Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 14 от общо 14
    Старо куче Аватара на elitsa_beykova
    Град
    walthamstow
    Post Thanks / Like

Red face обърнаха ли внимание на вашия birth plan

здравейте,интересуваме някои обърна ли внимание на вашия birth plan по време на раждането?направиха ли всичко което вие сте вписали в него?защото моята акушерка при последната ми консултация ми даде един лист с около 20 въпроса относно birth plan,каза ми да си ги попълня в нас и при следващата консултация да и занеса листа и да впише отговорите ми в картона ми

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: обърнаха ли внимание на вашия birth plan

Цитирай Първоначално написано от elica88 Виж мнението
    здравейте,интересуваме някои обърна ли внимание на вашия birth plan по време на раждането?направиха ли всичко което вие сте вписали в него?защото моята акушерка при последната ми консултация ми даде един лист с около 20 въпроса относно birth plan,каза ми да си ги попълня в нас и при следващата консултация да и занеса листа и да впише отговорите ми в картона ми
    Ами при мен лично нямаше време да го гледат..но иначе има смисъл защото така знаят какво искаш......и стига да няма някакви извънредни ситуации ще се придържат към него..

3. БЛАГОДАРЯ elitsa_beykova thanked for this post
    Град
    walthamstow
    Post Thanks / Like

ясно..дано да го гледат наистина

На почивка Аватара на koce
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от elica88 Виж мнението
    Глупости на търкалета-бърд план предполага,Господ разполагауспешно раждане ина4е

6. БЛАГОДАРЯ elitsa_beykova thanked for this post
    щастлив Аватара на mamamia
    Post Thanks / Like

Thumbs up Относно: обърнаха ли внимание на вашия birth plan

Kатегорично ДА... абселютно всичко ,което бях написала ми го предоставиха, че и това ,което не бях... ИСКАЙ всичко ... прави се на разглезена и знаеща правата си...виж ги чернилките какво правят номерът винаги минава.... и един съвет от мен... задължително си отиди да раждаш в болница....не при сестрите или пък... не дай си боже у вас, но като цяло искам да те успокоя ,че имам страхотни спомени от раждането ми тук ...КЪСМЕТ!!!!

8. БЛАГОДАРЯ elitsa_beykova thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте.Бихте ли ми обяснили какъв е тоя birth plan?какви са въпросите в него и за какво служи?приятелката ми ще ражда след няколко месеца
    благодаря ви.

taken Аватара на gomorrah
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mamamia Виж мнението
    Kатегорично ДА... абселютно всичко ,което бях написала ми го предоставиха, че и това ,което не бях... ИСКАЙ всичко ... прави се на разглезена и знаеща правата си...виж ги чернилките какво правят номерът винаги минава.... и един съвет от мен... задължително си отиди да раждаш в болница....не при сестрите или пък... не дай си боже у вас, но като цяло искам да те успокоя ,че имам страхотни спомени от раждането ми тук ...КЪСМЕТ!!!!
    По-объркан и несвързан отговор не бях чела досега. Какво е това всичко, което да си иска? И какъв е тоя номер дето винаги минавал при черните? Тя да не би да отива в супермаркета да пазарува, че да си искала всичко? Birth Plan-а е направен ако се стига до критични ситуации, където майката не би била в състояние да отговори да го има написано. Аз не си правих, но не ми и беше нужен. Понякога жените направили си такъв остават разочаровани, защото са си описали едно едва ли не перфектно раждане и се оказва, че не е така. Помислете добре за упойките, защото веднъж в напреднала фаза на раждането и да си поискате няма да ви дадат, колкото и да ви боли. Не казвам, че плановете не са полезни, но е добре да си отговорите на въпросите и да сте готови за различните ситуации.
    Friends don't let friends get friends haircuts.

11. БЛАГОДАРЯ Nakupenda Malaika, Zara, ElinaT, svetlito thanked for this post
    Град
    walthamstow
    Post Thanks / Like

/Понякога жените направили си такъв остават разочаровани/
    за това може и да си права тези въпроси които пишеше на моя бяха-дали искам мъжа ми да е с мен докато раждам,дали искам епидурална уройка,дали искам преводач,дали искам витамин К за бебето,имам ли нещо против да присъстват студенти на раждането,дали искам масажи или топли вани за намаляване на болката,дали имам нужда от куче водач или жестокомичен преводач/това разбира се е за слепи и глухи/,дали искам да ми дадат бебето веднага като се роди или искам първо да го измият,имам ли предпочитания за стаята в която искам да бъда да има ли басейн...и това е в общи линии

Напреднал Аватара на malkia mao
    Град
    zone 7
    Post Thanks / Like

аз нямах написан birth plan в картона. Когато ме приеха за раждане ме питаха и казах на акушерките, че не искам епидурална упойка и искам бебето да го избършат преди да ми го дадат. Доволна съм от тях. Имах късмет, че попаднах на хора, които си знаят работата.

Мама Аватара на ElinaT
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Криво да стойм право да говорим хич не ти е до планове, като тръгнеш да раждаш да не говорим, че има хора, които раждат за 2-3 часа има и такива, като мен, които раждат 36 часа.
    Упойките ги обмислете добре наистина защото болка има и епидуралната определено помага.
    А и такова нещо, като перфектно раждане няма, важното е и бебето и майката да са здрави и добре останалото е само формалности.
    Успех!

If there is one lesson to be learned from history it is that those who believe they have the final truth and they know what is good and right for the rest of us are almost certain to be mistaken.
    The only constant thing in life is change.

Though this be madness, yet there is method in it.William Shakespeare, "Hamlet"
    Politics is war without bloodshed while war is politics with bloodshed. Mao Tse-Tung

15. БЛАГОДАРЯ gomorrah, Zara thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

значи както виждам, че пишете, упойката върши работа и е добре да се изисква, а има ли обаче някакви странични ефекти от нея,не е ли опасна за бебето или майката по някакъв начин?

taken Аватара на gomorrah
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

По принцип риск за бебето няма, но епидуралната упойка се поставя в гръбнака и риск винаги има, но са редки случаите, при правилно поставена упойка да има усложнения. Може при преместване да се откачи и достъпа на упойката да бъде прекъснат. Въжно е също да доведе до парализа в много редки случаи.

This is when problems occur during or after the procedure. Most people are not affected. With any procedure involving anaesthesia there is a very small risk of an unexpected reaction to the anaesthetic. Complications specific to an epidural are uncommon but can include the following.

• Headache - the epidural may puncture the membrane covering the spinal cord and fluid can leak out. This puts pressure on the surrounding nerves causing headaches. These can last up to a week or maybe longer.
    • Bleeding - a blood vessel may be damaged and cause bleeding into the spinal cord. This may require careful observation in hospital.
    • Infection - this is very uncommon because the skin is cleaned before the (sterile) needle is inserted. If you develop an infection, drainage of the infected area and antibiotics may be necessary.
    • Long-term numbness - you may have patches of numbness lasting up to three months. Permanent damage, such as paralysis (complete loss of sensation and movement) is extremely rare.
    Friends don't let friends get friends haircuts.

18. БЛАГОДАРЯ krastavica thanked for this post
    Напреднал Аватара на krastavica
    Post Thanks / Like

При епидyралната упойка не се разрешава на родилката да става от леглото. Дори и при случай когато долната част на тялото не е абсолийтно безчyствена, лежиш и не мърдаш. Според мен това не е най-благоприятня начин да изкараш 7-8 часа от живота си. Все пак различните хора нямат еднакъв праг на чъствителност и ако си в непоносими болки - gо on! Има и други алтернативи на обезболяващи. Обсъди го с мидвифа.

Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от genata Виж мнението
    значи както виждам, че пишете, упойката върши работа и е добре да се изисква, а има ли обаче някакви странични ефекти от нея,не е ли опасна за бебето или майката по някакъв начин?
    Всеки медикамент си има странични ефекти. Като я посикаш, акушерката започва да ти обяснява за страничните ефекти. Ако си в състояние да я слушаш внимателно, а аз бях в такова, направо казах да забрави за упойката Не че после не съжалявах за решението си ...

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. BR1 Birth Certificate - нужен ли е превод
    От ivaila_d във форум Registration Certificates
    Отговори: 9
    Последно мнение: 23-12-2012, 17:05
  2. Раждане в EDGWARE BIRTH CENTRE?
    От mihaellaivanova във форум Бъдещи майки
    Отговори: 4
    Последно мнение: 02-07-2012, 09:59
  3. Birth Certificate
    От makito във форум Въпроси към посолството
    Отговори: 22