Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 28
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Dokumenti za dependant of WP holder,PL. help

Az sym v England s WP za 2 godini, sega iskam i sypruga mi da doide, oba4e ot posolstvoto mu kazali, 4e trqbva bankovo izvle4enie 6mes. nazad ot moqta smetka. Ima li drug na4in ili trqbva 6mes. da sme razdeleni?

Cognizant User Аватара на BGet
    Град
    Испания
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Мислих, мислих дали мога да ти кажа нещо полезно, но в крайна сметка нашия опит не е приложим. Ние си взехме визите заедно и не от България.
    Добре е да проучите разни официални сайтове, за да видите по принцип какви документи се искат. Мисля си, че може да свършат работа и извлечения от български банки, при условие, че има средства в тях.
    Виж този сайт:

http://www.ind.homeoffice.gov.uk/ind/en/home.html

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Blagodqrq za syvetite,samo deto sa mu kazali 4e parite v smetkata mi trqbva da sa ot zaplati tuk v Enlgland. Toi e pital dali moge da pokage izvle4enie ot negovata smetka v BG, i otgovoryt e bil NE, NE MOJE.
    V kraen slu4ai 6te 4akame 6 meseca. Kakvo da se pravi.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Att. Trifonova

g-jo Trifonova kajete molia s kakvi dokuenti predstavihte "evidence that you are able to support them and live without any help from public funds "? Az sym syprugyt na pables. Tova e edinstvenoto po-slojno iziskvane koeto iavno shte iziska i poveche vnimanie pri kandidatstvaneto.

Нов потребител Аватара на Val
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Az prisaedinih sapruga si predi dva meseca i predstavih vsichkite neobhodimi documenti , vkliuchitelno i bankovi izvlechenia za 6 meseca. No imam priateli koito napraviha sashtoto samo s izvlechenia za 4 meseca v angliiska banka, kato za parvite dva ili tri meseca (ne sam sigurna tochno) po smetkata e niamalo nikakvo dvijenie. No te predstaviha i smetka v BG (bankova referencia udostoveriavashta nalichnosta po smetkata, a ne bankovi izvlechenia)
    Taka che moje da opitate , no e dobre vsichki ostanali dokumenti da sa vi napalno izriadni.
    Uspeh

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от pables
    Blagodqrq za syvetite,samo deto sa mu kazali 4e parite v smetkata mi trqbva da sa ot zaplati tuk v Enlgland. Toi e pital dali moge da pokage izvle4enie ot negovata smetka v BG, i otgovoryt e bil NE, NE MOJE.
    Чета из форума и чак ви завиждам /ама благородно/.
    Скъпа pables, аз чакам вече година и три месеца и както виждам, светлина в тунела НЯМА. Ще попиташ защо чакам толкова - ами заради тези тъпи англичани! Най-напред за да ме присъедени, трябваха банкови извлечения с 6 месеца назад, плащани сметки на негово име, жилище на негово име и докато изпълним всички тези условия - визов скандал. Септември месец кандидатства за удължаване на визата и както се досещаш - докато няма решение за него, няма решение и за мен. Завиждам на всички, които са успели да "дръпнат" половинките си, защото дългата раздяла е убийствена. Не искам да е плашиш, обаче по-добре еда ги затрупаш с бумашки каквито им трябват, за да не си търсят поводи за отказ. Визата на моя съпруг е ЕСАА, което предполагам че е различно от твоето WP, обаче за тях българи - звучи по всякакъв повод еднакво.
    Успех и ако някой има инфо за евентуално раздвижване около разглеждането на документи със статут ЕСАА дали за 3-годишни, или за безсрочни, нека сподели. Тук в БГ, по непотвърдени слухове се спряга една дата 17.01. !

Тониовата Майка Аватара на edin balgarin
    Град
    London Гето UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от venera
    Цитирай Първоначално написано от pables
    Чета из форума и чак ви завиждам /ама благородно/.
    Скъпа pables, аз чакам вече година и три месеца и както виждам, светлина в тунела НЯМА. Ще попиташ защо чакам толкова - ами заради тези тъпи англичани! Най-напред за да ме присъедени, трябваха банкови извлечения с 6 месеца назад, плащани сметки на негово име, жилище на негово име и докато изпълним всички тези условия - визов скандал. Септември месец кандидатства за удължаване на визата и както се досещаш - докато няма решение за него, няма решение и за мен. Завиждам на всички, които са успели да "дръпнат" половинките си, защото дългата раздяла е убийствена. Не искам да е плашиш, обаче по-добре еда ги затрупаш с бумашки каквито им трябват, за да не си търсят поводи за отказ. Визата на моя съпруг е ЕСАА, което предполагам че е различно от твоето WP, обаче за тях българи - звучи по всякакъв повод еднакво.
    Успех и ако някой има инфо за евентуално раздвижване около разглеждането на документи със статут ЕСАА дали за 3-годишни, или за безсрочни, нека сподели. Тук в БГ, по непотвърдени слухове се спряга една дата 17.01. !
    Неприятна ситуация, пуснат мажа не пуснка жената, децата и тнт,
    Според мен някои трябва да им зададе контра въпрос като тяхното нелепо изискване да не подаваш за социалният им фонд. Как един човек с business виза може да използва техният социален фонд?
    ОК, ще остане примерно безработен и ще подаде за помощи ли? Е, питайте ги как евентуално това е възможно при положение че за да Ви допуснат до социалния фонд ще ви искат UK паспорт или Индефинате виза!
    Венера, айде малко по леко с цитати като "тапи англичани" и тем подобни. Да предположим че за този форум се знае от властите. Едно такова изказване може да навреди на всички българи по един или друг начин а на всичкото отгоре ТИ драпаш да им дойдеш в тапата страна, така ли?
    Не така директно!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Неприятна ситуация, пуснат мажа не пуснка жената, децата и тнт,
    Според мен някои трябва да им зададе контра въпрос като тяхното нелепо изискване да не подаваш за социалният им фонд. Как един човек с business виза може да използва техният социален фонд?
    ОК, ще остане примерно безработен и ще подаде за помощи ли? Е, питайте ги как евентуално това е възможно при положение че за да Ви допуснат до социалния фонд ще ви искат UK паспорт или Индефинате виза!
    Венера, айде малко по леко с цитати като "тапи англичани" и тем подобни. Да предположим че за този форум се знае от властите. Едно такова изказване може да навреди на всички българи по един или друг начин а на всичкото отгоре ТИ драпаш да им дойдеш в тапата страна, така ли?
    Не така директно!
    Ако за теб е от толкова голяма "важност", публично и в този сайт мога да им поискам прошка, затова че съм ги нарекла тъпи! Ще се радвам наистина, ако някой от тях влиза и чете тук поместената информация и мнения на форумците. Предполагам, това ще им помогне да разберат как се чувстват:
    - хилядите мъже и жени там, които са с неустановен статут и всеки ден се събуждат с молбата, скоро да има решение и да започне разглеждането на документите им, за да се видят със семействата си;
    - хилядите съпруги и съпрузи тук, които от много време /понякога и година/ не са се виждали с партньорите си и то не по собствена воля или вина, а защото ни третират като престъпници след визовия скандал;
    - хилядите деца, които всеки ден питат кога ще си дойдат майките или бащите им, а отговора е единствено в мълчанието на англичаните;
    - хилядите майки и бащи, които всеки ден се упрекват, че немотията и бедността е прокудила децата им в чужбина, за да си потърсят работа и т.н.
    Ако поне за секунда се поставиш на мое място /а аз не съм единствената/, определението тъпи би звучало като комплимент, а не като обида. Но едва ли ще ме разбереш, така че поне не ме упреквай!

Post Thanks / Like

По подразбиране

Ако поне за секунда се поставиш на мое място /а аз не съм единствената/...
    Venera, аз лично не те упреквам, нито пък edin bulgarin те упреква. Напълно те разбирам. Това че държат семейства разделени, по мое мнение е нарушаване на човешките права, и оттук нататък не бих търсила сметка за епитетите които ползва човек който е лично засегнат от това.
    Мога да си представя какво чувстваш. Ако ти е възможно обаче, погледни и от друга страна на нещата: някои хора, институция или правителство са ти причинили това. Ти насочваш чувствата си към всички англичани, които нямат никаква вина за това. Слава богу, че те не знаят за твойто отношение към тях, иначе биха се чувствали като нас, които несправедливо понасяме негативите заради нашите алчни, арогантни и невежи управници (които впрочем са много по- зле и не могат изобщо да се сравняват с европейските), както и заради нашите тарикати, мошеници и престъпници които ни злепоставят в цял свят. Не е справедливо да бъдем поставяни под един похлупак. Нито пък е справедливо да слагаме в общия кюп всички англичани, които нямат нищо общо с това което се случва на нас българите в момента.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от milena
    Ако поне за секунда се поставиш на мое място /а аз не съм единствената/...
    Venera, аз лично не те упреквам, нито пък edin bulgarin те упреква. Напълно те разбирам. Това че държат семейства разделени, по мое мнение е нарушаване на човешките права, и оттук нататък не бих търсила сметка за епитетите които ползва човек който е лично засегнат от това.
    Мога да си представя какво чувстваш. Ако ти е възможно обаче, погледни и от друга страна на нещата: някои хора, институция или правителство са ти причинили това. Ти насочваш чувствата си към всички англичани, които нямат никаква вина за това. Слава богу, че те не знаят за твойто отношение към тях, иначе биха се чувствали като нас, които несправедливо понасяме негативите заради нашите алчни, арогантни и невежи управници (които впрочем са много по- зле и не могат изобщо да се сравняват с европейските), както и заради нашите тарикати, мошеници и престъпници които ни злепоставят в цял свят. Не е справедливо да бъдем поставяни под един похлупак. Нито пък е справедливо да слагаме в общия кюп всички англичани, които нямат нищо общо с това което се случва на нас българите в момента.
    Скъпа milena,
    благодаря ти за разбирането, но мисля че не си права. Ще ти обясня и защо:
    1. Аз съм написала мнение във форум "Визи, закони...", в който всички знаем, че ако човек изразява недоволство си, то то е свързано именно с институциите им. Ако бях отправила словесната си "агресия" към обикновените англичани, щях да пиша някъде си, където има масова достъпност на обикновените англичани и тогава можеше да ме упреквате, че атакувам тях - без нищо да са ми направили.
    2. Ние понесохме всички обиди и обвинения, без да се правим на ощипани моми, срещу нас и сега продължават подобни атаки и то от страна на техни таблоиди, вие там всеки ден отстоявате позициите си и се мъчите да доказвате добрите си намерения, макар да срещате подозрението в погледа даже и на обикновения англичанин, работите за много по-малко, нищо че и като умения, и като квалификация сте по-добри, защото за тях ние сме извън Европа или втора ръка хора. Не ми се вярва, дори някой обикновен англичанин да е дошъл и да ви се е извинил за всички обиди, които тяхното правителство, техните медии отправиха към нас - обикновените българи.
    3. Има една българска поговорка: " Гузен негонен бяга!", така че ако някой англичанин се обиди на това което съм казала, значи има защо!

абрибърдабърче Аватара на Mona
    Post Thanks / Like

По подразбиране Syglasna s Venera!

Syglasna sym s Venera! Zapochvame da stavame smeshni dokato si bleem krotko kato ovchici po forumite, che nie sme si bili vinovni za vsichko i che anglichanite bili tova ili onova! Te sa takiva kakvito sa, tehnite harakteristiki njamat koi znae kakvo znachenie za sluchvashtoto se, ako prenebregnem fakta, che protivorechat na sobstvenite si zakoni, "vryzvat si gashtite" chrez nas za neshto, koeto e dopusnato ot tjahnata sistema. Iskate da mi kajete, che ako utre njakoja evropeiska dyrjava objavi, che dava pasporti hei taka, to obiknovenite hora njama da se vyzpolzvat li?! Boje, patetichno e! Masata izpolzva tova, koeto se predlaga! Imalo e vratichki, izpolzvani sa! Ne vijdam zashto obache v momenta nas nakazvat s diskriminacionno otnoshenie!

Dnes bjah na sreshti s dve angliiski advokatski kantori. Vodjat se s nai-goljam staj za imigracjata i pravoto na hora za svobodno dvijenie. Ili pone tehni advokati sa rapporteur to the European Commission and prepared the Annual Report on Free Movement for the UK from 1997-2004 + currently co-authoring the chapter of Free Movement of Persons in Vaughan & Robertson's Law of the European Union. Vsichki do edin tvyrdjat, che tova, koeto se sluchva protivorechi na vsjakakvi sporazumenja, konvencii i prava! Zashto mislite i JCW se zainteresuvaha ot nas?! Zaradi tova, che sme simpatichna nacija li? Edva li....

Zatova molja vi stiga ste se objasnjavali "az dobrata", te -loshite! Vseki se e vyzpolzval po njakakyv nachin ot tova, koeto ZAKONOVO se e predlago i pozvoljavalo! Nikoi ne moje da preceni koi kakvi granici e prekrachil! I tova,c he sega vsichki sme v kjpa e nai-vajnoto!

Град
    London Гето UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Syglasna s Venera!

Ужас, пак трябва да обяснявам повторно.
    Венера, до колкото си спомням имаше "най-топ" адвокати които ти оправяха документита, ако не се лъжа ти си същата Венера от форума на Будилник. Ако се лъжа пиши че да не стават грешки.
    Така, имам един познат, роднина на негов познат работи в Английското посолство в София и преди около седмица, в разговор, му казват за форума на BGhelp. Това означава че ония там в София четат това което пишете. Следователно, ако ги засегнете по някакъв начин те могат да го направят по още по префинен и няма кой да им каже копче. Това имах в предвид като казах "не толкова директно"!
    Много съм наясно за какво става въпрос и почти всеки ден се чепкам с минимум един англичанин, има и англичани на абсолютно наша страна, за тая дискриминация и тапа политика на лумпения Тонио и неговия кабинет.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Като Ви гледам, направо ми се отщява да излезна от БГ. Как всяка започната тема се превръща в кавга? Всеки път влизам, гледам има нов пост и си казвам "Ей, някой се е сетил да помогне, дай да прочета!". И кво, някой си писал нещо си което няма отношение с темата. РМ-и няма ли да се изясните? Явно никой не ни е виновен за озлоблението. Все си мислех че българите които са извън БГ, поради факта че не мислят за това дали да си купят хляб или мляко, са малко по-спокойни, ам НЕ БИ!
    Благодаря на хората които ни дадоха полезна информация. На останалите...бъдете здрави.

Град
    London Гето UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Венера, аз ти писах преди около 6 месеца, но ти беше с най-топ адвокатите на деня, и ти казах да кажеш на мъжа ти да се свърже с местното МP http://www.locata.co.uk/commons/
    а ти да пишеш до http://www.echr.coe.int/Eng/General.htm за това че Ви разделят семейството което Ви причинява психологическа травма.
    Ама само да си седим на задниците и да хленчим няма да помогне миличка, понапънете се и ще видите че все нещо ще излезе отколкото да обикаляте форумите и да роните сълзи. И още нещо, теглете по един шут на тия адвокати и си опечете работата сами - на вълка му е здрав кожуха защот сам си върши работата!!!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Ako Angli4anite biaha tapi niamashe polvinata sviat da si prasta decata da u4at tuk mila.Tva 4e obiknovenia i malak 4ovek strada naiam nisto obsto sas prostotiata.V balgaria ot mnogo umnici se stigna dotuk 4e ti tropash na 4uzdite vrati v slu4aia UK.Ne se oplakvai i revi kato malko momi4ence.
    Izbora e izcialo tvoi ...Kolkoto do diskriminacia, 4oveski prava i tnt radvai se 4e vaobste se spomenavat i ziveesh vav strana kato UK.Napravis vsi4ko kakvoto e po silite ti po vsikakuv na4in zakonno ili ne,Duck and Dive, Mome ...Duck and dive

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от edin balgarin
    Венера, аз ти писах преди около 6 месеца, но ти беше с най-топ адвокатите на деня, и ти казах да кажеш на мъжа ти да се свърже с местното МP http://www.locata.co.uk/commons/
    а ти да пишеш до http://www.echr.coe.int/Eng/General.htm за това че Ви разделят семейството което Ви причинява психологическа травма.
    Ама само да си седим на задниците и да хленчим няма да помогне миличка, понапънете се и ще видите че все нещо ще излезе отколкото да обикаляте форумите и да роните сълзи. И още нещо, теглете по един шут на тия адвокати и си опечете работата сами - на вълка му е здрав кожуха защот сам си върши работата!!!
    Edin balgarin, дразня ли те с нещо, че си решил да се заяждаш с мен? Дали съм тази или онази Венера, какво значение има? Знаеш ли колко Венери и Венерчовци има тук в България, които всеки ден стоят и чакат решение /относно статута на съпрузите и съпругите си/, изкарват безсънни нощи, ровейки се в мрежата за капка обнадеждаваща информация? Май хич не ти е ясно, нали? Много е лесно да разсъждаваш от позицията на страничен човек, обаче да не те засяга пряко. Това, че някой си в посолството ни чете - добре дошло! Така поне трябва да разберат проблемите, които ги вълнуват българите, избирайки пътя на емиграцията. Обаче, аз поне не виждам никакъв ефект от тяхното четене или ровене из нашите форуми! Дискриминацията относно кандидатите тук продължава, отношението към тях при интервютата, е като към престъпници, отказите са стократно повече от дадените визи и т.н. Поразпитай някой, който скоро е имал възможност да бъде на интервю, да те запознае с подробностите и тогава ще си поговорим. От разказите на моите приятели и познати освен едно негативно отношение към нацията ни, от страна на интервюиращите друго не лъха!
    Колкото до моите топ адвокати - ако ще, и тези от Страсбург да извикам, няма ли обявено решение на НО с конкретна дата и те с нищо няма да ми помогнат!
    Относно това, дали съм се оплаквала или не - включих се в постинга, не за да ти "поплача" на рамото, а да подготвя pables, какво може да очаква евентуално докато присъедени семейството си. Ако съм искала да се жалвам - щях да си спретна отделна темичка!
    Прав е lubo1972, че докато не се научим да се изслушваме, докато не се научим да съпреживяваме неволите на сънародниците си, докато не се научим да си помагаме с информация и кой с каквото може, никога няма да се оправим. Притесняваш се, че англичаните ни четат и си вадели изводи. Ами докато се нападаме и няма единство между нас, какви изводи мислиш, че могат да си извадят?
    п.п. А да - не съм длъжна да ти уточнявам точно коя съм, обаче другите форуми съм ги напуснала заради теб и заради такива като теб. Мислех си, че поне в този форум, човек ще намери полезната информация и спокойствието на комуникацията. Уви, вие сте навсякъде! Защото, колкото и да си полезен, понякога си доста жлъчен, а това на един човек, който търси помощ и разбиране, едва ли му харесва. Одобрявам държанието на lordm, защото винаги гледа да смекчи тона и колкото му позволяват силите - да е от полза. Ако и ти възпиташ толерантността в себе си, ще станеш незаменим събеседник! Не ми отговаряй, защото не искам да влизам в словесен двубой с теб, нито да превръщаме форума на чат за себедоказване. Тук влизат хора с проблем и конкретно питане, така че нека колкото можем, да бъдем от полза!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от popay
    Ako Angli4anite biaha tapi niamashe polvinata sviat da si prasta decata da u4at tuk mila.Tva 4e obiknovenia i malak 4ovek strada naiam nisto obsto sas prostotiata.V balgaria ot mnogo umnici se stigna dotuk 4e ti tropash na 4uzdite vrati v slu4aia UK.Ne se oplakvai i revi kato malko momi4ence.
    Izbora e izcialo tvoi ...Kolkoto do diskriminacia, 4oveski prava i tnt radvai se 4e vaobste se spomenavat i ziveesh vav strana kato UK.Napravis vsi4ko kakvoto e po silite ti po vsikakuv na4in zakonno ili ne,Duck and Dive, Mome ...Duck and dive
    Скъпи ми popay,
    половината свят си праща децата да учат в Англия, не заради интелекта, а защото е по-добре да имаш диплома от престижен университет. Относно нивото на обучение там или тук в Софийския университет можем да спорим до утре. Лошото е обаче, че нашето образование с магистърска степен, се свежда дори и под нивото на бакалавър и за да се докажеш като специалист, изкарваш допълнително образование и при тях. Попитай някой от тези "приравнени" - те ще ти пообяснят къде е разликата дали учиш в собствената си страна, или в учебни заведения с утвърдени през годините традиции и рейтинг!
    Да, избора на страна за емиграция е мой - затова не споря! Обаче, на Англия съм се спряла точно заради статута й на демократична страна. А демокрацията както е известно, се разкличава от тоталитаризма, именно с свобода на словото и зачитане на човешките права. Аз не съм съгласна да си мълча и да минавам в позицията на нелегална емигрантка, след като същата тази държава ми дава начин, да работя и да се доказвам, съвсем законно. Ако нарушавам законите и правилниците им - нека да ме дискриминират или екстрадират. Обаче, ако съм един честен данъкоплатец, съвестен гражданин /макар и временен/ и с чисто криминално досие, не виждам защо да се притеснявам от факта, дали съм българин, румънец или с незнам каква си националност. И защо примерно е необходимо, стотици хиляди да се държат с неустановен визов статут, разделени с месеци от семействата и близките си? Нима англичаните не го разбират, как бавейки процедурите и решенията си, нарушавайки сроковете си /допитайте се за колко време трябва да ви излезе решението/, и човешките права?
    Нали всеки с виза ECAA, е подписал кандидатствайки за виза и декларация, че няма да се възползва от социалните им фондове? Значи, още полагайки си подписа под тази декларация, на всеки му е известно, че присъеденявайки семейството си, е длъжен да го издържа. Ако не го направи, т.е. нарушил е клетвената си декларация, оттам и част от законите на тази страна, следователно има причина да му се откаже вица, или да се екстрадира и той няма претенции да си търси правата, дори и чрез адвокат! А сега какво се получава - българина работи, плаща си данъците и таксите, стои разделен от семейството си, защото за да ги присъедени или квартирата не е на негово име, или тока не е на негово име, или постъпленията в банката са малко, или ..../все доводи за отказ на виза на dependants/! Нима всички англичани имат "тлъсти" бaнкови сметки, че да ни създават аналог?
    Ето примерно и това момиче с виза WP - след като тя има уредена работа, след като е оценена от английски работодател, защо тепърва е необходимо да събира купчини документи, за да се събере със семейството си? Едва ли ще ми отговориш, така че спирам и да питам!
    Както казах на edin balgarin, нито съм се оплаквала, нито съм се жалвала, а просто споделих на pables за какво да се подготви евентуално. В България има една поговрка: "Подготви се за дъжд, а ако дойде слънце - добре дошло!". Ето, това бе основната идея на включването ми. Обаче, нали "почина" на българите: "Ако някой си подаде главата над катрана, да го дръпнем за краката!" - е валиден и за този форум, което за жалост не е добре. А искаме другите да ни уважават!
    Аз вече казах - докато ние самите не се превъзпитаме, да се научим и да си съчувстваме, нито англичани, нито американци, никой, ама никой няма да ни помогне!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Mila mi venera...
    Otkade mislish e zapo4nala savremennata industrialna revolucia.
    Otkade mislish sa pove4eto izvestni fizici i tnt.
    Obrazovanieto Vav england mila ima istoria i ne samo prestiz.I ne mi izlizai sas tapite si dovodi 4e vav Sofiiskia Universitet ili MTI Sofia i tnt se pridobiva po dobro obrazovaniem

Mila ima edna goliam razlika mezdu Balgaria i UK ---->Capital...
    Kolko universiteti v BG imat supercomutri, kolko ot tiah vaobste mogat da si pozvoliat poslednia hardware, Software drug e vaprosa 4e Oxford university 4ak si pozvoliavat da prahosvat milioni bez daze da imat vazmoznost da opolzitvoriat kakvo sa kupili.ne govoria samo za tehni4eski naso4enosti.Ako si mislish vaobste 4e imame bogata baza za razvitie na kakvito e da e bilo proekti to si vav dalboko zabluzdenie mila.
    Parite sa tezi koito praviat goliamata razliaka niama nisto slozno.
    Balgaria e bedna strana strana palna sas hora koito ne mogad da svarzvat dvata kraia mila...strana sas Korupcia do nebesata...strana palna sas sibani tarikati...No pak si ostava Moiata strana, uvi ...Obi4am si ia takava kakvato si e stranna. No pak ti da mi plestish tia prostotii e tova si e prosto nonsence...Radvai se na tva 4e niakoi ti e dal vazmoznosta da badesh tuk i da se opitash da badesh 4ast ot Toia grub i siban mehanizam koito razdelia semeistvoto ti.Da mehanizma e grub i siban no pone raboti.
    4estno kazano otdavam palnata ti prostastina i profanstina na proslovutia Bulgarski Ignorance...

E mila pozelavam ti uspeh i sam napalno ubeden 4e ste uspeesh da se saberesh sas semeistvoto si, no pak tova niama da e lesno e tova e oste edin urok koito triabva da nau4ish da bedesh po tolerantna nadiavam se 4e i semeistvoto ti ste go nau4i...

Izvini me

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране

bulgaria-uk,ne vijdam golqma razlika.
    xorata ostavqt dezata i semeistvata si za da doidat tuka za da robuvat za prexranata im v bg
    v bg puk pravat magii za da prejiveqt s malkite si zaplati,no puk sa sus semisitvata si i xorata koito obi4at
    da si drusate glavite s vuprosi kude e po-qko e se edno da se 4udite koe e purvo,kokoshkata ili qizeto.napraktika sveta za 20-30 000 xiliadi godini ne e se e izmenil koi znae kolko.socialno poglednato neshtata sa si takiva kakvito sa si bili vinagi.malko prax v o4ite na prostosmurtnite,4e mogat da budat po-razli4ni ot tova koeto sa i te napuvat mishzi da razbiat karmata si,no o,nebbesa,axa da uspeqt i to doshlo vreme za umirane
    a dezata im ne mogat da izbqgat ot karmata si,te prosto shte produljat predna4ertaniq put kum zavetnata transformaziq v polubogove,no uvi taq transformaziq vinagi e taka blizko,kogato doide vreme za umirane,4e 4ak ne mojesh da osuznaesh,4e zql jivot se bluskash imenno za toq zaveten mig na umiraneto i 4e toi e tvoita transformaziq ...anyway...bollocks mate!
    Under neon loneliness motorcycle emptiness

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Venera izvi ni me Vsastnost radvai se na vazmoznosta na maza ti da e vav UK.Parvo iz4akai da vidish kakvo ste stane sas Sapruga ti sled tia sibani malki dopalneniica na HO (novite guides).Molbite skoro ste badat razglezdani...
    Ako ne mu saszdadat problemi (pozelavam ti uspeh po taia to4ka) sas 3 godishnata viza to zna4i ti si edin kasmetlia sabiraneto sas semeistvoto ti e 100 procenta sigurno ...

Nadiavam se maza ti da ne Raboti, a da izvarsva uslugi, ili deinost.Nadiavam se sasto taka kakto vav moia case Caseworkera da reshi 4e az sam self-employed a ne employed.Nadiavam 4e moeto 4estno pribivavane vav UK, i plastani danaci kato self employed person ste uspee da vzeme niakakva tezest vav krainoto reshenie na HO.
    Ne se obizdai nikoi ne se zaiazda sas tebe...Prosto tapite angli4ani zvu4i malko grubo.

Uspeh mila i ne se peni tolkova, vsiako nesto sas vremeto si ...
    I kakto e spomenato po gore Bollocks ....

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Скъпи ми popay, ти прочел ли си изобщо какво съм написала? Аз никъде не говорех за...

Mila ima edna goliam razlika mezdu Balgaria i UK ---->Capital...
    Kolko universiteti v BG imat supercomutri, kolko ot tiah vaobste mogat da si pozvoliat poslednia hardware, Software drug e vaprosa 4e Oxford university 4ak si pozvoliavat da prahosvat milioni bez daze da imat vazmoznost da opolzitvoriat kakvo sa kupili.ne govoria samo za tehni4eski naso4enosti.Ako si mislish vaobste 4e imame bogata baza za razvitie na kakvito e da e bilo proekti to si vav dalboko zabluzdenie mila.
    ...а за нивото на обучение! И твоите думи го доказват, така че мисля е безрезултатно да спорим. Не е въпроса с много пари, а без такива! Не случайно наши студенти и в Оксфорт, и в Кембридж, и в Сорбоната са едни от най-добре образованите и с най-висок коефициент на IQ. А първоначално образованието са си го получили тук в БГ и то в училища, където на децата компютрите им се показват само на картинки. Така че, отбележи си - аз говорех не за база, а за ниво на обучение, разлика в което има огромна и всеки трябва да може да я направи!
    От думите ти не лъха много любов към Родината или съотечествениците ти! Изказването ...

4estno kazano otdavam palnata ti prostastina i profanstina na proslovutia Bulgarski Ignorance...
    ..ти показва пренебрежение към всеки, който дръзва да си признае, че е българин. Ти нито ме познаваш, нито знаеш какво ми е нивото на интелект, за да ми "лепваш" епитети като простачка или профан. Ако твоите родители са пропуснали да ти обръщат внимание първите седем години, наваксай си ги сам, учейки се на обноски към непознати хора. Аз досега не съм обидила нито теб, нито edin balgarin с неприлични епитети и нападки. Помъчих се да защитя своите си позиции и оставям на другите да преценят дали съм била права. Както казах по-горе, нямам намерение да водя словесни войни нито с теб, нито с когото и да било. От този форум черпя неоходимата информация и се включвам само тогава, когато сметна, че мога да съм полезна. Трупането на безмислени постинги, с цел самоизтъкваме, ама без грам смисъл не са ми в природата. Затова popay-ignore!
    Благодаря ти за пожеланията, ама аз и без тях съм сигурна, че ще успея и един ден ще живея живота който съм си предначертала, независимо дали в Англия, България или някъде другаде по света. Знам колко съм амбициозна, забележи ТОЛЕРАНТНА, уважавам мислите и чувствата на другите, имам образованието /дори две/, така че колкото и да ми е трудно - не ме мисли!
    Извини ме и ти, макар че не виждам за какво!

Напреднал
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Здравей, Венера!
    Доколкото си спомням, един българин не се заяждаше с теб, а напротив, даваше ти напътствия какво да говориш и какво да пишеш. Вярно, не ти го написа буквално, но почти всеки би се усетил за какво става въпрос. Мога да ти припомня отчасти. Ставаше въпрос за нарушаването на човешките ви права с това, че ви държат разделени. Той ти подсказваше да пишеш, че това те разстройва, депресира, че не можеш да спиш нормално и др. такива. Че и сайт ти даде човекът. Ако се позамислиш малко, ще видиш, че неговите постинги обикновено подсказват доста неща и е готов да помага на хората (на тези, които му разрешат, разбира се)
    А относно англичаните, четящи във форума, мога да ти кажа да не очакваш от тях голямо разбиране. Те не са имигранти и няма как да знаят ние как се чувстваме. Нито пък ние можем да знаем те как се чувстват...
    "Аз съм българче свободно..."

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от ladyDi
    Здравей, Венера!
    Доколкото си спомням, един българин не се заяждаше с теб, а напротив, даваше ти напътствия какво да говориш и какво да пишеш. Вярно, не ти го написа буквално, но почти всеки би се усетил за какво става въпрос. Мога да ти припомня отчасти. Ставаше въпрос за нарушаването на човешките ви права с това, че ви държат разделени. Той ти подсказваше да пишеш, че това те разстройва, депресира, че не можеш да спиш нормално и др. такива. Че и сайт ти даде човекът. Ако се позамислиш малко, ще видиш, че неговите постинги обикновено подсказват доста неща и е готов да помага на хората (на тези, които му разрешат, разбира се)
    А относно англичаните, четящи във форума, мога да ти кажа да не очакваш от тях голямо разбиране. Те не са имигранти и няма как да знаят ние как се чувстваме. Нито пък ние можем да знаем те как се чувстват...
    А защо си мислиш, че другите на които ще пиша из сайтовете ще ме разберат? А и аз не искам да ми съчувстват, а да действат като цивилизовани хора, без дискриминиране по националност. Само не ме убеждавай, че гилотината е еднаква за всички, защото не е така. Всички го знаем и не смеем да си го признаем. С какво ние сме по-лоши от поляци, словенци, индийци, пакистанци, араби и т.н. Знам, че edin balgarin е помагал със съвети и доколкото си спомням по-горе му го признах. Друг е въпроса как ме "посрещна" той. За стотен път го казвам - аз само споделих, а не се оплаквам. И на него му е ясно, че докато няма решение от НО за удължаване на визата на съпруга ми, нищо няма да ми помогне, където и да пиша, на когото и да се жалвам. Това, че съм употребила епитет - дали по предназначение или не, дали буквално или не, мисля не е най-важното. Едно момиче искаше информация измерено във време. Аз споделих своя опит и се оказах лошата, обиждащата, хапещата ръката, даваща хляба на съпруга ми. Е извинявайте, ама аз съм свободен човек и мисля, че също свободно мога да се изказвам. Аз не съм тръгнала да правя забележки насам и натам, кой какво да казва, защото - еди как си щяло да се изтълкува. Ако моите определения към англичаните ще решат тяхното отношение към нас, или ще разрешат визовоя проблем, веднага бих се включила. За съжаление, моментната обстановка нито зависи от мен, нито имам желание да лицемернича спрямо тях.
    А и тихата дипломация не ми е отвътре!

Град
    London Гето UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от ladyDi
    Здравей, Венера!
    А защо си мислиш, че другите на които ще пиша из сайтовете ще ме разберат? А и аз не искам да ми съчувстват, а да действат като цивилизовани хора, без дискриминиране по националност. Само не ме убеждавай, че гилотината е еднаква за всички, защото не е така. Всички го знаем и не смеем да си го признаем. С какво ние сме по-лоши от поляци, словенци, индийци, пакистанци, араби и т.н. Знам, че edin balgarin е помагал със съвети и доколкото си спомням по-горе му го признах. Друг е въпроса как ме "посрещна" той. За стотен път го казвам - аз само споделих, а не се оплаквам. И на него му е ясно, че докато няма решение от НО за удължаване на визата на съпруга ми, нищо няма да ми помогне, където и да пиша, на когото и да се жалвам. Това, че съм употребила епитет - дали по предназначение или не, дали буквално или не, мисля не е най-важното. Едно момиче искаше информация измерено във време. Аз споделих своя опит и се оказах лошата, обиждащата, хапещата ръката, даваща хляба на съпруга ми. Е извинявайте, ама аз съм свободен човек и мисля, че също свободно мога да се изказвам. Аз не съм тръгнала да правя забележки насам и натам, кой какво да казва, защото - еди как си щяло да се изтълкува. Ако моите определения към англичаните ще решат тяхното отношение към нас, или ще разрешат визовоя проблем, веднага бих се включила. За съжаление, моментната обстановка нито зависи от мен, нито имам желание да лицемернича спрямо тях.
    А и тихата дипломация не ми е отвътре!
    Венера, човек трябва да опита от всичко което му се предоставя като възможност на действие.
    Ако мъжа ти напише едно обеснително писмо до местното му МP няма нищо да му струва или нещо да загуби. Напротив, може само да спечелите!!!
    Ти пък, от твоя страна се вземи у ръце и седни да напишеш едно обяснение на български език до "човешките права" и чак тогава седнете да чакате. Разберете че нищо няма да загубите и нищо няма да ви коства!!!
    Това което го пишеш за дискриминацията ние тук които сме от години го знаем много по добре от вас и се борим с нея почти всеки ден. За да получите някава помощ трябва първо сами да си помогнете и то без много емоции и епитети защото все пак, колкото и неприятно да ни е, зависим от английските чиновници.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Venara -->izraza tapite angli4ani si e absolutna profanstina...
    Angli4anite ne razbirat polozenia te tarsiat pravoto da sastestvuvat sasto kakto i ti go tarsish v v UK .Ne me razbirai pogresno ti si si emigrant i nikoi ne obi4a Emigranti.Tova si e fakt.Ne se obizdai na intelekt prosto si promeni otnoshenieto kam hora koito se opitvat da nakarat 4uzdencite da ne imigrirat vav stranata im sas hiliadi...Ako se postavish vav situaciat na anli4anite( Try walking in my shoes) i ti bila napalno bezrazli4no za hora kato tebe i mene.
    Sazaliavam za semeinia ti problem.
    USPEH

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Форма за ИЛР след навършени 5 год. като Work Permit holder
    От SNOWMAN_81 във форум Постоянно пребиваване (ILR)
    Отговори: 1
    Последно мнение: 30-06-2007, 17:34
  2. moje li da se prisaedinia kam work permit holder?
    От rsc във форум Получени /отказани визи
    Отговори: 2
    Последно мнение: 05-10-2005, 19:55
  3. Visa za WP holder
    От Bilie във форум Получени /отказани визи
    Отговори: 6
    Последно мнение: 20-09-2005, 22:10

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове