Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 56
    Нов потребител Аватара на ani_mation
    Град
    Guildford
    Post Thanks / Like

По подразбиране Au-pair-документи за син сертификат

Първо искам да кажа огромно благодаря на Syper, защото той много помогна, така, че: Thanks, Syper
    Документите, които пратих са:

-au-pair договор(има го в Документи, качено от Syper). Естествено много го промених и почти копирах писмото-покана от семейството, тъй като договор с тях нямах, имах с агенцията.
    -Писмо от host family(има го пак в Документи, качено от Syper)
    - лилавата карта
    - Application form BR1
    -Паспорт
    -2 снимки
    След 7 седмици получих сертификата.

Е, това е. Успех на всички
    Последно редактирано от ani_mation : 25-02-2008 на 22:32

Faithless Аватара на boki
    Град
    Harrogate
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Au-pair-документи за син сертификат

Лилавата карта не си ли я прати?

This is my church. This is where I heal my hurts. It's a natural grace. Of watching young
    life shape. It's in minor keys. Solutions and remedies. Enemies becoming friends.
    When bitterness ends. It's in the world I become. Contained in the hum.Between voice and
    drum. It's in the change. The poetic justice of cause and effect. Respect, love, compassion.
    For tonight GOD IS A DJ

Нов потребител Аватара на ani_mation
    Град
    Guildford
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от boki Виж мнението
    Лилавата карта не си ли я прати?
    Of, sorry. Да, пратих и нея.

Great Warriors Never Die Аватара на CYPER
    Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Au-pair-документи за син сертификат

Честито
    BGHelp Търсачка

Благословен да бъде този, който няма какво да каже, но въпреки това мълчи

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

Нов потребител
    Post Thanks / Like

kakvo e lilavata karta i sinqta i za kakvo slujat

Faithless Аватара на boki
    Град
    Harrogate
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от TRINYTY Виж мнението
    kakvo e lilavata karta i sinqta i za kakvo slujat
    Лилава - ограничено право на работа само при точно определен работодател. Синя - получава се след 12 месеца легален емплоймънт и ти дава неограничени права на работа.

This is my church. This is where I heal my hurts. It's a natural grace. Of watching young
    life shape. It's in minor keys. Solutions and remedies. Enemies becoming friends.
    When bitterness ends. It's in the world I become. Contained in the hum.Between voice and
    drum. It's in the change. The poetic justice of cause and effect. Respect, love, compassion.
    For tonight GOD IS A DJ

Нов потребител
    Post Thanks / Like

благодаря ти,аз се поинтересувах и разбрах от форума,

но имам и друго запитване,

искам да попитам друго,
    от година и 3 месеца съм в Лондон,много дълго отлагах направата на документи(жълта карта),и преди месец ги подадох,с дата на писмото от семеиството от тази година,и дали има как да се докаже че съм била толкова дулго в Лондон,и дали може да ми бъде признато това време и как може да стане,защото както виждам за това време прекарано тука можеше да имам синя карта

благодаря на всеки който може да помогне!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

аз съм с подобен на твоя проблем би ли ми казала какво стана след като подаде документите след толкова време.т.к. и аз сега се чудя какво да направя с моите документи

Нов потребител
    Post Thanks / Like

здравейте може да прозвочи банално но и ас като повечето българи си пера главата в сте ната и се чудя как да си оправя докоменти те от една година съм пri един работодател и макар че съм сей иплоит той мие води като инплоит моля ка гете какви докоменти са ми нужни за синя карта и от къде мога да ги получа благодаря предварително

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Извинявам се много че не пиша на Кирилица. Имам вирус в лаптопа и не мога да сменя шрифта!

Въпроса ми е малко глупав но искам да съм сигурен. Понеже нямам задграничен паспорт мога ли да си изпратя просто личната карта вместо международния паспорт.

Благодаря предварително за отговора!

МОД. Писането на кирилица е задължително. Моля, ползвайте форумните кирилизатори.
    Последно редактирано от Мила : 24-04-2011 на 17:28 Причина: кирилизиране

Нов потребител Аватара на maryna
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mako2 Виж мнението
    Извинявам се много че не пиша на Кирилица. Имам вирус в лаптопа и не мога да сменя шрифта!

Въпроса ми е малко глупав но искам да съм сигурен. Понеже нямам задграничен паспорт мога ли да си изпратя просто личната карта вместо международния паспорт.

Благодаря предварително за отговора!

МОД. Писането на кирилица е задължително. Моля, ползвайте форумните кирилизатори.
    Разбира се, че можеш. Успех!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравей те , искам да попитам може ли някои да ми каже какви документи трябва да имам за да отида във Великобритания как au pair и да мога легално да пребивавам с този статут? Вече съм си намерила семеиство което се интересува от мен и искам да знам какво е необходимо да се напари по нататък.Благодаря Ви предварително !

Cooler Аватара на ggeoreto
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Тук може да намериш достатъчно инфо: http://www.bghelp.co.uk/forums/au-pair/
    Defeat your enemy with success, failure is never an option !

Нов потребител
    Post Thanks / Like

здрасти,чета тука и вече се чувствам тотално обаркана!някои може ли да ми обясни дали има разлика между ау пеар и синя карта,и каква е тя?а сащо и да м идадете съвет-работя в Кралтвото от миналичт юни, декември 2010 ми изтече уърк пермита и от тогава насам сам селф имплоид!та вапроса ми е как мога да получа синя карта,какав е реда???

Нов потребител
    Post Thanks / Like

ЗДРАВЕЙТЕ,И АЗ ИМАМ ОФЕРТА ОТ ЕДНО СЕМЕЙСТВО И МИСЛЯ ДА Я ПРИЕМА.ИЗчЕТОХ ВСИчКО ЗА АУ PAIR,НО ИМАМ ЕДИН ВЪПРОС,РАЗБРАХ,чЕ ТРЯБВА ДА МИ ИЗКАРАТ ЛИЛАВА КАРТА И СЛЕД ТОВА,АКО САМ РАБОТИЛА ПРИ ТЯХ 12 МЕСЕЦА,МОГА ДА КАНДИДАЦВАМ ЗА СИНЯ.ВЪПРОСА МИ Е СЛЕДНИЯТ-щЕ МИ ТРЯБВА ЛИ НИН ИЛИ НЕ,ЗАщОТО ТОВА НЕ МИ СТАНА ЯСНО.ИЛИ СЛЕД ТЕЦИ 12 МЕСЕЦА,КОГАТО РЕшА ДА НАПУСНА РАБОТЯ ПО НЯКОЕ ВРЕМЕ И ЗАПОчНА ДА СИ ТЪРСЯ НЕщО ДРУГО,чАК ТОГАВА щЕ ТРЯБВА ДА СИ ПУСНА ДОКУМЕНТИ ЗА ТОЗИ НИН.БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО МНОГО

Miss Caprice Аватара на dianaiv83
    Град
    Coventry
    Post Thanks / Like

Ми обърквате се щото ви мързи та четет та пушек се вдига,ми размърдайте си малко сивите клетки бе хора.Тя щяла да идва да работи ама като и писнело щяла си търси нещо друго,ти ще си търсиш ама няма кой да те вземе.
    Мечето Теди време е да порастнем вече и да четеме!
    Не не можеш да подаваш за НИН щото нямаш на кво отгоре,ти нямаш право да работиш като наети,нито пък си селф.Най-добрия ти вариант е както е обяснявано поне милион пъти,подаваш за лилава карта,после бачкаш 12 м и ако е било без прекъсване семейството пише едно писмо до хоум офиса и потвърждава имплоймънта и ти даряват заветната синя карта и едва тогава мислиш за НИН без който не можеш,където пък за да вземеш ще трябва да са те одобрили някъде да започнеш раота и едно писмо от компанията ще е достатъчно да ти дадат номера.Във момента искам да ти кажа здраво отказват и все искат още повече и повече доказателства,незнам наще вече ги надуши много кви схеми си чертаят.
    Ако ви се губи времето да хапете,недейте тук почти не влизам,нямам време за глупости,наслука!

"Всички понякога падат, разликата между силните и слабите духом е във времето, което губят за да се изправят "

""

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от teddyme4e Виж мнението
    ЗДРАВЕЙТЕ,И АЗ ИМАМ ОФЕРТА ОТ ЕДНО СЕМЕЙСТВО И МИСЛЯ ДА Я ПРИЕМА.ИЗчЕТОХ ВСИчКО ЗА АУ PAIR,НО ИМАМ ЕДИН ВЪПРОС,РАЗБРАХ,чЕ ТРЯБВА ДА МИ ИЗКАРАТ ЛИЛАВА КАРТА И СЛЕД ТОВА,АКО САМ РАБОТИЛА ПРИ ТЯХ 12 МЕСЕЦА,МОГА ДА КАНДИДАЦВАМ ЗА СИНЯ.ВЪПРОСА МИ Е СЛЕДНИЯТ-щЕ МИ ТРЯБВА ЛИ НИН ИЛИ НЕ,ЗАщОТО ТОВА НЕ МИ СТАНА ЯСНО.ИЛИ СЛЕД ТЕЦИ 12 МЕСЕЦА,КОГАТО РЕшА ДА НАПУСНА РАБОТЯ ПО НЯКОЕ ВРЕМЕ И ЗАПОчНА ДА СИ ТЪРСЯ НЕщО ДРУГО,чАК ТОГАВА щЕ ТРЯБВА ДА СИ ПУСНА ДОКУМЕНТИ ЗА ТОЗИ НИН.БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО МНОГО
    Ако работиш като аu pair и напуснеш преди да си изкарала 1 година губиш възможността да вземеш синя карта, защото в този случай тя се издава ако си работил като аu pair минимум 1 година. Като мисля, че даже датата на лилавата карта е важна.
    Не поглеждай с гняв назад.

18. БЛАГОДАРЯ teddyme4e thanked for this post
    Liverpool's fan Аватара на iliyan65
    Град
    Wiltshire
    Post Thanks / Like

здравейте,искам да попитам за нин,защото сам в малко затруднено положение.бях в uk на бригада и там уж трябваше да ни издадат нин,но уви,не го направиха.сега искам да остана тук с моя приятел,аз мисля да работя като ау pair и разбрах,че не ми е необходим нин,но на моя приятел определено му трябва,защото иска да работи в строителствоо или,ако е възможно като ел техник,какъвто работеше в бг.така че сега искам да знам какво трябва да направимза този номер,може ли да работи,докато чака за него,проблем ли е?извинявам се,ако е имало подобни въпроси преди мен и ви благодаря предварително.успех на всички в uk,защото знам,че не е много лесно,особено в началото.
    Първия цитата е от днес, а вторият от 8-ми август. Кво стана за толкова кратко време ?

~Mайчето~ Аватара на mauna_bg
    Град
    Лондон
    Post Thanks / Like

Така.... значи след 12 месеца легален имплоймънт подаваш си изброените в първия пост документи и те ти връщат синя карта, добре. А после за НИН, пак ли подаваш БР1 и изобщо след като имаш синя карта какви са необходимите документи и формуляри, които трябва да подадеш за да вземеш и НИН, освен както разбираме договор, който трябва да имаш с работодател?
    Никога не си доставяй "удоволствието" да разчиташ на друг, освен на себе си!

Great Warriors Never Die Аватара на CYPER
    Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Au-pair-документи за син сертификат

Цитирай Първоначално написано от mauna_bg Виж мнението
    Така.... значи след 12 месеца легален имплоймънт подаваш си изброените в първия пост документи и те ти връщат синя карта, добре. А после за НИН, пак ли подаваш БР1 и изобщо след като имаш синя карта какви са необходимите документи и формуляри, които трябва да подадеш за да вземеш и НИН, освен както разбираме договор, който трябва да имаш с работодател?
    После можеш да си намериш работа и да започнеш без NIN, а след като започнеш да вземеш писмо от работодателя или просто договора ти и с него да се явиш на интервюто. В този случай лесно дават NIN.

Ако не можеш да си намериш работа то дори с писма, че си регистрирана в агенции + други доказателства, че търсиш активно работа ще се явиш на интервю за NIN.
    Последно редактирано от CYPER : 21-03-2012 на 17:34
    BGHelp Търсачка

Благословен да бъде този, който няма какво да каже, но въпреки това мълчи

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

~Mайчето~ Аватара на mauna_bg
    Град
    Лондон
    Post Thanks / Like

но на интервюто трябва ли да имам попълнен БР1 или някакъв др формуляр?
    Никога не си доставяй "удоволствието" да разчиташ на друг, освен на себе си!

сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mauna_bg Виж мнението
    но на интервюто трябва ли да имам попълнен БР1 или някакъв др формуляр?
    Много ясно, че не.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте!
    Аз съм Au-pair от септември месец, имам лилава карта, която е издадена октомври 2011. Въпросът ми е, дали е възможно да си подам документите за синя карта края на октомври 2012, когато със сигурност е минало една година и да се прибера в България, или трябва да стоя тук и да чакам... което хич не ми се ще, защото за лилавата чаках около 4-5 месеца.
    Благодаря предварително

сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от superkate Виж мнението
    Здравейте!
    Аз съм Au-pair от септември месец, имам лилава карта, която е издадена октомври 2011. Въпросът ми е, дали е възможно да си подам документите за синя карта края на октомври 2012, когато със сигурност е минало една година и да се прибера в България, или трябва да стоя тук и да чакам... което хич не ми се ще, защото за лилавата чаках около 4-5 месеца.
    Благодаря предварително
    Не е задължително да чакаш в страната. Но пък и ще е по-добре да напишеш английски адрес, на който да ти върнат документите със синята - за всеки случай, за да нямат за какво да се заяждат.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Doondie Виж мнението
    Не е задължително да чакаш в страната. Но пък и ще е по-добре да напишеш английски адрес, на който да ти върнат документите със синята - за всеки случай, за да нямат за какво да се заяждат.
    Това е прекрасно Но дали ако те вече са подали документи за следваща Au-pair и адреса е същия, не би било проблем?
    Или ако дам различен адрес, а не този на семейството, на който съм се подвизавала, би било проблем?

Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Au pair, employee, self-employed? (проблем с документи)
    От vileto8801 във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 16
    Последно мнение: 27-08-2012, 10:22
  2. документи за au pair
    От vilyhon във форум Au-pair
    Отговори: 20
    Последно мнение: 13-07-2009, 18:53
  3. Отговори: 16
    Последно мнение: 04-04-2009, 10:46
  4. Отказ за син сертификат на база Au pair viza
    От emm4eto във форум Registration Certificates
    Отговори: 7
    Последно мнение: 19-05-2008, 21:22