Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 39 ПървиПърви 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 966
    Напреднал Аватара на balky
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Шофьорска книжка

От пощата можеш да си вземеш формуляр само за категория б след като имаш друга категория те ти връщат писмото с друг формуляр които трябва да попълниш само ако искаш да впишат тази категория

2. БЛАГОДАРЯ misskoleva thanked for this post
    Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Шофьорска книжка

Не е точно това правилният път.
    Форма Д9 може да се свалиш-дала сам по долу Aplication for
    a GB conterpart licence D9; он лайн или да се поръча по телефона.

http://www.google.bg/search?hl=bg&q=...B5%D0%BD%D0%B5
    Последно редактирано от Мила : 22-03-2008 на 20:26 Причина: Кирилизиране

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

4. БЛАГОДАРЯ emodonkov, misskoleva, mildol, kate.k thanked for this post
    Напреднал Аватара на swetla99
    Град
    Scotland
    Post Thanks / Like

Категория Б и С на коя английска категория отговарят?

6. БЛАГОДАРЯ misskoleva thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Ако някои може да ми отговори веднага,имам нужда от компетентен отговор...мога ли да започна работа с БГ шофьорска книжка и след това да си я сменя.трябва да започна работа почти веднага а незнам какъв отговор да дам заради това че съм с БГ докyмент.

благодаря предварително,много е важно за мен и за това моля за точен и компетентен отговор,в противен случай по добре да откажа работата
    Последно редактирано от SHARP : 06-07-2008 на 15:05 Причина: корекция на текста

8. БЛАГОДАРЯ misskoleva thanked for this post
    mlad zaek
    Post Thanks / Like

Здравейте!Бих искал да си сменя българската книжка с анг.Имам категория Б и С.Правилно ли съм разбрал за да си ги сменя двете категорий трябва да попълня D9 а не D1?Мога ли да изпратя лична карта,тъй като паспорта ми трябва.Четох някъде преди извесно време тука в форума че за C категория не може да пратя лична карта.Обаче в форума на DVLA пише следното:

full valid current passport
    identity card issued by a member state of the European Community/European Economic Area (EC/EEA) with the exception of Sweden

Това означава ли че мога да пратя личната си карта?
    Благодаря ви много за вниманието ви.Това е много важно за мене.

Имам още едно въпросче.Адресната регистрация на колата ми на DVLA е на един адрес,след това отидох да живея на друго място,и не съм си сменял адреса на колата,тъй като се обаждах ми казаха че ще ми струва още 180 паунда смяната на иншуданса.И сега искам да си сменя книжката на новият адрес,дали ще има проблем.
    Последно редактирано от UK_worker : 17-07-2008 на 16:44 Причина: добавяне

10. БЛАГОДАРЯ misskoleva thanked for this post
    Нов потребител Аватара на rvelcheva
    Post Thanks / Like

Знае ли някой как стои въпроса със смяната на книжката, когато си в UK по-малко от две години, т.е. не можеш да имаш човек тук, който да ти подпише, че те познава от 2 години?
    Имам още няколко въпроса:
    - като си изпратиш бг-книжката по пощата реално оставаш без документ, как ще караш колата през това време? Ако те спрат как ще им докажеш, че имаш книжка, но си я изпратил за смяна?
    - как се плаща таксата за смяна - прилагаш чек заедно с документите ли?
    - ако си пратиш паспорта сигурно ли е, че ще си го получиш обратно(може би малко тъп въпрос, но дори и да го изпратя по препоръчана поща, не е сигурно, че те ще го върнат също с препоръчана). Има ли някой, който да си е пращал личната карта и да не са му върнали документите, все пак сме в ЕС и личната карта също е документ за самоличност.
    - как удостоверяваш адреса, на който живееш - пращаш ли сметка за ток или телефон.....те вършат работа в банката, но как стоят нещата с DVLA.
    Благодаря предварително.

12. БЛАГОДАРЯ misskoleva thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rvelcheva Виж мнението
    Знае ли някой как стои въпроса със смяната на книжката, когато си в UK по-малко от две години, т.е. не можеш да имаш човек тук, който да ти подпише, че те познава от 2 години?
    Имам още няколко въпроса:
    - като си изпратиш бг-книжката по пощата реално оставаш без документ, как ще караш колата през това време? Ако те спрат как ще им докажеш, че имаш книжка, но си я изпратил за смяна?
    - как се плаща таксата за смяна - прилагаш чек заедно с документите ли?
    - ако си пратиш паспорта сигурно ли е, че ще си го получиш обратно(може би малко тъп въпрос, но дори и да го изпратя по препоръчана поща, не е сигурно, че те ще го върнат също с препоръчана). Има ли някой, който да си е пращал личната карта и да не са му върнали документите, все пак сме в ЕС и личната карта също е документ за самоличност.
    - как удостоверяваш адреса, на който живееш - пращаш ли сметка за ток или телефон.....те вършат работа в банката, но как стоят нещата с DVLA.
    Благодаря предварително.
    -Аз смених моята преди да навърша 3 години в UK,а съпруга ми беше само от 1год и 10 месеца(НЕ ПОПЪЛВАЙ НИЩО В ТАЗИ ГРАФА ЗА ЛИЦЕ ОТ UK ПОЗНАВАЩО ТЕ ОТ 2 И >ГОДИНИ
    -ако те спрат за проверка се казва,че си си изпратил документите в DVLA,но ние си бяхме направили копия на БГ книжки за по сигурно.
    -да,чек-a се прилага с документите ,а за цената мисля,че беше 45Ј-влез в DVLA може да има промяна
    -За паспорта не се притеснявай-явно си по отскоро тук .Аз си изпратих личната карта и те ми върнаха документите с молба за подпис на лице,което ме познава от >2 години.Взех нови апл.и ги изпратих втори път,ама този път с паспорта-нямаше проблеми.На съпруга ми с паспорта направо без колебание
    -Не се иска да се удостоверява адреса-пише се къде живееш.Никакви сметки,тел или каквото и да е било
    УСПЕХ

14. БЛАГОДАРЯ rvelcheva, emodonkov, misskoleva, mildol thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Шофьорска книжка

[QUOTE=musi;132740]Като написах,че ще помогна със съвет имах точно това предвид.
    Ще започна с моята шоф.книжка-изпратих си Д1 апл. форма взета от пощата,шофьорската си книжка от БГ ,чек за 38Ј ,1 снимка и личната карта.Е за тази лична карта,че не е паспорт, ми връшаха документите 2 пъти -най-накрая един англичанин попълни графата(познавам лицето от >2 години) и готово-аз съм с UK др.licence .
    На съпруга ми изпратихме Д2,Д9 и Д4 ( за шофиране с друга категория различна от B се изисква и Д4 форма -медицинско от GP-то,когато лицето е> 45 години),чек за 45Ј-таксите се увеличиха ,шофьорската му книжка,1 снимка и ...ПАСПОРТА му .Апл.форми ги свалих от нета.
    Е това е .Успех на всички подаващи .[/Q
    Помощ - информация за шофьорска кижка, имам само бъларска как да си извадя в Англия книжка. Благодаря

16. БЛАГОДАРЯ misskoleva thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте,смених си книжката със 100 зора
    Първо взех си бланка която да попълня за удоволствието ми искаха 4 паунда,след това 50 да платя и ми дадаха чек че съм платил.Изпратих тази бланка със бг книжката и задграничния паспорт,залепих снимка и зачаках.На следващата седмица ми върнаха всичко + форма Д2 да си добавя другите категорий и с обеснение че са ми проверили данните и вчиско е ОК за това може да не пращам повече паспорт.Викам си идеално попълних всичко и го испратих.След 2 седмици ми го връщат защото съм забравил да сложа чека и да попълня 1-2 неща във форма Д2 ,попълних ги и отлепих снимката от първата форма и я лепнах на форма Д2,изпратих го и зачаках.... След 2 седмици пак ми го връщат защото не съм бил отбелязал във форма Д2 (май беше ) ако умра при ПТП или нещо подобно дали си дарявам органите и миналата седмица ми дойде новата розова UK (украинска) книжка

18. БЛАГОДАРЯ misskoleva thanked for this post
    freak like u Аватара на Georgii
    Post Thanks / Like

Тук аз чета нещо противоречиво на вашите постове,според този текст смяната на БГ с УК книжка е безплатно:
    http://www.dvlni.gov.uk/drivers/costs6.htm

20. БЛАГОДАРЯ misskoleva, marianaedreva thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Някой знае ли дали ако карам в БГ с английската книжкха могат да ми слагат точки набългарската или дали могат да ми напишат акт на английската.

Предварително благодаря

22. БЛАГОДАРЯ misskoleva thanked for this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jason_bourne Виж мнението
    Някой знае ли дали ако карам в БГ с английската книжкха могат да ми слагат точки набългарската или дали могат да ми напишат акт на английската.

Предварително благодаря
    Явно не четеш добре или не ти изнася това,което четеш. къде видя,че е безплатно...Струва 45 лири...прочети пак и ела да дискутираме..

24. БЛАГОДАРЯ misskoleva thanked for this post
    MasterBlaster Аватара на jimmbo
    Град
    Lundun
    Post Thanks / Like

Предварително благодаря
    До колкото съм чувал като сгафиш в БГ и им покажеш УК книжка , нашите пращат факс до УК органите и те те санкционират - примерно без колан 20 лв в БГ трябва да платиш 20 паунда в УК обаче как стои въпроса с точките незнам, но съм чувал и за случаи когато ти викат "Вземай си книжката и се махай"
    Но нека да кажат хората с опит тука

26. БЛАГОДАРЯ misskoleva thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

tochkite sa 12 no tuk ne gi vzemat a gi davat toest zapochvash ot nula za previshena skorost ti davat 3 i taka se trupat kato stanat 12 band na knijkata

28. БЛАГОДАРЯ misskoleva thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

За Ц категория вярно ли е че мога да работя с Формуляр Д9

30. БЛАГОДАРЯ misskoleva thanked for this post
    Liverpool's fan Аватара на iliyan65
    Град
    Wiltshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kpanchev Виж мнението
    Първо, точките не са 6, а 12, и второ, ако си толкова глупав да ги "изхарчиш" всичките за превишена скорост, то тогава въобще не заслужаваш да имаш книжка! Тука е толкова лесно да избегнеш камерите, всичките са ярко жълти, обозначени със знаци..... ако наистина те щтракнат, и то повече от веднъж, значи, че или не ти пука, или си сляп, или много тъп... или и трите...
    Значи,на мен ми пука,ама съм сляп и много тъп.На два пъти ме снимаха "ярко жълти" камери със превишена скорост и си разменихме няколко писма със съответните органи.Най-учтиво ме уведомяваха,че ще ме глобят със 60 паунда и 3 точки.Аз най-искренно се признавах за виновен и си давах данните на БГ книжката,след което те ми пращаха форма Д9(защо Д9 не знам),в противен случай отивам на съд.Най-търпеливо чаках Коледата с надеждата,че ще ми предложат някакво коледно намаление,но не би.Знае ли някои колко кожи ще ми свалят в съда?И как е по-добре:Да продължавам да чакам(може пък да ме хване някоя амнистийка през 2009) или да им ги пращам попълнени проклетите форми?

32. БЛАГОДАРЯ misskoleva thanked for this post
    Нов потребител Аватара на shopska salata
    Град
    LONDON
    Post Thanks / Like

ВЕСЕЛА КОЛЕДА на всички...може ли в UK да се работи шофьор със стаут на Селф Емплоъед /имам предвид камион,автобус/..питам защото вече опитах на няколко места и ми отговарят че този вид работа е само за ЕМПЛОЪЕ. Смених си БГ книжката с UK ,имам всички категории/А-Е/ от БГ но доколкото разбрах тук това не е достатъчно и се налага да изкарам допълнителен лиценз /LGV , HGV , ARD..../това е за различните видове тов автомобили/ цената на тези лицензи е м/у 300 и 1500,та трябва ли да се тръшкам толкова кинти или мога да ги получа на база категориите от БГ....

34. БЛАГОДАРЯ misskoleva thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте ,аз имам шофьорска от Бг,но искам да си изкарам и за мотор . Въпроса ми е : Какъв е изпита (листовки,кормуване) ,колко време и колко пари.

36. БЛАГОДАРЯ misskoleva thanked for this post
    carpenter Аватара на Jorkaeff
    Град
    London / Ealing
    Post Thanks / Like

Приготви си най-малко 600 хилки.
    Най-тъмно е малко преди да разсъмне.

changing the world one gift at a time
    http://www.uk.freecycle.org/

За да управляваш фирма с над 200 жени, трябва да си не женкар, а мъжкар

няма Аватара на pachost
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от metamorphosis Виж мнението
    Здравейте ,аз имам шофьорска от Бг,но искам да си изкарам и за мотор . Въпроса ми е : Какъв е изпита (листовки,кормуване) ,колко време и колко пари.
    щом имаш бг книжка може да караш мотори дп 125cc а ако искаш за по големи по добре да си изжадиш от бг по евтино и по лесно

39. БЛАГОДАРЯ misskoleva thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Само едно допълнение към обяснението на Муси........по точката за неината книжка - ако имате провижънал лаисънс ,пращате Д1 формата, провижънала + хартиената част,такса няма,снимки също не е нужно..и БГ книжката.

под хартиената част синият талон с точките ли имаш в предвид?

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от elmo__87 Виж мнението
    Само едно допълнение към обяснението на Муси........по точката за неината книжка - ако имате провижънал лаисънс ,пращате Д1 формата, провижънала + хартиената част,такса няма,снимки също не е нужно..и БГ книжката.

под хартиената част синият талон с точките ли имаш в предвид?
    Мисля,че е зелена на провижънала...на БГ книжка талона не съм пращала...

Post Thanks / Like

Предварително благодаря
    Ако караш в BG с английска книжка това означава, че си сменил BG книжка в UK и нямаш българска такава на която да се слагат точки .BG книжка се изпраща в DVLA за да ти се издаде UK-ка т.е. имаш една валидна книжка и тя е от UK .
    Акт могат да ти напишат и КАТ да контактува с тукашното ДВЛА(така би трябвало да се действа по правилата на EU) ,но познавайки българските полицаи няма да се стигне до това-те не обичат paperwork ,както техните колеги в UK и ще те накарат да си платиш -е повечко защото си с UKкнижка, значещо- работиш/живееш в UK -имаш пари.Пито -платено-чиста работа.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от shopska salata Виж мнението
    ВЕСЕЛА КОЛЕДА на всички...може ли в UK да се работи шофьор със стаут на Селф Емплоъед /имам предвид камион,автобус/..питам защото вече опитах на няколко места и ми отговарят че този вид работа е само за ЕМПЛОЪЕ. Смених си БГ книжката с UK ,имам всички категории/А-Е/ от БГ но доколкото разбрах тук това не е достатъчно и се налага да изкарам допълнителен лиценз /LGV , HGV , ARD..../това е за различните видове тов автомобили/ цената на тези лицензи е м/у 300 и 1500,та трябва ли да се тръшкам толкова кинти или мога да ги получа на база категориите от БГ....
    Късно видях Коледното пожелание - благодаря.Сигурно си се оправил вече.
    Съпругът ми опита с БГ книжка безуспешно да намери работа преди 2 години и затова сменихме БГ за UK книжка.Работа ,като селф -може да работиш с твое превозно средство-кола,камион,бетоновоз ,багер и т.н. иначе цък-за съжаление.
    Не си прав за категориите-всичките се признават и всичките ти се вписват в UK книжка ,така,че не е нужно да имаш допълнителен лиценз за LGV , HGV , и т.н.-съпругът ми кара 8 тонен бетоновоз -всички категории са му от БГ.

44. БЛАГОДАРЯ Bat Petyo thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Възможно ли е да се смени шофиорската книжка без да се праща паспорт или документ за самоличност? Разбрах, че има вариант да се отиде в пощата и документите за самоличност да се покажат на чиновника в пощата и той да попълни нещо с което потвърждава самоличността на лицето и така документите се изпращат. Някой подавал ли е по този начин докумнти за шофиорска книжка.

Страница 2 от 39 ПървиПърви 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Шофьорска книжка
    От tincheto във форум Общ форум
    Отговори: 16
    Последно мнение: 21-08-2015, 15:43
  2. Шофьорска книжка
    От afrikata във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 2
    Последно мнение: 09-11-2008, 01:49
  3. шофьорска книжка в uk
    От veronimo във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 1