Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 28
    blessed Аватара на the light
    Post Thanks / Like

По подразбиране Захранване на бебе

Кога, как и с какво захранихте вашите бебета, майки в UK? Много са противоречиви мненията - след 4-ят месец ли, след 6-ят ли...? Със зеленчуково, плодово пиуре* или каша? Готови в бурканчета от магазина ли или домашно приготвени? Моля, споделете вашите опит и мнения.

П.С. Особено при бебетата, които са били изцяло на АМ (формула), а не на кърма.

Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Захранване на бебе

Въпросът за захранването все още е спорен в България, но в Англия всеки ще ти каже, след 6 месеца. Е, има майки които на 4 въвеждат оризова каша, която я слагат в бутилката с АМ и я дават за вечеря на малкото, но пюретата са твърдо след 6ти месец.
    Аз захраних след 5ти месец със зеленчуково пюре, въпреки че наблюдаващата ме посъветва да поизчакам още един месец. Купешко или домашно направено, според мен вече е личен избор. Аз предпочитам домашните, доставяше ми и удоволствие да ги приготвям, но когато ме домързеше, винаги имах запас купешки
    Горещо ти препоръчвам тази книжка, Annabel Karmel's New Complete Baby and Toddler Meal Planner . Подробно е описано кои месец каква храна и как да я въведеш, както има и множество рецепти за улеснение на майката

3. БЛАГОДАРЯ the light, ysmivkata, mtv_80 thanked for this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Аз също започнах след 6-ия месец. Аз съм на мнение,че ако детето живее и расте в УК трябва да се следва тукашния стандарт.......ако вземеш малко от тукашния малко от БГ не мисля,че ще се постигне нещо добро.
    Опитах се веднъж да му дам домашно приготвено и след като отказа повече не се и опитах. Изкара изцяло на готови храни,но пък и те поне съдържат всичко необходимо за детето. Вече не си спомням кога мина към нашата храна,но сега яде всичко заедно с нас. Е като всеки човек има неща които харесва и които не харесва....

5. БЛАГОДАРЯ the light thanked for this post
    taken Аватара на gomorrah
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

Аз започнах да го захранвам след 4тия месец, но той така се вторачваше когато ядяхме и си премляскваше, че направо ми се отяждаше, да не говорим, ако имахме гости
    И аз веднъж му дадох правено от мен и не го хареса, но пък с апетит си хапваше готовите. Вече яде почти всичко и си проси даже, ако се е нахранил, а ние след него вечеряме.
    Friends don't let friends get friends haircuts.

7. БЛАГОДАРЯ the light thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте мами!
    И аз ще следя темата с интерес,тъй като скоро и аз ще започвам със захранването на моята беба.
    Бих искала също да попитам кои марки готови пюрета давахте вие на вашите бебчета и кои от тях имат еднокомпонентни?
    Благодаря на отговорилите

Нов потребител Аватара на alex76
    Град
    Woking,Surrey
    Post Thanks / Like

Ние ползваме само храни и млека на фирмата HIPP , започнахме с млека на други фирми, но много го болеше коремчето и имаше много газове. Случайно гледах едно предаване по българската телевизия за бебешките храни и имаше интервю със собственика на фирмата HIPP, там той обясни че тяхните храни са само натурални, без никакви "химии", решихме да пробваме млякото им и проблемите ни свършиха, колики почти нямахме, нямаше газове и т.н. Сега започнахме да захранваме с пюренца на същата фирма , забравих да кажа че сме на почти 5 месеца.

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

една стара тема по въпроса

http://www.bghelp.co.uk/forums/showthread.php?t=4039
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Старо куче Аватара на elitsa_beykova
    Град
    walthamstow
    Post Thanks / Like

Ние се захранихме от края на 4-тия месец,вече идва време да въведем и месните пюрета..знам,че първо се въвежда пилешкото ..а след това??под какъв ред вие въведохте месните пюрета??аз му давам пюрета на всички марки(сега сме в БГ)..хипп,ганчев,овко,бебевита,малечко,гербер,нест ле той яде всичко,не е притенциозен..което много ме радва а в лондон освен хипп,какви други марки пюрета давате???в бг едно пюре на хипп от 190грама е 3..00лева,а в лондон взависимост от къде е купено около 0.65пи и тук много майки ми казват,че веднъж като са дали на бебетата си хипп,после не искали да ядат друго...но моя бебок е многооо лаком и яде всичко..вече заместваме две кърмения с твърда храна..на обяд зеленчуково пюре и през ден една четвърт жълтък..а след обед и плодова каша(това е Бг схемата на захранване от моята педиатърка тук) споделете вие...
    "Ако мислиш, че всички са срещу теб, поогледай се… може да караш в насрещното

"Бъди себе си... Защото оригинала винаги си заслужава повече от което и да е копие"

"Да се роди, да живее, да яде, да пие и накрая да умре – това може и насекомото. Човек трябва да живее живот, полезен за останалите."

Нов потребител
    Post Thanks / Like

здравейте
    предварително се извинявам за дето се спускам във вашето женско царство , но аз съм заинтерисуваан баща и бих искал да получа малко информация за моята дъщеричка .
    тя навърши 3м , но аз искам да знам как , кога и с каво мога да допренеса за нейното захранване без да копувам готови пюрета и тн.
    за мене няма нищо по-добро от домашно преготвено. моля дайте ми рецепти и съвети.
    предварително ви благодаря за помоща и отзивчивоста

Чакам 100 паунда от Elina Аватара на DarkFallout
    Град
    Era of Austerity and Retrenching
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от the light Виж мнението
    Кога, как и с какво захранихте вашите бебета, майки в UK? Много са противоречиви мненията - след 4-ят месец ли, след 6-ят ли...? Със зеленчуково, плодово пиуре* или каша? Готови в бурканчета от магазина ли или домашно приготвени? Моля, споделете вашите опит и мнения.

П.С. Особено при бебетата, които са били изцяло на АМ (формула), а не на кърма.
    4-6 месец е преходен период, на някои бебета им понася на други не толкова, ако искаш да си сигурна захранвай го след 6 месец, ако искаш да опиташ почни след 4ия или 5ия няма страшно ...
    Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former.

“Good fences make good neighbors."

“Those who attempt to level never equalise.”

"If you pay people not to work and tax them when they do, don't be surprised if you get unemployment.... "

14. БЛАГОДАРЯ amatoria thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

аз мисля да започна да давам по 1-2 лъжички на ден, по една седмица от един плод/зеленчук.
    и така да караме до 6 месец, като смятам дотогава да съм му предложила - морков, ябълка (2-3 сорта), слива, круша,манго, банан, sweet potato, тиква, parsnip
    na около 4-5 мес ще го пробвам с baby rice.
    сега сме на 3 месеца.
    докторите, какво ще кажете? прибързвам ли или по една лъжичка на ден е ок? ili както учат тук, трябва да гледаш детето, то само ще си покаже кога е готово за захранване след 4 или след 6 месец.
    аз лично без да имам медицинско образование, смятам че е по добре да започне предлагане на разлини вкусове след 3-ти месец, по 1-2 лъжички, пък след 6тия вече по повече. ама знам ли, даже не помня дъщеря ми кога съм я захранила.
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Thumbs up Относно: Захранване на бебе

Цитирай Първоначално написано от kicata Виж мнението
    здравейте
    предварително се извинявам задето се спускам във вашето женско царство , но аз съм заинтересован баща и бих искал да получа малко информация за моята дъщеричка .
    тя навърши 3 м, но аз искам да знам как, кога и с какво мога да допринеса за нейното захранване без да купувам готови пюрета и т.н.
    за мене няма нищо по-добро от домашно приготвеното. моля дайте ми рецепти и съвети.
    предварително ви благодаря за помощта и отзивчивостта
    Въпреки че не си се логвал откакто си пуснал този коментар, бих искал да кажа нещо в отговор на него като бъдещ татко (след неопределен брой десетилетия, if ever).
    Няма по-хубаво от домашно приготвеното, защото:
    1. Си му свикнал;
    2. Навява спомени;
    3. Знаеш от кого е приготвено.
    Кажи ми кое от тези се отнася до който и да е 4-6-месечен бебок...? Според мен това че няма по-добро от домашно приготвеното, е заблуда. Вече не си спомням, разбира се - останало ми е като знание, че като малък ми беше много мъчно за детските пюрета, тъй като много ме кефеха. А мама ми е казвала, че на нея не са ѝ харесвали. Тъй че съм „за” готовите пюрета, защото:
    1. Освен, че фарфалаците им се кефят, купешките пюрета
    2. Са приготвени в стерилни условия (предполагам, де) и
    3. Съдържат (почти) всички необходими съставки за нормалния растеж и развитие на дребосъците.

„Захранване” ми звучи все едно ще се захранва животно или мястото, където ловиш риба, или пък като в „захранване на компютър”. Ужас, ужас… Ама какво да се прави – не ми е било част от речника в този контекст и затова не съм му свикнал - също както и някои уж неприлични думички, но там въпросът с повечето хора е до насадено несвикване и т.н. Luckily, имаме си мозък и (е хубаво да) си го използваме.

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    аз мисля да започна да давам по 1-2 лъжички на ден, по една седмица от един плод/зеленчук.
    и така да караме до 6 месец, като смятам дотогава да съм му предложила - морков, ябълка (2-3 сорта), слива, круша,манго, банан, sweet potato, тиква, parsnip
    сега сме на 3 месеца.
    докторите, какво ще кажете? прибързвам ли или по една лъжичка на ден е ок? ili както учат тук, трябва да гледаш детето, то само ще си покаже кога е готово за захранване след 4 или след 6 месец.
    аз лично без да имам медицинско образование, смятам че е по добре да започне предлагане на разлини вкусове след 3-ти месец, по 1-2 лъжички, пък след 6тия вече по повече. ама знам ли, даже не помня дъщеря ми кога съм я захранила.
    значи решението си е твое ... аз бих изчакал един месец и бих наблегнал на ябълката, а не на морковите, цитрусите и т.н. ...

кат са малки червата не са им като на възрастен човек и много по-лесно се алергизират за цял живот напред ... за това се предпочита ябълка и по-късно ... естесвено всичко е върпос на риск и вероятности ... на твоето дете може и нищо да не му стане ...
    Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former.

"If you pay people not to work and tax them when they do, don't be surprised if you get unemployment.... "

18. БЛАГОДАРЯ madlena, elitsa_beykova thanked for this post
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

Аз бях писала в другата тема за храненето преди време , но започнах с бебешки ориз, повечко размит с мляко по една лъжичка първите 2 дена, на третия два пъти по една лъжичка пак за 2 дена и след това 3 пъти на ден за още 2-3 дена. Постепенно увеличавах количеството и сгъстявах ориза. Когато започнах пюренцата му давах зеленчукови, защото сладкото не е хубаво за бебешоци, а и веднъж като свикне на сладичко само това ще иска. И си ги хапваше с голям апетит. Аз купувах пюретата - на cow and gate, hipp- другите не му харесваха, хайнц са ужасни и на вид и на вкус. НА обед и за вечеря, зеленчуково (по късно и месно), а за следобедна закуска плодово. Това ни беше на нас захранването, но пък той си и искаше. Как само гледаше и примляскваше, ако видеше някой да яде

20. БЛАГОДАРЯ madlena thanked for this post
    Град
    walthamstow
    Post Thanks / Like

Аз започнах на четири месеца с морков и ябълка.... детето само си показва според мен дали иска или не...успех

"Бъди себе си... Защото оригинала винаги си заслужава повече от което и да е копие"

"Да се роди, да живее, да яде, да пие и накрая да умре – това може и насекомото. Човек трябва да живее живот, полезен за останалите."

22. БЛАГОДАРЯ madlena thanked for this post
    Напреднал Аватара на gonzo99
    Град
    manchester
    Post Thanks / Like

сега сме на 3 месеца.
    Като гледам писаното по темите за бебчовци,си мисля че е най добре първо да изчакаш малкия юнак първо изцяло да премине на адаптирано мляко и чак тогава да започнеш да въвеждаш сокчета,защото не мисля че ще му се отразят добре две промени едновременно.Когато намериш подходящото адаптирано мляко ,което той харесва и започне да приема без проблеми ,тогава въведи следващото ново нещо за него ,а именно сокчето.Предполагам знаеш ,че е по добре да се дават от един вид ,а не смесени плодове и зеленчуцу ,за да можеш да реагираш по бързо ако прояви алергия към нещо.Чак когато видиш ,че повечето сокчета му понасят добре ,тогава започни да ги смесваш.Мисля си че е добре да поизчакаш още месец,въпреки че аз когато захранвах поизбързах.Виждам че има голяма разлика в начина на гледане на бебета в БГ и тук. Аз моите ги гледах в Бг ,но тук живо се интересувам от тази тема и аз не знам защо,може би ще се реша на трето някога ,та от това което сам изчела ми се струва че е по добре покъсно да се захранват, и без това живеем във ерата на кожните заболявания и алергиите,добре е да се опитаме да предпазим малките още от бебешка възраст до колкото можем.
    Бъди щастлив с това ,което имаш,докато се бориш за това,което желаеш.

24. БЛАГОДАРЯ elitsa_beykova, madlena thanked for this post
    Град
    walthamstow
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от gonzo99 Виж мнението
    Като гледам писаното по темите за бебчовци,си мисля че е най добре първо да изчакаш малкия юнак първо изцяло да премине на адаптирано мляко и чак тогава да започнеш да въвеждаш сокчета,защото не мисля че ще му се отразят добре две промени едновременно.Когато намериш подходящото адаптирано мляко ,което той харесва и започне да приема без проблеми ,тогава въведи следващото ново нещо за него ,а именно сокчето.Предполагам знаеш ,че е по добре да се дават от един вид ,а не смесени плодове и зеленчуцу ,за да можеш да реагираш по бързо ако прояви алергия към нещо.Чак когато видиш ,че повечето сокчета му понасят добре ,тогава започни да ги смесваш.Мисля си че е добре да поизчакаш още месец,въпреки че аз когато захранвах поизбързах.Виждам че има голяма разлика в начина на гледане на бебета в БГ и тук. Аз моите ги гледах в Бг ,но тук живо се интересувам от тази тема и аз не знам защо,може би ще се реша на трето някога ,та от това което сам изчела ми се струва че е по добре покъсно да се захранват, и без това живеем във ерата на кожните заболявания и алергиите,добре е да се опитаме да предпазим малките още от бебешка възраст до колкото можем.

Съгласна съм с това което казваш...обаче не съм съгласна с последното изречение ,че е по-добре да се захранят по-късно има много случай при които късното захранване не се отразява добре за бебето от гледна точка на това,че то не иска да яде храните които му се дават..имам няколко познати които решиха да изчакат и сега децата им не искат друго освен мляко и ядат много трудно другите храни,а са на по 10-11 месеца,това разбира се е мое мнение и не обременявам никого с него,само споделям

26. БЛАГОДАРЯ gonzo99, madlena thanked for this post
    Напреднал Аватара на gonzo99
    Град
    manchester
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от elitsa_beykova Виж мнението
    Съгласна съм с това което казваш...обаче не съм съгласна с последното изречение ,че е по-добре да се захранят по-късно има много случай при които късното захранване не се отразява добре за бебето от гледна точка на това,че то не иска да яде храните които му се дават..имам няколко познати които решиха да изчакат и сега децата им не искат друго освен мляко и ядат много трудно другите храни,а са на по 10-11 месеца,това разбира се е мое мнение и не обременявам никого с него,само споделям
    Те сигурно за това тука са оставили бебетата да решават вместо тях и казват когато то само си поиска ще го захраня ,просто защото е трудно да се реши човек кое е най доброто-по ранното захранване или изчакването.Ако аз имам бебе сега и го кърмя ще изчакам със захранването,но ако бебето е на адаптирано мляко може и малко по рано да се захрани. В крайна сметка това е решение на майката ,която познава най добре своето дете ,познава навиците и реакциите му и вярва на усещанията си затова как и кога ще стават нещата с нейното бебе.Понякога човек игнорира всичко писано в книгите и следва интойцята си.Важното е бебетата да са живи и здрави и да ни радват.

(само да вметна ,че захраних дъщеря си към третия месец със ябълков сок и после както е по съема и нямах проблеми ,но после когато захраних сина ми по същия начин той прояви алергия ,целия бе в обриви така и не се разбра от какво,и до сега понякога когато прекали с някои видове храни му стават петна,така че всичко е много индивидуално)
    Бъди щастлив с това ,което имаш,докато се бориш за това,което желаеш.

28. БЛАГОДАРЯ elitsa_beykova, madlena thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от gonzo99 Виж мнението
    Те сигурно за това тука са оставили бебетата да решават вместо тях и казват когато то само си поиска ще го захраня ,просто защото е трудно да се реши човек кое е най доброто-по ранното захранване или изчакването.Ако аз имам бебе сега и го кърмя ще изчакам със захранването,но ако бебето е на адаптирано мляко може и малко по рано да се захрани. В крайна сметка това е решение на майката ,която познава най добре своето дете ,познава навиците и реакциите му и вярва на усещанията си затова как и кога ще стават нещата с нейното бебе.Понякога човек игнорира всичко писано в книгите и следва интойцята си.Важното е бебетата да са живи и здрави и да ни радват.

(само да вметна ,че захраних дъщеря си към третия месец със ябълков сок и после както е по съема и нямах проблеми ,но после когато захраних сина ми по същия начин той прояви алергия ,целия бе в обриви така и не се разбра от какво,и до сега понякога когато прекали с някои видове храни му стават петна,така че всичко е много индивидуално)
    той може да не се обрине и пак да развие алергия и то не само към ябълки и да му остане за цял живот ...

според мен това не е следване на интуицията а на старите традиции от БГ от едно време ... аз обаче хич не им се доверям ... от повиването с прави крака колко хора са окуцяли за цял живот ... и продължават да окуцяват щото по един куп помашки села продължават да го правят ...

иначе хората са най-близки до шипманзетата ... та ако искате да видите какво е натурално ... вижте шимпанзетата колко време кърмят ...

30. БЛАГОДАРЯ madlena, elitsa_beykova thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

няма да захранвам сега.
    днес цял ден четох из интернет............
    док, мерси за професионалните съвети.
    ама ти как ще коментираш че тук у УК всеки втори има поне 5 алергии. туй в гена ли им е? между другото в БГ има ли толкоз алергизирани хора, сигурно и там е така ама просто не се шуми много и на мен никога не ми е правило впечатление, ама тук почти нямам познат който да не е алергичен към поне 5 неща.
    а как е по другите държави, ти нали си работил и на други места?

32. БЛАГОДАРЯ gonzo99 thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

северноевропейските държави имат много повече астма, сенна хрема, кожни алергии псориазис и т.н. ... те по принцип са малко дефектни генетично ... шото са имбредни ... особено скандинавците, англичаните и ирландците ...

причините са 2 ... на първо място да в гена им е ... на второ място колкото по-чисто е и колкото по-малко паразити и мърсотия има толкова по-алергични са децата ... децата в африка почти нямат алергии ... но пък имат глисти ...

34. БЛАГОДАРЯ madlena thanked for this post
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

Аз сокчета въобще не съм давала докато не стана по-голям, към годинка и нещо. Само чайчето на хип и мляко. Когато ходихме да го теглят ми казаха, че соковете не са добре за никнещите зъбки, по-бързо ще се развалят, защото дори и натурнално да пак е са сладки и имат захари. Но той и не си е искал, не му харесваха, колкото и да му ги разреждах с вода. Според мен кокото по-късно се дават сладки храни, толкова по-добре
    Колкото до алергиите, напълно съм съгласна с док. Спрях да стерилизирам веднага когато започна да пълзи, към 7 месец. Няма логика да се стерилизира до годинка, когато детето вече шари навсякъде и пипа какво ли не.

36. БЛАГОДАРЯ madlena, gonzo99 thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

значи за зъбите е най-вредна тая история с подсладената вода и кисненето на биберон в мед ...

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

обобщено, следвам инстинкта и гледам бебо да ми даде знак че е готов да поема други нещица освен млекце. ама до 5 месец дори няма да се вгллеждам в такива знаци а ще си карама на АМ.
    а най-добре щеше да бъде да не бях спряла да кърмя, ама на...

39. БЛАГОДАРЯ gonzo99 thanked for this post
    Faithless Аватара на boki
    Град
    Harrogate
    Post Thanks / Like

обобщено, следвам инстинкта и гледам бебо да ми даде знак че е готов да поема други нещица освен млекце. ама до 5 месец дори няма да се вгллеждам в такива знаци а ще си карама на АМ.
    а най-добре щеше да бъде да не бях спряла да кърмя, ама на...
    Кърмата е супер защитна и в това съм се уверил, една път жена ми е хвана някаква настинка, няколко дена след това хвана и мен, а детето здраво като бик - нищо му няма... а то дори спи при нас.

This is my church. This is where I heal my hurts. It's a natural grace. Of watching young
    life shape. It's in minor keys. Solutions and remedies. Enemies becoming friends.
    When bitterness ends. It's in the world I become. Contained in the hum.Between voice and
    drum. It's in the change. The poetic justice of cause and effect. Respect, love, compassion.
    For tonight GOD IS A DJ

41. БЛАГОДАРЯ elitsa_beykova thanked for this post
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. 2.5" SATA HDD захранване
    От cibik във форум Интернет и компютри
    Отговори: 8
    Последно мнение: 30-09-2010, 22:36
  2. МАМА И БЕБЕ,ЗАХРАНВАНЕ,ПАМПЕРСИ И ДР.
    От presi08 във форум Полезни съвети за майки
    Отговори: 2
    Последно мнение: 09-05-2009, 02:20
  3. Захранване и рецепти
    От lady във форум Рецепти, хранене
    Отговори: 51
    Последно мнение: 26-07-2005, 21:02
  4. захранване на бебета от 6м
    От Mel във форум Рецепти, хранене
    Отговори: 24
    Последно мнение: 23-01-2005, 17:26

Отметки