Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 32
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Какво става с новите документи?

Бях една от първите, които си подадоха заявления за нови биометрични документи в БГ посолство в Лондон, на 30 Март.
    Казаха ми да очаквам докементите през Юни - Юли.

От началото на Юли звъня в посолството / пращам е-мейли почти всяка 1-2 седмици. Отговорът е един и същ: още не сме ги получили.

Препоръчаха ми следното:
    "Можете по ЕГН да проверявате дали документите Ви са вече издадени от МВР на следния сайт:
    http://nld.mvr.bg/nld/nweb.nsf/fVeri...penForm&Seq=25 "

Чудя се дали хората, подали заявление в БГ посолството в Лондон (с нормална поръчка) са получили вече своите документи? Колко чакахте?

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Какво става с новите документи?

Цитирай Първоначално написано от Nadia-N Виж мнението
    Бях една от първите, които си подадоха заявления за нови биометрични документи в БГ посолство в Лондон, на 30 Март.
    Казаха ми да очаквам докементите през Юни - Юли.

От началото на Юли звъня в посолството / пращам е-мейли почти всяка 1-2 седмици. Отговорът е един и същ: още не сме ги получили.

Препоръчаха ми следното:
    "Можете по ЕГН да проверявате дали документите Ви са вече издадени от МВР на следния сайт:
    http://nld.mvr.bg/nld/nweb.nsf/fVeri...penForm&Seq=25 "

Чудя се дали хората, подали заявление в БГ посолството в Лондон (с нормална поръчка) са получили вече своите документи? Колко чакахте?
    е провери ли на сайта на мвр? И издадени ли са ти? Ако да, значи са още в БГ и се ебават с дипломатическа поща. Имаше новина по въпроса преди 2-3 седмици. Може и да си ги получиш до нова година. Проблема е голям.

Напреднал Аватара на MG04
    Post Thanks / Like

Моля за съвет,изтичат ми личната карта и паспорта през октомври,но искам да си изкарам само единия документ сега и не мога да преценя за UK кой документ ми е по важен личната или паспорта ,явно доста ще се чака за нов

Не модерирам този форум Аватара на Мила
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Tegmentum Виж мнението
    Не е вярно, аз влязох в България с Брит паспорт- никой нищо не каза!
    Вярно е, според Закона за документите за самоличност. Вероятно в момента не правят проблеми заради тази каша с новите документи, която вече се точи месеци и те си знаят насраните г*зове, да ме прости господ... Но иначе при влизане и излизане от България, както и в страната, всеки български гражданин е длъжен да се легитимира с български документ за самоличност.

Консултации с Help4Bg Услуги за българи в UK от Help4Bg
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Гугъл търсачка на форума

Напреднал Аватара на stanislavazh
    Post Thanks / Like

А когато БГ док. са изтекли, длъжна ли съм да вадя нови или мога да влизам и излизам с английския паспорт?

taken Аватара на gomorrah
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

Ако си и български гражданин естествено, че ще ти трябва лична карта. С какво ще се легитимираш, ако си в България? На мен ми изтече паспорта и не съм си вадила нов, но личната карта трябва да се подновява.
    Friends don't let friends get friends haircuts.

Post Thanks / Like

Какво ми пречи в БГ да се легитимирам с английския паспорт ако се наложи? Просто не ми се чака по опашките за нови документи и мисля да отложа издаването за догодина.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от stanislavazh Виж мнението
    Какво ми пречи в БГ да се легитимирам с английския паспорт ако се наложи? Просто не ми се чака по опашките за нови документи и мисля да отложа издаването за догодина.
    По закона за личните документи като Бг гражданин си длъжен да се легитимираш пред БГ институции с Бг документи. Аз паспорт не съм подновявала, няма и да го правя....пътувам с лична карта..

9. БЛАГОДАРЯ gomorrah thanked for this post
    Post Thanks / Like

Е, да, ама като и тя е изтекла, а няма да имам време да вадя нова при тази неразбория?

Post Thanks / Like

Е, да, ама като и тя е изтекла, а няма да имам време да вадя нова при тази неразбория?
    Въпросът ти е интересен, но смятам, че е по-интересен за тези, които нямат британски документи за самоличност... Те нямат никаква алтернатива май - нали?

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Гугъл търсачка на форума

Град
    at home
    Post Thanks / Like

Предполагам, че можеш да си подадеш документите в тукашното посолство, ще ти дадат някаква разписка, че чакаш документи и това е. Не ти е толкова спешно щом имаш и британски. Обаче наистина за тези само с български документи не знам. Аз съм късметлийка, че имам още 5 години до изтичане на личната карта.

Fly high touch the sky... Аватара на bulboy
    Град
    N=51.924208 E=-0.656691
    Post Thanks / Like

мойта лична карта изтича декември. отидох в районното МВР, подадох бърза поръчка за три дни и вече съм с нова лична карта. - 30 лева.
    Книжката също изтича декември но не мога да я подновя

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bulboy Виж мнението
    мойта лична карта изтича декември. отидох в районното МВР, подадох бърза поръчка за три дни и вече съм с нова лична карта. - 30 лева.
    Книжката също изтича декември но не мога да я подновя
    не знам ти къде си я вадил, но мъжа ми също си извади лична карта за три дена във Варна . Чакал е само един час на опашка да подаде документите.

Fly high touch the sky... Аватара на bulboy
    Град
    N=51.924208 E=-0.656691
    Post Thanks / Like

в Перник. чаках 5 минути да ми принтнат старата форма. отидох до съседната банка да платя таксата и обратно за снимка още15 минути.
    след три дена минах и си прибрах новата.

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Ние и двамата със съпруга ми сме с изтекли лични карти от 06/2010.
    Паспортите си ги подновихме с валидност за 5 години миналата година през Август,но ни отказаха подновяване на картите,защото се чакали новите с чип.Така ,че взехме новите паспорти(които също са без чип)и сега ще сме с тях.
    За пътуване където и да е в EU ще сме с паспорт,а догодина,като си отидем ще вадим карти и то не за друго, а защото имаме да уреждаме имотни дела в БГ,които с паспорт няма да станат.Ако не ми се налагаше това незнам дали щях да тичам да вадя лична карта,която ще ми трябва предимно в БГ,а там ще пребивавам не повече от 1-2 седмици на година - понякога и по-малко.Ще я извадя и картата нищо че след това,ако е безсрочна ще обяснявам на митницата,че такова чудо валидност-безсрочна има само в БГ

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от musi Виж мнението
    .Ще я извадя и картата нищо че след това,ако е безсрочна ще обяснявам на митницата,че такова чудо валидност-безсрочна има само в БГ
    Безсрочна лична карта в Бг имат само пенсионерите- лица над 55 ли беше или над 65 -не помня - нещо не си догледала. Всички други им са срочни -как тъй си преставяш държавата да пропуснае да събере кинити ...

Град
    at home
    Post Thanks / Like

А ти откъде знаеш, че муси не е над 55?

because of me Аватара на Foxy
    Град
    W7 London
    Post Thanks / Like

Ние и двамата със съпруга ми сме с изтекли лични карти от 06/2010.
    Musi,
    Срокът за подновяване на лична карта е 30 дни без глоба след изтичането и. Държавата допълнително удължи срока на личните карти на териториата на БГ с 6 месеца). Ако не пуснеш заявление за подновяване след тези 6 месеца + още един, не ти мърда глобата. Ако можеш - си ги поднови преди 02/2011 пък ако ще и от тук. Стига сме пълнили хазната с измислени глоби.
    ''Там, където поставят криле, обикновено има и ножици.''
    Sympathy helps, but empathy is more important!
    ''Същественото е невидимо за очите.''
    Голямата истина се крие в малкия шрифт

20. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от gomorrah Виж мнението
    А ти откъде знаеш, че муси не е над 55?
    Ха ,ха ,ха , той не е разбрал че съм от малкото ветерани във форума.То ние сме на изчезване, ама все още се срещат мърдащи в нашите редици.
    Скоро съпругът ще ги навърши(55) ,а за мен има много малко време още .
    Ето какво намерих :
    Докога са валидни настоящите лични документи?
    • зелените паспорти, издадени преди 1999 г., и безсрочните лични карти, издадени след 1999 г., запазват валидността си и не е необходимо да бъдат подменяни с лични документи от новия образец
    • валидността на изтичащите през 2010 г. лични карти и свидетелства за управление на МПС ще изтече 6 месеца след датата на валидност, която е отпечатана на тях. За срока на удължаването личната карта и свидетелство за управление на МПС могат да се ползват за удостоверяване на самоличността или правоспособността им като водачи на МПС само на територията на Р България. По искане на лицето те могат да се подменят и и преди изтичане на удължения 6-месечен срок.
    ++++++

Глоби при нарушение на Закона за българските лични документи
    Глоба от 20 до 150 лв.:
    • когато лицето не заяви подмяна на своите лични документи в срок от 30 дни при промяна на имената, ЕГН, пол, гражданство, постоянен адрес или при настъпили трайни и съществени изменения в образа
    • когато лицето не заяви подмяна на личната си карта в срок от 30 дни след изтичане на валидността й
    • когато лицето не върне паспорта си или заместващия го документ на органа, който го е издал, в тримесечен срок след изтичане на неговата валидност или след отпадане на основанието за издаването или ползването му
    Глоба от 30 до 200 лв.:
    • когато лицето е български гражданин и не обяви пред компетентните български органи придобиването на документи за самоличност, издадени от друга държава, в определения за това срок
    • когато лицето изгуби, повреди или унищожи български личен документ
    • когато лицето използва нередовни български лични документи
    • когато лицето попречи на упълномощените органи да извършат проверка за установяване на самоличността му
    Глоба от 50 до 300 лв. – при повторно нарушение.
    ..............................................
    Широка граница на глобата,която е валидна само в България-от 20 до 150 лева е смешна -ако имам връзка(от роднина до приятел или познат на познат) в паспортен отдел-районното МВР глобата ще ми е 20 лева,а ако нямам и лелката от гишето (моя възраст) ме намрази от пръв поглед задето съм "избягала" от България глобата ми може да нарастне до 150 лева хахаха, но пак ще е по-малка отколкото разходите ми до посолството в Лондон,загубата и нервите на един(а може и повече дни) или отиване до БГ без нужда -самолетен билет и т.н.

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

22. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk, Arthur's Sword EXCALIBUR thanked for this post
    Post Thanks / Like

Широка граница на глобата,която е валидна само в България-от 20 до 150 лева е смешна -ако имам връзка(от роднина до приятел или познат на познат) в паспортен отдел-районното МВР глобата ще ми е 20 лева,а ако нямам и лелката от гишето (моя възраст) ме намрази от пръв поглед задето съм "избягала" от България глобата ми може да нарастне до 150 лева хахаха, но пак ще е по-малка отколкото разходите ми до посолството в Лондон,загубата и нервите на един(а може и повече дни) или отиване до БГ без нужда -самолетен билет и т.н.
    Глобите за просрочени лични документи не се дължат година и 3 месеца след изтичането на срока.

Гугъл търсачка на форума

24. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk, musi, Arthur's Sword EXCALIBUR thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

И все пак - има ли някой който вече да си е взел новите документи от БГ посолство в Лондон?
    Не става въпрос за документите от България и за експресни поръчки или за предимствата на паспортите и т.н., а просто - дали има бългаpи, които вече са си получили новите карти/паспорти от Лондон? Ако да - колко Ви се наложи да чакате?
    ПС - пределно беше ясно от самото начало че ще ги забавят, но 6 месеца ми се струват прекалено!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Question Относно: Какво става с новите документи?

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Глобите за просрочени лични документи не се дължат година и 3 месеца след изтичането на срока.
    какво ще рече това-че до година и 3 месеца след изтичането на срока на личната карта,може да си я подмениш без глоба??

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ventoo71 Виж мнението
    какво ще рече това-че до година и 3 месеца след изтичането на срока на личната карта,може да си я подмениш без глоба??
    Всъщност е обратното. Глоба се дължи до изтичането на година и 3 месеца след изтичането на личните документи. Т.е., ако документът изтича на 1 януари 2010 и човекът отиде да го подмени 5 месеца след това, на 1 мамй 2010, ще го глобят. Ако обаче отиде да го смени на 1 април 2011, ще са минали година и три месеца, т.е. глобата вече не може да бъде събрана и той няма да я плати.

Гугъл търсачка на форума

28. БЛАГОДАРЯ Doondie, Naughty thanked for this post
    ЕЛА И МЕ ИЗЯЖ!
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Nadia-N Виж мнението
    И все пак - има ли някой който вече да си е взел новите документи от БГ посолство в Лондон?
    Не става въпрос за документите от България и за експресни поръчки или за предимствата на паспортите и т.н., а просто - дали има бългаpи, които вече са си получили новите карти/паспорти от Лондон? Ако да - колко Ви се наложи да чакате?
    ПС - пределно беше ясно от самото начало че ще ги забавят, но 6 месеца ми се струват прекалено!
    Аз подадох в посолството обикновена поръчка за паспорт средата на април. Началото на юни проверих на страницата на МВР и се оказа че паспортът ми е издаден. Изчаках около месец и звъннах в посолството средата на юли и ми казаха че е са го получили.
    На гишето при получаването жената, която го издаваше направи коментар от рода че късметлийка съм била, на други хора, който са подали седмици преди мен, още не са им пристигнали...

Според мен всичко е относително и не виждам какво може да се направи ако ти бавят документите, освен да чакаш и да се надяваш...

Не знам дали моят паспорт е станал бързо, защото съм от София...или е получил подбутване от роднини...не ми се варва да е подбутване, защото то мойто тате себе си не смее да подбутне дето е с изтекли документи от миналата година и се не му се ходи да се реди на опашки в София.
    Аз все го врънкам да ми дойде на гости, а той все се оправдава че документи нямал...

Нов потребител Аватара на tubee
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Question Подновяване на паспорт в Посолството?

Здравейте,видях че има подобна тема но е от 2005 година.Интересува ме как да си подам вече изтеклия паспорт в посолството за нов.Ако някой има информация моля да я сподели ще съм много благодарен

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. В 27 посолства ще се издават новите биометрични документи
    От elicka във форум Новини от и за България
    Отговори: 1
    Последно мнение: 04-03-2010, 14:13
  2. В края на март започват да издават новите лични документи
    От Suzanne във форум Новини от и за България
    Отговори: 0
    Последно мнение: 21-12-2009, 12:25
  3. Отговори: 4
    Последно мнение: 29-09-2008, 21:21
  4. Какво става с Ilr?