Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 26
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Следване след сезонна работа

На сезонна работа съм до края на м. септември. Искам да се запиша в някое Language School за изучаване на английски след това. Някой минавал ли е по този път и какви са пречките. Advise, please
    Последно редактирано от sofiaguy : 21-07-2008 на 16:22

Inspiration Аватара на des
    Град
    Gillingham, Dorset
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Следване след сезонна работа

Аз направих същото, миналата година! Незнам каде си и дали си си избрал клас или място, мога да ти кажа какво направих - намерих колежа в града кадето бяхме, от там си взех проспект и си избрах курс / има дневни, вечерни, един път в седмицата, фул тайм,,,,каквото ти душа иска/, след това се обадих на титура и се разбрахме да ми направи тест за ниво,,,,,след това,,,,,само се записваш, като плащаш 25% от таксата, а другита пари може разсрочено / на мен ми ги теглиха от картата/. Дотук всичко добре, само дето не съм доволна от курса - не че нещо имам против поляците, ама моя клс беше с поляци, една луда шведка и португалка,,,,и резултата е че се научих на полски))) /имай предвид че това беше напреднало ниво- уж/! Записах и друг курс в съшия колеж / просто си избрах специалност която ми допадаше - НЕ езиков курс/ и там научих мн повече англииски))) Не че съм го научила, но ми беше от полза! Моя съвет е ако си е само за теб запиши курс само с англичани, ако ти е за сертификат - няма да имаш никакъв проблем!
    Късмет!

Напреднал
    Post Thanks / Like

Твоят курс фул-тайм ли беше? Питам защото се чудя дали имаме право да пребиваваме и работим с парт-тайм курс. Благодаря

Напреднал Аватара на swetla99
    Град
    Scotland
    Post Thanks / Like

С парт тайм курс нямаме право да работим трябва да си фул тайм за да имаш право на 20 часа работа,като студент.

Град
    Gillingham, Dorset
    Post Thanks / Like

Аз бях парт тайм, но си изпратих докоментите с БР1 и получих жълта карта и там пише че имаме право на 20 4аса работа и 40 през ваканциите, както и 3 месеца след завършването на курса. Пратих Бр1 , писмо от Колежа, банк стайтмент и паспорт...

Късмет!

6. БЛАГОДАРЯ Christina, Psihea thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Супер , много ти благодаря, трябва наистина да се разровя повече по този въпрос. В страницата на съвета по студентските въпроси пише че може и парт-тайм и това повече се връзва с идеята за упражняване на договорно право, някак странно ми звучи да го ограничават в определени рамки на обучение и без това ни режат от правото на работа, а и има толкова хубави курсове за adults които са предимно парт-тайм. Обаче в една от брошурите на home office за българи и румънци мисля беше дадено конкретно full -time ... но определено ще се поинтересувам по-сериозно.
    Успех и на теб

8. БЛАГОДАРЯ Christina thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

А да, а би ли споделил/а на каква сума беше банк стейтмънта , мерси отново

Град
    Gillingham, Dorset
    Post Thanks / Like

Не си спомням точно, но около 1000, но на мой приятел му дойде картата и с 500, така че не се притеснявай! А да имаш инфо за студентските отстъпки за българи и румънци? Чух го, но не намирам инфо, а според това което ми казаха поемат до 50% от таксата))))))

Град
    Scotland
    Post Thanks / Like

Мисля че няма определена сума за банк стейтмънта.Една моя позната представи 1000 паунда и и изпратиха писмо да представи още пари не били достатъчниА тука из форума съм чела случай и със 20 паунда да им издават сертификата.Според мене е по добре да се подсигуриш със повече пари за да си сигурна че всичко е ок.Пожелавам ти успех.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Благодаря ви за информацията, късмет и на вас

Напреднал
    Post Thanks / Like

Това което знам е че българи и румънци трябва да заплащат т.нар. home fees, т.е. същите като британските и другите EU граждани, само че в действителност човек трябва да ги подсеща в колежите, поне аз на такива май попадам

Град
    Scotland
    Post Thanks / Like

Какви са тези home fees би ли обяснила?С това не сам запозната.Благодаря ти.

Град
    Gillingham, Dorset
    Post Thanks / Like

Трябва да ги подсещаш, за жалост ама идея си нямат какво да ни правят, при мен пък си мислеха че сме поляци((( ама, поне като им обясниш и се съгласяват))

Град
    Scotland
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от des Виж мнението
    Трябва да ги подсещаш, за жалост ама идея си нямат какво да ни правят, при мен пък си мислеха че сме поляци((( ама, поне като им обясниш и се съгласяват))
    Аз познавам доста хора който са ходили на такъв курс и са супер много доволни.Много зависи от колежа.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Да вярно съгласяват се дано и при плащането да е така

Иначе всички университети и колежи имат такси за обучение за home students и international students. За international students таксите за 2-3 пъти по-големи на семестър. Откакто сме в EU трябва да ни третират като home students и да заплащаме по-ниските такси.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Аз направих същото, миналата година! Незнам каде си и дали си си избрал клас или място, мога да ти кажа какво направих - намерих колежа в града кадето бяхме, от там си взех проспект и си избрах курс / има дневни, вечерни, един път в седмицата, фул тайм,,,,каквото ти душа иска/, след това се обадих на титура и се разбрахме да ми направи тест за ниво,,,,,след това,,,,,само се записваш, като плащаш 25% от таксата, а другита пари може разсрочено / на мен ми ги теглиха от картата/. drinks:
    Благодаря ти мнооооооооого. Ако не енякаква тайна, в кой колеж и в кой град е това. Тъй като за мен е едно и също и нямам нищо конкретно предвид. 10x

Град
    Gillingham, Dorset
    Post Thanks / Like

Аз бях в Херефорд Колидж ъф технолоджи! Но Колидж оф технолоджи има в почти всеки град. Но ако искаш да научиш език за себе си , намери си курс с англичани / знам че във всяка библиотека се организират такива курсове - безплатни са и са почти само с англичани/!!!!
    Много късмет!

20. БЛАГОДАРЯ sofiaguy thanked for this post
    Град
    Scotland
    Post Thanks / Like

Тези курсове за библиотеката съм ги чувала.Ама те са за начинаещи само,а и хората въобще не са доволни от тях,ами то за без пари какво повече да се очаква

Град
    Gillingham, Dorset
    Post Thanks / Like

Аз също само съм ги чувала, ама май говорим за различни неща, мой познат ходеше, но те бяха за повишаване на грамотността на англичани не на чужденци и мисля, че в целия курс бяха само двама НЕ англичани! Знам че беше много доволен! Смятам като се върна от холидей да проверя а то от опит глава не боли)))

Flawless Аватара на hrisssi
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Аз бях парт тайм, но си изпратих докоментите с БР1 и получих жълта карта и там пише че имаме право на 20 4аса работа и 40 през ваканциите, както и 3 месеца след завършването на курса. Пратих Бр1 , писмо от Колежа, банк стайтмент и паспорт...

Късмет!
    как така след като всички казват че парт тайм студентите не могат да работят, des е успяла да получи жълта карта като парт тайм студент ?
    "The grass is always greener on the other side of the fence..."

24. БЛАГОДАРЯ Christina thanked for this post
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от hrisssi Виж мнението
    как така след като всички казват че парт тайм студентите не могат да работят, des е успяла да получи жълта карта като парт тайм студент ?
    някои има ли идея как е възможно това?

Град
    Gillingham, Dorset
    Post Thanks / Like

Ми мисля че съм ти написала как е възможно! Явно трябва да се пробва! Аз не видях някаде да пише само ФУЛ ТАЙМ! http://www.ukcisa.org.uk/student/eea.php
    Желая ти късмет!!!
    Последно редактирано от des : 24-07-2008 на 07:54

27. БЛАГОДАРЯ hrisssi thanked for this post
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Ми мисля че съм ти написала как е възможно! Явно трябва да се пробва! Аз не видях някаде да пише само ФУЛ ТАЙМ! http://www.ukcisa.org.uk/student/eea.php
    Желая ти късмет!!!
    Благодаря за отговора des Да никъде не пише че трябва да си фул тайм но просто следя форума редовно и повечето хора казват че не може да си парт тайм студент и да работиш, но сега гледам че ти си успяла като парт тайм да вземеш жълт сертификат което ако наистина е така ми се струва че е мн добра новина. Много по добре е да си парт тайм и да работиш отколкото фул тайм.

фен Аватара на Psihea
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Smile Относно: Следване след сезонна работа

Цитирай Първоначално написано от hrisssi Виж мнението
    Благодаря за отговора des Да никъде не пише че трябва да си фул тайм но просто следя форума редовно и повечето хора казват че не може да си парт тайм студент и да работиш, но сега гледам че ти си успяла като парт тайм да вземеш жълт сертификат което ако наистина е така ми се струва че е мн добра новина. Много по добре е да си парт тайм и да работиш отколкото фул тайм.
    В сайта на UK Council for International students Affairs НЕ пише, че трябва да си фул тайм, но в сайта на Home office e казано, че трябва да си.... И аз се обърках от противоречивата информация, но мисля да пробвам да запиша парт тайм курс и да кандидатствам за жълта карта. От опит съм се убедила, че от прекалено спазване на закончетата и точките им няма особена полза и понеже аз съм от тези стриктните май все се прецаквам . Преди България да влезе в ЕС, например, нямахме право да си сменяме статута докато сме в UK, трябваше да си идем до България и да кандидатстваме за нова виза в Английското посолство. И понеже съм много стриктна все, бях тук с Аu Pair-ска виза от 2003 до 2005 и като изтече се прибрах, за да кандитатствам за студенстка виза, като предварително си бях платила за фултайм курс тук. Отказаха ми виза, аз обжалвах и спечелих обжалването , но всичко това се проточи повече от 6 месеца. В същото време моя позната реши да пробва и кандидатства на място от тук за студенстка виза и въпреки че според написаните им закони и законченца това беше невъзможно да се случи, взеха, че й дадоха студентската виза. Направих голямо отклонение от темата, но исках само да кажа, че май трябва да се пробва, дори и да изглежда изгубена кауза предварително, защото в крайна сметка може само да се спечели .
    Успех на всички!

Град
    Gillingham, Dorset
    Post Thanks / Like

[QUOTE]
    Цитирай Първоначално написано от Psihea Виж мнението
    В сайта на UK Council for International students Affairs НЕ пише, че трябва да си фул тайм, но в сайта на Home office e казано, че трябва да си.... И аз се обърках от противоречивата информация, но мисля да пробвам да запиша парт тайм курс и да кандидатствам за жълта карта. От опит съм се убедила, че от прекалено спазване на закончетата и точките им няма особена полза и понеже аз съм от тези стриктните май все се прецаквам . Преди България да влезе в ЕС, например, нямахме право да си сменяме статута докато сме в UK, трябваше да си идем до България и да кандидатстваме за нова виза в Английското посолство. И понеже съм много стриктна все, бях тук с Аu Pair-ска виза от 2003 до 2005 и като изтече се прибрах, за да кандитатствам за студенстка виза, като предварително си бях платила за фултайм курс тук. Отказаха ми виза, аз обжалвах и спечелих обжалването , но всичко това се проточи повече от 6 месеца. В същото време моя позната реши да пробва и кандидатства на място от тук за студенстка виза и въпреки че според написаните им закони и законченца това беше невъзможно да се случи, взеха, че й дадоха студентската виза. Направих голямо отклонение от темата, но исках само да кажа, че май трябва да се пробва, дори и да изглежда изгубена кауза предварително, защото в крайна сметка може само да се спечели .
    Успех на всички![/QUOTE

АМА ПО- СЪГЛАСНА НЕ СЪМ БИЛА!!!! ОТКАКТО СЪМ СТРИКТНА ИМАМ САМО ЯДОВЕ!!!! ТЪЖНО Е НО Е ФАКТ!!!!

КЪСМЕТ НА ВСИЧКИ!!!!
    Последно редактирано от des : 24-10-2008 на 13:40 Причина: цитат

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Сезонна работа в Англия
    От IRST във форум Работа, документи в UK след 01.01.2014 г.
    Отговори: 22
    Последно мнение: 03-07-2015, 20:29
  2. Следване за треньор по футбол
    От ivelin123 във форум Образование в UK
    Отговори: 0
    Последно мнение: 23-08-2013, 13:25
  3. Сезонна работа в UK
    От Mil Naz във форум Seasonal Agricultural Workers Scheme - SAWS
    Отговори: 17
    Последно мнение: 28-06-2010, 21:16
  4. Следване в Лондон
    От ESHI във форум Образование в UK