Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 35
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране въпрос за получена синя карта

сключихме брак с мажа ми в uk, и по този начин му извадихе синя карта ( и двамата имахме жълти ореди това). сега година след това и аз си полчух моята синя карта. въпросът ми е следният: като получих моята карта разгледах и двете и на моята синя карта пише че нямам никакви ограничения за работа, а на мъжа ми :12 -право на работа като employment. Какво означава това - че синята му карта е за 12 месеца ли? защото никъде не се посочва това 12 какво е (месеци, пари или нещо друго например), и в придружителното писмо от home офиса също никъде не пише че неговата синя карта е за 12 месеца.
    между другото преди да си получа синята карта от home офиса ми се обадиха да ми кажат че аз мога да работя като employment без синя карта и няма нужда да ми я издават, и след още една година мога да си я получа. аз доста се учудих и казах на служителката да ми напише това в писмо защото как ще докажа че имам право на работа като employment като си търся работа? и тя ми каза ами наистина е малко странно но е така. няма и 2 мин след разговора и същата жена ми се обади и каза - съжаляваме за безпокойството още днес ще ви издадем синята карта.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: въпрос за получена синя карта

Вьобще не се тревожи,
    неговата е била 12 месеца като зависещ от теб но след това ако е работил непрекьснато като нает в тази 1 година има пьлен достьп, както и ти.
    Кажи по-точно как кандидатсвахте. Той и ти като зависеща от него ли и какво попьлвахте...

3. БЛАГОДАРЯ knp65 thanked for this post
    Напреднал Аватара на MG04
    Post Thanks / Like

А ако имаш 11 месеца работа с 10 пейслипа и нямаш P45 какво правим.......

Старо куче Аватара на elicka
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от MG04 Виж мнението
    А ако имаш 11 месеца работа с 10 пейслипа и нямаш P45 какво правим.......
    Не правим абсолютно нищо........

Нов потребител
    Post Thanks / Like

аз станах спонсор на мажат ми за неговата синя карта. той си подписа договор с фирма и вече има постоянна работа. но като получих моята карта тогава ми напрви впечатление това 12. разгледах всички документи и никъде не се казва какво означава това число. иначе за да си извадим сините карти попълнихме бр1, приложихме всички документи ( ние сме сключвали брак тук в uk - имаме uk свидетелство за брак), и пратихме придружително писмо в което обяснихме че искаме син сертификът за емлоъмент.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

абе да вземеш да ни напишеш на английски какво точно пише, а не да го превеждаш.

12-право на работа като employment????????????
    напиши го на английски
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

8. БЛАГОДАРЯ knp65 thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Ако става въпрос за самият ремарк на синята карта - Ето как е написано при нас
    Remarks >12-Employment and Business Activities Allowed

10. БЛАГОДАРЯ knp65 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

извинявам се. na maja mi na sinqta karta pi6e : 12- employment and business activities allowed, a na moqta karta pi6e : no restrictions on employemnt in the uk.
    нормално е това 12 да означава 12 месеца, но никъде не е пояснено. а пък в home офиса постоянно има промени и може сега по друг начин да се издават картите.
    ако наистина мажа ми е имал право само за 12 месеца работа, тогава какво трябва да направим за да получи и той синя карта като моята. или нищо не трябва да се прави?
    предварително благодаря!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от knp65 Виж мнението
    аз станах спонсор на мажат ми за неговата синя карта. той си подписа договор с фирма и вече има постоянна работа. но като получих моята карта тогава ми напрви впечатление това 12. разгледах всички документи и никъде не се казва какво означава това число. иначе за да си извадим сините карти попълнихме бр1, приложихме всички документи ( ние сме сключвали брак тук в uk - имаме uk свидетелство за брак), и пратихме придружително писмо в което обяснихме че искаме син сертификът за емлоъмент.
    Я кажи, от името на кого попълнихте формуляра/т.е. кой е главния кандидатстваш/, като какъв кандидатства и какви документи приложихте.

Нов потребител Аватара на Pandora
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Нима синята карта като depеndant е с валидност 12 месеца Ами ако вземеш синя карта и не си намериш веднага работа,това означава,че в този период не може да се направи 1 година легален employment и после не може да се вземе независима синя карта
    Така ли е или аз нещо не разбирам

Напреднал
    Post Thanks / Like

Не означава, че е валидна само 12 месеца - означава, че като депендънт / говоря за депендънт на селф/ ти е валидна картата докато спонсорът ти е сълф и сте женени, като депъндънта може да добие индипендънс след като направи 12 месеца без прекъсване легален имлоймънт - тоест може да ги направи 1-2, 3 години след получаването на картата, но през това време правото му и основанието на синята карта са зависими от спонсорът му. След като направи тези 12 месеца вече си е независим и си има пълни прва - и трябва да се кандидаства отново в Хоум офис за потвърждаване на тези 12 месеца и да се клеймне този индипендъс ..но правата вече си ги има независимо дали ще кандидаства или не...тоест има си право на работа..

15. БЛАГОДАРЯ Dari_, knp65, Pandora, meden linzer 90, MG04 and 2 others thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

значи в момента мажа ми има права за работа. ами трябва ли да се прави клеймване или не? задължиъелно ли е?и какви документи трябва да се попълнят за клеймване? или да оставим нещата така и нищо да не правим?

Напреднал
    Post Thanks / Like

Ами ако можеш да поясниш на какви основания сте кандидаствали и двамата, ако ти си имала жълта карта като селф и после си взела синя на база 12 месеца легален емлоймънт , който мъжът ти е направил като твой дипендънт на жълтата ти карта - е трябвало след 12 те месеца да кандидаства мъжът ти и да те включи във формата и така вземата и двамата нови карти - сини. Незнам ти как си взела синята карта - ако си подала само ти след 12 те месеца на мъжа ти...и си взела на това основание -не е било правилно така да се подават документит - трябвало е мъжът да е апликант след 12 те месеца и ти да си във формата като дипендънт, но след като и двамата имате издадени сини карти - това няма значение вече. Според мен мъжът ти трябва да попълни пак формата и да си прати 12те пейслипа - но да си прочете на придружителното писмо на неговата синя карта от Хоум Офис дале пише, че не е задължително да кандидаства - но ако искаш всичко да е на 100% ОК трябва да си прати документите , но и да не го направите правата не ви се губят - то си е за вас да го имате на хартия

18. БЛАГОДАРЯ madlena, Pandora, knp65, dianaiv83, zmei4o_pk thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

двамата с мажа ми имахме извадени жълти карти - поне 2 години ги имахме и нямахме брак. след 2 години сключихме брак тук в UK и 5 месеца по късно пуснахме БР1, свидетеството за брак и другите документи. така той си получи синята карта - аз му станах спонсор. след 1 година още си пуснах пак БР1, копие от писмото което те му пратиха за синята карта ( в котето се казва че аз ще получа синя карта сако искам след 1 година), и другите необходими документи. преди да ми издадат синята карта ми се обадиха от home офиса и една жена ми каза че аз мога да работя employment и без синя карта - не ми била нужна, и като работя една година като employment, чак тогава мога да си получа картата - точно такива и бяха думите. каза ми че било доста объркващо ама така било. обаче аз като търся работа ( в агенции, фирми ) ми искат документи и жълтата карта не ми върши работа. както и да е разправяхме се по тел .след 2 мин пак ми се обади и ми се извинява и ми каза че ще ми дадат синя карта.
    така че реших да попитам тук, за да не би нещо да не както трябва и всичко да е наред. благодаря за мненията и съветите.

20. БЛАГОДАРЯ Lucky Girl thanked for this post
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Аз искам да попитам още нещо
    Свидетелството за брак трябва ли да се легализира за интервюто за синя карта или става само с превод?
    Ще съм ви много благодарна,ако ми кажете

Не модерирам този форум Аватара на Мила
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Pandora Виж мнението
    Свидетелството за брак трябва ли да се легализира за интервюто за синя карта или става само с превод?
    Аз не бих си давала парите напразно за легализация. Превод от фирма е достатъчен, според мен. Не съм забелязала да правят разлика между легализация и липсата й...

Консултации с Help4Bg Услуги за българи в UK от Help4Bg
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Гугъл търсачка на форума

23. БЛАГОДАРЯ Pandora thanked for this post
    Faithless Аватара на boki
    Град
    Harrogate
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: въпрос за получена синя карта

За да ти е валиден български документ и в UK превода трябва да ти е легализиран - както си пише в официалния сайт на МВнР. Аз специално точно така направих и нямах никакви проблеми. Нямам представа дали ще ти мине номера и без превод, но според мен не си струва да рискуваш, защото както си писала - ти си от София и ако си го направиш лично ще ти излене от 15 до 30 лв в зависимост от бързината на поръчката. Ако пък го дадеш на посредник ще ти излене 50-60 лв.
    Последно редактирано от boki : 25-02-2010 на 18:48

This is my church. This is where I heal my hurts. It's a natural grace. Of watching young
    life shape. It's in minor keys. Solutions and remedies. Enemies becoming friends.
    When bitterness ends. It's in the world I become. Contained in the hum.Between voice and
    drum. It's in the change. The poetic justice of cause and effect. Respect, love, compassion.
    For tonight GOD IS A DJ

25. БЛАГОДАРЯ Pandora thanked for this post
    Post Thanks / Like

Понеже се получи разминаване в съветите - на твое място, бих се обадила по телефона да ги питам - много любезно ще ти обяснят.

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Гугъл търсачка на форума

Нов потребител
    Post Thanks / Like

И аз да опитам да помогна на Pandora . Докуменът ми за брак беше преведен от заклет преводач тук в Лондон ( 35Ј) .Адреса и номера на преводача ми бяха дадени от BG посолство и минава пред Хоум Офиса.

28. БЛАГОДАРЯ Pandora thanked for this post
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Много благодаря за отоговорите на всички
    Обадихме се на един адвокат в Лондон и той каза,че само превод от лицензиран преводач върши работа,така че мисля да не давам излишно пари

30. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Faithless Аватара на boki
    Град
    Harrogate
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: въпрос за получена синя карта

Много благодаря за отоговорите на всички
    Обадихме се на един адвокат в Лондон и той каза,че само превод от лицензиран преводач върши работа,така че мисля да не давам излишно пари
    Та това пари ли са, в UK ще ги искараш за 1-2 часа ,в твоя случай ако документа ако ти мине без легализация, то в последствие все ще ти потрябва някъде другаде... друго си е да имаш всички документи на английски и да си сигурен че за напред няма да имаш никакви проблеми... ти си знаеш

This is my church. This is where I heal my hurts. It's a natural grace. Of watching young
    life shape. It's in minor keys. Solutions and remedies. Enemies becoming friends.
    When bitterness ends. It's in the world I become. Contained in the hum.Between voice and
    drum. It's in the change. The poetic justice of cause and effect. Respect, love, compassion.
    For tonight GOD IS A DJ

32. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk thanked for this post
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: въпрос за получена синя карта

Цитирай Първоначално написано от boki Виж мнението
    Та това пари ли са, в UK ще ги искараш за 1-2 часа ,в твоя случай ако документа ако ти мине без легализация, то в последствие все ще ти потрябва някъде другаде... друго си е да имаш всички документи на английски и да си сигурен че за напред няма да имаш никакви проблеми... ти си знаеш
    Боки, мисля че не говорите за едно и също нещо. Тя не казва, че няма да има документите преведени от преводач, регистиран по съответния начин - става дума за легализация, която си е отделна процедура, след като преводът е направен от заклет преводач, т.е. регистриран - и на която допълнителна процедура в повечето случаи тук не държат, защото не знаят, че съществува.

Гугъл търсачка на форума

34. БЛАГОДАРЯ Pandora, zmei4o_pk thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

всико това по горе което казвате е вярно. ако имате бг свидетеслтво за брак, и т.н. - цялата процедура е просто много бавна - не е въпроса за парите ами за времето. и затова решихме да сключим брак тука - всичко стана за 15 мин и документа ни дадоха ( даже 3 екземпляра- 3 оригинала). после нито преовид, нито легализации и такива др.. и после - т.к. искахме свидетелството да се признае и в бг : английското свидетелство го пратихме в бг и оттам роднини го пращаха до софия (и аз забравих за какво точно - май някакъв документ се искаше), и след превод ми издадоха от об6тината и бг документ за брак. но това дали искате допланително и бг документ за брак - всеки си решава.
    от цялата история излиза че в Uk можеш да ключиш брак за 15 мин без главоболия, а в бг цялата процедура отива към 3 месеца : 1 месец преди това записваш дата за сключване на брак; после като сключиш брак окло 1 месец се чака да си получиш документа за сключване; и после преводи и легализация.........
    съветвам тези които за в бъдеще искат да сключат брак да го направят тук.

Post Thanks / Like

всико това по горе което казвате е вярно. ако имате бг свидетеслтво за брак, и т.н. - цялата процедура е просто много бавна - не е въпроса за парите ами за времето. и затова решихме да сключим брак тука - всичко стана за 15 мин и документа ни дадоха ( даже 3 екземпляра- 3 оригинала). после нито преовид, нито легализации и такива др.. и после - т.к. искахме свидетелството да се признае и в бг : английското свидетелство го пратихме в бг и оттам роднини го пращаха до софия (и аз забравих за какво точно - май някакъв документ се искаше), и след превод ми издадоха от об6тината и бг документ за брак. но това дали искате допланително и бг документ за брак - всеки си решава.
    от цялата история излиза че в Uk можеш да ключиш брак за 15 мин без главоболия, а в бг цялата процедура отива към 3 месеца : 1 месец преди това записваш дата за сключване на брак; после като сключиш брак окло 1 месец се чака да си получиш документа за сключване; и после преводи и легализация.........
    Не е точно така. Ако си български гражданин, по закон си длъжен да регистрираш брака в България до 6 месеца от сключването му. А пък ако искаш да си промениш фамилията, главоболията са малко повече, защото процедурите в България и в ЮК са различни - има теми из форума за това.

И в ЮК не е само 15 минути - иска се законов срок обявата за предстоящия брак да стои в местната община 14 дена, доколкото помня, и тогава може да се сключи брак. Но по принцип наистина процедурата е по-улеснена.

Гугъл търсачка на форума

37. БЛАГОДАРЯ dianaiv83 thanked for this post
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Не е точно така. Ние записахме час няколко дена преди това,след като подписахме веднага ни дадоха документа (даже го дават по време на церемонията),а превода го поисках за следващия ден и така го получих,даже легализация можеше да ми направят за следващия ден,но искаха още 50лв. и аз прецених че няма смисъл. А личната карта я смених за 3 дни. Като цяло стоях в БГ 2 седмици,но погледнато реално работа върших не повече от 3 дни
    Май доста се отклонихме от темата,но просто исках да е ясно

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 14
    Последно мнение: 02-02-2012, 10:33
  2. Отговори: 12
    Последно мнение: 12-10-2011, 21:22
  3. Получих синя карта :-)
    От juld във форум Registration Certificates
    Отговори: 63
    Последно мнение: 21-03-2011, 23:19
  4. Отговори: 5
    Последно мнение: 01-09-2010, 21:49
  5. Как най-лесно да получим синя карта ?
    От stalov във форум Self-Employed
    Отговори: 17
    Последно мнение: 29-01-2009, 19:19

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker