Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 15 от общо 15
    Старо куче Аватара на elitsa_beykova
    Град
    walthamstow
    Post Thanks / Like

Wink NHS преводач за час при лекар?

как мога да си уредя преводач за консултаците си при акушерка при положение,че акушерката ми каза ,че ако ми запази час..наи/вероятно никои няма да доиде за часа.благодаря за отговорите..

taken Аватара на gomorrah
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: преводач

Не знам как действа тази им система, но нямаш ли някой познат да дойде с теб? С болно детенце съм иначе бих помогнала.
    Friends don't let friends get friends haircuts.

3. БЛАГОДАРЯ elitsa_beykova thanked for this post
    sweet lady luck Аватара на Charlotte
    Град
    In the eye of the tornado
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: преводач

Когато си правиш апоинтмънт, поискай да ти осигурят преводач. Могат да ти осигурят преводач и по телефона, и за апоинтмънта. Не виждам причина да не дойде преводача, нает от NHS, тъй като е платен в крайна сметка.

How do I find a GP or medical service that speaks my language?

If English is not your language of choice and you would like to find a GP or medical service that speaks your preferred language, contact the Patient Advice and Liaison Service (PALS) of your local Primary Care Trust (PCT).

You can find the telephone number of your local PALS on your local PCT's website. Also, the link under Further information goes to a list of all the PCTs and has the links to their sites.

Alternatively, you can contact your local hospital, clinic, GP surgery or health centre, or by phone NHS Direct on 0845 4647.

Your local PALS will be able to tell you which GPs or medical services in your area speak your language. If they are unable to locate a GP or service that speaks your language they will be able to arrange an interpreter for you.
    Further information:

* Find your local Primary Care Trust

http://www.nhs.uk/chq/Pages/1888.aspx
    Wild is the wind

5. БЛАГОДАРЯ gomorrah, Suzanne, elitsa_beykova thanked for this post
    Град
    walthamstow
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: преводач

часа ми е за 13ти април,имах момиче което идваше с мен но си заминава за бг ,а всички други са на работа сутринта,поисках знам че се пласхта от нхс но ми каза акушерката че не идват на уговорения час

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: преводач

Цитирай Първоначално написано от elica88 Виж мнението
    часа ми е за 13ти април,имах момиче което идваше с мен но си заминава за бг ,а всички други са на работа сутринта,поисках знам че се пласхта от нхс но ми каза акушерката че не идват на уговорения час
    Възможно е предполагам от време на време някой преводач да не спази уговорката, но това едва ли се случва постоянно всеки път, иначе едва ли щяха да го пишат на сайта си. А отделно, че това е и в ущърб на самия преводач, защото ако не се появи, те едва ли ще му се обадят пак.
    Wild is the wind

На почивка
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: преводач

Цитирай Първоначално написано от Charlotte Виж мнението
    Когато си правиш апоинтмънт, поискай да ти осигурят преводач. Могат да ти осигурят преводач и по телефона, и за апоинтмънта. Не виждам причина да не дойде преводача, нает от NHS, тъй като е платен в крайна сметка.

How do I find a GP or medical service that speaks my language?

If English is not your language of choice and you would like to find a GP or medical service that speaks your preferred language, contact the Patient Advice and Liaison Service (PALS) of your local Primary Care Trust (PCT).

You can find the telephone number of your local PALS on your local PCT's website. Also, the link under Further information goes to a list of all the PCTs and has the links to their sites.

Alternatively, you can contact your local hospital, clinic, GP surgery or health centre, or by phone NHS Direct on 0845 4647.

Your local PALS will be able to tell you which GPs or medical services in your area speak your language. If they are unable to locate a GP or service that speaks your language they will be able to arrange an interpreter for you.
    Further information:

* Find your local Primary Care Trust

http://www.nhs.uk/chq/Pages/1888.aspx
    Тя ако знаеше английски може би нямаше да търси човек,който да й превежда........

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Re: преводач

Цитирай Първоначално написано от elicka Виж мнението
    Тя ако знаеше английски може би нямаше да търси човек,който да й превежда........
    Писала съм за нея ясно най-горе на български език, че когато тя или някой неин приятел звънне за аппоинтмънт, да уговори и преводач. А и нали не мислиш, че само тази потребителка чете тази тема. Има хора, на които може да послужи тази информация и четат английски, затова съм я копирала.
    Последно редактирано от Charlotte : 13-03-2009 на 18:50
    Wild is the wind

Град
    walthamstow
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: NHS преводач за час при лекар?

благодаря

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: преводач

Цитирай Първоначално написано от elicka Виж мнението
    Ми то това не е нещо да се гордееш.......сигурно ще и трябва преводач и като вземе да ражда..........как можеш да живееш в УК без да знаеш езика...

Град
    walthamstow
    Post Thanks / Like

не се гордея....едва ли съм първата която незнае и живее тук...и мисля,че си е моя работа с преводач ли ще раждам или не,просто помолих за информация,а не за злобни коментари

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от elica88 Виж мнението
    не се гордея....едва ли съм първата която незнае и живее тук...и мисля,че си е моя работа с преводач ли ще раждам или не,просто помолих за информация,а не за злобни коментари
    не се тревоjи мила аз като дойдох знаех само две думички на англ но сега мога да ти помогна и искам де но не знам къде живееш пиши ми на лична за да видя дали е възможно ще си взема off на този ден никoй не се родил наyчен така че споко

14. БЛАГОДАРЯ elitsa_beykova thanked for this post
    Град
    walthamstow
    Post Thanks / Like

мерси

Град
    walthamstow
    Post Thanks / Like

назначиха ми предодач за 13ти много благодаря на всички които искаха да ми помогнат

Нов потребител Аватара на Zornitza
    Град
    Chelsea, London
    Post Thanks / Like

Само да допълня, че аз работя понякога като преводач към болници и клиники и досега не съм чувала или виждала аз или колеги да не са били на време за определен час. Надявам се че всичко при вас все пак е добре, със или без преводач

Град
    walthamstow
    Post Thanks / Like

Да,Зорница благодаря,всичко е наред мина една година и половина от както родих,но наистина всеки път когато исках преводач все нещо ставаше,или не идваше за часа или ми казваха,че няма свободен но както и да е
    "Ако мислиш, че всички са срещу теб, поогледай се… може да караш в насрещното

"Бъди себе си... Защото оригинала винаги си заслужава повече от което и да е копие"

"Да се роди, да живее, да яде, да пие и накрая да умре – това може и насекомото. Човек трябва да живее живот, полезен за останалите."

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Консултация при английски лекар-за превода
    От stella111 във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 16
    Последно мнение: 04-08-2008, 23:40
  2. Електронен преводач
    От uBa във форум Изучаване на английски
    Отговори: 7
    Последно мнение: 21-05-2008, 11:17

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми