Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 6 от общо 6
    Напреднал Аватара на Dani Sveti
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране Документи изисквани от агенциите за работа

От една агенция само за да се регистрирам, без конкретна оферта все още ми искат копие от паспорта, доказателство за НИН и доказателство за адрес. Това което искам да попитам е, нормална практика ли е да се иска в този случай копие от паспорта? Общо взето се отнасям предпазливо към това да си разпращам копие от паспорта и другите документи по пощата. Още повече, че засега си контактуваме само по интернет - не съм ги виждала и чувала на живо. Могат ли да злоупотребят с тази информация и как?

sparky Аватара на mkmukok
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Документи изисквани от агенциите за работа

На мен пък ми искаха и жълта карта тъпанарите...

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Документи изисквани от агенциите за работа

Навсякъде това искат!
    Даже и документ от полицията, че не си криминално проявен/а и каквото още се сетят.
    Само искат: да си жив и здрав, да дадеш някакъв депозит за да си вързан за тях, да си на разположение когато те повикат, за колкото те повикат, да работиш като вол и после... ако може и да не ти платят.
    Това е положението!
    И на всичкото отгоре трябва да си благодарен, че са те повикали... и ако може да им изближеш... каквото можеш да ближеш.
    Не знам до кога ще се търпи всичко това? Че всяко търпение си има граница!

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Документи изисквани от агенциите за работа

Ако се чудите относно агенциите за работа, тази информация може да Ви е в полза http://rabotavuk.com/%D0%B0%D0%B3%D0...0%D0%B8%D1%80/
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Относно: Документи изисквани от агенциите за работа

Цитирай Първоначално написано от mary_rabota Виж мнението
    Навсякъде това искат!
    Даже и документ от полицията, че не си криминално проявен/а и каквото още се сетят.
    Само искат: да си жив и здрав, да дадеш някакъв депозит за да си вързан за тях, да си на разположение когато те повикат, за колкото те повикат, да работиш като вол и после... ако може и да не ти платят.
    Това е положението!
    И на всичкото отгоре трябва да си благодарен, че са те повикали... и ако може да им изближеш... каквото можеш да ближеш.
    Не знам до кога ще се търпи всичко това? Че всяко търпение си има граница!
    От така зададения въпрос разбирам, че питащия говори за УК.
    Регистрирал съм се в няколко агенции /на място и чрез нета/ и Никъде на са ми искали пари.
    Паспорт, НИН, банкова сметка и датс олл. Някъде адрес, почти навсякъде препоръки и тел.номера на бивши работодатели.
    Започват с CV.
    Работил съм, чрез агенции в Италия, Германия и Белгия - никъде пари.
    Та колега би ли цитирал името на агенция в УК и УК агенция, а не полска, арабска, китайска, българска или от Зимбабуе която взима пари?
    Коя не плаща?
    За повикването, 99% са ми казвали за каква работа и за какъв СРОК ме търсят. И без да ближеш, ако си немец /не знаеш език/
    трите въпроса за Къде, Колко време и пари, можеш и на лист да ги напишеш.За ближещи и не получили заплата съм чувал и за четирите изброени страни, но хора който работят за "агенции" на тарикати, независимо от националност и вероизповедание търсещи балъци и роби.
    Английски(Италиански) форум: питаш нещо и ти отговарят;
    Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
    Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Относно: Документи изисквани от агенциите за работа

Цитирай Първоначално написано от geleto Виж мнението
    От така зададения въпрос разбирам, че питащия говори за УК.
    Регистрирал съм се в няколко агенции /на място и чрез нета/ и Никъде на са ми искали пари.
    Паспорт, НИН, банкова сметка и датс олл. Някъде адрес, почти навсякъде препоръки и тел.номера на бивши работодатели.
    Започват с CV.
    Работил съм, чрез агенции в Италия, Германия и Белгия - никъде пари.
    Та колега би ли цитирал името на агенция в УК и УК агенция, а не полска, арабска, китайска, българска или от Зимбабуе която взима пари?
    Коя не плаща?
    За повикването, 99% са ми казвали за каква работа и за какъв СРОК ме търсят. И без да ближеш, ако си немец /не знаеш език/
    трите въпроса за Къде, Колко време и пари, можеш и на лист да ги напишеш.За ближещи и не получили заплата съм чувал и за четирите изброени страни, но хора който работят за "агенции" на тарикати, независимо от националност и вероизповедание търсещи балъци и роби.
    Поста е от 2009-та. Това с агенциите и правата са европейски директиви и влизат като закон в ЮК през 2011-та след доста критики към ЮК доколкото съм запознат.Преди е било анархия.Като постоянно правят промени с цел защита на работниците.Последните промени са от септември миналата година.

Той лорда обича да се изявява като некромант и да съживява неща от историята.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Промяна в закона за агенцийте
    От electropower във форум Общ форум
    Отговори: 1
    Последно мнение: 05-10-2011, 14:52
  2. Относно БГ агенцийте за работа.
    От DimoStoqnov във форум Посреднически фирми
    Отговори: 4
    Последно мнение: 27-10-2009, 16:50
  3. Какво можем да направим с агенциите?
    От garnet във форум Посреднически фирми
    Отговори: 64