Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 16 от общо 16
    Напреднал Аватара на frost
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране На риба около Лондон

Има ли някой с повече опит с рибуването тука в UK, да каже каде се ходи, ква е схемата, кви са разрешителните, готини магазини, препоръчани места, и много важно нещо, кво праиме с рибате след като я хванем, хвърляме ли я или кво?
    А бе изобщо генерално инфо за ситуацията щото аз съм много надъхан да ходя, малко съм начинаещ де ама...все пак никой не е научен от самосебеси.
    Мерси предварително.

2. БЛАГОДАРЯ Staki thanked for this post
    Напреднал Аватара на balky
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: На риба около Лондон,

маи няма никои( и аз бих се радвал ако някои обясни каде може да се ходи трябва ли билет или с еплаща на място...

Старо куче
    Post Thanks / Like

http://www.waterscape.com/in-your-area/london/fishing

Лиценза за риболов е задължителен! Инфо тук
    На повечето места извън Лондон има допълнителна такса (на ден), зависеща от мястото.Не навсякъде можеш да вземеш уловената риба, затова проверявайте преди да сте тръгнали.

Сайтове за риболов:

http://www.waterscape.com/features-a...als-and-rivers
    http://www.anglinguk.net/
    http://www.gofishing.co.uk/?rw.cm=go...20fishing%20uk
    http://www.go-fishing.co.uk/
    http://www.fishing.co.uk/main.php3

Успешен риболов!
    Последно редактирано от Mystic : 15-04-2008 на 14:40
    Never approach a bull from the front, a horse from the rear or a fool from any direction!

5. БЛАГОДАРЯ ppepyno, Staki, frost thanked for this post
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: На риба около Лондон,

Мерси за инфото.

Иначе аз се посветнах сам кво се прави и ква е системата като цяло...
    Зима се риболовен билет за всяка пръчка, която ползваш. Ако искаш дневен от пощата или седмичен ( на пръчка), а може и годишен от нета който иззлиза бая на далавера стига да ходиш често. Дневния е 3.50, седмичния нещо като 8, а годишния 25... правете си извод сами.
    за последните 2-3 седмици ходих 3 пъти, без особен успех с улова тъй като се самоуча и правя всичко опипум. Иначе хванах два прилично големи шарана де... тука, обаче идва фрустрацията - рибата трябва да се връща обратно, и за да ловиш трвябва да имаш задължителна подложка на която да слагаш рибата докато и се радваш, за да не се наранява на земята казва се unhooking math и е пълна тъпотия...Също така трябра да имаш и кепче, с което да хващаш рибата за да не виси от кордата като я вадиш на повърхността, не било морално към животното да виси моля ви се...изобщо е бая дразнещо ако си свикнал на Българската свободия...отделно в повечето комерсиални езера гьолове и тн, има безумно тъпи рестрикции на разни доста сгодни видове стръв, на които разбира се всеки е свикнал от БГ. Кукички, без контра, живарниците забранени, кюспета, хранилки, и царевица за стръв не се разрешават на повечето места...Общо взето тва е за ситуацията. Хора иначе има и ловят бая, до ся само англичани съм виждал, които между другото са бая недрожелюбни към чужденци, общо взето ни мислят за престъпници....и само ни следят кво праиме...
    Почти всички езера си имат самостоятелни такси за вход, отделни от разрешителното...
    Аз ходя в едно наречено Lizard Fisheries и е в West Drayton, нелошо место, с бая големи риби.
    тва е кото знам, ако се сетя нещо ще пиша пак.
    Ако накой има желание и време да пише да мислиме по-сериозни излети.
    Наслука.

7. БЛАГОДАРЯ erric, speedweel thanked for this post
    Напреднал Аватара на balky
    Post Thanks / Like

ами аз съм навит да отида една неделя стига да има с кои щото сам немога да намеря дори и Темза

Напреднал Аватара на Ivan
    Post Thanks / Like

Привет.

Като запален риболовец скитах към 2 години по различни рекички, гюлчета, и уж страхотни местенца из половината Англия.
    Къде успешно, къде не толкова, къде живо капо....
    От тази година станах член ето на това: http://www.farnhamanglingsociety.com/introduction.htm

За момента мога да кажа само хубави неща. Включва над 20 реки и специално зарибени езера със много сериозни екземпляри. Всичко е страхотно организирано и подредено. Риболовен магазин горе долу в центъра на областа, който работи 7 дни от 7 сутринта, и много добре зареден.
    Всичко което си изброил по долу важи в пълна сила и тук. Правилата не са толкова криви, веднъж като свикнеш с тях. Всичко това се прави с цел рибата да не се наранява, пази и да има и за следващия път, както и за останалите колеги. Лично аз се наслаждавам много повече от страхотния риболов и спокойствие, борбата с големите екземпляри, а не от клюпачката после.
    Ако има желаещи да споделим съвместен риболов - винаги готов.

10. БЛАГОДАРЯ frost, speedweel thanked for this post
    Напреднал Аватара на jongela
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: На риба около Лондон

Цитирай Първоначално написано от frost Виж мнението
    Има ли някой с повече опит с рибуването тука в UK, да каже каде се ходи, ква е схемата, кви са разрешителните, готини магазини, препоръчани места, и много важно нещо, кво праиме с рибате след като я хванем, хвърляме ли я или кво?
    А бе изобщо генерално инфо за ситуацията щото аз съм много надъхан да ходя, малко съм начинаещ де ама...все пак никой не е научен от самосебеси.
    Мерси предварително.
    внимавай, преди да отижеш задулжително си плати такасите,че глобите са болезнени, нямаш право да ловош без такса дори реката да минава в задния ти двор.

Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: На риба около Лондон,

Цитирай Първоначално написано от Ivan Виж мнението
    Привет.

Като запален риболовец скитах към 2 години по различни рекички, гюлчета, и уж страхотни местенца из половината Англия.
    Къде успешно, къде не толкова, къде живо капо....
    От тази година станах член ето на това: http://www.farnhamanglingsociety.com/introduction.htm

За момента мога да кажа само хубави неща. Включва над 20 реки и специално зарибени езера със много сериозни екземпляри. Всичко е страхотно организирано и подредено. Риболовен магазин горе долу в центъра на областа, който работи 7 дни от 7 сутринта, и много добре зареден.
    Всичко което си изброил по долу важи в пълна сила и тук. Правилата не са толкова криви, веднъж като свикнеш с тях. Всичко това се прави с цел рибата да не се наранява, пази и да има и за следващия път, както и за останалите колеги. Лично аз се наслаждавам много повече от страхотния риболов и спокойствие, борбата с големите екземпляри, а не от клюпачката после.
    Ако има желаещи да споделим съвместен риболов - винаги готов.
    Мерси много за инфото. Само не разбвах в коя област е тва, иначе относно връщането на рибата, аз нямам толкова против щото не обичам да ям риба особено много, просто някак си се чуствам преебан нали знаеш . Аз съм много начинаещ, и съм яко ентусиазиран така, че казвай да хоиме anytime (стига да не е прекалено далече)

ами аз съм навит да отида една неделя стига да има с кои щото сам немога да намеря дори и Темза
    Стига да имаш желание и да си близо ше ходиме. ( не е зле и някой друг такъм да имаш)

13. БЛАГОДАРЯ Ivan thanked for this post
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: На риба около Лондон,

Мерси много за инфото. Само не разбвах в коя област е тва, иначе относно връщането на рибата, аз нямам толкова против щото не обичам да ям риба особено много, просто някак си се чуствам преебан нали знаеш . Аз съм много начинаещ, и съм яко ентусиазиран така, че казвай да хоиме anytime (стига да не е прекалено далече)
    Ами намира се ето тук: http://www.multimap.com/maps/?hloc=G...1HT|GU11%201HT
    Това е южен Лондон, по А3, след това А31, малко след М25 посока към Guilford. Или пък М3. Както ти е по удобно.

Като гледам ако си в Richmond, няма да ти е много далече. Аз съм в Croydon, до там ми е към 60км.

Ако наистина си етусиациран и не ти е далече, и желаеш да ходим, ще ти се наложи да станеш член на този клуб. Иначе нямаш право да ловиш риба там. Формата може да изтеглиш от сайта им. След това ще пристигне билета ти който представлява книжка със снимката ти и с подробни обяснения за всяко мясно, видове риба, ключ с който да минаваш през вратите и стигаш до паркингите и езерата, и още разни щутотии.
    След това може да ходим когато поискаш. Ние сме компания с още един приятел и сме там ако не всяка седмица, то през седмица.
    Хубаво е да имаш няколко такъма за различен риболов - шаранския който е преобладаващ, щукарски (ако харесваш този тип), мачов - невероятно удоволствие (миналата седмица направихме един такъв, излизаха добри платики до около килограм, и с този финнен такъм е голям кеф). Това е също и едно от малкото места където се развъжда целенасочено и може да се хване сом. Още не сме пробвали щото му е рано, но лятото се надявам да запишем нещо.
    Последно редактирано от Ivan : 18-04-2008 на 11:40

15. БЛАГОДАРЯ frost thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

vanka ne6to toq link deto si go ostavil ne e aktiven sigurno ima nqkakva gre6ka tezi vodoemi koito vklu4va taq organizaciq samo pokrai london li sa ili v cqla angliq 4e az sam ot Manchester.

Post Thanks / Like

Привет. Кой от двате линка не можеш да отвориш?

Първият е на самия клуб. Ето го отново: www.farnhamanglingsociety.com

А вторият беше линк към Multimap за да се ориентирате къде се намират водоемите. Всички се намират южно от Лондон.

При мен и двата линка работят.

Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: На риба около Лондон

Аз съм в Hayes вече, и тва ми е леееко далече, но не е като да е много...относно абонамента, ще го обмисля, звучи добре. Много ти благодаря за инфото.

Напреднал Аватара на BukuTy
    Град
    Лондон
    Post Thanks / Like

Кажете ми моля някое място за ловене на риба във Лондон или извън него, но някъде по-наблизо, без да се налага да ставаш член на клуба.
    The journey of thousand miles begins with a single step.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Старо куче
    Post Thanks / Like

Мерси предварително.
    Имам един такъв луд в къщи.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте, една поостаряла тема, но пък нека има продължение. Аз живея в Западен Лондон и съм от 1/2 година тук, но риболовът винаги ми е бил като добре прекарано време. Не съм някакъв професионалист, но знам как да си закача червея ... стига ми, та, ако от писалите по-горе или такива, които биха писали след мен има навити за излети някога (не съм шофьор, ама и влакът е опция), то можем да се разходим някъде. Ако има мераклии, да пишат ЛС, благодаря

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Outlet центрове около Лондон?
    От Barni_P във форум Общ форум
    Отговори: 7
    Последно мнение: 30-03-2016, 17:04
  2. Има ли буферен паркинг около Лондон
    От renydent във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 17
    Последно мнение: 06-09-2015, 21:33
  3. Отговори: 2
    Последно мнение: 11-05-2010, 18:25
  4. Има ли рокери и метали около Лондон
    От DragStar във форум Търся българи наблизо
    Отговори: 62
    Последно мнение: 14-09-2008, 00:40
  5. Кое летище около Лондон ви е най-удобно?
    От lordm във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 6
    Последно мнение: 17-06-2008, 17:54

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker