Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 27
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Кухня от IKEA !?

Какво ви е мнението за вградените кухни на IKEA. Имам двама познати които слагат кухни, единия казва, че те са боклук а другия ги хвали, като много добри.
    Вие самите ако имате кухня от IKEA, доволни ли сте от нея, дали е показала някакви дефекти във времето?
    Цените не са им лоши имат хубав kitchen planner може да си направиш сам дизайн и да видиш как ще изглежда.
    Ако не харесвате кухните на IKEA, кои сматате, че са най-добрите, като съотношение цена и качество?
    Последно редактирано от lordm : 07-07-2008 на 22:35
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Кухня от IKEA !?

Никой нищо ли не знае? Минус е че кухните идват flat pack и трябва да си зглобяваш всичко сам, това пък е и плюс понеже ако човек разбира малко и има време може да си сглоби сам шкафчетата.
    Дават 25 гаранция за куните им,
    Ако купиш кухня над 1500 може да получиш кухнята на изплащане за 12 месеца без лихва.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче
    Post Thanks / Like

Аз лично предпочитам кухните на NEFF , но пък тези на IKEA са на по-приемливи цени. Предполагам, че тези по-скъпите са с по-добро качество. Също така ми харесва, че предразполагат за по-голяма отганизираност. Нямaм кухня от IKEA, но пък имам доста gadgets от там и съм доволна.
    Never approach a bull from the front, a horse from the rear or a fool from any direction!

4. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    winner Аватара на ianche
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Кухнята ни е Икеа. Когато се нанесохме беше чисто нова и вече 2 год.нямаме оплаквания. Освен ако не искаш нещо ултра качествено и модерно, мисля че са доста добри.Всъщност тук говоря за шкафовете, от техниката само абсорбатора ни е от Икеа.
    I can

6. БЛАГОДАРЯ lordm, BG_London thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Готовите мебели, които може да си купите по интернет или от някои голям магазин не са за препоръчване. Реклами за намаления колкото искате... Проблема е, че като си купиш готови мебели трабва да си ги зглобиш и се почва - тука не пасва там е накриво. И след като си ги сглобил все пак и почнеш да си ги позваш разбираш, че ако беше дал 200-300 лева отгоре да си викнеш фирма, която прави по поръчка мебели и да си поръчаш по цвят, вкус и дизайн какъвто ти душа иска ще останеш доста по-доволен и с здрави нерви. Иначе рискуваш да се ядосваш за глупости и пак да поправяш и да наместваш, а може би да се примириш с некачественото.
    Не че от горе написаното имам някаква файда лично аз, но гледам си познатите как едно младо семейство си купува спалня от известна марка за готови мебели и след 3-4 месеца тия двамата си бяха подпряли спалнята на трупчета...Не за друго ми тя се распада. Е, евала еи тъй 1000 и колко лева си дал за да спиш на трупчета. Е, то аз мога да си давам примери колкото искате за безумия, но призива ми е като се наемете да си правите нещо по дома проверете българските фирми, които правят мебели по поръчка.Вижте техни проекти. Поровете се в нета, поразпитайте и не си даваите парите за да се ядосвате. Пиша го това за да помогна поне на един да не се ядосва, защото ми писна от печалбари и изманици с лъскави реклами...
    А и сега седя на един стол за бюро, които е на 3 месеца и повярваите ми гледката е грозна. Тоя стол се разпадна . 140 лева - не че съм минала тънко, неее ама тук и аз не мога да си помогна ... Столовете се продават готови или поне аз не знам алтернатива ...Споделете, че тая събота ще трябва да обикалям в търсене на нещо по-зраво...По, по, ми аз съм 56 кила ...незнам за колко кг ги правят тия столове -за малки деца до 30 кила

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ice_queen Виж мнението
    Готовите мебели, които може да си купите по интернет или от някои голям магазин не са за препоръчване. Реклами за намаления колкото искате... Проблема е, че като си купиш готови мебели трабва да си ги зглобиш и се почва - тука не пасва там е накриво. И след като си ги сглобил все пак и почнеш да си ги позваш разбираш, че ако беше дал 200-300 лева отгоре да си викнеш фирма, която прави по поръчка мебели и да си поръчаш по цвят, вкус и дизайн какъвто ти душа иска ще останеш доста по-доволен и с здрави нерви. Иначе рискуваш да се ядосваш за глупости и пак да поправяш и да наместваш, а може би да се примириш с некачественото.
    Не че от горе написаното имам някаква файда лично аз, но гледам си познатите как едно младо семейство си купува спалня от известна марка за готови мебели и след 3-4 месеца тия двамата си бяха подпряли спалнята на трупчета...Не за друго ми тя се распада. Е, евала еи тъй 1000 и колко лева си дал за да спиш на трупчета. Е, то аз мога да си давам примери колкото искате за безумия, но призива ми е като се наемете да си правите нещо по дома проверете българските фирми, които правят мебели по поръчка.Вижте техни проекти. Поровете се в нета, поразпитайте и не си даваите парите за да се ядосвате. Пиша го това за да помогна поне на един да не се ядосва, защото ми писна от печалбари и изманици с лъскави реклами...
    А и сега седя на един стол за бюро, които е на 3 месеца и повярваите ми гледката е грозна. Тоя стол се разпадна . 140 лева - не че съм минала тънко, неее ама тук и аз не мога да си помогна ... Столовете се продават готови или поне аз не знам алтернатива ...Споделете, че тая събота ще трябва да обикалям в търсене на нещо по-зраво...По, по, ми аз съм 56 кила ...незнам за колко кг ги правят тия столове -за малки деца до 30 кила
    ice_queen, в този форум си общуват предимно българи, живеещи във Великобритания, така че вариантът българска фирма да ти направи мебелите по поръчка и да си ги донесеш на Острова ще ти излезе в космически цифри...

Колкото до IKEA, ние кухня нямаме, но купихме обзавеждане за спалня, и колкото до сглобяването, според мъжа ми, мебелите са направени много читаво, сглобяват се лесно, и са издържливи. Той е сглобявал и други мебели, от тези е доста доволен - става бързо и лесно.

Лорде, вие сигурно купихте кухнята вече отнякъде, темичката е стара - я сподели какво решихте? Ние се чудим тука откъде да купим един шкаф, за да затворим мястото на един хладилник, който е стар и не ни трябва, защото си имаме по-голям и нов, ама голям зор виждаме да напаснем вратата и размера на шкафа... Я сподели опит, може пък да решим да сменим кухнята...

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ice_queen Виж мнението

Ами да споделя, но няма да ти помогне. В ИКЕА има едни много здрави столове солиднов дърво и са само 8 паунда. Вярно сам си ги сглобвяш, но пък става за 5 мин.

10. БЛАГОДАРЯ BG_London thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

А между друото кухнята си я взехме от ИКЕА, останахме много довлни и стана супер
    Последно редактирано от lordm : 13-02-2009 на 17:46

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Да не те отчайвам ама ако искаш професионално мнение ,Икеа си е е по скоро под средната класа,като панти,като ламинат,като мдф...

Great Warriors Never Die Аватара на CYPER
    Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Кухня от IKEA !?

Цитирай Първоначално написано от mihail31 Виж мнението
    Да не те отчайвам ама ако искаш професионално мнение ,Икеа си е е по скоро под средната класа,като панти,като ламинат,като мдф...
    Те сигурно и затова дават 25 години гаранция, щото са не качествени
    BGHelp Търсачка

Благословен да бъде този, който няма какво да каже, но въпреки това мълчи

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

Нов потребител
    Post Thanks / Like

И какво точно ти гарантират,зачитал ли си се в гаранцията или ..?

Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Кухня от IKEA !?

Да, на сайта им пише подробно.
    BGHelp Търсачка

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: Кухня от IKEA !?

Цитирай Първоначално написано от CYPER Виж мнението
    Да, на сайта им пише подробно.
    Ами да ти е честита и си я ползвай със здраве,аз просто каазвам моето виждане,което за мен си е 100 процента вярно,мога и снимки да ти пратя на 3 годишна кухня от икеа,но и това надали ще промени мнението ти,така че...

Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Re: Относно: Кухня от IKEA !?

Ами да ти е честита и си я ползвай със здраве,аз просто каазвам моето виждане,което за мен си е 100 процента вярно,мога и снимки да ти пратя на 3 годишна кухня от икеа,но и това надали ще промени мнението ти,така че...
    Аз кухня нямам, а твоето мнение е 100% валидно само за теб
    BGHelp Търсачка

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Talking Относно: Re: Относно: Re: Относно: Кухня от IKEA !?

Цитирай Първоначално написано от CYPER Виж мнението
    Аз кухня нямам, а твоето мнение е 100% валидно само за теб
    Да си купиш и след 25 години да ми са похвалиш ко е останало от нея! Ти да не мислиш че твоето мнение е определящо а?

Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Re: Относно: Re: Относно: Кухня от IKEA !?

Да си купиш и след 25 години да ми са похвалиш ко е останало от нея! Ти да не мислиш че твоето мнение е определящо а?
    След 25 години я камилата, я камиларя. Ето lordm има, той да се изкаже
    BGHelp Търсачка

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Аз не разбрах какво гарантират... нещо притеснително ли има?

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

21. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Мооля ви помогнете!!! Незнам дали точно тук трябва да пусна темата но все пак... Значи искам да направя кухня с Kitchendraw, трябва да сложа отдушник обаче не мога да се ориентирам къде да му се не види е той в планера, направила съм каквото трябва но тоя отдушник ме спъва, да не би да се има впредвид аспиратор??? Незнам вече. Моля ви помогнете, ако някой е по-запознат с този планер. И отсега казвам че не мога да избера друг планер защото това един вид задача да се справя точно с този планер.

щастлива Аватара на Edna
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Dardorina Виж мнението
    Мооля ви помогнете!!! Незнам дали точно тук трябва да пусна темата но все пак... Значи искам да направя кухня с Kitchendraw, трябва да сложа отдушник обаче не мога да се ориентирам къде да му се не види е той в планера, направила съм каквото трябва но тоя отдушник ме спъва, да не би да се има впредвид аспиратор??? Незнам вече. Моля ви помогнете, ако някой е по-запознат с този планер. И отсега казвам че не мога да избера друг планер защото това един вид задача да се справя точно с този планер.
    Отдушник -такава дума има ли в бг език? Аз доколкото знам името му и на бг е аспиратор.

Извинявай,отдушник му звучи като нещо идващо "от душа".Отпушва се душата
    Life is just a mirror, and what you see out there, you must first see inside of you.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Аспиратор е 100% чуждица! в българския език. Може би най-точно казва за какво става дума....но...
    Темата е все пак за Икеа!
    За всяка стока има клиенти...мисля че Икеа намира най вярната връзка между цена и потребление....Хората искат бързо да направят своя дом уютен и ако може с по малко средства.... да зглобиш нещо сам, особенно ако си млад и амбициозен.... показваш на себе си ... на този до теб а и на другите какво можеш!.. Резултата.... или си доволен или продължаваш да търсиш...Човек трябва да има постоянно нови цели... Защо да се затварям за срокове години..... а може би това и да ми харесва.... Затова сме различни хората....Ако имаш финансови възможности минаваш на нови технологии...нови визии.!
    Ами спомнете си преди години в България....а то и сега има пак отенъци...Влизаш в нов дом - стандартна панелка... има си кухня, шкафове плот и т.н. има стаи с балатум и мокет, има тапети..../сега няма да описвам качество на цветови съчетания-това зависи от нивото на интелекта на изпълнителитте/ но всеки новодомец започваше да твори според възможностите си.... и амбициите !!!Нови тапети шпакловки нови шкафове-в най добрия случай вратичките ставаха от дърво... да не говорим за съборени стени и прегради....балкона кухня, кухнята спалня и т.н.Най доброто е индивидуалното може би решение... но е скъпо и поради това бавно реализируемо....
    Друг го интересува, може ли да събере вещите си и е щастлив, че никой не го закача... сигурно и сега в Англия сме си същите, дали на квартира или на собствено жилище....и тук се стремим да направим преди всичко да ни е уютно и приятно.... някои да се поперчим с постигнатото... това може би е живота трудно се променяме...може би децата ни израстнали извън БГ ще имат друга нагласа....
    Хора!
    Така че Икея е решение за много....! До колкото знам и в България хора пътуват до Солун за да пазаруват от веригата.... Имаше и инфо че ще откриват такава и в самата България....

Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

А кухните от Икеа стандартни размери ли са? Не като леглата и матраците им, надявам се. Може ли, ако си вземеш кухня от тях, да сложиш вградени уреди купени от друг магазин, например?

Captain Chaos
    Guest

Цитирай Първоначално написано от merry Виж мнението
    А кухните от Икеа стандартни размери ли са? Не като леглата и матраците им, надявам се. Може ли, ако си вземеш кухня от тях, да сложиш вградени уреди купени от друг магазин, например?
    Доколкото знам от брат ми(работеше за Икеа в друга страна,не УК),
    единствено сглобката е стандартна.
    Не става,виждайки снимка от списание-да поръчаш същото за дома,защото,
    най-вероятно размерите са различни.
    отговор на въпроса е-да,можеш,трябва просто да укажеш необходимите размери и те ще ти го направят,указвайки цена.
    когато поръчаш от тях-те идват ,мерят и ти доставят това което си поръчал,
    и го сглобяват,разбира се.
    ако искаш да има вградени уреди-трябва просто да го вкараш в проекта си,и в изискванията си за нова кухня...

27. БЛАГОДАРЯ merry thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от merry Виж мнението
    аз знам, че примерно плота също трябва да е от тях защото шкафовете са с такъв размер, че ако сложиш друг плот не става.
    също знам, че разни кухненски тръби трябва да минават вътре в самият шкаф защото шкафовете им нямат място отзад, както при другите.
    това е непрофесионално мннение, което съм чула от приятели, които си взеха кухня от икеа. аз не разбирам нищо от кухни

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Аз исках да сложа шкаф, в който вътре да е от Айкиа, а отвън вратичката (вратичките) да са от другаде, защото нямаше дизайна, който исках - не стана. Нито чекмеджетата им са със стандартните размери, нито шкафовете - обаче за вградени уреди би трябвало да няма проблем. Като отидеш в секцията за кухните - там има компютри и служители, на които това им е работата - казваш им какви уреди с какви размери имаш или искаш да купиш и те ще ти помогнат да видиш какво и как можеш да сложиш от техните продукти.

Гугъл търсачка на форума

30. БЛАГОДАРЯ merry thanked for this post
    Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    аз не разбирам нищо от кухни
    Аз защото разбирам
    Планът на кухнята го направих, запомнен е в системата на Икеа. Направих такъв и в системата на B&Q, но от Икеиския съм по-доволна. Мисля да отскоча до там, да го отворим в магазина и да чуя мнението им. А цените на техния монтаж не са ли по-високи?! Аз и това ще питам, но чак уикенда евентуално ще имам физическата възможност да отида до магазина, а пусто любопитство ме яде от вътре още сега да знам
    На B&Q една приятелка си купи кухня, а вградените уреди си ги взела от Аргос. Ако става така и с Икеа, доста по-евтино ще ни излезе, имаме карта за нектар поинтс и доста точки е насъбрал мъжът там. Пък и за в бъдеще ще е по-лесно, ако решим да подменяме нещо.

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. IKEA - проблеми
    От stella111 във форум Пазаруване
    Отговори: 20
    Последно мнение: 25-03-2016, 08:41
  2. Ikea Family Mobile PAYG 9p/min calls and 6p texts
    От Мила във форум Телефонни услуги, GSM
    Отговори: 3
    Последно мнение: 24-08-2008, 16:04
  3. Ikea Family Mobile PAYG 9p/min calls and 6p texts
    От Мила във форум Интернет и компютри
    Отговори: 0