Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 27
    Нов потребител Аватара на mishkata
    Post Thanks / Like

По подразбиране Лична карта

Здравейте искам да попитам нещо свързано със смяната на лична карта. Първо колко време ще отнеме ако се направи в посолството? Второ ако е изтекла личната карта трябва ли да се плаща глоба и ако знаете колко е? И трето ако сте запознати да кажете защо са спряли да правят пълномощни за опълномощяване на някой в БГ да ти смени личната карта. Благодаря предварително на всички който ще пишат по темата.
    Бъди такъв какъвто си,има достатачно други хора.

Great Warriors Never Die Аватара на CYPER
    Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Лична карта

Смяна в посолството = пращат я с камили до България ама първо минават през Сахара за по-напряко. Отделно таксата/глобата е по-голяма, отколкото в БГ. Ако ще си ходиш до БГ не се занимавай с тукашното посолство. В БГ глобата мисля е от порядъка на 10лв.
    BGHelp Търсачка

Благословен да бъде този, който няма какво да каже, но въпреки това мълчи

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

3. БЛАГОДАРЯ dianaiv83 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Лична карта

Здравейте, и мен ме интересува този въпрос. При мен обаче ми я откраднаха и не зная дали трябва да се
    обадя в посолството да ги информирам!!
    ще трябва ли да плащам глоба за това?
    Къде е по- добре да я извадя?
    Обадила сам се само в полицията, имам номер от тях и това е.
    Благодаря ви !!!!!!!!!!

As long as It takes Аватара на insomnia
    Град
    Плевнята изгоря! Но пък сега виждам звездите!
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lain Виж мнението
    Здравейте, и мен ме интересува този въпрос. При мен обаче ми я откраднаха и не зная дали трябва да се
    обадя в посолството да ги информирам!!
    ще трябва ли да плащам глоба за това?
    Къде е по- добре да я извадя?
    Обадила сам се само в полицията, имам номер от тях и това е.
    Благодаря ви !!!!!!!!!!

Трябва да отидеш в посолството, ще попълниш декларация че си си изгубил/а личната карта или че е открадната, ако нямаш задграничен паспорт с който да се прибереш в БГ, ще ти издадат и пасаван. Дано имаш, иначе ще се наложи да си платиш глобата в посолството, която е в пъти по висока от глобата в БГ, в моя случай беше около 90 паунда -глобата, пасавана, + услугата, нещо такова беше. Всъщност обади се в посолството, обясни си случая и ще ти кажат какво точно да направиш. Успех
    Everyone seems normal until you get to know them.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря ти много за отговора!!!
    Като се прибера в БГ. ще действам по въпроса, дано да няма проблен че 1 год. ще бъда без лична карта.

Нов потребител Аватара на son4eto
    Post Thanks / Like

Моля Ви, дайте ми съветкакво да направя.Февруари ми изтече личната карта,но нямам паспорт.Мога ли да си извадя нова ЛК без да се налага да си ходя до БГ.Друг документ освен ЛК имам - шофьорска книжка, но и тя е българска.Какво да направя?

Чакам 100 паунда от Elina Аватара на DarkFallout
    Град
    Era of Austerity and Retrenching
    Post Thanks / Like

Питаш в посолството кога може най-бързо да ти извадят паспорт или лична карта и го правиш.
    Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former.

“Good fences make good neighbors."

“Those who attempt to level never equalise.”

"If you pay people not to work and tax them when they do, don't be surprised if you get unemployment.... "

Born to be alive Аватара на Constantine
    Град
    Room at the top
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от insomnia Виж мнението
    Трябва да отидеш в посолството, ще попълниш декларация че си си изгубил/а личната карта или че е открадната, ако нямаш задграничен паспорт с който да се прибереш в БГ, ще ти издадат и пасаван. Дано имаш, иначе ще се наложи да си платиш глобата в посолството, която е в пъти по висока от глобата в БГ, в моя случай беше около 90 паунда -глобата, пасавана, + услугата, нещо такова беше. Всъщност обади се в посолството, обясни си случая и ще ти кажат какво точно да направиш. Успех
    Винаги съм се изумявал,защо в БГ-посолството в Лондон цените са десетки пъти по високи,отколкото в България...Не би трябвало да има такава огромна разлика.Или е невъзможно да бъдат платени високите заплати на некадърните и без това чиновници и изхода е във високите такси....
    The Dark Side clouds everything.Impossible to see the future is.

10. БЛАГОДАРЯ shopska salata thanked for this post
    Не модерирам този форум Аватара на Мила
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Constantinn Виж мнението
    Винаги съм се изумявал,защо в БГ-посолството в Лондон цените са десетки пъти по високи,отколкото в България...Не би трябвало да има такава огромна разлика.Или е невъзможно да бъдат платени високите заплати на некадърните и без това чиновници и изхода е във високите такси....
    Сигурно защото чиновниците живеят в ЮК и едва ли е възможно да се изхранват, ако им се плащат заплати както в БГ, нали? Пък и гражданите, които ползват услугите, също живеят в ЮК... По каква логика цените да са български? Кой е кадърен и кой си е сериозен довон, но е предмет на друг разговор, мисля. Една служба не се създава с презумпцията да се назначат некадърници в нея, все пак, макар че понякога става точно така...

Консултации с Help4Bg Услуги за българи в UK от Help4Bg
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Гугъл търсачка на форума

Нов потребител Аватара на son4eto
    Post Thanks / Like

Благодаря за бързия отговор, но вече питах в посолството и нещо не можаха да ми дадат точна информация.Явно още не е решен докрай въпроса с новите ЛК.Е, ще трябва пак да ги тормозя в посолството..

Град
    Post Thanks / Like

Ми питай ги дали не може с пасаван да се прибереш и да си извадиш документи в БГ.
    Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former.

"If you pay people not to work and tax them when they do, don't be surprised if you get unemployment.... "

Напреднал Аватара на lomonosov81
    Град
    Winchester, Hampshire
    Post Thanks / Like

Ето един майтап за цените в БГ посолство в Лондон-23 GBP за пълномощно. "Бърза поръчка" Same Day Delivery ахаха
    Иначе чакат ценоразписа за новите документи и са готови.

Град
    Post Thanks / Like

поне 20 пъти в този форум различни хора ви предупреждавахме да си извадите паспорти и лични карти още миналата година като си ходите в БГ на Коледа примерно ...

ей сега това ви чака - хаос, чакане и дране ...

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Лична карта

A ако имаш изтекла лична карта и паспорт преди няколко месеца и нямаш английски паспорт може ли да се прибереш с изтеклите бг документи.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

taken Аватара на gomorrah
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

Срока на личните документи автоматично е удължен с 6 месеца за лица извън България.
    Friends don't let friends get friends haircuts.

18. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Аз доколкото знам срока с шест месеца е само за лица в БГ. Това е от сайта на МВНР. Мой познати тук бяха в същата ситуация и от посолството им казали, че става само с пасаван или да си подадат за нови документи, но както се знае се чака много и глобата е по-висока.

ВАЖНА ИНФОРМАЦИЯ ЗА БЪЛГАРСКИТЕ ГРАЖДАНИ, ПРЕБИВАВАЩИ В ЧУЖБИНА
    1.Българските граждани, пребиваващи в чужбина, които имат валиден български личен документ, нямат задължението да преиздадат този документ, преди да е изтекъл срокът на неговата валидност.
    Българските лични документи са валидни до изтичане на срока им.
    2.Валидността на изтичащите през 2010 г. лични карти и свидетелства за управление на МПС ще изтече 6 месеца след датата на валидността, посочена върху тях.

Това важи само за ползване на личната карта и свидетелство за управление на МПС в Република България, но не и в чужбина.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от tsvelichkova Виж мнението
    Аз доколкото знам срока с шест месеца е само за лица в БГ.
    И аз така зная. Т.е. властите в БГ няма да правят проблем до 6 месеца след изтичане на личните документи, но това с нищо не задължава граничните власти по цял свят - а и няма как да стане...

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Гугъл търсачка на форума

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Последният път когато пътувах до БГ исползвах личната си карта кощто изтичаше след два месеца. На летищрто в Гатуик им отне по-далго време от обикновенното за check in - заради личната ми карта. Дори мацката званна на шефа си га го пита...
    Аз просто й обясних че се прибирам до БГ за да си я подновя... Както и да е- пътувах
    Но малко се съмнявам дали ще ви пуснат с документи с изтекъл срок. Най-добре е да се вземе пасаван от посолството и в БГ да се подновят документите

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

баси мистерията...удължена ли е датата на годност на документите за самоли4ност с 6 месеца за лица извън бг,колко време отнема смяната в посолството,какви пари е глобата за пресро4ване и колко струва подмяната?
    пп
    може ли някак си да 4акам за дата за подмяна,по малко от 6 месеца?
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

taken Аватара на gomorrah
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

Срока от 6 месеца беше 2010, когато въведоха новите документи. Ако искаш да не те глобяват чакаш 6 или повече месеца и тогава сменяш иначе глоба. На другите въпроси не мога да коментирам, паспорта ми изтече 2010, но не мисля да го подновявам докато и картата ми не изтече.
    Friends don't let friends get friends haircuts.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от gomorrah Виж мнението
    Срока от 6 месеца беше 2010, когато въведоха новите документи. Ако искаш да не те глобяват чакаш 6 или повече месеца и тогава сменяш иначе глоба. На другите въпроси не мога да коментирам, паспорта ми изтече 2010, но не мисля да го подновявам докато и картата ми не изтече.
    Доколкото помня, срокът да се изчака, за да се смени без глоба, беше доста повече от 6 месеца, върти ми се в главата 13 месеца, да не беше и година и 3 месеца...

Гугъл търсачка на форума

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

ударението в поста ми беше другаде,ама карай...за насро4ване на дата за подмяна на ли4ни документи в българското послство в лондон,се 4ака около шест месеца.първите свободни дати са за средата на март 2013.таксите за ли4на карта са експресна поръ4ка,два месеца-около 50 паунда,нормална-3 месеца към 30 паунда.паспорта е 80/40..
    нема да коментирам,а направо ще пиша протестно писмо във външно министерство,да питам ,защо!
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Има българин(не е за мен),който си е поръчал и платил издаването на паспорт и лична карта в Бг.Документите са му готови и са в МВР ,но той няма възможност да си отиде.
    Има ли възможност да се подаде молба да бъдат изпратени тези документи(лична карта и паспорт) до посолството от където да си ги вземе?

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

Напреднал Аватара на Toni Figg
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Според мен най-лесно ще стане, ако изпрати пълномощно на някой в България, който да му ги вземе и изпрати. Пълномощно може да се извади всеки работен ден, между 9.00 и 13.00 часа мисля че беше, в българското посолство. Експресната услуга за такова пълномощно е около 30 паунда, става веднага.

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Toni Figg Виж мнението
    Според мен най-лесно ще стане, ако изпрати пълномощно на някой в България, който да му ги вземе и изпрати. Пълномощно може да се извади всеки работен ден, между 9.00 и 13.00 часа мисля че беше, в българското посолство. Експресната услуга за такова пълномощно е около 30 паунда, става веднага.
    Не давали с пълномощтно пасполт или лична карта.

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 38
    Последно мнение: 30-08-2013, 23:17
  2. Отговори: 23
    Последно мнение: 26-08-2013, 13:17
  3. Отговори: 5
    Последно мнение: 11-03-2013, 17:55
  4. Отговори: 3
    Последно мнение: 21-05-2012, 21:11
  5. Отговори: 12
    Последно мнение: 12-10-2011, 21:22

Отметки