части от България,бих използвал слънчеви колектори за същата функция.Системата е ефективна,но все още скъпа.

freak like u Аватара на Georgii
    Post Thanks / Like

DAIKIN

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Ето ви малко информация за различни фирми за климатици в различни градове в България, както и информация за поддръжката и ремонта им.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте!
    Искам да ви попитам за мненията ви за ето тези два климатика: Fujitsu ASYG 12LE и Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA От прочетеното по-горе си правя извода, че Митсубиши са по-добри от Фуджитцу, но има доста голяма разлика в цената им и на Фуджитцуто е по-висока от на Митсубишито. Климатика ми трябва за помещение около 20кв.м. затова и двата климатика ме устройват, като Фуджицу е по-мощен, но е и по-икономичен. Ще съм благодарен ако някой ми даде съвет кой от двата климатика е по-добрия избор, защото климатик не се купува всеки ден все пак

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Можете ли да препоръчате климатици?

Темата може да е стара но е адски важна. Съветвам ви да купите инверторен климатик. Наскоро аз си взех Daikin и се уверих, че това е най-добрата марка. Преди имах конвенционален на Миеда ужас казвам го с чисто сърце. Инверторния си го взех директно от интернет и ми дадоха пет процента отстъпка, доставката също ми излезе безплатно и това щяло да бъде до края на лятото, така че ако някой иска нека се възползва.
    Последно редактирано от CYPER : 01-07-2013 на 01:10

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

верно ли бе пич, или влезе да си правиш реклама

хахахахах, ние доматите ги ядем с колцИте

как пък сега се регна във форума и веднага взе отношение по някаква тема отпреди 2 години
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Ж.Обрешков Аватара на KOCMOHABT
    Град
    Толбухин
    Post Thanks / Like

А на мен майстор приятел ми похвали Мицубиши.
    Не купих такъв заради цената и взех Хаер, не съм викал никой да го гледа както се правело всяка година. Инверторен е и си работи без грешка, а иначе съм виждал абсолютно същи вътрешни и външни тела с марка Панасоник
    think different

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Относно: Можете ли да препоръчате климатици?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте, виждам че темата е леко стара но все пак ако някой иска да ми помогне при избора ми за климатици.
    Спрял съм се на тези два модела
    http://atclima.bg/product/Fujitsu-as...ntaj-1117.html
    и този
    http://atclima.bg/product/Hitachi-ra...ntaj-2522.html

Благодаря предварително на отзовалите се.

разликата им е малка - на отопление са идвата 5 и малко кW

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Можете ли да препоръчате климатици?

Фуджицото е малко по добър като поция, но за това е и по скъм. По поплярна нарка са, повече може да им се вярва.
    Цитирай Първоначално написано от tetcuo Виж мнението
    Здравейте, виждам че темата е леко стара но все пак ако някой иска да ми помогне при избора ми за климатици.
    Спрял съм се на тези два модела
    http://atclima.bg/product/Fujitsu-as...ntaj-1117.html
    и този
    http://atclima.bg/product/Hitachi-ra...ntaj-2522.html

Благодаря предварително на отзовалите се.

разликата им е малка - на отопление са идвата 5 и малко кW
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче
    Post Thanks / Like

най добре потърси съвет от фирми които ремонтират климатици. имат много слаби места независимо от марката дори и тези от 2000лв. знаеш, с цел по евтино производство се спестяват материали, дори всичко да е добро производство като компресор електроника и т.н. , едни тънкостенни медни тръби може да ти таковат майката след като изтече гаранцията
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

26. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Можете ли да препоръчате български адвокат?
    От Rumi69 във форум Взаимоотношения с работодател, инциденти, злополуки и други
    Отговори: 48
    Последно мнение: 14-05-2020, 10:31
  2. Можете ли да ми препоръчате счетоводител или счетоводна фирма за връщане на данъци?
    От blessed във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 10
    Последно мнение: 15-11-2010, 06:58
  3. Отговори: 2
    Последно мнение: 12-04-2010, 18:46
  4. Можете ли да препоръчате климатици?
    От mdiliev във форум Общ форум
    Отговори: 12
    Последно мнение: 26-09-2007, 16:02
  5. Можете ли да ми препоръчате фирма от Бг?
    От elenka във форум Посреднически фирми
    Отговори: 12
    Последно мнение: 21-09-2007, 22:42

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker