Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 72
    Captain Chaos
    Guest

По подразбиране Четете ли български книги...???

Съвсем съм наясно,че във века на глобалната комуникация,на Интернет,радио,телевизия и прочее,
    ....остава много малко време да се отвори книга и да се чете...
    От друга страна на българския пазар се предлагат вече и най-големите бестселъри,а също така и много плява...
    Според мен-друго си е:-да отвориш книга,да четеш,да обръщаш страниците(без помощта на мишката),нещо,
    което да те грабне,да те завладее-а,не да се взираш като зомбиран в екрана на компютъра.
    Живеем в забързан свят,в който всичко е време,пари,необходимост...
    обществото е консуматорско-взимаме наготово всичко-от Интернет,телевизия,радио...,
    но дали това е вярното мнение???
    ...не е ли време да се замислим за себе си,защото една книга всеки я тълкува
    по свой си начин.Ако я тълкува-значи я е прочел,нали???
    Идеята ми е:
    -така ,както има форум *нови филми*,така щото нека да има и форум *Нови (интересни)книги*????
    ...ясно е,че няма да е от най-посещаваните,но нека да споделяме мнения за интересни книги.
    В крайна сметка-почти всеки 2-3 седмици:някой отива или се връща от България
    -не е никакъв проблем да вземе една книга,мисля.
    От древността е казано:*Думите отлитат-написаното остава*
    Очаквам мнения-аз си загубих книгите...,останаха само*Законите на Мърфи*,но пък и това е нещо де.
    Извинявам се,търсих из форумите,но не намерих такава тема.
    Ако нещо ,някъде,е писано по въпроса-много моля -изтрийте темата.

2. БЛАГОДАРЯ Vasseto, insomnia, Charlotte, Kamen, slanchece and 6 others thanked for this post
    guest
    Град
    Far away... from the crowd fools here
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Четете ли български книги...???

Защо точно български... Да, по принцип обожавам да чета книги, всякакви. В момента съм на Ли Якока- "Откровенно казано"... Много е хубава книжката... Според мен четенето на книги оформя някаква култура на изразяване, писане а може би дори и общуване... И ме е яд, че подрастващото поколение предпочитат да гледат или играят на компютъра Острова на съкровищата примерно, вместо да седнат да прочетат книгата...

4. БЛАГОДАРЯ няма, Staki, Vasseto, Dorito, George_d thanked for this post
    Старо куче Аватара на piglet
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Четете ли български книги...???

Да, обожавам да чета книги,- Лъдлъм, Гришам, M.H. Kларк, но най-често си ги купувам от тук. Ходя си до България два-три пъти годишно и тогава си купувам по някоя книжка, мисля следващия път да опитам да си донеса някои от бг класиките само незнам как ще е с багажа.

6. БЛАГОДАРЯ George_d thanked for this post
    не съвсем нов потребител
    Град
    Basingstoke,Hants
    Post Thanks / Like

Обичам да чета книги и никога не оставам без книги.Преди няколко години си подарих библиотеката/около 2000 тома/на градската библиотека,защото нямах вече място в къщи.Сега пак са се събрали доста.Когато си ходя до БГ винаги се връщам с доста книги,а като ги прочета ,ми пращат нови.Несравнимо е наистина усещането като ги четеш.Няма нищо общо с гледането на филм или "зверенето" в компа.

8. БЛАГОДАРЯ няма, Balabanov_Group, Flower Sun thanked for this post
    reality is dreaming Аватара на Kamen
    Post Thanks / Like

На български съм чел напоследък само Мерко Семов и преводи на книги на Паулу Коелю.

Жестоко препоръчвам първия. Особено неговите "Цената" и "Очите".
    Ever tried? Ever failed? No matter. Try again! Fail again! Fail better!

It's the way we see the world!
    http://www.youtube.com/watch?v=eChdxmjHoMw

10. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

И аз обичам да чета книги.Няма значение дали ще са на български или английски.Намерих му цаката обаче на блещенето в компа и вместо това си принтирам книгата,която съм решила да чета.
    Never approach a bull from the front, a horse from the rear or a fool from any direction!

12. БЛАГОДАРЯ Balabanov_Group, George_d thanked for this post
    Старо куче
    Град
    LOUD AND PROUD FROM LONDON TOWN
    Post Thanks / Like

НЬЕ

Усмихвай се по-често! Аватара на slanchece
    Град
    London
    Post Thanks / Like

аз лично всеки път се връщам от бг с книга/книги.Зависи какво точно се предлага на пазара.По принцип чета трилъри,криминалета,автобиографии,наука,мистика,ге ография.Понякога купувам и чета книга преди да е излаезнал някой филм,който ми се струва,че ще бъде интересен.Коелю,Гришам,Браун....класика в жанра!

15. БЛАГОДАРЯ George_d thanked for this post
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

Аз чета само когато съм на почивка, това лято прочетох две, едната бе на Дан Браун. Едно време като пътувах с метрото и имах фиксирана почивка също четях книги.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче
    Град
    Post Thanks / Like

Аве, аз ли бъркам или...въпроса е за БЪЛГАРСКИ книги...а не за книги на български. Всички четяли Дан браун, Гришам и нам си кво. Ми то такива книги трябва да се четат на оригиналния език...дето са писани на него...щото на Димитри Иванов преводите ги няма вече...сегашните некадърници-преводачи са пълни леваци...

Пита се дали четете книги от БЪЛГАРСКИ автори...

баси...

18. БЛАГОДАРЯ Staki, deny_1231775, George_d thanked for this post
    ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Четете ли български книги...???

Цитирай Първоначално написано от Bassman Виж мнението
    Аве, аз ли бъркам или...въпроса е за БЪЛГАРСКИ книги...а не за книги на български. Всички четяли Дан браун, Гришам и нам си кво. Ми то такива книги трябва да се четат на оригиналния език...дето са писани на него...щото на Димитри Иванов преводите ги няма вече...сегашните некадърници-преводачи са пълни леваци...

баси...

пичага,ти да не си руски класик!концетрираш се върху проблема,разнищваш го и го оставаш нерешен!
    ако преводачите не могат да покрият завишения ти от хипария стандарт,що не земеш да ни покажеш,как аджиба трябва да се превежда,а не да обиждаш хората които все пак правят нещо черно на бяло!
    ще прощаваш,но се държиш се едно в теб се е вселил духа на валери петров!аре малко да мислим с главата,а не със седалищните мускули!
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

20. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    Старо куче
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Re: Четете ли български книги...???

Цитирай Първоначално написано от casual Виж мнението
    пичага,ти да не си руски класик!концетрираш се върху проблема,разнищваш го и го оставаш нерешен!
    ако преводачите не могат да покрият завишения ти от хипария стандарт,що не земеш да ни покажеш,как аджиба трябва да се превежда,а не да обиждаш хората които все пак правят нещо черно на бяло!
    ще прощаваш,но се държиш се едно в теб се е вселил духа на валери петров!аре малко да мислим с главата,а не със седалищните мускули!
    Мотивиращо и изпълнено със съвременен дух изказване.

Подквасено с препратки към руските класици ( приемам го за комплимент ).

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Bassman Виж мнението

баси...
    ами аз лично щом си ги принтирам се предполага,че са на български.Иначе на английски ходя и си ги купувам от книжарницата.
    Препоручвам ти тази книга,последната която си поръчах ама да видим дали ще мога да я купя от БГ.
    Другия вариант е някой добър съфорумец ако си ходи наскоро да бъде така доброжелателен и да ми свърши услуга..........
    Never approach a bull from the front, a horse from the rear or a fool from any direction!

23. БЛАГОДАРЯ няма, Flower Sun thanked for this post
    Captain Chaos
    Guest

Хмм.
    Може би не съм се изразил кристално ясно,или трябваше да озаглавя темата*Четете ли книги на Български...???*
    затова се извинявам
    както и да е.
    Темата затова я поставих в този форум,
    Разбирам,че много от съфорумците нямат никакъв проблем да четат Артър Конан Дойл,и Дан Браун в оригинал.
    От съвременните български автори-не мога да отлича някой особено(изключая поезия).
    Времето на *Нерон Вълка*безвъзвратно отмина.
    Става дума за това:четете ли книги,написани на български,не специално от български автори???
    идеята ми е-ако някой прочете интересна книга-да даде мнение,за да дискутираме и коментираме.
    Не виждам защо трябва да се джавкаме,за превод на една или друга книга.
    В крайна сметка,преводачите също са хора-случва се нещо да не е преведено съвсем точно.

25. БЛАГОДАРЯ Mystic, George_d thanked for this post
    Captain Chaos
    Guest

Цитирай Първоначално написано от Mystic Виж мнението
    ...
    Препоручвам ти тази книга,последната която си поръчах ама да видим дали ще мога да я купя от БГ.
    Другия вариант е някой добър съфорумец ако си ходи наскоро да бъде така доброжелателен и да ми свърши услуга..........
    Това ми изглежда интересно,Мистик,благодаря,ще видя дали не може да се намери на Славейков-
    ако да:до няколко дни може да бъде тук.
    И да я прочета

27. БЛАГОДАРЯ Mystic thanked for this post
    миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Captain Chaos Виж мнението
    Хмм.
    Може би не съм се изразил кристално ясно,или трябваше да озаглавя темата*Четете ли книги на Български...???*
    затова се извинявам
    както и да е.
    Темата затова я поставих в този форум,
    Разбирам,че много от съфорумците нямат никакъв проблем да четат Артър Конан Дойл,и Дан Браун в оригинал.
    От съвременните български автори-не мога да отлича някой особено(изключая поезия).
    Времето на *Нерон Вълка*безвъзвратно отмина.
    Става дума за това:четете ли книги,написани на български,не специално от български автори???
    идеята ми е-ако някой прочете интересна книга-да даде мнение,за да дискутираме и коментираме.
    Не виждам защо трябва да се джавкаме,за превод на една или друга книга.
    В крайна сметка,преводачите също са хора-случва се нещо да не е преведено съвсем точно.
    Предпочитам да чета в оригинал. Няма смисъл да чета на български като мога и на други езици, освен ако книгата не е българска (от български автор).

29. БЛАГОДАРЯ Bassman thanked for this post
    sweet lady luck Аватара на Charlotte
    Град
    In the eye of the tornado
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Captain Chaos Виж мнението
    Идеята ми е:
    -така ,както има форум *нови филми*,така щото нека да има и форум *Нови (интересни)книги*????
    ...ясно е,че няма да е от най-посещаваните,но нека да споделяме мнения за интересни книги.
    В крайна сметка-почти всеки 2-3 седмици:някой отива или се връща от България
    -не е никакъв проблем да вземе една книга,мисля.
    .
    Идеята е страхотна, направих и новия подфорум за Нови книги, така че дерзайте.

А за четенето на книги, аз също обичам и го правя във всяка една свободна минута, когато имам възможност, но както Стаки писа най-добре е да се чете в оригинал, най-добрият начин за затвърдяване/научване на език.
    Wild is the wind

Напреднал
    Post Thanks / Like

Искам да ви препоръчам две ПРЕКРАСНИ БЪЛГАРСКИ КНИГИ: "Български хроники" от Стефан Цанев, част първа и част втора. Подробности и откъси от тези книги има на www.bulgarianchronicles.com. Приятно четене

32. БЛАГОДАРЯ Staki thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Staki Виж мнението
    Предпочитам да чета в оригинал. Няма смисъл да чета на български като мога и на други езици, освен ако книгата не е българска (от български автор).
    В оригинал е най-добре, само че една книга преведема на български струва една трета от това което струва тука, братко... Типичен пример е Шифърът на бай Леонардо

34. БЛАГОДАРЯ Bassman thanked for this post
    charming Аватара на Suzanne
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Калоян-Борис Виж мнението
    В оригинал е най-добре, само че една книга преведема на български струва една трета от това което струва тука, братко... Типичен пример е Шифърът на бай Леонардо
    Все пак има и книги, които си залужават парите!

36. БЛАГОДАРЯ Staki thanked for this post
    Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Е, моят английски не е на ниво да чета Шифърът на Леонардо в оригинал, но се пробвах. Затова я имам на английски и на български В момента повече от месец боря The Russian House от John le Carré и няколко пъти съм си мислила, че щях много по-бързо да я преборя, ако беше на български. До сега май само Danielle Steel ми е вървяла безпроблебно в оригинал Сега се сетих и Тери Пратчет ми се удаваше, но поредиците му за деца. Взимам ги от библиотеката на сина
    Да, чета на български, като съм лятото в България и обикновено си донасям по една книжка и тук. Но тази книжка ми е повече от недостатъчна, та се мъча и на местния език

Старо куче
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Staki Виж мнението
    АФЕРИМ...за тва идваше реч...ама все тряа някоя неразбрала гугутка да се изцепи неподготвена...

Аз съм редовен клиент на Ealing Library...хем без пари, хем много книжки има.
    Последно редактирано от Bassman : 07-02-2008 на 20:20

39. БЛАГОДАРЯ Staki thanked for this post
    Старо куче
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Suzanne Виж мнението
    Все пак има и книги, които си залужават парите!
    ...

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

аз искам да се докопам до'бит и душевност на нашия народ' от иван хаджийски.четох е по диагонала на времето,но страшно ми се иска да я прочета на тоя етап.
    бе аз ще я купя,ама чакам да настъпят по-добри финансови времена...нали съм роб на парите и живота ми се ръководи от тях
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

sunny girl Аватара на Dorito
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Puheno Виж мнението
    Защо точно български... Да, по принцип обожавам да чета книги, всякакви. В момента съм на Ли Якока- "Откровенно казано"... Много е хубава книжката... Според мен четенето на книги оформя някаква култура на изразяване, писане а може би дори и общуване... И ме е яд, че подрастващото поколение предпочитат да гледат или играят на компютъра Острова на съкровищата примерно, вместо да седнат да прочетат книгата...

Много си права, а на мен ми домъчнява като си представя! Нищо не обогаява и развива речника и стимулира мисленето така, както книгите! Жалко, имам жив пример на обратното - братовчедка ми е на път на навърши 18, а ме пита какво означава ''кърфица'', ''анализа'', ''критичен''...... Но, лично аз виня за това родителите и. Главна и първостепенна вина имат те, семейството. Малкото дете е като ''пластелин'', каквато форма му придадеш, такава ще остане. Имам още една, вече по-далечна братовчедка, която сега е на 40. Не можаха да си имат детенце със съпруга и и си осиновиха едно мъниче. Сега детето е на 4. Бях при тях за седмица през лятото. Но какво възпитание видях само, какъв модел на поведение .... преди да пусне някоя филмче на малката, първо го гледа братовчедка ми. Всяка следа от насилие, бой, агресия и каквото друго се сетите се изключва. Целта на всяко филмче, което се гледа, на всяка приказка, която се чете е да възпитава, да показва доброто и полезното, а не просто да запълва времето. А детето дори не тяхно....... а тази, осемнайсет годишната ми братовчедка е биологично дете на родителите си и все пак не знаеше какво е ''кърфица'' !!! Любознателността, желанието да напредваш и се уъвършенстваш се възпитават в семейството. И докато раните вътре в българското семейство и общество не за излекуват, четящите деца ще намаляват
    Човек не може да избяга от самия себе си ......

Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 18
    Последно мнение: 08-09-2017, 20:02
  2. книги на български
    От barbarelkaa във форум Общ форум
    Отговори: 12
    Последно мнение: 16-10-2016, 22:40
  3. книги на български
    От nasko82 във форум Четиво
    Отговори: 29
    Последно мнение: 14-11-2008, 12:01
  4. Български книги по Интернет