Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 90
    Старо куче Аватара на elicka
    Post Thanks / Like

По подразбиране Само прогноза... (След 40 г. българите в България – малцинство)

http://news.ibox.bg/news/id_1603710177

В 2050г. започва четвъртата българска държава, съставена основно от цигани, турци и екзотично българско малцинство, алармираха професори от Центъра за демографска политика. Според техни прогнози, базирани на официалните преброявания на населението досега, през 2050г. циганите у нас ще бъдат 3,5 млн, турците - 1,2 млн, а българите - едва 800 хил. души.
    Тази картина ще стане реалност ако се запазят сегашните демографски тенденции и не се предприемат адекватни мерки. Ситуацията беше сравнена с Армагедон от проф. Петър Иванов. Той акцентира върху скритите опасни процеси, които се развиват в България и акцентира на акултуризацията на българите.
    Етносът, който сега има мнозинство, загубва културната си идентичност - българите дори не наричат децата си с български имена, изтъкна проф. Иванов. Очертавайки дебългаризирането, той посочи разширяващото се присъствие на чалгата и навлизането в политиката на циганския манталитет - на тарикатство, кражби, безчестие.
    Демографската криза поставя заплахи към националната и икономическа сигурност на България, предупреди проф. Петър Славейков. Застаряването и намаляването на населението и особено на българския етнос води до проблеми с работната сила и със социалните плащания, поставя въпроса за бъдещото политическо развитие на страната, подчерта той.
    Циганите идват на Балканите през XV век и в днешно време, поради липса на адекватна политика в България, се превърнаха в цигански проблем, отбеляза проф. Трендафил Митев. По думите му циганският проблем сега е воденичен камък за България и ако до 20 години не бъде решен, страната ни ще се удави.
    Циганската общност е най-динамично развиващата се и най-деградиращата. Тази общност сега стига векове надолу - на нива, на които никога не е била, посочи още професорът. Той припомни още, че проблемът е бил решен и то нелошо в България - „минавайки през Строителни войски, ромът имаше професия и самочувствие на равен на българина. На ромските деца се даваха дрешки и книжки, а не пари на майките да раждат", разказа проф. Митев.
    Според прогнозите на центъра, българският етнос през 2075г. ще е от 500 000 души, а през 2100г - на 300 000. Същевременно, турците ще са 1,3 млн в 2075г, а в 2100г. - на 1,5 млн. Циганите от 5,5 млн. в 2075г ще станат 8 милиона през 2100г.
    България е в състояние на национална катастрофа, коментира Костадин Костадинов. Според него демографските проблеми на страната са трета национална катастрофа - българският народ изчезва.
    Пари в пенсионния фонд няма и все по-малко ще има кой да работи и да го пълни, предупреди още Костадинов и подчерта, че временни козметични мерки няма да помогнат. Трябва да има специална институция и специален министър по тези въпроси, категорични са представителите на Центъра за демографска политика.
    Те са подготвили писмо до премиера Бойко Борисов, в което излагат вижданията си и настояват държавата да осъзнае като основен проблем постепенното изчезване на българския етнос.
    Пред премиера представителите на центъра настояват за предприемане на имиграционна политика, политика за снижаване на смъртността и подобряване на здравето на българина, поощряване на раждаемостта, преодоляване на обезлюдяването, политики, насочени към създаване на духовни ценности.
    Нужно е специализиран държавен орган да противодейства на демографската катастрофа, заявяват представителите на центъра в писмото си до премиера.
    За заплахите от дебългаризиране, Центъра за демографска политика организира семинар на 12 декември в Русе. Целта е да се дискутира деформирането на етническата структура на българското общество с цел да се реагира на негативните тенденции, поясниха организаторите.
    Всеки може да говори зад гърба ми каквото си иска !
    Важното е ,когато се обърна -всички да мълчат !

2. БЛАГОДАРЯ ppepyno, lady, bokava, BESEN thanked for this post
    Старо куче Аватара на emory
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Само прогноза....

На този фон , аз лично незнам как се чувстват хората дето сега пълнят гушата на държавата с данъци и ще се пенсионират 2040-2050
    дааа.... държавата ще разчита на мангалските вноски за да им плаща пенсии / па ако ще да е 200 лева , пенсия /

като не ви харесва -- мнението
    заповядайте в буум-буум рууум !
    http://www.bghelp.co.uk/forums/%CA%E...tml#post440997
    лесно и удобно за всички

4. БЛАГОДАРЯ elicka, lady thanked for this post
    mad Аватара на ppepyno
    Град
    East Sussex
    Post Thanks / Like

Всичко това е много реално и много тъжно. Единствено ни остава утехата че човешкия живот не е толкова дълъг за да го видим, или ако ли го видим ще сме в деменция ,та няма да го осъзнаем (надявам се).
    "I wanna rock'n roll all night, and party every day.....''
    ''KISS!!!”

6. БЛАГОДАРЯ elicka thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ppepyno Виж мнението
    Всичко това е много реално и много тъжно. Единствено ни остава утехата че човешкия живот не е толкова дълъг за да го видим, или ако ли го видим ще сме в деменция ,та няма да го осъзнаем (надявам се).
    Не тъжи,имаме деца.Те не само ще го видят,но ще бъдат принудени да напуснат България и да търсят по-добро място за тените деца...

Старо куче Аватара на lady
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Възможно е, но те не могат да предвидят колко емигранти ще се върнат.
    The greatest mistake you can make in life is to be continually fearing you will make one.
    http://www.youtube.com/watch?v=fXF_l...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=Ai5u5...eature=related

Старо куче Аватара на emory
    Post Thanks / Like

човек има един живот --- защо трябва да го дава за глупости
    Каузата е нещо смислено , но тя не седи в картите на новите БГ-та / политици /

като не ви харесва -- мнението
    заповядайте в буум-буум рууум !
    http://www.bghelp.co.uk/forums/%CA%E...tml#post440997
    лесно и удобно за всички

10. БЛАГОДАРЯ lady thanked for this post
    Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от emory Виж мнението
    На този фон , аз лично незнам как се чувстват хората дето сега пълнят гушата на държавата с данъци и ще се пенсионират 2040-2050
    дааа.... държавата ще разчита на мангалските вноски за да им плаща пенсии / па ако ще да е 200 лева , пенсия /
    През 2050 които ще трябва да се пенсионират по-добре още сега да напускат България. Докато е време.
    Не поглеждай с гняв назад.

Старо куче Аватара на Virginblack
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Arthur's Sword EXCALIBUR Виж мнението
    През 2050 които ще трябва да се пенсионират по-добре още сега да напускат България. Докато е време.
    Аз без грам фалш с открито сърце ви казвам, че искам, бога ми, мноог искам да върна детето си там. Като я гледам как рецитира молитва на чужд език ми се доплаква. Като гледам как учи детски песнички от интернет ми става толкова, толкова тъжно. Като не знам как да й отговоря на въпроса "Ти винаги ли си мечтала да миеш чинии"...нямам какво да кажа. Като затворя очи за мен рая е къщата на баба. И като знам, че моята страна по никакъв начин не ме иска обратно...

За циганите: споко, те се изнасят в мангалски държави. Мисля че ще ги залеят и там няма шанс да се множат освен между себе си, а това като гледам е напълно възможно.
    Последно редактирано от Virginblack : 22-11-2010 на 16:43
    As for those of you not related to me, as sloshed as I may be, you may sod off.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Virginblack Виж мнението
    Аз без грам фалш с открито сърце ви казвам, че искам, бога ми, мноог искам да върна детето си там. Като я гледам как рецитира молитва на чужд език ми се доплаква. Като гледам как учи детски песнички от интернет ми става толкова, толкова тъжно. Като не знам как да й отговоря на въпроса "Ти винаги ли си мечтала да миеш чинии"...нямам какво да кажа. Като затворя очи за мен рая е къщата на баба. И като знам, че последният моята страна по никакъв начин не ме иска обратно...

За циганите: споко, те се изнасят в мангалски държави. Мисля че ще ги залеят и там няма шанс да се множат освен между себе си, а това като гледам е напълно възможно.
    И къде се изнасят според теб?С пълна газ към Факултето,Христо Ботев ,Столипиново....та първите два са софийски квартали ,а второто квартал на Пловдив,и трите в границите на България....

mad Аватара на ppepyno
    Град
    East Sussex
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от TONIO Виж мнението
    Не тъжи,имаме деца.Те не само ще го видят,но ще бъдат принудени да напуснат България и да търсят по-добро място за тените деца...
    Даа и ще намерят това: YouTube - changings demomographics bg subed
    ''KISS!!!”

15. БЛАГОДАРЯ BESEN thanked for this post
    Post Thanks / Like

И къде се изнасят според теб?С пълна газ към Факултето,Христо Ботев ,Столипиново....та първите два са софийски квартали ,а второто квартал на Пловдив,и трите в границите на България....
    Искаш винаги да си ми опозиция. На циганите им е трудно в БГ. Искат да карат хубави коли, да пият маркови питиета и колкото и да ти е чудно, някои от тях искат да работят. Изнасят се към Гърция, Кипър, Малта, това са ми наблюденията. В село със 200 кипърци, 200 англичанина и 50 румънеца има към момента 150 български циганина, някои от тях с деца. В супермаркет Папапнтонио работеха петима наши такива, е, изгониха някои за мързел, ама се върнаха на полето и да крадат де какво има. Минат рано да оберат маслините на някой дето ги е поил цяла година и ги шитнат на 1/ 4 от цената им. Заработката е добра. Обаче в Кипър им ползват яко жените за всякаква работа и за малки пари. Е, в Малта ги изгониха на самолети, ама те са упорити, ще се върнат. За това казах в мангалски държави с близък до техния манталитет. И пак казвам, повечето бачкат. Е, измекярстват, крадат от бачкането, ама поне поработват и не си пускат децата да просят, щото полицията дебне колкото и да седи под климатиците. За такова нещо дори и в магалските държави се отнемат родителски права. Те не са прости и знаят до къде могат да си простират циганските тарикатлъци.

Post Thanks / Like

Даа и ще намерят това: YouTube - changings demomographics bg subed
    Някои намират това , което са желали. Зависи от желанията. Отчасти аз намерих само едно и то едва сега- повече време да играя с детето си.

18. БЛАГОДАРЯ lady thanked for this post
    mad Аватара на ppepyno
    Град
    East Sussex
    Post Thanks / Like

Ама си им е най-добре в БГ ,щото не се съобразяват с нищо, не е като навън. Ако са много работливи защо не бачкат и в БГ? Много ми е интересно като станат 8 милиона какво ще ядат, аз циганин земеделец не съм видял, а мисля че никой не е виждал.
    ''KISS!!!”

20. БЛАГОДАРЯ elicka thanked for this post
    Post Thanks / Like

Искаш винаги да си ми опозиция. На циганите им е трудно в БГ. Искат да карат хубави коли, да пият маркови питиета и колкото и да ти е чудно, някои от тях искат да работят. Изнасят се към Гърция, Кипър, Малта, това са ми наблюденията. В село със 200 кипърци, 200 англичанина и 50 румънеца има към момента 150 български циганина, някои от тях с деца. В супермаркет Папапнтонио работеха петима наши такива, е, изгониха някои за мързел, ама се върнаха на полето и да крадат де какво има. Минат рано да оберат маслините на някой дето ги е поил цяла година и ги шитнат на 1/ 4 от цената им. Заработката е добра. Обаче в Кипър им ползват яко жените за всякаква работа и за малки пари. Е, в Малта ги изгониха на самолети, ама те са упорити, ще се върнат. За това казах в мангалски държави с близък до техния манталитет. И пак казвам, повечето бачкат. Е, измекярстват, крадат от бачкането, ама поне поработват и не си пускат децата да просят, щото полицията дебне колкото и да седи под климатиците. За такова нещо дори и в магалските държави се отнемат родителски права. Те не са прости и знаят до къде могат да си простират циганските тарикатлъци.
    Като искат хубави коли и маркови питиета,защо не си ги купуват ,ами крадат от българите,които работят?Или понеже е криза и вече няма какво да крадат,им стана по-трудно?
    Никъде не съм казала ,че всички са такива.Има и изключения.
    И докато си завираме главите в пясъка като щраусите и се правим пред другите на толератни -все по-зле ще става.
    В този смисъл на Саркози му свалям шапка-в неговата държава циганите на България не му трябват.Защо ли?

Post Thanks / Like

Ама си им е най-добре в БГ ,щото не се съобразяват с нищо, не е като навън. Ако са много работливи защо не бачкат и в БГ? Много ми е интересно като станат 8 милиона какво ще ядат, аз циганин земеделец не съм видял, а мисля че никой не е виждал.
    Не съм казала че са рботливи. Прочети по- внимателно. Просто могат да бачкат за 2 евро на час и им стига плюс откраднатото. Хората си оставят нивите неохраняеми щото дори в Кипър не се краде така. Краде се на високи инстанции, но никой не посяга на имота или вещите на другия освен те.
    На някои им изнася. Факт е че се задържаха и не за малко, докараха и братя, сестри, братовчеди, дечурлига, живеят по 15 души в един апартамент. Е всеки като поизкара нещичко...По тез държави не проституират, щото не ги искат за креват. Намират ги за грозни и никой не търпи нещо мръсно около себе си. Абе аз лично силно не ги харесвам не заради друго, не заради хигиената или кожата им. Заради шибания им тарикатлък. Отива, ревне на някоя баба че има бебе на 2 годинки и детето умира от глад и бабата й дава да чисти къщата два пъти седмично и всеки път я изпраща с две торби с храна. Броколи, тва онва. А то детето не е даже в зародиш милото.

Post Thanks / Like

Няма и да види.
    Защо да го прави?Нали има кой да работи?
    Аз познавах един,който работеше в чистотата-миеше улици!
    Обаче влезе в затвора за кражба на метални капаци от шахтите,дето включвал маркуча,за да мие....

24. БЛАГОДАРЯ BESEN thanked for this post
    mad Аватара на ppepyno
    Град
    East Sussex
    Post Thanks / Like

Няма и да види.
    Защо да го прави?Нали има кой да работи?
    Аз познавах един,който работеше в чистотата-миеше улици!
    Обаче влезе в затвора за кражба на метални капаци от шахтите,дето включвал маркуча,за да мие....
    .......та пак се върнахме на циганската работа.
    ''KISS!!!”

Post Thanks / Like

Не съм казала че са рботливи. Прочети по- внимателно. Просто могат да бачкат за 2 евро на час и им стига плюс откраднатото. Хората си оставят нивите неохраняеми щото дори в Кипър не се краде така. Краде се на високи инстанции, но никой не посяга на имота или вещите на другия освен те.
    На някои им изнася. Факт е че се задържаха и не за малко, докараха и братя, сестри, братовчеди, дечурлига, живеят по 15 души в един апартамент. Е всеки като поизкара нещичко...По тез държави не проституират, щото не ги искат за креват. Намират ги за грозни и никой не търпи нещо мръсно около себе си. Абе аз лично силно не ги харесвам не заради друго, не заради хигиената или кожата им. Заради шибания им тарикатлък. Отива, ревне на някоя баба че има бебе на 2 годинки и детето умира от глад и бабата й дава да чисти къщата два пъти седмично и всеки път я изпраща с две торби с храна. Броколи, тва онва. А то детето не е даже в зародиш милото.
    Какво се опитваш да кажеш,не схващам.Че трябва да ги пуснеме в къщите си и да им гласуваме доверие,и те ще спрат да крадат ли?
    Ми,благодаря.Аз не искам.Щото има една стара и цинична приказка-от лисица-п..ка,от поп-сълзи и от циганин-работа....не се намират...

Post Thanks / Like

Като искат хубави коли и маркови питиета,защо не си ги купуват ,ами крадат от българите,които работят?Или понеже е криза и вече няма какво да крадат,им стана по-трудно?
    Никъде не съм казала ,че всички са такива.Има и изключения.
    И докато си завираме главите в пясъка като щраусите и се правим пред другите на толератни -все по-зле ще става.
    В този смисъл на Саркози му свалям шапка-в неговата държава циганите на България не му трябват.Защо ли?
    Ми аз не си я завирам. Аз от много лаене и много приказки и борба за справедливост накрая един ме би че чак ме души. Е, с досие е в полицията и какво от това? Аз какво да направя сама? А една тълпа цигани да се настървят срещу тебе не е никак приятно, че и детето ми погнха. И каво постигнах накрая? Дъщеря ми да научи в чужбина думата "копеле". От българи на чист български език. А тая дума може да я научи не само от циганин, както показа практиката. Така че за това не ги искат. Пак казах- в мангалски държави, където могат да купуват труд на безценица и ако има трима за едно място те ще са избраните, понеже са евтини. По-евтини от виетнамците.

Post Thanks / Like

Значи...
    Толерантна съм,живея и работя със всякакви хора и се разбирам прекрасно.
    Но на циганин вяра нямам и не искам да имам.Да сме им дали шанс!Че не им ли дадохме достатъчно шансове????
    Я да се разберем нещо?Вие или вашите близки ,ако не си платите тока ви го спират,нали?На циганите-никой не смее.Водата си плащате ,нали?Във Факултето ,в катуните никой не плаща вода и никой не смее да припари там.Данъци?Моля?И кой прави най-големите боклуци и цигания?Данък смет,ако не платите-ви начисляват лихви,нали?А те не плащат за подобно нещо..Да не продължавам,че списъка ми е безкраен.Аре стига толерантност!!!!

Post Thanks / Like

Какво се опитваш да кажеш,не схващам.Че трябва да ги пуснеме в къщите си и да им гласуваме доверие,и те ще спрат да крадат ли?
    Ми,благодаря.Аз не искам.Щото има една стара и цинична приказка-от лисица-п..ка,от поп-сълзи и от циганин-работа....не се намират...

Честно ти казвам, ти изобщо не четеш какво пиша. Това е последния път когато влизам в спор с теб, просто защото това не е спор. Аз казвам едно, ти си говориш твоето. Как да е. НИКОЙ НЕ ТИ КАЗВА ДА ГИ ПУСКАШ, КАЗВАМ ТИ ЧЕ ТЕ ГИ ПУСКАТ И ВЕЧЕ 100 ПЪТИ ОБЯСНИХ ЗАЩО И ВЕЧЕ ВДИГНАХ КРЪВНО ДА СЕ ОБЯСНЯВАМ. Или аз не пиша на български или не мога да се изразявам добре или изразните ми средства не са достатъчно силни. Точка от мен. Може да ми отговориш, понеже ти трябва да имаш последната дума , но няма да го прочета.

Post Thanks / Like

Ми аз не си я завирам. Аз от много лаене и много приказки и борба за справедливост накрая един ме би че чак ме души. Е, с досие е в полицията и какво от това? Аз какво да направя сама? А една тълпа цигани да се настървят срещу тебе не е никак приятно, че и детето ми погнха. И каво постигнах накрая? Дъщеря ми да научи в чужбина думата "копеле". От българи на чист български език. А тая дума може да я научи не само от циганин, както показа практиката. Така че за това не ги искат. Пак казах- в мангалски държави, където могат да купуват труд на безценица и ако има трима за едно място те ще са избраните, понеже са евтини. По-евтини от виетнамците.
    Какво значи евтини?Циганин и работа-две несъвместими понятия..
    Французите и останалите европейци,дето не ги искат,да не са по-прости от нас???

Post Thanks / Like

Честно ти казвам, ти изобщо не четеш какво пиша. Това е последния път когато влизам в спор с теб, просто защото това не е спор. Аз казвам едно, ти си говориш твоето. Как да е. НИКОЙ НЕ ТИ КАЗВА ДА ГИ ПУСКАШ, КАЗВАМ ТИ ЧЕ ТЕ ГИ ПУСКАТ И ВЕЧЕ 100 ПЪТИ ОБЯСНИХ ЗАЩО И ВЕЧЕ ВДИГНАХ КРЪВНО ДА СЕ ОБЯСНЯВАМ. Или аз не пиша на български или не мога да се изразявам добре или изразните ми средства не са достатъчно силни. Точка от мен. Може да ми отговориш, понеже ти трябва да имаш последната дума , но няма да го прочета.
    Че кой спори с тебе?Спор няма-циганите са недолюбвани навсякъде.И те са си виновни за това.Не нашата нетолерантност.А виж за кравното ти знам един лек.Ама няма да ти го кажа,за де не тичкаш при началниците...х их их и

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

ще го обърнат на канибализъм и ша се нaд-крадBат един-друг
    Последно редактирано от RNOH : 22-11-2010 на 20:11
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

33. БЛАГОДАРЯ BESEN, ppepyno thanked for this post
    Старо куче
    Град
    LOUD AND PROUD FROM LONDON TOWN
    Post Thanks / Like

Аз без грам фалш с открито сърце ви казвам, че искам, бога ми, мноог искам да върна детето си там. Като я гледам как рецитира молитва на чужд език ми се доплаква. Като гледам как учи детски песнички от интернет ми става толкова, толкова тъжно. Като не знам как да й отговоря на въпроса "Ти винаги ли си мечтала да миеш чинии"...нямам какво да кажа. Като затворя очи за мен рая е къщата на баба. И като знам, че моята страна по никакъв начин не ме иска обратно...

мойте и двете деца учат песнички на български....не виждам къв е проблема...

и те знаят, че няма да 'мият чинии'...

35. БЛАГОДАРЯ BESEN thanked for this post
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 0
    Последно мнение: 01-12-2013, 14:32
  2. Отговори: 1
    Последно мнение: 10-01-2013, 13:21
  3. Отговори: 89
    Последно мнение: 04-04-2011, 20:49
  4. Българите са малцинство от 2007 г.
    От HoOki®™ във форум Общ форум
    Отговори: 21
    Последно мнение: 19-03-2011, 02:24
  5. Отговори: 1