Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 3 от 8 ПървиПърви 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 75 от общо 183
    Gone
    Град
    Not here
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Защо няма да гласувам на 05/07/08?

Цитирай Първоначално написано от desito07 Виж мнението
    За мен всички са маскари и крадци, политиката е мръсна работа, а аз нямам излишно време!!! !!!!!!!!!!!!!!!!
    За мен всички не гласуващи* са предатели и егоисти, политиката е мръсна работа... даже Папата да ни стане министър-председател всяка вечер ще заспива с мисълта - на какъв народ попаднах...

* С изключение на лицата не навършили 18 години, поставените под запрещение и лишените от свобода.

Цитирай Първоначално написано от desito07 Виж мнението
    Радвам се, че все още имам избор !!!!!!!!!!!!!!!!
    Точно за това говорим... докато все още имаме избор.
    Ти, заедно с благодарилите ти за това БЕЗполезно мнение, задавате ли си въпроса, че колкото избирателната активност е по-ниска, толкова положението в БГ става по-зле??? Факт.
    Замислете се!

2. БЛАГОДАРЯ Red Baron, HoOki®™, Rumi69, rumina thanked for this post
    Старо куче Аватара на HoOki®™
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Miskinin Виж мнението
    Хуки, значи толкова струва и полиция и армия... С такива като Доган и циганската пасмина нещата се уреждат по съответен и много елементарен начин.
    Така е МискининоДокато си траем ще ни ебат!Майката кога обръща внимание на детето си?Когато ревнее..

Старо куче Аватара на Red Baron
    Град
    Chiang Mai-Thailand/UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Miskinin Виж мнението
    Аз лично бих гласувал за военни, които могат да сложат ред. Смятам, че само силна ръка може да вкара България в пътя поне на този етап. Видно е, че т. нар. демокрация не е за нас - май все още не сме дорасли за нея Така че ситуацията е противоречива:
    1. Военни кандидати няма.
    2. Ако имаше, те не се явяват на избори, а си вземат властта по добре познатия начин, без да се нуждаят от моя глас.
    В този смисъл подкрепям Крал Артур.
    Първоначално написано от aflame66
    Марин Петров,Бг ще се оправи, когато законите се спазват от всички. Не че много им се спазват на хората, ама ще бъдат принудени и това е. Например-
    Циганките, които не искат да си имунизират децата- им се спират социалните помощи. Ако не отиде да си види детето поне веднъж на месеца в дома, дето го е оставила- и се взема това дете и и се спират помощите.Хване ли се някой да краде- помощи повече за него няма. Никога. Хване ли се някой да си продава детето на чужденци- 15 одини, без обжалване, тамън и жена му може да спре да ражда. Не съм расистка, нищо от казаното не обижда расово никого.Прочети внимателно, преди да почнеш да говориш каквото и да било!!!
    Който кара с превишена - 1000 лева+ 10 точки; втори път- 5000 лева и отнемане на книжката. КОЙТО и да е той с КАКВАТО и кола да е.
    Който крие данъци- отнемане на имуществото, разпродаване на търг, парите- за пенсии.
    Който върти незаконен бизнес- отнемане на имуществото, даване на търг, парите- за училищата.
    Който краде от парите от търговете- затвор, поне 10 години без обжалване.
    Докато има мутри,корупция и безнаказаност, докато почтените хора са считани за бунаци и докато емигрантите ги считат за предатели-БГ няма да се оправи.
    Ама как да се спазват тия закони, като са сложени вълци да вардят стадото....Вкарайте администрация от Германия,както на времето поканихте Фердинант, вместо да послушате Апостола за " чиста и свята република"... гуд лък, демек- наслука за вас, дето се борите, ние ще седим тука да гледаме от далече, и без това БГ ние е отписала от преди да дойдем тука, така че от нас нужда там няма...вервай ми...

lazgaloto - знам за какво говориш, изцяло те продкрепям в мнението ти. Не си единствен, така да знаеш...
    -----------------------------------------------------------------------
    Red Baron:

Ех мечи, мечтиии така както ги изброяваш сигурно е работело в Германия след 1 свет. война но това е България и НИКАКВИ МОДЕЛИ не са приложими вече, твърде късно е!!! Аз допреди 3-4 години смятах Южнокорейския модел за най-удачен за БГ. Началото на 70-те години Южна Корея е била мнооого зле: спекула, измама, убийства, рушвети, никъква съдебна власт и група честни генерали патриоти правят военен преврат, военен режим и всички мошеници първенюта влизат в затвора от уличния спекулант до министър председателя наедно с правителството Така честните военни са управлявали 10- 15 години (през това време Ю Корея стана пройзводител No 1 на стомана в света, ние в БГ чухме за Samsung, Kia, Daewoo, Hunday, LG, и много други а освен това и направиха блестяща олимпиада в Сеул по това време телевизорите Crown се разграбваха бясно в ЦУМ) и отстъпиха власта чрез избори но Корея беше вече със стандарт на живот на Япония !!!
    Но БГ е вече в ЕС. Ако ЕС беше толква принципен както се пише в Средствата за масова дезинформация то България щеше да е изритана от там още на 2/01/07 Очевидно апаратчиците в Брюксел не са като милионите честни хора в зап. европа., а имат нужда от сламените кукли управляващи България, включая опозицията. Така че се закачихме за потъващ кораб за кой ли път. БГ НЯМА ДА СЕ ОПРАВИ.
    А дунавска България много е вероятно и да изчезне
    but Three are empire."

-Reichmarshal Hermann Gorring- Luftwaffe.-

Когато боговете говорят тия с фактите никви ги няма!!!

.................................................. ...........................................

Това го казах септември миналата година!!!!
    Но идат избори...дано да не буда прав в последните 2 реда!!!! Атакааааа!!!!
    Последно редактирано от Red Baron : 27-06-2009 на 03:31
    "Особено ни вълнува поправянето на неправдата извършена срещу България" Адолф Хитлер 1941г.

5. БЛАГОДАРЯ HoOki®™, Samuil73 thanked for this post
    Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Нов ден - нов късмет...
    Хуки, преди 20 години бях на съвсем мъничко на повече години от теб сега т.е. на малко повече от 22. С голям ентусиазъм се включих във всички възможни "мероприятия" - то не бяха митинги, бдения, създаване на нови партии, протести, гласувания... Няма да забравя големия митинг преди първото свободно гласуване - такова опиенение няма да получиш ако щеш и една каса твърд алкохол да изпиеш... И през всички тези години майка ми с ирония питаше - след всеки едни избори: Е, какво е новото?
    Хуки, отивай и гласувай, всеки който иска да гласува - ходете и гласувайте, трупайте опит как се пуска бюлетина... Лошото е, че след всеки вот ще се чувствате измамени и разочаровани. Защото винаги резултата е плачевен. Който и да дойде на власт - все тая. На мен лично ми писна.
    И не виждам причина да се сърдите на нас, които не искат да гласуват, сърдете се на тези, които не успяват да ни спечелят за каузите си, което означава, че нещо им куца...
    Не поглеждай с гняв назад.

7. БЛАГОДАРЯ HoOki®™, dvazharov, Мила, zmei4o_pk thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Милла, извинявай, но каде живееш, в Манчестър ще има секция
    Последно редактирано от kolobar : 27-06-2009 на 09:56

Старо куче Аватара на HoOki®™
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Arthur's Sword EXCALIBUR Виж мнението
    Нов ден - нов късмет...
    Хуки, преди 20 години бях на съвсем мъничко на повече години от теб сега т.е. на малко повече от 22. С голям ентусиазъм се включих във всички възможни "мероприятия" - то не бяха митинги, бдения, създаване на нови партии, протести, гласувания... Няма да забравя големия митинг преди първото свободно гласуване - такова опиенение няма да получиш ако щеш и една каса твърд алкохол да изпиеш... И през всички тези години майка ми с ирония питаше - след всеки едни избори: Е, какво е новото?
    Хуки, отивай и гласувай, всеки който иска да гласува - ходете и гласувайте, трупайте опит как се пуска бюлетина... Лошото е, че след всеки вот ще се чувствате измамени и разочаровани. Защото винаги резултата е плачевен. Който и да дойде на власт - все тая. На мен лично ми писна.
    И не виждам причина да се сърдите на нас, които не искат да гласуват, сърдете се на тези, които не успяват да ни спечелят за каузите си, което означава, че нещо им куца...
    Аз не се сърдя на никойОще по-малко пък на теб

10. БЛАГОДАРЯ Arthur's Sword EXCALIBUR thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Ще гласувам, защото това е единствения начин да протестираме срещу некадърното и престъпно управление. Ако не стане пак, протести, митинги и пак избори, ирландците колко правителства смениха, бяха бедна държава, а сега са едни от най-богатите в съюза въпреки, че първи ги удари кризата. Едно време си мислех, че като сме избягали в чужбина изразяваме един вид протест, да ама не, на никой не му пука, даже по-добре, неудобните хора да ги няма и да останат само баби, обезверените ни родители и малцинствата.
    Мен ме е срам, когато по новините говорят за българските политици, защото ние сме виновни като ги оставяме да си плетат кошниците, може да немога да протестирам пред парламента, но поне да гласувам мога, все от някъде трябва да се започне.

12. БЛАГОДАРЯ HoOki®™, llyudo58, Rumi69, kev, Мила thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

И ако ние сме тук и живеем сносно, то нашите родители са в България и аз искам да видя българсите пенсионери на почивка в Тенерифе, а не пред сериалите по цял ден, щото нямат пари за едно кафе. Защо не вземем нещо друго от Англия освен паундите, англичаните може да са всякакви, но знаят как да си търсят правата и затова имат държава. Аз не мисля, че българите сме по-глупави, нали? Просто сме свикнали да гледаме не по-далеч от носа си и да се спасяваме самосиндикално, и ако в България хората са обезверени, то точно хората в чужбина (а ние не сме никак малко, както всички знаем), които сме материално осигурени и сме видели и другата страна на монетата трябва да окажем натиск като гласуваме. Нищо не губим, можем само да спечелим, или пък гените ни отдавна са претопени и с лека ръка ще затрием държава датираща хиляди години преди христа? Вие решете...

Нов потребител Аватара на Ara
    Post Thanks / Like

Аз ще гласувам, защото МИ ПУКА за България, въпреки че не живея в момента там, защото ме интересува какво се случва и кой управлява, защото ми писна от хора които повтарят, че няма смисъл и е все едно; и ще продължавам да агитирам приятели и познати, защото е направо абсурдно, че голяма част от връстниците ми не ги интересува политиката а само се оплакват

Извинявам се , но на тези които са решили да не гласуват мога да кажа само f_ck off ... няма какво друго, въобще не ми пука за "важните ви" причини и оправдания поради които няма да го направите; ей това тъпо безразличие да е.ба направо ме изкарва извън нерви

15. БЛАГОДАРЯ HoOki®™, Rumi69, kev, llyudo58 thanked for this post
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Уф, сега забелязах, че трябва да промените годината в заглавието: Относно: Защо няма да гласувам на 05/07/08?

Нов потребител Аватара на Ara
    Post Thanks / Like

Аз пък няма да гласувам... Когато се появи личност и партия за които не може да се каже и една лоша дума - ще обърна света за да си дам гласа. Сега - няма такива хора. Що си въобразявате, че със стари мутри се прави нова държава - не знам.
    В момента наистина такава няма, но ако и когато се появи ще ни подкрепиш ли?
    Защото не е никак лесно вярвай ми; хората се обединяват в името на общи позиции и виждания; и тогава трябва да каже човек с какво той може да помогне, а не да мисли какво ще спечели.
    Има хора които не са безразлични ей и най-важното на които им се действа

18. БЛАГОДАРЯ Arthur's Sword EXCALIBUR, llyudo58 thanked for this post
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Свързващото звено между всички парламентарни избори е, че на всяко първо парламентарно заседание се започва с Приказка за стълбата...

20. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Защо няма да гласувам на 05/07/09?

Цитирай Първоначално написано от Milla Виж мнението
    Аз пък да попитам гласуващите - ЗА какво гласувате, ако не виждате подходящ кандидат? Въпросът ми не е "срещу какво гласувате", не е "защо гласувате" а за какво гласувате. Ама конкретно. Моля да не се дават отговори - гласувам, щото иначе ще стане (еди-каква си страхотия). Гласувам, защото не искам... и т.н. Всичко това е отрицателна мотивация и гласуване "срещу".

Нямам желание да споря с никого. Интересува ме, по принцип, дали е възможно да има положителна мотивация у някого, който гласува, без да харесва нито един от предложените кандидати. Т.е. какво обяснение има за пред себе си един гласуващ, ако всъщност дава гласа си за някого, когото не харесва.

Още веднъж дебело подчертавам, че нямам желание да обявя подобно поведение за неразумно. Опитвам се да го разбера.

Кев, извинявай, ама ти къде намери "слабаковци" в тая тема? Пуснах му отговора, защото ми се видя доста безумен, а в тази или друга подобна тема името му беше споменато с възхищение по повод "произведението" му... Човекът е артист, ексцентричен е. Това, че съм му постнала изказването, не значи, че го харесвам - просто ми се видя интересно.
    Аз ще гласувам за промяната, за демокрация (долгоочаквана и така и непостигната) в Бьлгария. Но аз не сьм от тези, които не знаят за кого да гласуват. Избрала сьм партия и политически лидер, който до този момент не са ме подвели, а за мен това е най-важното.

Сьжалявам Мила, но да кажеш, че няма достойни политици в Бьлгария е малко пресилено. Има политици, които се изправят срещу мафията дори с риск на живота си. Но темата няма за цел да агитира за кого да гласувате, а има за цел да разбере защо няма да гласувате. И да Ви кажа засега аз лично не видях сериозни причини поради които Вие - пасивните бьлгари няма да упражните правото си на глас.
    За мен фрази от рода - всички са маскари са малко изтьркани вече. Ако наистина искате да помогнете на Бьлгария в този момент - за мен страната се намира в по-тежка криза дори и от времето на Жан Виденов, ще се поинтересувате с какви политици разполагаме, какви са програмите им и ще си изберете един. Е, той сьс сигурност няма да бьде Мистьр Идеалният политик (защото е наивно да смятаме, че в Бьлгария може да се роди втори Кенеди например), но поне ще допринесете с нещо за промяната.

22. БЛАГОДАРЯ Ara, kev, Wolf, Мила, HoOki®™ thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Уф, сега забелязах, че трябва да промените годината в заглавието: Относно: Защо няма да гласувам на 05/07/08?

Извинявам се за грешката, но се успях да променя датата. Моля някой от администраторите да помогне да я коригираме.
    Благодаря

Напреднал Аватара на rumina
    Post Thanks / Like

Най-вече захапали наргилето... Да се надяваме, че някой ден ще се родят и ентусиасти, съгласни да се принесат в жертва в полза на народа... А не да му изпиват кръвчицата...
    Не ставай смешен! Надявайки се ,ми приличаш на оня дето чакал някой да му построи къщата,после от къщата да му направи дом ама тоя същия и му направил и децата...Сега правиш същото- седиш и се надяваш... Ама май е дошло времето на последната фаза,щото има много ентусиасти... А ти си се надявай...

25. БЛАГОДАРЯ Ara, HoOki®™ thanked for this post
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Стар виц:
    В началото на демокрацията седесарите пееха:"45 години стигат!".
    Тогава попитали един старец какво ли ще пеят след 100 години.
    Той им отговорил: "145 години стигат!"...
    Току що го видях този виц, (бил стар), в youtube, може да го видите в more info, не съм го измислил аз: http://www.youtube.com/watch?v=irrg0rjQsyA

27. БЛАГОДАРЯ Wolf, Мила thanked for this post
    trakon
    Guest

Цитирай Първоначално написано от Rumi69 Виж мнението
    Извинявам се за грешката, но се успях да променя датата. Моля някой от администраторите да помогне да я коригираме.
    Благодаря
    Даже може да коригирате датата на 1989 и по-горната форумна дискусия пак ще и приляга точно по мярка. Май това се опитваше да намекне крал Артур

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от trakon Виж мнението
    Даже може да коригирате датата на 1989 и по-горната форумна дискусия пак ще и приляга точно по мярка. Май това се опитваше да намекне крал Артур
    Знаете ли на какви мисли ме навеждат Вашите мнения с крал Артур...на 5-вековното робство през което бьлгарската вяра и надеждата за промяна не са изчечнали и то благодарение на това, че винаги е имало някой който не е преставал да се бори. Вьпреки че е имало родоотстьпници, предатели, Бьлгария е оцеляла, както ще оцелее и сега. Аз вярвам и ще продьлжавам да го вярвям, дори и когато надеждата е малка, защото без вяра, а само с отрицание и пасивно отношение бьдеще не се гради, уважаеми сьнародници. Ако не искате да участвате в процесите, си е Ваше лично право, но дали е граждански отговорна позиция е друг вьпрос?

30. БЛАГОДАРЯ Ara, Мила, HoOki®™ thanked for this post
    Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

ами аз лично не мисля че има достойни политици които да заслужават да гласувам за тях в момента в бг!
    и - да - имам правото да избера дали да гласувам или не.
    тва че Доган е хванал всичките си маймуни да гласуват е съвсем друг въпрос!
    вие правите ли разлика между - гласувайте че Доган да не ни стане премиер и гласувайте щото има някои за които си струва?на практика призива е за гласуване срещу Доган. което е разбираемо предвид ситуацията в бг в момента.
    има разлика обаче!
    аз лично няма да гласувам.

НЯМА политик в бг които да си заслужава в момента.
    и всичко което се случва си е нагласено от екс-ДСигурност ченгетата, от които BTW е и Доган! само дето той пича е хванал за ушите електората си и ще ги завлече към избирателните секции я с кебапчета я с бои...

а нашите посолства правят гласуването за бг в чужбина от трудно- по-трудно

тва на вас нещо да ви говори?

на мен лично ми прилича на нагласено и то - нагласено с помощта на бг правителството.
    ако на тия ретардс в бг им пукаше кво става в тая държава - нямаше ли поне да се опитат да направят поне ването ни възможно?
    е, какво - да взимам даъс-off за да се записвам към избирателната секция и после за гласуване и да си навличам негативи на работа само щото тая държава за н-ти път ми прави живота мисерабле ?

ami thank you very much, i had enough.
    на практика хората се изнасят, не виждам вие какво си мислите че 6а се случи и как ще се промени нещо.
    Каквото са замислили комунистическите ни братя, тва ще стане. както и досега.
    иначе - Прочетете пак Идиот на Достоевски...

А кой каза че в други държави нямат своите проблеми?
    Бритънските депутати не знам си за кво харчели парите на данъкоплатеца...
    big deal, в италия проститутките имат партия - so??
    ама ако им се случи нещо извън тяхната държава, дали са толкоз беззащитни с бритaнските паспорти колкото нас ??

затова смятам че дали ще гласувам си е право на личен избор, и нямам никакво основание да смятам че моя глас ще промени плана на комунистите които още ни управляват!

Хооки, хич не ми обяснявай кой къде бил избягал и за кво.
    много знаеш ти кво говориш... тва като една тема - дали англичаните дето напуснали UK били траиторс or not...
    булш*Ц...
    като излезеш малко по-далече от дупката в която си се заврял по цял ден с компа си, може и да успееш да разбереш някои неща. особено ако имаш семейство което трябва да издържаш или деца и нямаш избор.
    до тогава глеи да не ни обиждаш ако обичаш.
    Последно редактирано от RNOH : 27-06-2009 на 15:22
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

32. БЛАГОДАРЯ Arthur's Sword EXCALIBUR, Мила thanked for this post
    Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Знаете ли на какви мисли ме навеждат Вашите мнения с крал Артур...на 5-вековното робство през което бьлгарската вяра и надеждата за промяна не са изчечнали и то благодарение на това, че винаги е имало някой който не е преставал да се бори. Вьпреки че е имало родоотстьпници, предатели, Бьлгария е оцеляла, както ще оцелее и сега. Аз вярвам и ще продьлжавам да го вярвям, дори и когато надеждата е малка, защото без вяра, а само с отрицание и пасивно отношение бьдеще не се гради, уважаеми сьнародници. Ако не искате да участвате в процесите, си е Ваше лично право, но дали е граждански отговорна позиция е друг вьпрос?
    оцеляла?
    и как оцеля бг?
    като предаде на турците и унищожи 2 изключителни личности като Левски и Ботев и като на руснаците им беше в изгода да сме `задунавская губерния` благодарение на което се освободихме от турците ама ни метнаха в друг вид робство с геноцид на интелектуалците в цялата държава..??!
    просто все сме обект на външни интереси, които в голяма степен са определили историята ни.
    а преди това кво? - предателство след предателство...
    към какво да имам отговорна гражданска позиция? към държавата и политиците ЗАРАДИ които се мaча да оцелявам в чужда държава ли?
    sorry...
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

34. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk thanked for this post
    trakon
    Guest

В тоя ред на мисли- края на 5 века робство за България не е дошло след избор на справедливи юзбашии на Султана да управляват вилает Булгаристан ами от хъшове-имигранти, живеещи в демократични държави и действащи по други линии.
    Последно редактирано от trakon : 27-06-2009 на 15:36

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    оцеляла?
    и как оцеля бг?
    като предаде на турците и унищожи 2 изключителни личности като Левски и Ботев и като на руснаците им беше в изгода да сме `задунавская губерния` благодарение на което се освободихме от турците ама ни метнаха в друг вид робство с геноцид на интелектуалците в цялата държава..??!
    просто все сме обект на външни интереси, които в голяма степен са определили историята ни.
    а преди това кво? - предателство след предателство...
    към какво да имам отговорна гражданска позиция? към държавата и политиците ЗАРАДИ които се мaча да оцелявам в чужда държава ли?
    sorry...
    Рон ти ми звучиш като разочарован човек от собствената си бьлгарската си принадлежност. Бьлгария е малка дьржава и винаги е била управлявана от великите сили, на мен това не ми пречи, стига хората да са добре и дьржавата да се развива. Защото не виждам как Бьлгария може да бьде суверенна дьржава, тя според мен не може да оцелее по този начин. Някой от Вас може да сьжаляват, че са бьлгари, заради нравьт ни - предатели, родоотстьпници има много в историята, но такива има навсякьде по света. Но наред с това има и много достойни дали живота си за Бьлгария. Не вярвам, че това може да е причина да се отказваш от бьлгарското...защото аз лично искам да се вьрна в Бьлгария и да живея там като нормален човек.

37. БЛАГОДАРЯ HoOki®™, Ara thanked for this post
    The glass is half full. Аватара на Tegmentum
    Post Thanks / Like

чета и ми става смешно колко много хора се палят като деца от трезвомислещи мнения и наивно си мислят, че нещо зависи от техния глас!!
    Както вече се спомена България е малка невзрачна и икономически СЛАБА (ако въобще има някаква икономика) държавица дето или послушно ще клати главица или ще яде шутовете както стана с Югославия преди време.
    Подобни държавички като нашата НЯМАТ ДУМАТА- просто вижте какво е отношението на силните страни- въпреки, че сме член на ЕС ни слагат винаги в 9-та глуха- разрешителни режими, предпазни клаузи и прочее- всякаш се докосват до инфекциозна болест или стомашно-чревни паразити!
    Та ние сме има-няма половин лондон народ!
    Всички вие дето ще гласувате бяхте вече питани за кого аджеба ще гласувате- за галеви, подсъдими изроди оттървали затвора заради идиотската корупция ширеща се в бг-то?!! Аз лично не виждам да има някой кадърен за който да си дам гласът!

И няма и да видя щото народа ни си е ориенталски по съзнание и в главата на всеки е да преебе другите и да прави далавери през тези 4-ри години докато е на власт, пък после майната му!
    Има нещо сгрешено в тоя народ- все нещо не му е на тамън, все някой нещо му е направил лошо и той се винаги се вживява в ролята на жертва! Докато ни е такъв нрава, такива ще са и политиците ни, щото те идват от измежду същия този народ- те не са кацнали от друга планета!

Тая държава съм я отписал- направил съм каквото е необходимо да оттърва децата си от тъпотията в тая държава- махнал съм се оттам и не мисля да се връщам обратно!

Гласувайте бе няма лошо човек да има някакви мечти, но оправянето на тази държава чрез избори е илюзия, да не кажа утопия! След 4-ри години пак ще четем подобни реплики из форумите, след още 4 пак, и пак...докато сме живи!
    Единственото решение е в БГ-то да влязът военни части на Европа, да заключат мутро-политиците и да назначат губернатор или смесено НЕ-българско правителство кото да научи аборигените първо на труд и дисциплина (щото такива много ни липсват в момента) и после на някой основни правила в демокрацията. Може би след 100-200 години ( като се сменят 5-6 поколения, расли под новите правила, да се позволи на българи да влизат постепенно в политиката!

Айде почвайте да се плюнчите и да ми давате определения! Не ми дреме-не си трошете клавиатурите!

39. БЛАГОДАРЯ Arthur's Sword EXCALIBUR, RNOH thanked for this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kev Виж мнението
    задавате ли си въпроса, че колкото избирателната активност е по-ниска, толкова положението в БГ става по-зле??? Факт. Замислете се!
    Според мен е обратното – колкото положението в БГ става по-зле, избирателната активност намалява....

Цитирай Първоначално написано от kev Виж мнението
    Писал съм много, не искам да се повтарям. Само ще те попитам в същия дух - ако има нещо вкусно за ядене ядеш, нали... ами ако няма - гладна ли стоиш? Има смисъл да ядем само, ако е вкусно, иначе няма смисъл?
    Ще ти отговоря с друга аналогия, защото гласуването на мен не ми изглежда жизнено важно като яденето... Като отидеш в магазин за обувки например, и не ти хареса нито един чифт, пък и няма твоя номер - купуваш ли си тези, дето ти стискат най-малко или нищо не си купуваш? Май отиваш в друг магазин да търсиш обувки, дето хем да ти стават, хем да ти харесват, нали? Мен защо ме караш да си купя обувки оттам, дето няма моя номер? Аз гласувах тук за местна власт, защото знам за какво става дума и ме касае пряко. Обаче не гласувах за Европейски парламент, защото не успях да разбера кои са кандидатите и какво предлагат – не беше много активна кампанията, пък аз не отделих време да чета. Какво пък толкова.

Разбирам добрите намерения на Руми да активизира негласуващите, за да се получат по-добри резултати за бъдещето на страната. Дебатите успяват да убедят тези, които се колебаят какво решение да вземат. Т.е. всички участници, които писаха досега в тази тема, са си взели решението и не ми се вижда много вероятно да пишат в нея, за да бъдат убедени да постъпят обратно на решението си. Нещо повече, смятам за безрезултатно да убеждаваш някого, че негово лично решение е неправилно и трябва да го промени. Разбирам тревогите на тези, които смятат, че трябва да се гласува непременно, всички ни боли за България. Точно по тази причина изобщо не се опитвам да кажа на гласуващите, че не трябва да го правят – напротив, мисля, че човек трябва да упражнява правото си да гласува, когато има мнение по въпроса.

Не мисля, че е реалистично да се очаква от постоянно живеещите в чужбина българи да гласуват в същите проценти, както живеещите в България (които и там не са кой знае колко). Първо, резултатите от гласуването не ги касаят пряко, а опосредствано. Второ, им е трудно да се ориентират. Тези, които не гледат българска телевизия ежедневно, като мен (по принцип рядко гледам новини, дори и местни), не са изложени на предизборната кампания, в която става ясно кой кой е. Така че, обективно погледнато, доста от кандидатите са ми непознати както като имена, така и като лица, а не всеки има възможност да отделя време да се запознава с историята и идеите на всички нови кандидати.

Та и аз така. Що се отнася до „старите муцуни”, съм повече от ориентирана – за повечето от тях не бих гласувала за нищо на света. Бат Бойко даваше надежди, когато се премествах в Кралството, но нямам хабер кои точно лица са включени в листите им за гласуване в кралството. Затова за мен е неразумно да се грабна да отида на 600 км до Манчестър да троша пари, време и нерви по магистрали (който е пътувал по М6, знае какво имам предвид). Колобар - в цяла Шотландия (където аз живея), няма нито една секция за гласуване.

Затова зададох въпроса – „за какво гласувате, ако не виждате подходящ кандидат (като мене)”. Този въпрос изобщо не се отнася за тези, които са си направили избора и се доверяват на избрания от тях – Руми, ти си между тях. И аз съм гласувала по този начин преди. Обаче съм гласувала и за „по-малкото зло” и тогава, когато то се е оказало пак зло, много ме е било яд на мене си. Така че Руми, не съм твърдяла, че няма достойни политици в България. Казах, че аз не ги познавам.

Не се опитвам да се оправдая, защото няма за какво. По-скоро искам да обясня на тези, които са в България или пък в Лондон, но живеят в български микрообщества, че има и други гледни точки, продиктувани от различните обстоятелства на други хора. И няма нищо лошо в това. Не е нужно да ги овикваме и изкарваме черни предатели. Просто можем да приемем, че сме различни.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

41. БЛАГОДАРЯ Arthur's Sword EXCALIBUR thanked for this post
    Gone
    Град
    Not here
    Post Thanks / Like

ами аз лично не мисля че има достойни политици които да заслужават да гласувам за тях в момента в бг!
    и - да - имам правото да избера дали да гласувам или не.
    тва че Доган е хванал всичките си маймуни да гласуват е съвсем друг въпрос!
    вие правите ли разлика между - гласувайте че Доган да не ни стане премиер и гласувайте щото има някои за които си струва?на практика призива е за гласуване срещу Доган. което е разбираемо предвид ситуацията в бг в момента.
    има разлика обаче!
    аз лично няма да гласувам.

НЯМА политик в бг които да си заслужава в момента.
    и всичко което се случва си е нагласено от екс-ДСигурност ченгетата, от които BTW е и Доган! само дето той пича е хванал за ушите електората си и ще ги завлече към избирателните секции я с кебапчета я с бои...

а нашите посолства правят гласуването за бг в чужбина от трудно- по-трудно

тва на вас нещо да ви говори?

на мен лично ми прилича на нагласено и то - нагласено с помощта на бг правителството.
    ако на тия ретардс в бг им пукаше кво става в тая държава - нямаше ли поне да се опитат да направят поне ването ни възможно?
    е, какво - да взимам даъс-off за да се записвам към избирателната секция и после за гласуване и да си навличам негативи на работа само щото тая държава за н-ти път ми прави живота мисерабле ?
    Оф, аман... аз да взема по-добре на лична съобщение да пиша на всеки, щото след 5-6 мнения и пак някой чел не дочел ще се "изкаже"
    Ти правиш ли разлика между правителство и партии?
    Правителството не иска емигрантите да гласуват, значи всички политици са маскари - глупости на търкалета. Правителството в момента е съставено от 3 партии, тези 3 партии не искат ти да гласуваш. Това са БСП, ДПС, НДСВ.
    Другите парламентарно представени (ОДС,ДСБ, Атака, БНС), искат ти да гласуваш, но не могат да променят закона, защото ТИ позволи това на предишните избори.
    Ти хем не искаш да гласуваш пък хем мрънкаш, че не ти давали да гласуваш. Не е хубаво да си противоречиш сама на себе си, в рамките на 3 изречения.
    Как искате да имате достоен кандидат като вие самите не сте такива?
    Казваш, че за теб няма достоен кандидат, но много хора намират за достоен Доган. Като не знаеш правилния отговор просто използвай принципа на изключенията.

ami thank you very much, i had enough.
    на практика хората се изнасят, не виждам вие какво си мислите че 6а се случи и как ще се промени нещо.
    Каквото са замислили комунистическите ни братя, тва ще стане. както и досега.
    иначе - Прочетете пак Идиот на Достоевски...

затова смятам че дали ще гласувам си е право на личен избор, и нямам никакво основание да смятам че моя глас ще промени плана на комунистите които още ни управляват!
    Тук си много права. Твоят глас сам по себе си НЯМА ДА ПРОМЕНИ НИЩО! Така смятат поотделно още над 1 милион българи. Гласовете на тези 1 милион ЩЕ ПРОМЕНЯТ НЕЩО.
    Ако НАИСТИНА искате промяна тогава промяната ще я има, но както съм писал и преди - просто не ви пука.

п.с. Тва са всички се отнася - в момента разглеждаме парламентарни избори, а не президенстки. България е парламентарна република (б.а. понеже много хора си нямат идея), т.е. "личностите" са председатели на партии, а не фокусници.
    Пример - Не гласуваш за Бойко, гласуваш за Герб... Герб решава, че Бойко не е достоен за председател на партията и го сменя.

43. БЛАГОДАРЯ Red Baron, HoOki®™, rumina, Ara thanked for this post
Страница 3 от 8 ПървиПърви 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Защо няма да протестирам
    От lordm във форум Общ форум
    Отговори: 38
    Последно мнение: 21-06-2013, 21:42
  2. За кого ще гласувам аз? Защо? Вижте тук. А вие за кого ще гласувате?
    От korry във форум Да запазим българското. Въпроси ОТ и ЗА България.
    Отговори: 19
    Последно мнение: 22-03-2013, 13:45
  3. Защо няма форум за бащата???
    От alesta във форум С мама на кафе
    Отговори: 14
    Последно мнение: 03-02-2011, 18:45
  4. Защо няма избирателна секция в Шотландия и как се създават нови секции през 2009 г.
    От kev във форум Да запазим българското. Въпроси ОТ и ЗА България.
    Отговори: 14
    Последно мнение: 03-07-2009, 15:00
  5. За кого няма да гласувам
    От lordm във форум Политика
    Отговори: 30
    Последно мнение: 05-06-2005, 22:36

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си