Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 9 от общо 9

Тема: SAWS и НИН

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране SAWS и НИН

Здравейте,
    Четох, но не открих конкретен отговор и затова реших да попитам. Извинявам се, ако вече са задавани подобни въпроси.
    По SAWS съм ходила две години, през които не съм кандидатствала за НИН. Предстой ми трета, през която мисля да го направя. Четейки, че все по рядко одобряват на интервюто, въпросът ми е, с Work Permit ( SAWS) и договора от фермата дали смятате, че ще имам проблеми?ругият въпрос е относно акта за раждане - пише да е оригинал, но трябва ли да има преведено копие? Благодаря предварително

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: SAWS и НИН

Някой ли не може да отговори?

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

по принцип не би трябвало да има проблем

защо реши че ти трябва акт за раждане?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Не помня вече къде го прочетох, за идентификацията наред с лична карта, паспорт и т.н. го имаше и акта за раждане, но може и да е било само някои от гореизброените.
    Благодаря за отговора

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

ако не си казал изрично че си бг или какъвто и да е гражданин различен от УК,
    ще пише че изискват акт за раждане.
    не ви е необходим такъв на интерв\то.

сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Lightbulb Относно: SAWS и НИН

Цитирай Първоначално написано от tokich Виж мнението
    Здравейте,
    Четох, но не открих конкретен отговор и затова реших да попитам. (...)
    Къде чете по-точно? Тук, във форума, ли?

Из http://www.bghelp.co.uk/forums/self-...tml#post201884:
    Цитирай Първоначално написано от Doondie Виж мнението
    (...) На следващия ден от пристигането ми вече попълвах документи за откриване на банкова сметка (в LloydsTSB), както и формуляр за получаване на ОН (осигурителен номер, т.е. NINO, както го водят на сайта на HMRC). Банковата ми карта дойде след 10-ина дни, а ПИН-ът - 3 дни по-късно. В някои ферми NIN-ът на хората идвал за 2-3 седмици. В нашата бе малко другояче - след като минаха 2,5 месеца от пристигането ми, реших да се оправя сам, отидох до стратфордския JobCentrePlus, обадих се по телефона и си запазих час за интервю за NIN за след два дни (от понеделник за сряда) - за мен и за един от съквартирантите ми съответно. Така и не бях свикнал на телефонния им английски тук, но вече нещата се орпавят. В уречения ден бяхме в Coventry (предвид това, че в Stratford не се провеждат подобни интервюта, които на практика са 10-минутни срещи), минахме след двама поляци, единият от които въобще не говореше английски (what the fuck?!) - питаха ме каквото ме питаха и по телефона, дадох им да ми копират личната карта, седмичния фиш (pay slip-а ми), работното разрешително, както и писмото от фермата, че живея и работя там (което сам си съчиних, а те ми подписаха). Излишно е да повтарям въпросите, които и Емо е описал. Казаха ми, че до 2-3 седмици ще имам номер. Само дето чай не пихме с жената - баси "интервюто" беше. Както пишеше на една от брошурките в нашенския JobCentrePlus - интервюто е за установяване на самоличността ми, както и че имам нужда от номера, за да се осигурявам. След три седмици получих писмо, че имам номер, който е еди кой си и че до 6-8 седмици ще ми дойде и картата. (...)
    Из http://www.bghelp.co.uk/forums/self-...tml#post324322:
    (...) Преди всичко, работодателят няма просто да ви съдейства за получаването на осиг. номера - негово задължение е вие да ги получите. Като бях на бригада и бяха минали вече 2,5 месеца от началото ѝ, номерът ми тъй и не ми бе връчен, а ми оставаше още месец фермерстване, поради което сам отидох до JC+, сам се обадих за насрочване на интервю (за мен и за единия от съконтейнерниците ми), сам си написах бележка, че работя и живея във фермата (те само се подписаха), сам отидох на интервю в съседен по-голям град (с Пламен, де - нали и за него се обадих) и си получих номера и картата за отрицателно време. (...)
    Из http://www.bghelp.co.uk/forums/%C1%F...tml#post361978:
    (...) Когато аз бях на бригада, лятото на 2008 г., фермите бяха длъжни в рамките на 2 месеца да уредят издаването на осиг. номер на сезонните си работници. Имах колеги, които за 2-3-та година бяха на бригада и нямаха номер, защото работодателите им не са си свършили задължението. Вече съм писал тук, че след като моят номер не дойде, а бяха минали 2,5 месеца, откакто бях дошъл, обадих се в JobCentrePlus, отидох на интервю в недалечен съседен град и получих номера и картата след 2 седмици. Обадих се за интервю и за Пламен (един от съконтейнерниците ми) и отидохме заедно. (...)

Цитирай Първоначално написано от tokich Виж мнението
    Не помня вече къде го прочетох, за идентификацията наред с лична карта, паспорт и т.н. го имаше и акта за раждане (...)
    И аз не помня къде си го прочела (), но моето писмо с дата 18 август 2008 г., което трябваше да получа преди интервюто за осигурителен номер, гласи дословно следното на стр. 2, IDENTITY AND RIGHT TO WORK DOCUMENTATION (на стр. 1 се намеква, че тези със звездичка специално съм бил посъветван да предоставя на интервюто):
    You have been advised to provide the following items for the interview. If you do not do so it could affect your application for a National Insurance Number.

GENERAL
    * Valid Passport
    * Valid ID card

Two or more passports if of dual / multi nationality
    Home Office documents
    Work Permit
    * Letter from employer
    Contract of employment
    Details of looking for work
    Pay Slips
    Mortgage agreement
    Rental agreement
    * Letter confirming where residing
    Marriage / Civil Partnership Certificate
    Birth certificate
    Deed poll
    Driving licence
    Police Registration Certificate
    Residence Document or Card
    Certificate of Application
    Adoption Certificate
    Registration Certificate

COMPANY DIRECTOR (of own limited company)
    Certificate of Incorporation
    Memorandum of Association
    Articles of Association
    Stock transfer form

FREELANCE / SELF EMPLOYED
    Letter from HMRC about your self-employment
    Services contract
    Invoices
    Letter from accountant
    Letters from Clients

NON EC / EEA STUDENT
    Letter from college, including details of type and length of course and weekly hours
    Student ID card
    Аз двете писма ги бях обединил в едно. Мисля, че за всеки случай си носех и работното разрешително от Home Office по SAWS, договора с фермата, както и няколко пеещи гащета (така, де - pay slips ). Не помня точно, но май всичко, което носех, го снимаха. Поради което трябваше да намятам и 10-ина автографа.
    На въпроса ми, защо не са дошли във фермата, отговориха, че едно телефонно обаждане от фермата е щяло да бъде достатъчно, за да се изпратят служители на място.

Всичко добро!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Много се извинявам, но явно не съм чела достатъчно - т.е. три дни
    Благодаря много за информацията.
    Иначе относно телефонното обаждане от фермата - първата година въобще не бях в час ( не, че сега съм много), миналата година уж се бяха обадили и щеше да идва някой, така си и мина времето и докато се усетих нямаше за кога да се обаждам аз и затова го оставих за сега. Сега пък чета, че по- трудно ги давали и затова писах и получих отговори, за което отново благодаря.
    Лек ден!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Proving your identity
    You will need to prove your identity to the Department for Work and Pensions (DWP) if:

you are starting work or looking for work and need an National Insurance number
    you need an National Insurance number in order to claim benefit, pension or allowance
    DWP will accept a range of documents (originals, not photocopies) when you are proving your identity. The following list is not exhaustive and you should always bring as many identity documents as you can to your interview, for example:

valid passport (UK or foreign)
    national identity card (UK or foreign)
    residence permit or residence card (including biometric immigration residency documents)
    full birth certificate
    adoption certificate
    full marriage certificate
    civil partnership certificate
    driving licence (UK or foreign)
    If you do not have any of these (or any other) identity documents, then you can still apply for a National Insurance number and the information you supply will be checked and may be sufficient to prove your identity.

Из:Applying for a National Insurance number : Directgov - Money, tax and benefits

Ето това съм прочела. И понеже не съм омъжена, осиновена и доколкото знам нямам нужда от резидънс пърмит, останаха останалите. Но явно може и без него.
    Поздрави

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Отказан НИН- поради не съвсем верни инвойси за работата ми като чистачка. Работила съм за тези клиенти ,но не толкова колкото инвойси съм написала/-и те Какво се случва? Ако някой знае моля да ми пише.Благодаря !
    Всъщност работя като кеар асистант ,но на интервюто се явих като чистачка ,не съм казвала ,че работя като болногледач в старчески дом като селф-емплоед ,защото мисля ,че нямам право на тази работа.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. От SAWS към селф?
    От EastSideMan във форум Seasonal Agricultural Workers Scheme - SAWS
    Отговори: 7
    Последно мнение: 14-03-2012, 20:59
  2. SAWS
    От mech0 във форум Seasonal Agricultural Workers Scheme - SAWS
    Отговори: 1
    Последно мнение: 05-12-2008, 04:13
  3. От SAWS към Workpermit ?
    От vall1984 във форум Общ форум
    Отговори: 2