Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 16 от общо 16

Тема: CSCS test?

Нов потребител Аватара на rosidi
    Post Thanks / Like

По подразбиране CSCS test?

Моля ако някой има линк от който мога да дръпна безплатно актуален CSCS-тест да го напише или да ми го изпрати на e-mail [email protected] и още една молба,трябва ми линк за online регистрация за CSCS-знам че във форума на темата за имиграция има online CSCS регистрация,но е PDF формат и не може да се попълни online.Благодаря Ви за вниманието предварително!
    Последно редактирано от rosidi : 17-07-2007 на 19:29 Причина: неточно изразяване

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: CSCS test?

mejdu CSCS i CIS ima li nesto obsto i po-specialno kakvo e CIS.
    Molq ako nqkoi znae da mi kaje. Blagodarq vi

Старо куче
    Град
    LOUD AND PROUD FROM LONDON TOWN
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: CSCS test?

Цитирай Първоначално написано от simo_mm Виж мнението
    mejdu CSCS i CIS ima li nesto obsto i po-specialno kakvo e CIS.
    Molq ako nqkoi znae da mi kaje. Blagodarq vi
    Така - Construction Industry Scheme - CIS. Работещите като самонаети в строителството трябва да са регистрирани по CIS. Регистрацията носи данъчни облекчения, защото самонетите трябва да се осигуряват сами, да си търсят клиенти сами...и въобще да си намират бизнес сами. Natioanl Insurance Contributions са по-малки от тия, които са на заплата (най-общо казано). Регистрацията по CIS става след като индивида се е регистрирал като самонает - в някои случаи Inland Revenue вършат това. Издава се Tax Reference NUmber, който допреди Април таз година беше написан на т.нар. CIS Card. Тия карти не са в обръщение вече.
    Не знам подробности относно всички законови положения, но в основни линии е това. Ако си самонает в сторителството, трябва да си регистриран по CIS, което всъщност е регистрация на бизнеса в данъчното. Другия вариант е да се работи на заплата, което, доколкото знам, е недопустимо в момента.

Construction Skills Certification Scheme - CSCS. Тази схема се въведе с цел всички работещи на обекта да са наясно с законите за безопасност на труда в страната. ВЪведе се преди 3-4 години, но силно започнаха да я прилагат напоследък с навлизането на много чужденци в стрителството. Тя има различни аспекти, но най-широко разпространения е този който се отнася до т.нар. CSCS Operatives card. Полага се изпит, покриващ 15 глави от сборника с въпроси и отговори. Въпросите са 40. Напоследък има и сборник на български, който може да се поръча от сайта на CITB-constructionskills. Книжката струва 8.50. Тест също може да се проведе на БГ. Книгата може да се купи и от EBAY, но едва ли ще се намери на БГ там. WH SMith и Waterstones са други две места, където книжката може да се купи, но там едва ли ще я има на БГ-ски. Всяка година сборника е различен - формулировката на въпросите е променена, както и се добавят/изваждат въпроси - затова, ако се явява човек на изпит сle април, трябва да купи книжката за съответната година - 2007 в случая. Пълното име на сборника е Health and Safety Questions and Answers.
    Има CSCS Supervisors, CSCS Managers, CSCS Skilled...да споменем само някои от разновидностите. За целите на повечето хора, които пристигат да работят като самонаети тези разновидности са без значение.
    Доколкото знам CSCS Test и съответно карта се изискват само за работа на commercial building site - строителен обект. За работа "на частно" не е нужно. Това обаче трябва да се провери.

Както се оказва м/у CIS и CSCS няма нищо общо...освен някои букви.

Това е информация, базирана изцяло на личен опит. Не цитирам никакви източници. Вероятно официалния вид на тази информация е раличен, но есенцията е същата.
    Последно редактирано от Bassman : 17-07-2007 на 15:51

4. БЛАГОДАРЯ ana_tina, CYPER, rosidi, simo_mm, Dido_en_73 and 9 others thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Много благодаря за подробното обяснение, станами напълно ясно. Вече сам почети запознат с схемата по кято се започва работа като самонает.
    Аз всеосте съм в България на 15 Август сте летя, сте ходя във ферма и мисля този път да се помъча да устана. Ако някои може да ме посъветва с несто сте бъдя много благодарен

Post Thanks / Like

По подразбиране Re: CSCS test?

Тук Simo mm малко измести темата,но аз все още търся линк от където да дръпна CSCS-теста.

Нов потребител
    Град
    Swansea, Wales
    Post Thanks / Like

Ето от тука може да си свалите тестове за подготовка http://www.bghelp.co.uk/forums/showt...ight=CICS+test
    Моля някой ако е правил онлайн регистрация да пише защото тотално се обърках искам да регистррам мъжа ми, но не разбирам от падащото мен излзиат толкова различни тестове само не и този за безопастност CSCS test, моля дайте инфо!!! А и отделно ако мъжа ми няма NI number от къде става регистрацията за този временен номер. В сайта им задавам например да си букна теста и излизат маса други тестове и сертификати.

8. БЛАГОДАРЯ rosidi thanked for this post
    Post Thanks / Like

http://www.cscs.uk.com/upload_folder...ation-form.pdf ето това е формуляра за online регистрация,но аз лично не успях да я попълня поради тази причина ми насрочиха дата и час за CSCS-теста по телефона на номер:0870 600 4020,разговора е доста дълъг и е необходимо да имате кредитна карта за да заплатите теста,които струва 17.50Ј.На мен лично ми насрочиха 15.08.2007г. за дата на CSCS-теста,като обаждането беше вчера 23.07.07г.Не е необходимо да имате NIN за да си насрочите дата за теста.CSCS-теста може да се проведе на БГ,като това го заявите непосредствено преди да започне теста!
    Благодаря Ви за линка с теста,малко ме е яд защото снощи си го поръчах online на БГ и струва 9.99Ј,но все пак Ви благодаря,защото не знам кога ще пристигне така или иначе по пощата
    Последно редактирано от rosidi : 24-07-2007 на 14:20

идЕот Аватара на Recycler
    Град
    По света и у нас
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rosidi Виж мнението
    Тук Simo mm малко измести темата,но аз все още търся линк от където да дръпна CSCS-теста.
    По торент тракърите го има ЦъДъ-то, дето се продава. Намерете го и си го изтеглете - малко по - малко от 300 МъБъ е

11. БЛАГОДАРЯ Georgii, BlackSun thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

значи Анита като излежат различните видове тестове намираш "operativ" нещо такове беше-това е за cscs card .

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Моля някои ако има актуален CSCS тест моля да ми го прати на имейл: [email protected]

Great Warriors Never Die Аватара на CYPER
    Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

Има го в Demonoid.
    BGHelp Търсачка

Благословен да бъде този, който няма какво да каже, но въпреки това мълчи

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря Купър

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Относно: CSCS test?

Цитирай Първоначално написано от mpmvt_usa Виж мнението
    Благодаря Купър
    аз преди да се явя на теста за общи работници - CSCS Health and Safety test for Operatives си взех една програмка, с която се подготвих за самия тест: CSCS Health & Safety test | Pass the CSCS exam for Labourers
    На английски е и така е по-добре, защото научаваш термините на техния език.

Ето и едно видео, което обяснява какво и защо се прави
    How to become a laborer - YouTube

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: CSCS test?

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението

А какво е това - може ли няколко думички, please ?

... ааа, това са материалите за подготовка за теста. Аз ги познах, щото ги имам - ама някой дето не знае ...
    Има ли промяна през последните 1-2 години ?
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: CSCS test?

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението

А какво е това - може ли няколко думички, please ?

... ааа, това са материалите за подготовка за теста. Аз ги познах, щото ги имам - ама някой дето не знае ...
    Има ли промяна през последните 1-2 години ?
    Не мога да отговоря на този въпрос... един потребител ми даде този линк във фейсбук.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Диска по health safety & environment test CSCS вече е достъпен за всички :)
    От fantamaniaka във форум Работа и бизнес в UK
    Отговори: 7
    Последно мнение: 10-09-2015, 06:04
  2. Online Book CSCS Test
    От Yourfitter във форум Self-Employed
    Отговори: 2
    Последно мнение: 06-12-2011, 17:40
  3. CSCS Test
    От Valery във форум Общ форум
    Отговори: 7
    Последно мнение: 06-12-2009, 01:09
  4. Официален телефон или уебсайт за CSCS test регистрация