Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 14 от общо 14
    enthusiast
    Град
    Uxbridge, Middx
    Post Thanks / Like

Question Син сертификат ... какво следва?

Здравейте,

Казусът ми е следния:
    На 13.01.2009 имам записан час в Кройдон (ползвайки услугата same day service) за кандидатстване за син регистрационен сертификат, на основание сключен брак с британски гражданин. Доколкото разбрах, този тип сертификат се издава за определен период от време ... въпросът ми е ЗА КОЛКО? Какво следва след изтичане валидността на сертификата?

Идеята е в проследствие да кандидатствам за british citizenship, но е малко неясно за мен тълкуването на 3-годишния изчакващ период ...
    От кога започва да тече?
    Кога се подават документи? и т.н.

След получаването на синия сертификат трябва ли да подам някъде другаде документи?

Предварително благодаря на всички, които биха могли да ми помогнат!

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Син сертификат ... какво следва?

Цитирай Първоначално написано от nhobbs Виж мнението
    Здравейте,

Казусът ми е следния:
    На 13.01.2009 имам записан час в Кройдон (ползвайки услугата same day service) за кандидатстване за син регистрационен сертификат, на основание сключен брак с британски гражданин. Доколкото разбрах, този тип сертификат се издава за определен период от време ... въпросът ми е ЗА КОЛКО? Какво следва след изтичане валидността на сертификата?

Идеята е в проследствие да кандидатствам за british citizenship, но е малко неясно за мен тълкуването на 3-годишния изчакващ период ...
    От кога започва да тече?
    Кога се подават документи? и т.н.

След получаването на синия сертификат трябва ли да подам някъде другаде документи?

Предварително благодаря на всички, които биха могли да ми помогнат!
    Много вода ще изтече докато доиде време за бритиш ситизеншип. Ако това ти е целта приготви се за голямото чакане....5 г....3 г период е по Имиграционните правила,но за да се възползваш от тях трябва да имаш виза издадена от ембаси в София, а ти нямаш защото просто не издават такива.
    На основание брака ти с Ук гражданин имаш право на син сертификат,съответно работа и след 5 г......можеш да подадеш за ситизеншип...вече сме по европеиските закони като членове на ЕУ.

3. БЛАГОДАРЯ nhobbs thanked for this post
    enthusiast
    Град
    Uxbridge, Middx
    Post Thanks / Like

Smile Относно: Син сертификат ... какво следва?

Благодаря за бързия отговор ... предполагам, че чакането е голямо, но съм се въоръжила с търпение ...

Честита Нова Година!

enthusiast
    Град
    Uxbridge, Middx
    Post Thanks / Like

Междудругото някой знае ли за периода на валидност (ако има такъв) на синия сертификат. Благодаря!

Напреднал Аватара на priestess
    Post Thanks / Like

Не, няма период на валидност.
    Поне аз никъде не съм чела за такъв период и на самия сертификaт не пише;пероид на валидност....;
    А какво следва след синия сертификaт Zara ти го е обяснила много добре

7. БЛАГОДАРЯ Zara, nhobbs thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    Nantwich, Cheshire
    Post Thanks / Like

Ние имаме сини сертификати от Март 2007, като преди това работихме 1,5 г като имплойд с договор (същия статут). Някой знае ли този период от 1,5 г дали ще се включва в общо 5-те години, което е условието кандидатстване за Британско гравданство?

Също чух, че от 2010 ще спрат издаването на Британски паспорти на ЕС граждани, вярно ли е?

HEAVY METAL
    Град
    Devon
    Post Thanks / Like

какво става след 1 Януари със държавите които не са обявили че удължават ограниченията за наши работници. по закон би трябвало да отпаднат автоматично всички ограничения а това значи че Франция и Италия вече са отворени така както Испания,Гърция и Дания(след 1Май)?.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от duncan Виж мнението
    Ние имаме сини сертификати от Март 2007, като преди това работихме 1,5 г като имплойд с договор (същия статут). Някой знае ли този период от 1,5 г дали ще се включва в общо 5-те години, което е условието кандидатстване за Британско гравданство?

Също чух, че от 2010 ще спрат издаването на Британски паспорти на ЕС граждани, вярно ли е?
    преди британското граданство е постоянно жителство. и чак след 1 год постоянно жителство е поданство.
    акк имаш предвид постоянно жителство, не няма да се включва, за шото критерият за него е 5 год exercising treaty rights.
    всъщност след 5 год закона ще се промени поне 5 пъти, така че споко, мислете му след няколко години.

Напреднал Аватара на hero
    Post Thanks / Like

да и на мене ми направи впечатление за мнението на ВАЛАНГЕЛ ,за страните франция и италия.франция допускаше до сега 160 професии,а италия с permesso di songiorno за 7 професии.ако някои нещо знае относно тези две държави да сподели

enthusiast
    Град
    Uxbridge, Middx
    Post Thanks / Like

Post Относно: Син сертификат ... какво следва?

Погледни тук или тук

Може да ти е от полза!

Напреднал Аватара на hero
    Post Thanks / Like

ами то се вижда че данни относно франция,италия,португалия май няма,може би пазарът на труда там се отворил?

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от valangel Виж мнението
    какво става след 1 Януари със държавите които не са обявили че удължават ограниченията за наши работници. по закон би трябвало да отпаднат автоматично всички ограничения а това значи че Франция и Италия вече са отворени така както Испания,Гърция и Дания(след 1Май)?.
    Aми то и досега нямаше ограничения за поне 80% от професиите.
    Ако кажеш за каква точно професия се интересуваш ще е лесно да се провери.

Нов потребител
    Град
    Nantwich, Cheshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    преди британското граданство е постоянно жителство. и чак след 1 год постоянно жителство е поданство.
    акк имаш предвид постоянно жителство, не няма да се включва, за шото критерият за него е 5 год exercising treaty rights.
    всъщност след 5 год закона ще се промени поне 5 пъти, така че споко, мислете му след няколко години.
    Значи да броя 5 години от Март 2007 (когато са ни издадени сините сертификати), за да подам за индефинит, и после след 1 год за британско гражданство, така ли? Ако не се промени закона до тогава де.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от duncan Виж мнението
    Значи да броя 5 години от Март 2007 (когато са ни издадени сините сертификати), за да подам за индефинит, и после след 1 год за британско гражданство, така ли? Ако не се промени закона до тогава де.
    По европеиските закони се нарича перманент резиденс.... и след него за ситизеншип....

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Катастрофа - сега какво следва?
    От nts във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 51
    Последно мнение: 28-04-2015, 09:43
  2. Какво следва?
    От Moris във форум Benefits - Помощи
    Отговори: 22
    Последно мнение: 15-10-2011, 22:30
  3. Спечелих пред трибунала, какво следва???
    От ggeoreto във форум Registration Certificates
    Отговори: 20
    Последно мнение: 12-03-2011, 15:19
  4. Just Married, какво следва..?
    От DragStar във форум Присъединителни визи
    Отговори: 26
    Последно мнение: 08-09-2007, 15:14
  5. някой знае ли какво следва ако
    От mami във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 6
    Последно мнение: 15-06-2005, 21:27

Отметки