Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 34
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Холидей в Египет-Виза?

Здравеийте.Предстои ни екскурзия в Египет,но нищо не знаем как стои въпроса с визите-само знам че ни трябват.Четох в един форум че за британски граждани визата е един печат и се биел а летището като се пристигне срещу 15 паунда.Някои знае ли как стои въпроса за нас българите.
    Благодаря предварително!

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Холидей в Египет-Виза?

зависи къде отиваш.
    ако няма да ходите в кайро, а само на червено море, не ви трябва виза.
    както и да е, виза се вади много лесно и на същият ден за няколко часа в тяхното посолство. много по-лесно е, отколкото д чакаш на летището. там са огромни опашки и голямо чакане.

3. БЛАГОДАРЯ mitaka_bs thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Имаш в предвид посолството им Лондон.По принцип ще ходим с First Choise и не ги знам дали те нямат нчкаква организация по този въпрос-или всеки да се оправя трябва да ги питам.Да ние ще ходим на Червено море,но ако има ескурзия до Кайро и пирамидите ще отидем и до там значи ще ни трябва така ли?
    Благодаря

Нов потребител Аватара на renni
    Post Thanks / Like

Знаеш ли ние миналото лято бяхме тан на червено море и си купихме визи от там на летището срещу 10Ј.Не се притесняваи няма да чакаш много става за 5 мин.Ние бяхме в HURGAHADA.Ако си вземеш тахи от летището моляте пзари се с тях.Ако искаш нещо повече да знаеш пиши

6. БЛАГОДАРЯ mitaka_bs thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Ние ще сме в Taба.Значи няма да има проблем да си вземем виза и от летището.И бихте ли ми казали как сте сдобихте с тяхната валута.От тук ли взехте или от там?Разбрах че в хотела можело да си ходиш както си искаш облечен но като излезеш на вън не трябвало да има къси поли ,голи рамена и т.н (за жените става въпрос) .вярно ли е? А как стои въпроса с бакшишите ? Всички само това чакали!И там никъде нямало цени-всичко било на пазарлък! /

Напреднал Аватара на Nakupenda Malaika
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mitaka_bs Виж мнението
    А как стои въпроса с бакшишите ? Всички само това чакали!И там никъде нямало цени-всичко било на пазарлък! /

Абсолютно всичко, дори и бутилчица минерална вода от 200 мл.
    Те имат един лаф, че египетската икономика се крепи на бакшиша...На мен байгън ми стана да се пазаря за всяка дреболия...сваляйте смело, ако ви се удава пазарлъка може и да стигнете до 1/10 от първоначалната цена...Намира се чат пат и някой хранителен магазин с фиксирани цени, но обикновено по жилищните квартали, откъдето няма да минавате...е, по хотелите ще са си фиксирани цените...

penelopa
    Guest

О ...............Египет е супер готино, какво точно те интересува?

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Nakupenda Malaika Виж мнението
    Абсолютно всичко, дори и бутилчица минерална вода от 200 мл.
    Те имат един лаф, че египетската икономика се крепи на бакшиша...На мен байгън ми стана да се пазаря за всяка дреболия...сваляйте смело, ако ви се удава пазарлъка може и да стигнете до 1/10 от първоначалната цена...Намира се чат пат и някой хранителен магазин с фиксирани цени, но обикновено по жилищните квартали, откъдето няма да минавате...е, по хотелите ще са си фиксирани цените...
    кошмар
    аз ако ида там ша умра от глад и жажда...може и без виза или ще ми излезе 100 кинта щом и за това трябва човек да се пазари...
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

penelopa
    Guest

E Rhon,
    Личи си как не си мърдала извън Англия и Германия.
    Ако имаш въпроси отговарям.
    Така или инъче съм нарична гуруту на пътуванията.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Както Мадлен е казала, много по-лесно е да си изкраш от посолството им в Лондон, поне за нас беше по-добре, защото пътувахме сами до Кайро, за бакшишите е точно така, но има и магазини с фиксирани цени, големи супер маркети-поне в Кайро. Иначе ние си сменихме валутата на летището и не на лош курс. Ако пазарлъка не ти е по-сърце, ще се чувставаш не много в свои води. Ние се запознахме с един местен, който водеше пазарлъците от наше име, инече на мен такова нещо не ми се отдава. Приятно пътуване и се надявам, че ще ти хареса!

Нов потребител Аватара на renni
    Post Thanks / Like

Ами моя приятел смени тук на Англииското летище,а пак ас си носех само лири.Мога да ти кажа че е по добре с лири.Но в хотела има и банкомат така че може да си истеглиш от там.Не е вярно че не можеш да ходиш с каси дрехи.Ние бяхме там June и постоянно бяхме с каси дрехи.Верно заглеждат те и ти свиркат но нищо повече.Водата се дава от хотела безплатно всеки ден по 2 ботилки.Цигарите са мн ефтини сащо-10Ј стека.Донесохме общо 18 стека.
    Ако те интересува нещо пак питаи.
    Дано да съм ти помогнала

Great Warriors Never Die Аватара на CYPER
    Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Холидей в Египет-Виза?

Цитирай Първоначално написано от renni Виж мнението
    Ами моя приятел смени тук на Англииското летище,а пак ас си носех само лири.Мога да ти кажа че е по добре с лири.Но в хотела има и банкомат така че може да си истеглиш от там.Не е вярно че не можеш да ходиш с каси дрехи.Ние бяхме там June и постоянно бяхме с каси дрехи.Верно заглеждат те и ти свиркат но нищо повече.Водата се дава от хотела безплатно всеки ден по 2 ботилки.Цигарите са мн ефтини сащо-10Ј стека.Донесохме общо 18 стека.
    Ако те интересува нещо пак питаи.
    Дано да съм ти помогнала
    Какво е каси дрехи? Някаква специална за техния край дреха ли е? Като наметало?
    BGHelp Търсачка

Благословен да бъде този, който няма какво да каже, но въпреки това мълчи

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

Напреднал Аватара на mell
    Post Thanks / Like

Къси дрехи са-пола,бански.къси гащи изрязани потници.Общо взето това е .Свиркат като те видят така облечен но нищо не може да ти направят.Всички почти бяха така облечени

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

ورجحلن جحثنب خ حثحهخ
    نخبيحخث نبن بهبححبحص به
    هنيقهص قبه ينثصق نث0ق بتبصثبتج

17. БЛАГОДАРЯ emory thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mell Виж мнението
    Къси дрехи са-пола,бански.къси гащи изрязани потници.Общо взето това е .Свиркат като те видят така облечен но нищо не може да ти направят.Всички почти бяха така облечени
    разбрах че има навсякъде туристическа полиция и ако имаш проблем просто им казваш и...

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    ورجحلن جحثنب خ حثحهخ
    نخبيحخث نبن بهبححبحص به
    هنيقهص قبه ينثصق نث0ق بتبصثبتج
    ???

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mitaka_bs Виж мнението
    ???

;-) подготвям те ;-) с правописа.
    мъжът ми е половин египтянин и имаме на компа арабски ;-)
    както и да е ако имаш още въпроси, питай. аз съм по няколко пъти в годината там при ''мама'

Нов потребител
    Post Thanks / Like

;-) подготвям те ;-) с правописа.
    мъжът ми е половин египтянин и имаме на компа арабски ;-)
    както и да е ако имаш още въпроси, питай. аз съм по няколко пъти в годината там при ''мама'
    благодаря.само че още не знам какво да правя с тези визи-някои казват на летището няма проблем,други в посолството и аз не знам какво да правя.Не живея в лондон и честно казано не ми се идва до там.а холидея си го букнах он-лаин(First Choise) и не съм говорил с агенти и т.н но май че ще трябва да го направя-може да направят нещо организирано по въпроса-както с транспорта.Знам ли .

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

щом не си в лондон недей да идваш за виза. плюс това ти не кацаш в кайро. там има навалица и опашки. просто с вземаш виза от летището. но ако не смяташ да ходиш в кайро изобщо не си вадете виза.
    от червено море до кайро е 8-9 часа с автобус, аз лично не бих ги пътувала, освен ако не летя.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

щом не си в лондон недей да идваш за виза. плюс това ти не кацаш в кайро. там има навалица и опашки. просто с вземаш виза от летището. но ако не смяташ да ходиш в кайро изобщо не си вадете виза.
    от червено море до кайро е 8-9 часа с автобус, аз лично не бих ги пътувала, освен ако не летя.
    ами да ти кажа честно имаме намерение да тоидем до кайро до прословутите пирамиди че едва ли друг път ще отида пак там. можеш ли да ми кажеш там какви са контактите-тази като българските ли или? надявам се в хотела ще продават накрайници.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

контактите са като българските

Naughty But Nice Аватара на Poplar
    Post Thanks / Like

Понеже Синаи е милитаризирана зона - визата там ти трябва само ако излизаш извън "корортa", дори понякога ако отиваш на разходка с корабче. Визата се взема на летище - няма проблем за това. Но ако искате да ходите някъде извън Хургада - вземете непременно. Има доста малки магазини - тип бакалия, където ценикте са съвсем нормални, цигарите са много евтини наистина. Poneje povecheto hoteli sa All Inclusive - ne vijdam kakvo vi triabva da pazaruvate. Вода дават във всички хотели като количеството зависи от хотела. Най-лесно е да си запазите една празна бутилка и след това навсякъде в хотелите има диспенсерс - просто си доливате вода. По-добре сменете пари на място, а не в UK. За това че трябва да се пазариш - ами като навсякъде в Middle East. Навсякъде има много полиция и дори на входа на хотела има метал детектор. Ядене и пиене по заведенията е на съвсем умерени цени. Контактите са като в БГ ако си спомням добре.

Naughty But Nice Аватара на Poplar
    Post Thanks / Like

От Шарм-Ел-Шейх имаше екскурзия до Каиро и със самолет, но беше около 200 USD ако не се лъжа, докато с автобуса е наполовина цена - пътуваше се през ноща - на сутринта си в Каиро - класическата обиколка и после пак през ноща обратно.

penelopa
    Guest

Препоръчвам за екскурзии, когато ви се налага да летите в Египет(спестява се много часове и е много евтино), да си купувате от Egypt Air Line-тяхната авиокомпания.Много са добри, но спестяването на кинти идва от една друга подробност проверена лично от мен.Там имате опция-от къде купувате билетите.Никога не посочвайте , че го правите от UK, избирайте тази опция на сайта им че си купувате билети от там на място на по интернет.
    Така съм летяла до Кайро и Луксор и спестяването е било около 200 паунда и при положение , че беше само около 2 седмици преди да отида.
    Колкото по-рано го направите ще спестите още повече пари.
    Аз се страхувах до последно там на място да не ми възникнат някакви проблеми и се обаждах първо по тел. в Лондон на представителите им, който казаха , че няма проблем как е букнат билета и наистина нямаше проблем с тези полети които правих от Хугарда до Кайро и от Кайро до Луксор.

28. БЛАГОДАРЯ madlena thanked for this post
    penelopa
    Guest

Цигарите са мн ефтини сащо-10Ј стека.Донесохме общо 18 стека.

Reni,не подвеждай хората за цигарите, колко струват или вие самите сте се подлъгали там на място.
    15 стека-египетски цигари-страхотно качество, струват точно 60 английски паунда.
    Не са за продажба , а за моя употреба.

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. холидей
    От shumolinka във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 2
    Последно мнение: 15-01-2012, 21:10
  2. Екскурзия до Египет- нужна ли е виза на български гражданин?
    От maralelio във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 7
    Последно мнение: 12-08-2010, 20:43
  3. Отговори: 2
    Последно мнение: 12-08-2010, 19:27
  4. Холидей в Египет-Виза?
    От mitaka_bs във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 33
    Последно мнение: 02-12-2009, 18:23
  5. В търсене на холидей...:)
    От TinaT във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 8