Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 4 от общо 4
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Carp fishing Farlows Lake

Източник:
    Риболов.BG - Българският риболовен портал

Вчера както бях и решил направих шаранджийски излет. Запланувано бе да отида на Темза в Уиндзор, но преди да тръгна се отбих в рибарският магазин до вкъщи да си купя протеинови топчета и рибарите там ме разубедиха да ходя на Темза и ми посъветваха да отида на Farlows Lake. Давало много добре в момента и имало трофейни шарани и щуки. Аз не се чудих много, взех пощенският код от тях, сложих го в навигацията и след 25 минути бях на езерото. То не беше много голямо, километър на километър и половина. Имаше много островчета, заливчета и ръкави. Най кофтито беше че от едната му страна минава околовръстното на Лондон М25 и идеята ми за тишина и спокойствие потъна в непрестанното бучене на коли и камиони. Платих 20 лири да ловя с две сопи, като рибата разбира се се връща.

За езерото:
    Boyer Leisure - Farlows Lake

Още докато пристигнах и си избирах място, колегите от едната ми страна извадиха към 7 кг огледален шаран. Казаха че ловят на косъм на протеиново топче с аромат на чили и скарида.
    На първата си въдица сложих 15 мм протеиново топче с аромат на бял шоколад а задължителната торбичка pva с още три от същите топчета закачих на куката.
    На другата въдица сложих плаващо протеиново топче с вкус на чили и скарида както колегите и с една оловна съчма го балансирах да стои 2 см над дъното.
    Захраних малко със спод пръчката и зачаках.

Три часа минаха..........нищо. На никой не бута. Обиколих половината езеро и разпитах колегите на какво ловят и какви са им впечателнията. Всички бяха единодушни че това е едно от езерата в Анлия с най-много трофейни риби, но може би поради някокото поредни дни с много ниски температури шарана не беше активен.

Докато се разхождах си харесах едно страхотно закътано местенце където пред мен имаше залив с два острова на около 50 метра от брега и тесен пролив от около 15 метра помежду им. Там са шараните казах си и премистих снаражението на новото място. В следващите няколко часа изпробвах различни примамки и тактики, нищо не проработи. Добре че авера ми който е пишман рибар ни отсрами с едан червеноперка ня бял червей. По цялото езеро никой нищо не хвана и към 3 следобяд бяхме последните останали рибари. Все се надявах нещо ще удари но уви, в тъмното пазача дойде да ни напомни че скоро ще затварят вратите. Събрахме си нещата и по къщята.

До следващият път
    Наслука колеги

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Carp fishing Farlows Lake

завиждам ти, макар че нищо не си хванал. аз с нетърпение чакам следващия шаранджийски сезон, незнам как ще издържа до тогава. но мисля в България да ходя да си пробвам късмета.

checkmate Аватара на dididbg
    Град
    London
    Post Thanks / Like

За съжаление има и такива дни когато човек няма риболовна слука с която да се похвали. Да се надяваме че следващия ще е по успешен. Наслука!
    Десетки свещи могат да се запалят от една, без да съкратят нейния живот. Щастието не намалява, ако се споделя.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от stanimir8110 Виж мнението
    завиждам ти, макар че нищо не си хванал. аз с нетърпение чакам следващия шаранджийски сезон, незнам как ще издържа до тогава. но мисля в България да ходя да си пробвам късмета.

Вярно е, дали хвана нещо не е то голямо значение, просто край водата разпускам най-добре.

5. БЛАГОДАРЯ edin balgarin thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Шарани от Lizard Lake
    От maralelio във форум Лов и Риболов
    Отговори: 0
    Последно мнение: 04-06-2011, 17:03
  2. Fly fishing
    От Чудомир във форум Спорт
    Отговори: 0
    Последно мнение: 01-09-2005, 11:24

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми