Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 21 от общо 21
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Трудния избор_Secondary School

Става въпрос за следната дилема:
    Детето ми е на 10 години и все още е в BG-то с майка си.
    Възнамерявам да ги взема при мен догодина 2011 май/юни-поради ред причини едната от които е да завърши основното си образувание в BG.
    Според Английската образователна сиситема трябва сега
    (до октомври/ноември 2010) да попълня Application Form с избора си на
    шест училища.
    Обаче от друга страна не мога да попълвам такава форма щом детето ми не е тук в UK.
    Освен това догодина 2011 май/юни всички места в по-добрите училища вече ще бъдат заети.

Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем моля СПОДЕЛЕТЕ
    Освен това дайте предложения да подходящо училище/(ерия за живеене)

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Трудния избор_Secondary School

Ами Вие сте изпуснали и тази година срока.Ако детето е момче има много хубаво училище в Бромли,БАРНЕТ е място с хубави училища,но при вашия вариант,едва ли ще може сама да направите избор.

щастлив Аватара на mamamia
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от didi4 Виж мнението
    Става въпрос за следната дилема:
    Детето ми е на 10 години и все още е в BG-то с майка си.
    Възнамерявам да ги взема при мен догодина 2011 май/юни-поради ред причини едната от които е да завърши основното си образувание в BG.
    Според Английската образователна сиситема трябва сега
    (до октомври/ноември 2010) да попълня Application Form с избора си на
    шест училища.
    Обаче от друга страна не мога да попълвам такава форма щом детето ми не е тук в UK.
    Освен това догодина 2011 май/юни всички места в по-добрите училища вече ще бъдат заети.

Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем моля СПОДЕЛЕТЕ
    Освен това дайте предложения да подходящо училище/(ерия за живеене)
    Нищо не можете да предприемете преди детето да дойде тук.... след това отвате до най-близкият Education Centre и подавате молба там.. ще имате право да попълните за 6 желани училища, но няма гаранции че ще има място в тях... по-принцип гледат да е най-близкото училище до адреса на детето, но ако годината вече е започнала в крайна сметка му намират, където се отвори свободно място... понякога може да се чака и повече от два месеца... а колкото до хубави ерии... има ги много... зависи от финансовото ви положение... като цяло католическите училища дават много добро образование...но ще трябва да докажете че детето има първо причастие, тоест , че е кръстено... не е лошо да имате преведено и легализирано българското му кръщелно свидетелство и срещу Ј50(помощ за църквата ) отец Симеон от БГ църква в Лондон ще ви издаде писмо, удостоверяващо това за пред Secondary School-to тук... Успех

4. БЛАГОДАРЯ Arthur's Sword EXCALIBUR thanked for this post
    Напреднал Аватара на deina74
    Град
    Byfleet,Surrey
    Post Thanks / Like

Това само за secondary school ли се отнася-че детето трябва да е тук?Моето го записах в primary тази година -още не беше тук.
    Дори да обиколим света в търсене на красотата,не я ли носим в себе си,не ще я открием

Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

И за праймъри понякога искат. Но до колкото си спомням, за секондари май попълвахме името на праймъри училището, та от там ще хванат, че детето не учи тук. Сроковете в различните общини са различни. Освен спешно да го издърпаш тук, за да можеш да го запишеш в праймъри и да подадеш документи в последния момент. А добро държавно училище, е много относително понятие. Но е хубаво човек да знае, че има избор.

Старо куче Аватара на евелина
    Град
    Lincoln
    Post Thanks / Like

Срока за подаване на апликациите е до 31 Октомври.Някъде се провеждат тестове ( в момента текат такива в някои уч-ща) на които детето очевидно не може да се яви.

Не съм сигурна ,че трябва да е тук в момента на подаването.Има графа в която се попълва адреса по местоживеене ,както и уч-щето където учи в момента.....Може да опиташ,ако ти я върнат нищо не губиш.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря за мненията ,но все още не мога да "РАЗПЛЕТА" пъзела на Secondary School.
    Мъглата е гъста, паяжината оплетена ...

Не подценявайте това, избора на Secondary School е действително труден даже за самите Англичани.

Старо куче
    Град
    LOUD AND PROUD FROM LONDON TOWN
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от didi4 Виж мнението

Благодаря за мненията ,но все още не мога да "РАЗПЛЕТА" пъзела на Secondary School.
    Мъглата е гъста, паяжината оплетена ...

Не подценявайте това, избора на Secondary School е действително труден даже за самите Англичани.
    верно...???

Нов потребител Аватара на gomena
    Post Thanks / Like

Здравейте,искам да попитам как е положението с по големи деца.Дъщеря ми е сега 8 клас в БГ.След като завърши учебната година искам да я запиша тук да учи-не в частно училище.Значи септември месец ще е на 15 год.Късно ли ще е ако подам документи юли-август месец?В Англия кой клас трябва да е,ще повтаря ли клас или продължава.С английския е горе-долу добре.Учи го от 1 клас,но ако трябва да я оценя по шестобалната система е 4..хубаво ли е да я запишя отсега на курс по английски език,или като я взема ще има учител в училището да помага на такива като нея.Изчетох много тук,но всеки пита каквото го интересува.И още нещо-до кой клас се учи в Англия.Благодаря предварително

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от gomena Виж мнението
    Здравейте,искам да попитам как е положението с по големи деца.Дъщеря ми е сега 8 клас в БГ.След като завърши учебната година искам да я запиша тук да учи-не в частно училище.Значи септември месец ще е на 15 год.Късно ли ще е ако подам документи юли-август месец?В Англия кой клас трябва да е,ще повтаря ли клас или продължава.С английския е горе-долу добре.Учи го от 1 клас,но ако трябва да я оценя по шестобалната система е 4..хубаво ли е да я запишя отсега на курс по английски език,или като я взема ще има учител в училището да помага на такива като нея.Изчетох много тук,но всеки пита каквото го интересува.И още нещо-до кой клас се учи в Англия.Благодаря предварително
    Ами те завършват на 16 г, така,че наи-много да повтори една година. Ама след такъв кратък срок на обучение как смяташ,че ще се представи на GCSE изпитите...което е еквивалента на нашите матури.

12. БЛАГОДАРЯ mamamia, merry thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По-добре я остави да завърши в БГ. а след това тук-в Колежче..

14. БЛАГОДАРЯ mamamia thanked for this post
    Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Бих добавил само, че родителите може да са свръхамбициозни, обаче някои деца просто не са от най-ученолюбивите. Така че, ако вашето дете е сред тях, нека изкара в българско училище до 10 клас да кажем (щото тогава стават на 16-17 години) и понеже след тази възраст децата не може да влязат в средно училище тук, могат обаче направо в колеж да бъдат записани. Ако не знаят добре английски - ще учат ЕСОЛ, а ако са добре поне с английския може направо някаква специалност да запишат. Ако има детето и синя карта, даже мисля че до навършване на 18 години и колежа е безплатен, но трябва да се провери на място.
    Не поглеждай с гняв назад.

16. БЛАГОДАРЯ mamamia thanked for this post
    щастлив Аватара на mamamia
    Post Thanks / Like

Exclamation Относно: Трудния избор_Secondary School

Цитирай Първоначално написано от Arthur's Sword EXCALIBUR Виж мнението
    Ако има детето и синя карта, даже мисля че до навършване на 18 години и колежа е безплатен, но трябва да се провери на място.
    По принцип е така.. Мойта дъщеря сега е 2-ра година в Secondary-to. Без тази и остават още 5 години (от общо 7,ще рече че учат от 7-ми до 13-ти клас) , като последните две ще бъдат КОЛЕЖ. Но ако реши може да не завърши този, който е безплатен и е към училището и, а да запише друг, по-добър . Но за по-престижните сам чувал че таксите стигали до 10000 на година.

Нов потребител Аватара на gomena
    Post Thanks / Like

Благодаря на всички за полезните отговори.И на мен не ми се иска да я местя,но няма кой да я гледа в Бг..така че избор няма.Надявам се да не е голяма разликата в учебния материал от Бг и тук и да може успешно да вземе GCSE изпитите.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Благодаря на всички за полезните отговори.И на мен не ми се иска да я местя,но няма кой да я гледа в Бг..така че избор няма.Надявам се да не е голяма разликата в учебния материал от Бг и тук и да може успешно да вземе GCSE изпитите.

аз лично мисля,че разликата е много голяма...

20. БЛАГОДАРЯ Edna, merry thanked for this post
    Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Много неподходящ период за местене, подкрепям думите на Зара Знам, че не ти е приятно да го чуеш, но на 16 се правят GCSEтата.
    Моят син този месец прави 14 години, в момента си избира част от предметите и от септември започва с подготовката за изпитите. Дисциплините, по които се представя добре, му ги изтеглят да ги прави като е на 15.
    Въпреки, че материалът не е сложен, подходът е коренно различен от този в България и трябва време детето да свикне да работи така. Отделно сложи и терминологията на английски по математика и науки например. По английски също развиват теми върху произведения на разни стари автори, които аз лично не разбирам какво са написали, толкова остарели фрази има, камо ли да разсъждавам върху тях
    Не е невъзможно да се справи, но трябва да работиш допълнително с нея след училище и да си наясно със ситемата.

22. БЛАГОДАРЯ Edna, Zara thanked for this post
    щастлива Аватара на Edna
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mamamia Виж мнението
    По принцип е така.. Мойта дъщеря сега е 2-ра година в Secondary-to. Без тази и остават още 5 години (от общо 7,ще рече че учат от 7-ми до 13-ти клас) , като последните две ще бъдат КОЛЕЖ. Но ако реши може да не завърши този, който е безплатен и е към училището и, а да запише друг, по-добър . Но за по-престижните сам чувал че таксите стигали до 10000 на година.
    Само да допълня-последните две се наричат А левълс и там ще влезе ако вземе съответните резултати.Независимо дали ще продължи в същото или ще отиде в друго училище ,това са изискванията.Има и интервю.Избират до 4 предмета и имат страшно много за учене.Ако не покрият определено ниво в периода на обучение-отпадат.Много често и сами се отказват (сина ни е 1-ва год в А левълс и вече 3-ма от негоите приятели се отказват защото им било много трудно)
    В кварталните колежи е по лесно,там също се ходи след 11-ти клас както и по възрастни хора.Освен предмети там може да се запише и специалност-Детегледачка,Фризьорка,Маникюрист.
    Life is just a mirror, and what you see out there, you must first see inside of you.

24. БЛАГОДАРЯ Zara, merry thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте и от мен. Новичка съм в сайта и имам дооста да си чета . Ние със синът ми заминаваме за Лондон на 18 май. Доколкото можах да прочет в този сайт
    Ofsted home / Ofsted - Ofsted , синът ми, който през юни става на 4 е за primery school. Поправете ме ако греша. Ако обаче съм прочела правилно, някои знае ли как точно става записване, относно документи разни например. А цени? Някакви такси, било за документи, било годишни разни ?? Знам ли.В България не ни струва нищо да запишем детето в начално училище.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

ами ако отидеш в някоя тема за праймъри скул,сигурно ще откриеш търсената информация.тази secondary
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Liverpool's fan Аватара на iliyan65
    Град
    Wiltshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Arthur's Sword EXCALIBUR Виж мнението
    Бих добавил само, че родителите може да са свръхамбициозни, обаче някои деца просто не са от най-ученолюбивите. Така че, ако вашето дете е сред тях, нека изкара в българско училище до 10 клас да кажем (щото тогава стават на 16-17 години) и понеже след тази възраст децата не може да влязат в средно училище тук, могат обаче направо в колеж да бъдат записани. Ако не знаят добре английски - ще учат ЕСОЛ, а ако са добре поне с английския може направо някаква специалност да запишат. Ако има детето и синя карта, даже мисля че до навършване на 18 години и колежа е безплатен, но трябва да се провери на място.
    То туй твойто мнение е отдавна, ама сега го виждам. Искам да кажа, че при това положение детето остава без средно образование в БГ. Тук изкарва няколко А левела от колежа тук и на практика ако не му понесе тук и иска да се върне в БГ и да си продължи там образованието го третират като чуждестранен студент, защото няма диплома за средно от БГ.

28. БЛАГОДАРЯ madlena thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Tigarche Виж мнението
    Мадлена детето ми е на 7 мисля че за primary ама не съм сигурна.........ако греша поправи ме моля те
    http://www.bghelp.co.uk/forums/child...%FA%F0%E8.html
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. GRAMMAR SCHOOL
    От korina123 във форум Мама
    Отговори: 28
    Последно мнение: 10-09-2016, 20:29
  2. BPP Law School Funding
    От unbroken във форум Образование в UK
    Отговори: 2
    Последно мнение: 27-10-2010, 17:39
  3. business school
    От volen_S във форум Образование в UK
    Отговори: 2