Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 41
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране На почивка в Турция

<!-- / icon and title --><!-- message -->Пускам една поредица от теми в този форум с места за почивки, предимно летни - на море по света. Моля който от вас е бил в някои от тези държави да сподели как е там.
    Кои курорти заслужава да се посетят, сайтове от където може да се купят почивки, какви са цените там, какви са типичните ястия и питиета, кое задължително трябва да се опита и кое не е за предпочитане.
    Кои са най-добрите курорти в тази държава, хотели, как е обслужването в хотели, заведения. Кои забележителности да се посетят, как да се стигне летище примерно и от там как.Ако има сайтове с полезна информация да съберем линкове.

Турция знам, че е хубаво место за почивка, имам няколко приятели които са били там и им е харесало. Препоръчват го пред България.Евтино е времето е хубаво, обслужването добро.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

2. БЛАГОДАРЯ veronika 296 thanked for this post

Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: На почивка в Турция

ми аз гледам гледам сега едни оферти за Мароко, 100 кинта двупосочен. 15-20 кинта на вечер 3*хотел

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: На почивка в Турция

За Турция ми казаха, че е хубаво в Анталия и цените са доста добри, по евтини са много от България.
    Последно редактирано от lordm : 29-05-2007 на 22:24

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

стара дръглива кучка Аватара на musholina
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: На почивка в Турция

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    За Търция ми казаха, че е хубаво в Анталия и цените са доста добри, по евтини са много от България.
    Не мерси.

6. БЛАГОДАРЯ piglet, the light thanked for this post
    sweet lady luck Аватара на Charlotte
    Град
    In the eye of the tornado
    Post Thanks / Like

За Търция ми казаха, че е хубаво в Анталия и цените са доста добри, по евтини са много от България.
    тц, един път предостатъчно ми беше
    Wild is the wind

8. БЛАГОДАРЯ the light thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Re: На почивка в Турция

Цитирай Първоначално написано от musholina Виж мнението
    Не мерси.
    Какво значи мерси, била ли си там?
    Какво не ти е харесало?
    Аз говоря сравнявайки цени all inclusive примерно в България и Турция.

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Charlotte Виж мнението
    тц, един път предостатъчно ми беше
    Кога е било? Къде, какво не ти е харесало?

Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: Re: На почивка в Турция

Какво значи мерси, била ли си там?
    Няма и да стъпя. Предпочитам Гърция. Купонджии са хората и са много отворени към чужденци. И музиката им ме кефи, и храната и плажовете. Така че минавай вече на тема "Гърция".

Град
    Post Thanks / Like

Кога е било? Къде, какво не ти е харесало?
    анталия, миналото лято.
    вярно, че са евтини пакетите, обаче добре е да се знае, че категорията на хотелите въобще не съвпада с нашите, тоест аз си бях резервирала 4звезден, но дефакто отговаряше на 3 звезден. затова, ако резервирате, резервирайте 5 звезди. обслужването беше на много ниско ниво, и на всичкото отгоре 90% от персонала бяха мъже и се усеща едно отношение. на клуб, ако искаш да отидеш извън хотела, трябва да е организирано, с водач, ако си жена, разбира се. иначе храната е добре, успях да кача цели две кила. да не забравя също, атракционите и ексурзиите, които организират са на доста високи цени и обикновено ви ги препоръчат от хотела, но аз намерих друга агенция в града, чиито цени бяха наполовина.
    Последно редактирано от Charlotte : 30-05-2007 на 01:10
    Wild is the wind

13. БЛАГОДАРЯ Suzanne thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

А дали според вас има значение от къде си си взел пакета, всмисъл ако го вземеш пт България с българска туристическа агенция и в този хотел има доста българи да не си дават много зор примерно, персонала, а ако отидеш в хотел дето основно са нагличани, купил си пакет от Англия да е по добро обслужване?

Post Thanks / Like

А дали според вас има значение от къде си си взел пакета, всмисъл ако го вземеш пт България с българска туристическа агенция и в този хотел има доста българи да не си дават много зор примерно, персонала, а ако отидеш в хотел дето основно са нагличани, купил си пакет от Англия да е по добро обслужване?
    Ми то зависи от хотела. От мениджмънта, от персонала. Значи в БГ съм ходила на почивка в едно малко хотелче, 3 звезди, и от това което видях и почетох в брошурата от тука, от Англия, не очаквах нищо специално. Но като отидохме бях много приятно изненадана от това хотелче. Обслужването беше много добро, много приятелски и непринудено, много точно. Стаите бяха много приятно обзаведени и декорирани, много чисти. Навсякъде тишина и спокойствие. Много приятно местенце.

16. БЛАГОДАРЯ martini thanked for this post

Post Thanks / Like

никви пакети, всичко се решава не место, няма проблеми , да загубиш 2-3 часа най-много докато си избереш хотел

Град
    Post Thanks / Like

В хотела, в който бях гостите бяха англичани, немци и руснаци, казаха че за първи път имат гости от България....По принцип за Турция се знае, че по отношение на обслужване са на много ниско ниво, в сравнение с Гърция, България, Кипър /говоря за държавите в района/ А по принцип цените на пакетите им са ниски заради бомбите и атаките в курортите, които са си често явление и риск винаги си съществува.
    Последно редактирано от Charlotte : 29-05-2007 на 23:19
    Wild is the wind

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: На почивка в Турция

Цитирай Първоначално написано от Сашо Виж мнението
    никви пакети, всичко се решава не место, няма проблеми , да загубиш 2-3 часа най-много докато си избереш хотел
    Това важи за големите градове, където да си намериш хотел е без проблем, но ако става въпрос за курорт и за разгара на сезона, може и без хотел да си останеш.
    Wild is the wind

Bella Аватара на Picerella
    Post Thanks / Like

Аз никога не съм харесвала тези пакети..Вярно, излиза мнооого по - евтино, но пък се губи тръпката. А и не обичам да ме ограничават откъм ядене и пиене - имам предвид не количествено, а качествено. Наистина е рисковано в сезон да се uзтупаш в някои курорт и да търсиш на место хотел, но пък на мен любимото ми занимание е да се ровя из интернет и сама да си го избирам - по този начин научавам много добре географските особености на курорта..А в Турция никога не съм била, но не съм и чувала добри отзиви...ще ми бъде интересно да прочета мнения на хора били там, обаче
    Forgive me now. Tomorrow I may no longer feel guilty...

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Picerella Виж мнението
    Аз никога не съм харесвала тези пакети..Вярно, излиза мнооого по - евтино, но пък се губи тръпката. А и не обичам да ме ограничават откъм ядене и пиене - имам предвид не количествено, а качествено. Наистина е рисковано в сезон да се uзтупаш в някои курорт и да търсиш на место хотел, но пък на мен любимото ми занимание е да се ровя из интернет и сама да си го избирам - по този начин научавам много добре географските особености на курорта..А в Турция никога не съм била, но не съм и чувала добри отзиви...ще ми бъде интересно да прочета мнения на хора били там, обаче

Абсолютно съм съгласна с теб, и аз не обичам пакетите и масовите тип почивки. Само на тази, за която писах по-горе отидох, но беше инцидентно. По принцип реша ли някъде да ходя, започвам поне два месеца напред да се ровя и да планирам всичко, и хотел задължително си резервирам, защото понякога и 2-3 часа в търсене на място са си загуба на ценно време, да не говорим, ако си пътувал доста и си с багаж и ти се иска един душ да си вземем и преоблечеш и т.н.
    Wild is the wind

Град
    Post Thanks / Like

И сега се сетих за един атракцион, на който отидохме! По-отвратително нещо не бях гледала на живо. На един ринг излязоха двама дебелака, ама едни шкембаци, едно чудо, започнаха да се оливат с олио и да се мажат, ама така хубаво, даже и в гащите си сипаха и после почнаха да се бият в тази мазнотия...отвратителна гледка просто!

Ето ги да им се "насладите". Мистик не гледай.
    Последно редактирано от Charlotte : 30-05-2007 на 01:18
    Wild is the wind

На почивка
    Град
    Leeds
    Post Thanks / Like

Не знам защо така ви се е случило, но в Турция, стандарта на обслужване е поне 100% над БГ. От хотел до хотел има разлика, но това лесно може да се предвиди. Но за обслужване да говорим че е по-зле от колкото в БГ е супер несериозно.

Пример. Несебър, края на сезона 2006- 3 септември, супер яко, топло време. Пристигаме в Несебър и отиваме в първия срещнат частен семеен хотел. Трябваше да сме за 2 нощувки. Питам има ли места и собственика ме пита колко сме. Казвам: "3" за 2 нощувки. Селянина селски ми казва "ами то аз за 2 нощувки няма смисъл да вадя чаршафи и да ги пера после"
    Проблема е че и на другите места беше подобно. В турция нямаше проблеми.

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от garnet Виж мнението
    Не знам защо така ви се е случило, но в Турция, стандарта на обслужване е поне 100% над БГ. От хотел до хотел има разлика, но това лесно може да се предвиди. Но за обслужване да говорим че е по-зле от колкото в БГ е супер несериозно.

Пример. Несебър, края на сезона 2006- 3 септември, супер яко, топло време. Пристигаме в Несебър и отиваме в първия срещнат частен семеен хотел. Трябваше да сме за 2 нощувки. Питам има ли места и собственика ме пита колко сме. Казвам: "3" за 2 нощувки. Селянина селски ми казва "ами то аз за 2 нощувки няма смисъл да вадя чаршафи и да ги пера после"
    Проблема е че и на другите места беше подобно. В турция нямаше проблеми.

Има статистики и оценки, които се правят на туристическите държави и се оценяват стандарти, качество на обслужване, на материална база и т.н. да не навлизам в подробности. И точно там Турция се води като дестинация с материална база на много добро ниво, за сметка качеството на обслужване. И аз не ти говоря за сравнение само между два хотела, а говоря за общата картинка, и за съжаление и аз влязох в нея и установих същото. Иначе конкретните ситуации са си конкретни ситуации, за тях не споря, а и отделно все пак всеки един от нас е с различни критерии за това какво е качествено обслужване и кое не.
    Последно редактирано от Charlotte : 30-05-2007 на 01:48
    Wild is the wind

Bella Аватара на Picerella
    Post Thanks / Like

Абе всичко си е доста относително...че аз имам подобни случки в Амстердам и в Париж ( цигaнски истории, нищо лично към ромите ), но не вадя изводи за тези държави като цяло. БГ си има своите трески за дялане - неминуемо. Би било по - ценно , ако можехме да си обменяме сайтове за интересни хотели и атракции , да се обмени опит, има неща,за които само видял, препатил или преживял може да спусне jокери
    Forgive me now. Tomorrow I may no longer feel guilty...

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Picerella Виж мнението
    .Абе всичко си е доста относително...че аз имам подобни случки в Амстердам и в Париж ( цигaнски истории, нищо лично към ромите ), но не вадя изводи за тези държави като цяло. БГ си има своите трески за дялане - неминуемо. Би било по - ценно , ако можехме да си обменяме сайтове за интересни хотели и атракции , да се обмени опит, има неща,за които само видял, препатил или преживял може да спусне jокери:
    В Бг ни куца материалната база като цяло. Вярно е, че последните години се построиха доста луксозни хотели, но заради бързото строителство, поне 1-2 години, след пускането им в експлоатация много от тях си дооправяха проблемите /което си е недопустимо, след като си платил сума пари за почивка в 4 или 5 звезден хотел/, да не говорим, че Златните имат всяко лято проблеми с канализационната система, а от 2 години вече серозен проблем си става и намирането на квалифициран персонал, така че положението не е хич розово. Но аз говоря за общата картинка, както казах конкретните ситуации са си конкретни и случки всякакви.
    Wild is the wind

Старо куче
    Град
    У нас
    Post Thanks / Like

В хотела, в който бях гостите бяха англичани, немци и руснаци, казаха че за първи път имат гости от България....По принцип за Турция се знае, че по отношение на обслужване са на много ниско ниво, в сравнение с Гърция, България, Кипър /говоря за държавите в района/ А по принцип цените на пакетите им са ниски заради бомбите и атаките в курортите, които са си често явление и риск винаги си съществува.
    По едно време имаше за 25 - 35Ј 2 седмици с включена закуска понеже никой не искаше да ходи там и билета ти беше включен.
    Като цяло съвета е не купувай пакети за турция от англииски турооператори, ако можеш да се свържеш директно с някое семейно хотелче, било добре по евтино с пъти и хората били по любезни плюс това можело да и си поръчваш какво да ти сготвят

.
    Post Thanks / Like

И сега се сетих за един атракцион, на който отидохме! По-отвратително нещо не бях гледала на живо. На един ринг излязоха двама дебелака, ама едни шкембаци, едно чудо, започнаха да се оливат с олио и да се мажат, ама така хубаво, даже и в гащите си сипаха и после почнаха да се бият в тази мазнотия...отвратителна гледка просто!

Ето ги да им се "насладите". Мистик не гледай.
    Аз ли се бъркам или ципа на задният е разкопчан
    Родният ни език е прекрасен, нека го уважаваме

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Аз пък съм била няколко пъти в Турция и съм много доволна....ако намеря време пак ще отида. Била съм и в Анталия,и в Кушадасъ,Мармарис и тн. Купувала съм само пакети от англииски оператори,почти в последната минута на много изгодни цени.
    По въпроса за звездите на хотелите това е много относителен критерии,защото не е уеднаквена система за целия свят. Всеки туроператор си има критерии. затова един хотел в една брошура е 5*,а в друга може и да е 3*.............В Турция винаги вземам само Б&Б....

30. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Старо куче Аватара на Aira25
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Столица: Анкара.

Време: Напред с един час спрямо българското.

Празници и неработни дни: 1 януари (Нова Година), 23 април (Ден на независимостта и Ден на децата), 1 май, 19 май (Ден на Ататюрк), 30 август (Ден на победата), 29 октомври (Ден на републиката), различни религиозни празници.

Национални особености: По мюсюлманските традиции, влизайки в джамия или частна къща, трябва да си свалите обувките. Турците се отличават със честност и вежливост. Беседата не трябва да започва от основната тема, трябва да проявите сдържаност. На турците им е приятно, ако някои фрази бъдат произнесени на родния им език.

География: Турската република заема територия от 780576 кв. км. На север е Черно море, на юг - Средиземно море, на запад - Егейско море и Мраморно море. В Европа Турция има граници с България на север, Гърция на запад, Грузия и Армения в Кавказ, и с Иран и Ирак на изток, и със Сирия между реките Тигър и Ефрат. На турското крайбрежие можете да видите всички видове плажове, започвайки от необятни пясъчни и се стигне до малки каменисти заливи.

Климат: Субтропичен средиземноморски - горещо лято (между +23 С и +33 С ) и топла зима (меджу +13 С и +15 С). Най-добре е да пътувате за Турция през пролетта или есента - от април до юни и от септември до октомври.

Яну Фев Март Апр Май Юни Юли Авг Сеп Окт Ноем Дек
    Истамбул 6 6 7 11 16 21 23 23 20 16 12 8
    Измир 8 9 11 15 20 25 27 27 23 18 14 10
    Анталия 10 10 13 16 20 25 28 28 25 20 15 11

Население: около 63 млн. души. По-голямата част от населението е турско, около 10 милиона кюрди, 1 млн. араби, някойко десетки хиляди гърци, арменци и евреи.

Език: Турски. В градовете и туристическите центрове също така се употребяват английски, немски и френски.

Религия: По-голямата част от населението са мюсюлмани - сунити. Голяма част от населението е религиозна и много сфери от обществения живот с пропити с исляма.

Валута: Турска лира. В обращение са банкнотите (паундове) от 1 000 000, 500 000, 250 000 лири и монети по 5000, 10 000, 25 000, 50 000, 100 000 и 250 000 лири. Също така има и банкноти по 5 и 10 милиона лири.

Валутен обмен: Можете да обмените валута в обменните бюра и в банките. Банките обикновено са отворени в делнични дни от 8:30 до 17 часа. Почивката е от 12 до 13:30.

Митнически правила: Вносът на каквато и да валута в Турция е свободен, износът е ограничен: можете да изнасяте турски лири само в еквивалент, равен на $1000. Турската валута е много неустойчива, затова не обменяйте валута до пристигането си в страната, не обменяйте веднага всичките си пари, не приемайте банкноти и монети с по-малка стойност от гореизброените - всичко останало вече е извън обращение.

Транспорт: Автобусът е най-популярното превозно средство в пределите на Турция. Средната стойност на билета в градовете е 200 хиляди турски лири - половин USD долар. Средната стойност на 1 км. превоз с такси е 1,5 US долара. Нощно време - от 24:00 до 06:00 часа работят с фиксирана сума за превоз. В малките градове като Белек движението на транспорта приключва към 20:00.

Електричество: 220 V.

Връзка: Всички видове телефонна връзка са платени. Разговорът от хотел излиза доста по-скъпо, отколкото от уличен телефон. Уличните телефони са разположени в близост до хотелите, във всички курортни градове. Кодът на България е 359, на София - 2.

Магазини: Евтините изделия от кожа, памук, украшенията от злато, оникс и мед, са направили Турция една от най-привлекателните страни за покупки. Освен това, нефиксираните цени на стоките позволяват на туристите да се пазарят с продавачите. Магазините обикновено работят от 9:30 до 19 часа. Почивката е от 13 до 14 часа. Почивен ден - неделя. Покритият базар в Истанбул работи от 8 до 19 часа всеки ден, освен в неделя.

Здраве: Препоръчва се ваксинация срещу хепатит А и В.

Водопроводная вода пригодна для питья, но мы рекомендуем употреблять питьевую, расфасованную в бутылки. Ее можно купить в любом магазине.

Бакшиш: Бакшиш се дава на носачите ( в пределите на 1$), за сервитьорите - 10% от стойността на поръчката. На таксиметровите шофьори не се дава бакшиш.

Спешни телефони: Полиция - 155, Бърза помощ - 112, Противопожарна охрана - 110, Информация - 118, Пощенска информация - 161.

32. БЛАГОДАРЯ lordm, veronika 296 thanked for this post
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Почивка от туроператор v/s почивка направи си сам
    От lordm във форум Holiday Destinations ревюта и полезно инфо
    Отговори: 13
    Последно мнение: 03-07-2013, 16:39
  2. На почивка в Турция
    От lordm във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 40
    Последно мнение: 13-03-2009, 15:47
  3. Хотели в турция..?
    От kapriz4e във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 0