Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 16 от общо 16
    Нов потребител Аватара на melaroti
    Post Thanks / Like

Question ЛТД в UK дейност в Европа възможно ли е?

Здравейте!
    От доста време следя форума и дойде време и аз да задам някои въпроси.Разбирам че тук има доста компетентни лица и бих бил много благодарен за всякаква помощ или информация.Смятам да се регистрирам като Ltd в Англия,но основната дейност ще бъде в Германия,
    това което искам да ви питам е;

1.Къде трябва да си плащам данъците в UK или Germany?
    2.Трябва ли да доказа постоянен адрес и
    открия банкова сметка в UK?

Поздрави от Munchen!

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: ЛТД в UK дейност в Европа възможно ли е?

Цитирай Първоначално написано от melaroti
    Здравейте!
    От доста време следя форума и дойде време и аз да задам някои въпроси.Разбирам че тук има доста компетентни лица и бих бил много благодарен за всякаква помощ или информация.Смятам да се регистрирам като Ltd в Англия,но основната дейност ще бъде в Германия,

Поздрави от Munchen!
    Не знам какъв бизнес възнамеряваш да развиваш,но щом основната деиност е в Германия какъв зор да имаш да регистрираш Лтд Англия?
    Има инфо по въпроса,потърси във форума .

edition Аватара на kumana
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara
    ...но щом основната деиност е в Германия какъв зор да имаш да регистрираш Лтд Англия?
    ..
    да кажем, реклама и контакти в Англия, основна дейност в Германия
    Sub Footage

Post Thanks / Like

Post Re: ЛТД в UK дейност в Европа възможно ли е?

Тук не разрешават на българи да регистрират фирми ,затова сам решил да я регистрирам в UK и да открия клон в Германия.Бизнеса ми е в строителния сектор и наистина имам голям зор Зара.От една седмиц а сам нон-стоп в форума и не намерих такова инфо.Във немския форум пак не пише абсулутно нищо, затова реших да се обърна към вас.Благодаря ви за вниманието!

Senior mortgage adviser Аватара на Lil Wizz
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Здравейте!

Поздрави от Munchen!
    1. Обикновено данъци се плащат там, където се получават парите, така че най-вероятно е да плащаш данъци в Германия, но ще трябва да правиш счетоводство и в Англия където ще декларираш доходи от операции в чужбина. предполагам между Англия и Германия има двустранна спогодба и няма да плащаш данъци и в УК.
    2. Ще ти трябва адресна регистрация на Лтд в УК. Проблема е че при регистрирането Директора и Секретарката трябва да посочат домашен адрес в УК.

Относно банковата сметка, мисля че това е по-скоро практически въпрос, ако трябва да извършваш някакви разплащания тук.

Бих те посъветвала на първо място да се консултираш с местен счетоводител в Германия.
    Публикуваната информация представлява резултат от проучването или мението на автора и в никакъв случай не е трябва да се смята за даден съвет.

6. БЛАГОДАРЯ melaroti thanked for this post
    Post Thanks / Like

Тук не разрешават на българи да регистрират фирми ,затова сам решил да я регистрирам в UK и да открия клон в Германия.Бизнеса ми е в строителния сектор и наистина имам голям зор Зара.От една седмиц а сам нон-стоп в форума и не намерих такова инфо.Във немския форум пак не пише абсулутно нищо, затова реших да се обърна към вас.Благодаря ви за вниманието!
    Това вече ми е интересно. Как така не разрешават на БГ да имат фирми в Германия. Директивата за свободно движение на ЕУ ситизен не позволява да се налагат ограничение за собствен бизнес в която и да е държава членка на съюза.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Да оперираш ООД в Англия е доста лесно, но ако така или иначе ще я регистрираш извън Германия защо не я регнеш в Гибралтар например и да сведеш данъците до минимум. Ако можеш да се кандидатираш за т.нар. Gibraltar Tax Exempt Company и след това да проучиш как Германия ще те таксува в тоя случай (ако въобще ще те таксува). ..

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Lil Wizz
    1. Обикновено данъци се плащат там, където се получават парите, така че най-вероятно е да плащаш данъци в Германия, но ще трябва да правиш счетоводство и в Англия където ще декларираш доходи от операции в чужбина. предполагам между Англия и Германия има двустранна спогодба и няма да плащаш данъци и в УК.
    2. Ще ти трябва адресна регистрация на Лтд в УК. Проблема е че при регистрирането Директора и Секретарката трябва да посочат домашен адрес в УК.

Относно банковата сметка, мисля че това е по-скоро практически въпрос, ако трябва да извършваш някакви разплащания тук.

Бих те посъветвала на първо място да се консултираш с местен счетоводител в Германия.
    Днес се консултирах със счетеводител ,данъците се плащат в Германия и за банковата сметка е ясно.Доказателство за постоянен адрес можело да послужи и наета P.О.Box (пост.кутия) в UK някой знае ли нещо по въпроса?

Post Thanks / Like

Нямам идея,но ПО кутия според мен е наи-непостоянния адрес...днес я имаш,утре я нямаш...

Напреднал Аватара на diorella13
    Post Thanks / Like

Информацията ти е грешна.В Германия МОЖЕ да си отвориш фирма.
    фирма могат да регистрират само лица с постоянно пребиваване в Германия.Само ако си студент не можеш.
    Как е сайта на Бургас - ВъйВъйВъй.Бургас.БйеГйе

Post Thanks / Like

За да си отвориш ПО бокс ти трябва постоянен адрес!Не можеш просто така да отидеш и да кажеш искам ПО бокс.Искат ти банк стейтмънт или някакъв друг прууф оф адрес.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от diorella13
    фирма могат да регистрират само лица с постоянно пребиваване в Германия.Само ако си студент не можеш.
    Добре де,ама както казах по долу какво става с Директивата за свободно движение на хора сега след 01.01.2007. Всеки би трябвало да може,може би без студенти.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara
    Добре де,ама както казах по долу какво става с Директивата за свободно движение на хора сега след 01.01.2007. Всеки би трябвало да може,може би без студенти.

Директивата ако е написана на хартия мога да ти кажа за какво става...

15. БЛАГОДАРЯ Me4oka thanked for this post
    Напреднал Аватара на diorella13
    Post Thanks / Like

Още от както започнахме преговори за влизане в ЕУ можем да отваряме фирми в цяла Европа.За директивата нямам идея какво става....
    Как е сайта на Бургас - ВъйВъйВъй.Бургас.БйеГйе

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от diorella13
    Точно в това е проблема,че сам студент и не съм постоянно пребиваващ.То иначе какъв е проблема?Да не мислите че не съм се информирал достатъчно и ей така питам във форума за да ми е по-лесно.Все пак ви благодаря за съветите

Старо куче Аватара на Bupyc
    Post Thanks / Like

Точно в това е проблема,че сам студент и не съм постоянно пребиваващ.То иначе какъв е проблема?Да не мислите че не съм се информирал достатъчно и ей така питам във форума за да ми е по-лесно.Все пак ви благодаря за съветите
    Да , ама не казваш, че си студент, а че не разрешавали на българите да регистрират фирми в Германия

19. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Ltd без дейност - данъчна декларация?
    От anti088 във форум Self-Employed
    Отговори: 8
    Последно мнение: 30-11-2013, 13:34
  2. Annual report и дейност като LTD
    От INA968 във форум Self-Employed
    Отговори: 0
    Последно мнение: 24-10-2013, 08:40
  3. Инженерна дейност
    От Riks във форум Отзиви за работодатели и обяви за работа
    Отговори: 6
    Последно мнение: 12-06-2011, 12:10
  4. прекратяване на дейност?