Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 7 от общо 7
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране бг здравна карта

Искам да попитам дали с българската здравна карта може да се получи базплатен преглед при наличие на здравен проблем т. е. признава ли я тукашното здравеопазване?

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: бг здравна карта

затруднявам се да отговоря на въпроса ти.
    обаче не мисля че ще ти е и толкова нужна за тук ако идваш за кратък период от време, щото винаги можеш да идеш в walk-in-center / walk-in-clinic и д ате прегледат безплатно. ако ти изпишат нещо на рецепта вече се плаща по 6,65.
    вече ако има нужда от специалист и направление от гп е съвсем различно. обаче наистина нямам представа тези карти от бг по какъв начин могат да се ползват тук, щото съм си прекратила здравното осигуряване в бг и нямам представа какви карти и за какво ви ги издават...
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

ето тук отговор на въпроса ти:

http://zaedno.de/postt2990.html

извода е че покрива само пакет от мед. услуги, кото е различен за всяка ЕС държава в зависимост от това, какво са преценили че може да се покрие.
    Последно редактирано от RNOH : 14-09-2007 на 21:59
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

4. БЛАГОДАРЯ danielakm thanked for this post
    seeker Аватара на ElenaM
    Град
    West London
    Post Thanks / Like

Здравейте! Имам някои въпроси и бих била много благодарна ако не ви затруднявам да ми отговорите .Трябва да се снабдя с здравна карта от HNS,изискват ми я от една фирма.Най-вероятно трябва да отида при някое ГП в района където живея.Бихте ли ми казали какво трябва да попитам ГП-то и термина,който се използва в случая?Знаете ли какви прегледи и изследвания се изискват и дали се заплаща и колко за издаването на такава карта?Бих искала да съм запозната предварително с изискванията за такава карта,за да не плащам излишни изследвания или прегледи,които не са нужни по принцип.Пристигнах преди два дни и искам да се регистрирам като селф имплойд ,английският ми е добър,но не съм запозната с някои медицински термини.. Благодаря предварително за отговорите!

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ElenaM Виж мнението
    Здравейте! Имам някои въпроси и бих била много благодарна ако не ви затруднявам да ми отговорите .Трябва да се снабдя с здравна карта от HNS,изискват ми я от една фирма.Най-вероятно трябва да отида при някое ГП в района където живея.Бихте ли ми казали какво трябва да попитам ГП-то и термина,който се използва в случая?Знаете ли какви прегледи и изследвания се изискват и дали се заплаща и колко за издаването на такава карта?Бих искала да съм запозната предварително с изискванията за такава карта,за да не плащам излишни изследвания или прегледи,които не са нужни по принцип.Пристигнах преди два дни и искам да се регистрирам като селф имплойд ,английският ми е добър,но не съм запозната с някои медицински термини.. Благодаря предварително за отговорите!
    Ами няма някакви особености. Трябва да си намериш ГП,които приема нови пациенти,попълваш формуляр за регистрация и това е...

Една от Тях Аватара на svetlito
    Град
    Cheshire
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: бг здравна карта

Но вече на доста места не ползват здравни карти.Ние имахме такива от преди и преди 6 мес си сменихме surgery-to и се записахме в ново и от там не ни издадоха такива с обяснението,че вече тези медицински карти не се използват,а е достатъчно само да те има в системата им.Иначе тези медицински карти си бяха добро доказателство за адрес в някой случаи.
    Thousands of years ago cats were worshipped as Gods.
    Cats have never forgotten this!

seeker Аватара на ElenaM
    Град
    West London
    Post Thanks / Like

Благодаря много за отговорите! Много ми помогнахте!..Днес отивам да се регистрирам.До скоро!

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Здравна карта
    От whiteangel във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 6
    Последно мнение: 18-09-2013, 20:26
  2. National Insurance Number без европейска здравна карта?
    От Logistics във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 2
    Последно мнение: 27-03-2012, 07:41
  3. Европейска Здравна Карта за студенти в УК
    От popopopo във форум Образование в UK
    Отговори: 31
    Последно мнение: 09-08-2011, 19:03
  4. Здравна карта
    От aleksndra във форум Образование в UK
    Отговори: 25
    Последно мнение: 22-08-2010, 21:50
  5. здравна карта