Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 41
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране Защо не останаха лидери в България?

Задавали ли сте си този въпрос?

Дали защото естествената реакция на модерния гражданин е да делегира управлението на страната си на група хора, уж избрани от него? За жалост все по-рядко се случва политическите фигури да се издигат от народа. Стигнали сме до там, че тези за които гласуваме дори не са продукт на естествения подбор, а просто хора с повече самочувствие, и най-вече - наглост. Това не са водачи, а още по-малко личности призвани да служат на народа си. Проблема, с който съвременния българин се сблъсква, е дълбоко прикрит под лицемерието и арогантността на управляващаата класа. Хората наричащи себе си политици и партийни лидери, не са нищо повече от самодоволни и арогантни лицемери. Как се получава така, че българина отива на избори и гласува за партийни "ценности" и дадени му обещания? Дали днешното желание да се гласува не е продукт на половинвековната ни история, когато понятието (свободни) избори не съществуваше? Колко хора всъщност отиват към урните и осъзнават какво означава пускането на плика там? Или мнението ни за една или друга политическа фигура е формирано под комбинираното въздействие на желанието да упражним (новопридобитото) право на глас, политически ориентираните (уж свободни) медии, общественото мнение и обещанията дошли от силните на деня - читателят ще си спомни какво стана, когато "царя" дойде от Испания с обещанието, че за 800 дни ще се оправим (грубо казано). Задаваме ли си въпроса дали това е правилния път и дали избора който правим е бил действително "заслужен" от избранника ни или е просто "натрапен"?
    Винаги съм се питал защо избора на политически елит се свежда до това кой е предложил по-добри стратегии, обещания за по-добър живот, за намаляване на безработицата, за увеличване на брутния продукт и т.н. и т.н (списъка е дълъг и винаги се удвоява непосредствено преди избори). Не разбраха ли хората, че обещания се дават лесно от тези, които имат дар слово и самочувствие над средното. Не осъзнава ли гласоподавателя, че всъщност той ще бъде изпълнителя на дадените му обещания, и че той е този от който се очаква най-много? Да се избират "лидери" на база дадени обещания е абсурдно. Всички виждаме какво става с обещанията, и по-важното - как вината за неспазването им винаги се прехвърля на друг.

Политически лидер може да бъде само човек, способен да мотивира и най-вече - да дава вяра в собствените сили на тези които са го избрали. Постигайки това, за него всички предизборни платформи и обещания стават безсмислени. Защото хората са тези които ще направят живота си по-добър, ще намалят безработицата, ще увеличат брутния продукт, ще намалят престъпността ... трябва им само вдъхновение да го постигнат - нещо от което българина тия дни страшно много се нуждае.

Питам се, колко ли българи ще гласуват и този път за политически платформи ...

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Защо не останаха лидери в България?

...мъ!сички са си там!...къде да са?освен да са тръгнали да събират чеиз на щерките си...
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

Напреднал Аватара на Jolly Roger
    Град
    In the night garden
    Post Thanks / Like

ми щото останаха едни говеда саде. и си тръгнал да питаш
    endlich gluecklich

Старо куче
    Post Thanks / Like

Сигурно са в лондонското метро -нощна смяна
    Истината е , че човек и свестен да е попадне ли случайно веднъж в блатото , за много кратко време се превръща в свиня като останалите.

Косач на души Аватара на Косата
    Post Thanks / Like

Как да няма!? Волен Сидеров, д-р Иван Георгиев, Красимир Каракачанов,...
    Още един има - Ахмед Доган, но той работи за турция и турското разузнаване! И болните мозъци крещят в несвяст: де-пе-се, де-пе-се, де-пе-се. "България на турците - българите - в морето!" /има се предвид удавени/...Да ви припомням ли още какво крещят ЛИДЕРИТЕ на дпс - сегашни и бивши. Адем Кенан - Българите са едни неосъзнали се турци! Това не е България, тук винаги е било Турция и пак ще бъде турция, и прочие, ипрочие, ипрочие. Но и те са лидери, и как няма да бъдат, като нямаме никакви институции, да им отсекат тиквите на секундата да видим дали ще крещят някои други...
    Football is my religion - LOFTUS ROAD is my church !

6. БЛАГОДАРЯ **silvi** thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Косата Виж мнението
    Как да няма!? Волен Сидеров, д-р Иван Георгиев, Красимир Каракачанов,...
    Още един има - Ахмед Доган, но той работи за турция и турското разузнаване! И болните мозъци крещят в несвяст: де-пе-се, де-пе-се, де-пе-се. "България на турците - българите - в морето!" /има се предвид удавени/...Да ви припомням ли още какво крещят ЛИДЕРИТЕ на дпс - сегашни и бивши. Адем Кенан - Българите са едни неосъзнали се турци! Това не е България, тук винаги е било Турция и пак ще бъде турция, и прочие, ипрочие, ипрочие. Но и те са лидери, и как няма да бъдат, като нямаме никакви институции, да им отсекат тиквите на секундата да видим дали ще крещят някои други...
    Ти говориш за крадци, мошеници, шарлатани и неврастеници. Аз имам впредвид лидери, каквито са били Васил Левски, Христо Ботев, а по-късно и С. Стамболов - хора обединители, а не днешните дребнави човечета, чиито интереси не стигат по-далече от собствената им черга, и които аз в никакъв случай не мога да нарека народни представители.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Е то по времето на Ботев и Стамболов също е имало много които да ги отричат.
    Трябва да минат поне 100 години за да се митологизира някой образ.
    Почти такова се беше се случило и с образа на Борис III ама Симеон наака нещата...

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от stenk Виж мнението
    Е то по времето на Ботев и Стамболов също е имало много които да ги отричат.
    Трябва да минат поне 100 години за да се митологизира някой образ.
    Почти такова се беше се случило и с образа на Борис III ама Симеон наака нещата...
    Е, не става въпрос да митологизираме някого. Пък и дори да искаме, според теб кой от днешните ни "лидери" би се наредил до Ботев и Стамболов? Става въпрос за качествата на едните и другите: Ботев - посветил половината си живот на една кауза: свободата на народа си; Стамболов - макар и отричан от някои (дори и днес), е бил изключителен държавник направил много за страната в най-различни сфери. Днес "лидерите" ни са хора, прекарващи времето си в плюене едни други, дърпащи чергата към себе си и нахално игнориращи народа, който ги е избрал.
    Каква база за сравнение?

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

може би точно защото останаха само
    дребнави човечета, чиито интереси не стигат по-далече от собствената им черга, и които аз в никакъв случай не мога да нарека народни представители
    а защо останаха само такива...може би щото е имало 45 годишен геноцид срещу интелигенцията на българия и на високи позиции са слагани само малоумници...чиито деца в момента заемат съответните места и управляват държавата по същия начин.
    пък и който се е опитвал да прави нещо в бг е разбрал че на практика ако загубиш - губиш caмo себе си, a ако спечелиш - гледат и другите покрай теб да припечелят...
    сега осъзнавам че Левски май си го е знаел
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

11. БЛАГОДАРЯ munchkin, kev, stenk, zmei4o_pk, milena thanked for this post
    Gone
    Град
    Not here
    Post Thanks / Like

Що е то лидер и има ли той почва у нас?
    Приемам на шега посочените от Косата.
    Димитър Общи руши единството и дисциплината
    ...Като видя, че вземах вече вишегласието за центъра на онова окръжие и не може да направи каквото си иска, то той [Д. Общи] казал на един друг местен комитет да не се присъединява към окръжния център, а не знам где!
    Писар им е даскалът. Той ми каза, че решили в събранието си да се отправят направо до К[аравело]-ва във Влашко. Това ми казаха други от членовете, че било направено в съгласие с Д. Общи. Не е ли глупост да дели от окръжието едно село и оттам да слушам думи, че аз съм бил тръгнал да си играя с хората и да ги лъжа. Това малка ли е помия?
    Като чух това, донесе ми се и писмено, че те одобрили това в събранието си. Повиках и други да попитам за това и да им покажа писмото, в което има и един малък печат. Те, като видяха писмото, казаха: "Че това така е направено, каза ни даскалът да знаем. Но не са ни викали на събранието, а пък този печат още не ни е показван да го познаваме. Затова искаме да питаме и ние: кога се прави събрание за нещо, само 3-4 души ли става и каквото те решат ли бива решено?"
    Тоя даскал по-напред го бях изхокал за нечестното му поведение, а сега отишъл от оня ден в едно село и рекъл: "Централният комитет е в село и заповяда да извадите днешния ваш даскал и да вземете еди-кой си." Това ми каза представителят, който дохожда на събранието във Влашко... На тоя даскал Д. Об[щи] му дал 5 л. турски назаем. Има ли Д. Об[щи] това право?
    Ето какви работи се вършат от неразбрани мозъци, а хората, акто гледат от [страни], разгласяват работата [ни] за... Да прекъсна и да не пълня книжата с глупости. Да се не работи ден, пък десет дена да се разправя[ме]... и да се нападаме един друг...

Левски до Данаил Хр. Попов и Централния комитет,
    16.09.1872 г.
    Ето и още нещо:
    А веднаж, когато селяните от софийско запитват Апостола на Свободата Васил Левски: „Бай Василе, когато се освободи България, кого ще си турим цар?
    - Ако се бием с турците само за цар, то сме глупци. И сега си имаме султан. Нам трябва не господар, а свобода и човешко равенство — отговори Левски навъсено.
    - Ами каква служба ще вземеш тогава... Зер пада ти се най-първата служба.
    - Никаква. Ще ида в други поробени народи да правя това, което правя тук сега.
    Историята учи най-добре. По време на Априлското въстание май не тръгва цяла България...
    Жалко, защото сега осъзнаваме тяхното дело, но тогава е имало много хора, които просто са се облагодетелствали покрай тях без да си мръднат пръста преди това.
    Заслужавахме ли ги? 28-годишен Ботев повежда малобройна чета... и всички знаете какво се случва...
    От Козлодуй четата на Ботев се отправя към Балкана, минавайки през десетина села. Много малко българи обаче се присъединяват към четниците, въпреки предварителните очаквания. Четата води няколко боя с преследващите я турски потери.
    Заслужаваха ли някой освобождение?
    За Левски каквото и да кажа е малко. Моето лично мнение е, че началото на революцията е трябвало да започне с неговото освобождаване...

Много се чудя защо разни Волен, Болен, Мони, Симеони, Бойко, Серго не се появиха 97 когато държавата беше катастрофирала, а се пръкнат изневиделица още псевдо лидери, след като еврофондовете ги чакат наготово???
    И защо всички "дебели глави" си спомнят с умиление замъглените 4-5 години комунизъм, в които беше инвестирам огромен капитал от СССР за да не се стига до революция предвид огромния упадък от предните години и забравят останалите 40?
    Защо заменяме 1 година демокрация с 5 пост-комунизъм?
    Колко "обикновени" хора ги е яд на политиците, че крадат с милиони, а те само с хиляди???
    Напълно си заслужаваме съдбата. Май още трябва да порастнем, а?

13. БЛАГОДАРЯ RNOH, munchkin, zmei4o_pk, milena thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kev Виж мнението
    Напълно си заслужаваме съдбата. Май още трябва да порастнем, а?
    Тук съм абсолютно съгласен с теб.

15. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

ако гледаме реално на нещата българия е аграрно-промишлена държава с регресивна икономика и регресивно социално развитие.естествено,че и елита и е аграрно-промишлен.като хвърлим и две шепи негативизъм,малко нихилизъм,едно парче лумпенизъм и горе долу се получава the big picture.
    друго което е ,че нищо не зависи от нас,когато си една малка страна носеща се не по законите на физиката или социологията а по закона за движение на чуждите тела в смисъл външни интереси.ако от вън решат че им трябва един ботев или левки те ще си го създадат.колко му е на един бунак да му внушиш нещо?5 бири,3 кебапчета и една тораба сладки приказки...
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от captain caveman Виж мнението
    .ако от вън решат че им трябва един ботев или левки те ще си го създадат.колко му е на един бунак да му внушиш нещо?5 бири,3 кебапчета и една тораба сладки приказки...
    Е недей така.Искаш да кажеш ,че Ботев или Левски са създадени отвън,защото някой е решил така и им е подхвърлил 5 бири и 3 кебапчета??
    Това е най-малкото несериозно човек...
    Според мен за това нещо трябва да си се родил такъв.На този етап ни е слаб генофонда явно,и ерозирала ценностната система за хора от такъв мащаб...Колко хора биха дали живота си сега заради кауза?
    Станали сме твърде големи егоисти и много ни блазни парата,неможем да надскочим материализма и пустата човешка алчност...и любов ни липсва,много любов към отечество и събрата...омразата и алчността владеят душите ни...

18. БЛАГОДАРЯ munchkin, llyudo58 thanked for this post
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vanilla_sky Виж мнението
    Е недей така.Искаш да кажеш ,че Ботев или Левски са създадени отвън,защото някой е решил така и им е подхвърлил 5 бири и 3 кебапчета??
    не, той просто няма как да има друго мнение
    нали беше писал някъде че живее до циганската махала в Пазарджик - там така се намират "националните" герои

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    не, той просто няма как да има друго мнение
    нали беше писал някъде че живее до циганската махала в Пазарджик - там така се намират "националните" герои
    ние там немаме герой.да си чула нещо за цигани герой?а ти случайно да си чула за некой герой излязал от твойта среда-панелките,храната в буркани и гларусите по прозорците?
    мизерията и националните малцинства не произвеждат герой.геройте идват от средната класа-вгледай се добре в мен!
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vanilla_sky Виж мнението
    Според мен за това нещо трябва да си се родил такъв.На този етап ни е слаб генофонда явно,и ерозирала ценностната система за хора от такъв мащаб...Колко хора биха дали живота си сега заради кауза?
    Станали сме твърде големи егоисти и много ни блазни парата,неможем да надскочим материализма и пустата човешка алчност...и любов ни липсва,много любов към отечество и събрата...омразата и алчността владеят душите ни...
    искам да кажа,че всеки един от нас е герой и е достоен да бъде герой.живота не е юнашки епос.
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

ние там немаме герой.да си чула нещо за цигани герой?а ти случайно да си чула за некой герой излязал от твойта среда-панелките,храната в буркани и гларусите по прозорците?
    мизерията и националните малцинства не произвеждат герой.геройте идват от средната класа-вгледай се добре в мен!
    хахахаха, искрено ме разсмя
    много знаеш ти в кво живея удома си в бг, пък буркани на мен не са ми пращали, ама някои от колегите влачеха редовно
    аз не съм от Варна, а гларуси както се сещаш има покрай морето...
    начи....включи малко мозъка.....
    еее, аз мислех че сте ги завербували циганите в Пазарджик, ма гледам че вече са си дигнали цената
    ами айде де, чакам да ни поведеш....

Град
    Post Thanks / Like

хахахаха, искрено ме разсмя
    много знаеш ти в кво живея удома си в бг, пък буркани на мен не са ми пращали, ама някои от колегите влачеха редовно
    аз не съм от Варна, а гларуси както се сещаш има покрай морето...
    начи....включи малко мозъка.....
    еее, аз мислех че сте ги завербували циганите в Пазарджик, ма гледам че вече са си дигнали цената
    ами айде де, чакам да ни поведеш....
    няма никой да водя,скъпа...аз съм паднал ангел,просто ще гледам да спасявам душата си,ако може и на некой друг край мен и тва е...колкото повече,толкова по-добре де,но просто не ставам за ноо...
    аз съм failure...
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

няма никой да водя,скъпа...аз съм паднал ангел,просто ще гледам да спасявам душата си,ако може и на некой друг край мен и тва е...колкото повече,толкова по-добре де,но просто не ставам за ноо...
    аз съм failure...
    недей така...
    искам да кажа,че всеки един от нас е герой и е достоен да бъде герой.живота не е юнашки епос.

Град
    Post Thanks / Like

недей така...
    та мойта програма минимум,малко геройство ли е?или говорим за геройство-бабаитлък...
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

Косач на души Аватара на Косата
    Post Thanks / Like

Петко Славейков - Не сме народ

Не сме народ, не сме народ, а мърша,
    хора, дето нищо не щат да вършат.
    Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
    "Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.

И не знаем, не можеме, не щеме
    да работим за себе си със време.
    Само знаем и можеме, и щеме
    един други злобно да се ядеме...

Помежду си лихи, буйни, топорни,
    пред други сме тихи, мирни, покорни...
    Все нас тъпчат кой отдето завърне,
    щот сме туткун, щото не сме кадърни...

Всякой вика "Яман ни е нам хала!" -
    а всякому меракът е развала...
    Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
    пак ще кажа и с това ще да свърша.

1875 г.

....
    Football is my religion - LOFTUS ROAD is my church !

27. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk, RNOH thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

ако гледаме реално на нещата българия е аграрно-промишлена държава с регресивна икономика и регресивно социално развитие.естествено,че и елита и е аграрно-промишлен.като хвърлим и две шепи негативизъм,малко нихилизъм,едно парче лумпенизъм и горе долу се получава the big picture.
    друго което е ,че нищо не зависи от нас,когато си една малка страна носеща се не по законите на физиката или социологията а по закона за движение на чуждите тела в смисъл външни интереси.ако от вън решат че им трябва един ботев или левки те ще си го създадат.колко му е на един бунак да му внушиш нещо?5 бири,3 кебапчета и една тораба сладки приказки...
    е стига сега, малка държава, нищо не зависи от нас. ... ами Швейцария, ами Дания какви са? Там да не живеят марсианци? Може и да сме малки, но имаме много предимства, едно от най-важните които е гео-политическото ни разположение. И си прав за аграрно-промишлената държава, само дето и тук не използваме потенциала си. Левски не ни трябва, ами човек с визия за тези неща и най-важното - самочувствие на българин и чувство за принадлежност към тази земя. Понастоящем си мисля, че никой в т.нар. елит не притежава тези качества. Явно последния век дълбоко е повлиял на психологията и дори свестни водачи вече не можем да излъчим - ами в това ни е проблема, не че сме малки... Както някой каза трябва да минат години на страдание, за да ни се възвърне самочувствието на нация. Както е станало и през турско - идеята за революция идва чак след 5 века робство.. надявам се този път да се окопитим доста по-скоро...

29. БЛАГОДАРЯ RNOH thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от munchkin Виж мнението
    е стига сега, малка държава, нищо не зависи от нас. ... ами Швейцария, ами Дания какви са? Там да не живеят марсианци? Може и да сме малки, но имаме много предимства, едно от най-важните които е гео-политическото ни разположение. И си прав за аграрно-промишлената държава, само дето и тук не използваме потенциала си. Левски не ни трябва, ами човек с визия за тези неща и най-важното - самочувствие на българин и чувство за принадлежност към тази земя. Понастоящем си мисля, че никой в т.нар. елит не притежава тези качества. Явно последния век дълбоко е повлиял на психологията и дори свестни водачи вече не можем да излъчим - ами в това ни е проблема, не че сме малки... Както някой каза трябва да минат години на страдание, за да ни се възвърне самочувствието на нация. Както е станало и през турско - идеята за революция идва чак след 5 века робство.. надявам се този път да се окопитим доста по-скоро...
    да не мислиш,че от дания и швейцария зависи нещо ли???колкото от фотиново зависят картофите,толкова и от тея държави нещо зависи...
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Косата Виж мнението
    Петко Славейков - Не сме народ

Не сме народ, не сме народ, а мърша,
    хора, дето нищо не щат да вършат.
    Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
    "Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.

И не знаем, не можеме, не щеме
    да работим за себе си със време.
    Само знаем и можеме, и щеме
    един други злобно да се ядеме...

Помежду си лихи, буйни, топорни,
    пред други сме тихи, мирни, покорни...
    Все нас тъпчат кой отдето завърне,
    щот сме туткун, щото не сме кадърни...

Всякой вика "Яман ни е нам хала!" -
    а всякому меракът е развала...
    Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
    пак ще кажа и с това ще да свърша.

1875 г.

....
    пу-пу...да не ме хващат уроки!слава богу,моят народ не е мърша!
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

Старо куче
    Post Thanks / Like

да не мислиш,че от дания и швейцария зависи нещо ли???колкото от фотиново зависят картофите,толкова и от тея държави нещо зависи...
    Не не мисля. Но не е и необходимо да зависи нещо от тях. Просто направи паралел на начина, по който хората живеят там и този в България. Швейцария е една шепа земя, но с един от най-високите жизнени стандарти в Европа.

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Защо напускам България
    От llyudo58 във форум Да запазим българското. Въпроси ОТ и ЗА България.
    Отговори: 8
    Последно мнение: 16-12-2013, 22:06
  2. Защо се върнах в България
    От elicka във форум Интересни статии
    Отговори: 77
    Последно мнение: 24-04-2011, 08:59
  3. Останаха ли приятели в България.
    От lordm във форум Общ форум
    Отговори: 18
    Последно мнение: 16-10-2005, 04:48
  4. Защо напуснахте България? вариант 2
    От edin balgarin във форум Общ форум