Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 63
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Бременност в UK!

Ако жена ми е бременна и живеем в UK, може ли тя да ползва АГ мед. услуги ако аз сам с FLR?

Старо куче Аватара на Aira25
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Бременност в UK!

Разбира се ,че може.Всеки има право на GP.Всички услуги за бременни са безплатни.Също така и ще може да ползва зъболекарски услуги безплатно в рамките на една година.

3. БЛАГОДАРЯ Govinda, peneva3712 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Само да добавя че зъболекарските услуги са безплатни две години не една.

5. БЛАГОДАРЯ Govinda thanked for this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kriss2
    Само да добавя че зъболекарските услуги са безплатни две години не една.

Ако трябва да бъдем съвсем точни е времето от датата на установяване на бременността и регистрирането и при ГП до навършване на 1 г възраст на детето.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря за отговорите!
    А нужен ли е NIN?
    Благодаря предварително!

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

не
    нужно е да е регистрирана и има джи пи.

Post Thanks / Like

Има и нещо друго. Тук системата е по различна от БГ. Бременните не се третират като болни и посещенията при доктора не са толкова чести. Да не говорим,че обикновено виждаш само акушерката.
    Правят се първоначално изследвания за всичко,има два скана - 12 седм за датата на раждане и 20-та седм за аномалии.
    После посещаваш клиниката при ГП за чек един път в месеца, в 8-ми месец на всеки две седмици и в 9-ия всяка седмица.
    На много хора този план не им допада и заминават в БГ. На мен лично ми допада,но въпрос на избор.

10. БЛАГОДАРЯ selectra, Govinda thanked for this post
    Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara
    На много хора този план не им допада и заминават в БГ.
    Да на много българки не им харесва, че има малко прегледи и че ако бремеността е ОК, въобще не виждат доктор
    Аз даже имах само един скан в 20 седмица, този в 12 си го направих на частно, заедно с изследването за Даун.
    И на мен тук ми допадна много спокойно бременях, за разлика от първия път в БГ

12. БЛАГОДАРЯ Govinda thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от merry
    Да на много българки не им харесва, че има малко прегледи и че ако бремеността е ОК, въобще не виждат доктор
    Аз даже имах само един скан в 20 седмица, този в 12 си го направих на частно, заедно с изследването за Даун.
    И на мен тук ми допадна много спокойно бременях, за разлика от първия път в БГ

Е как така?нали dating scan в 12 сем е задължителен ,а в 20-та е по желание,заедно със Даун. На мен ми предложиха за Даун изследване,но аз отказах амниоцинтезата,т.е имах само кръвния тест.

Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara
    Е как така?нали dating scan в 12 сем е задължителен ,а в 20-та е по желание,заедно със Даун. На мен ми предложиха за Даун изследване,но аз отказах амниоцинтезата,т.е имах само кръвния тест.
    Зара, не знам защо, но в някои райони на УК има само един скан, който се поема от NHSa, ако всичко е наред с бременността, в други по два. И аз съм се чудила на тази разлика. Тук е само един в 20 седмица.
    В 12 седмица си правих теста за Даун, по наше желание, не ми се полагаше от касата, тъй като не влизах в рискова група. Покриваше ми се само кръвния тест за Даун в 16 седмица, но той се обезсмисли след като направих OSCAR теста в 12та.

Mum of a Little Kitten Аватара на ir_iv
    Град
    London
    Post Thanks / Like

също да допълня: Г може да се посещава през цялата бременност за редовен преглед - мойто само ми предложи на основание, че имам право след 16 седмица да ходя всеки месец - кръвно, тегло, урина и т.н (за ранните месеци) и после както по-горе е обяснено за последните месеци.
    Това, което правят и в БГ всъшност.

МОйто гп редовно пишеше писма до акушерките консултантите в болницата с наблуденията си за мен, мнението си по развитие на бременността, което съответно бе взимано под внимание - става въпрос за анемията ми по време на бременността и редовни кръвни тестове за доказване необходимосста от медикаменти, за всичко по време на бременността, за което съм се оплакала и за всяко назначено лечение - абсолутно всичко пишеше - не само във файла (дават ти зелена папка, в която се следи бременността до края) но и писма до болницата, които после акушерките прикрепваха в папата. разликата с БГ е в липсата на множество сканове, които са безсмислени, ако бременността е нормална и бременната е добре. Аз имах и един в 7 седмица, заради съмнения за извънматочна бременност - приеха ме по спешност в Early pregnancy unit на болницата ни и ме гледаха на скан още тогава, а после по стандартния ред.
    Това, което знам от хелт визиторката си и от акушерките и гп: За жени със предишни неуспешни или проблемни бременности има сканове по преценка на наблюващия консулант - поне 2 скана още - в 8 и 9 месец.

МИсля, че жена ти ще остане доволна!
    IVAYLO Jnr My Little Angel

essex girl Аватара на Dixie Dot
    Град
    Wickford,Essex
    Post Thanks / Like

само да добавя,че и при най-малкото съмнение,че нещо не 100%Ок има и допълнителен скан.В 7 месец акушерката ми не беше сигурна дали бебето е застанало напречно,или плода е малък.Обади се веднага в болницата за скан апойнтмънт на следващият ден,така че аз имах 3 скана.Слава богу всичко беше Ок и даже ми казаха полът на бебето,нещо което не можаха на 2-ят скан.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Аз съм акушерка тук,била сам и в България.Само искам да допълня че не само заболечението до една година на детето е безплатно но и всички лекарства.А са скана 12 седмици скан е отговорност на майката тя трябва га се обади и да си запише час.20 седмици е задължителен .Доун синдром кръвен тест се прави между 15-20 цедмица.При нормална бременност има само 2 скана, но ако има проблем акушерката винаги може да уреди повече сканове

18. БЛАГОДАРЯ Govinda thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bulgarka
    Аз съм акушерка тук,била сам и в България.Само искам да допълня че не само заболечението до една година на детето е безплатно но и всички лекарства.А са скана 12 седмици скан е отговорност на майката тя трябва га се обади и да си запише час.20 седмици е задължителен .Доун синдром кръвен тест се прави между 15-20 цедмица.При нормална бременност има само 2 скана, но ако има проблем акушерката винаги може да уреди повече сканове
    Лекарствата мисля,че са безплатни само ако са предписани с рецепта....

Напреднал
    Post Thanks / Like

Да същото с рецептата се контролират лекарствата които се приемат от бременни жени.(много малко лекарства в UK могат да се курият без рецепта).

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bulgarka
    А за скана 12 седмици скан е отговорност на майката тя трябва га се обади и да си запише час.20 седмици е задължителен .Доун синдром кръвен тест се прави между 15-20 цедмица.При нормална бременност има само 2 скана, но ако има проблем акушерката винаги може да уреди повече сканове
    За броя на скановете явно има разлика между различните райони в ЮК. Дори в рамките на Шотландия има области, в които здравната каса поема 2 задължителни скана (напр. Ayrshire), а има и такива, където се поема само един (мисля, че беше в Глазгоу). Чух коментари по телевизията, където пледираха, че всички жени би трябвало да имат еднакви права и навсякъде да се въведат два задължителни, т.е. безплатни за бременните скана.

Тук при нас за 12-тата седмица ти правят апойнтмънт служебно (GP-то изпраща документите ти в болницата) и оттам ти изпращат напомнително писмо с датата. За кръвните тестове те питат дали искаш да ти направят - каквито и да са, трябва да подпишеш, че искаш, тогава ги правят.

Когато има проблем, обаче, хич не се притесняват да ти направят колкото сканове са нужни.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Значи да си бременна в UK не е толкова сложна и тежка задача, а?

стара дръглива кучка Аватара на musholina
    Post Thanks / Like

Ами ако бременността е лека и безгрижна работа по принцип.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

аз съм в четвъртия месец -поне така мисля -бебето рита,трябва да съм забременяла някъде януари,не съм ходила на лекар още,нямам GP ,къде да се запиша,и какво да направя,много ме е страх от кравни тестове,от болници и всичко,може ли да не ми правят нищо друго освен ултразвук и може ли да родя с операция по мое желание или да пожелая да ми сложат упойка да не усещам болка при самото раждане,мъжът ми е с постоянно пребиваване а аз съм присъединена към него -имам ли право на помощи ,колко ще ми плащат и за детето след време дават ли някакви пари,и в какъв срок се изплащат помощите,защото само той работи. Забравих да кажа че никъде не съм се регистрирала още тук съм от 6 месеца -къде трябва да се регистрирам,за да имам лекар ,помощи и всичко да е както трябва Предварително благодаря на тези които ще ми помогнат с отговорите
    Последно редактирано от morgona : 02-05-2007 на 13:35

Напреднал
    Post Thanks / Like

Здравей моргона,погледни си личната,там сам ти отговорила подробно.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от morgona
    аз съм в четвъртия месец -поне така мисля -бебето рита,трябва да съм забременяла някъде януари,не съм ходила на лекар още,нямам GP ,къде да се запиша,и какво да направя,много ме е страх от кравни тестове,от болници и всичко,може ли да не ми правят нищо друго освен ултразвук и може ли да родя с операция по мое желание или да пожелая да ми сложат упойка да не усещам болка при самото раждане,мъжът ми е с постоянно пребиваване а аз съм присъединена към него -имам ли право на помощи ,колко ще ми плащат и за детето след време дават ли някакви пари,и в какъв срок се изплащат помощите,защото само той работи. Забравих да кажа че никъде не съм се регистрирала още тук съм от 6 месеца -къде трябва да се регистрирам,за да имам лекар ,помощи и всичко да е както трябва Предварително благодаря на тези които ще ми помогнат с отговорите
    По въпроса за помощите няма значение,че само тои работи......важен е дохода му,така,че може и нищо да не вземеш освен чаилд бенефита - 17 лири на седмица,както виждаш няма да стигнат доникъде..........
    По статистика - нормалното отгледане на бебе/дете докато тръгне на училище(първите 5 г) струва на домакинството 45 000 лири.......

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Бременност в UK!

здравеи
    бих искала да те попитам -Родителите ми живеят и работят в Англия и аки доида при тях да родя дали детето и по късно бащата ще имат Англииско поданство

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

факта че някой е роден в англия не го прави англичанин. трябва да се отговаря на много други условия, за да има детето гражданство, а именно ти като родител трябва да имаш английско гражданство или постоянно жителство, за да вземеш гражданство на детето си когато се роди тук.
    а няма такъв начин, понеже на някой детето му е родено тук, то той да стане англичанин, както искаш да направиш баща му англичанин.
    да не говорим, че нямаш право да раждаш тук безплатно ако не живееш тук постоянно.

29. БЛАГОДАРЯ lady thanked for this post
    Старо куче Аватара на elitsa_beykova
    Град
    walthamstow
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Бременност в UK!

здравейте..интересуваме колко пъти са ви правили скан докато сте били бременни.аз до сега съм ходила 2 пъти.в началото на бременността и в 20-та седмица,сега съм 32-ра седмица.предстои ли ми скоро пак скан ?благодаря за отговорите

taken Аватара на gomorrah
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Бременност в UK!

Ако бремеността ти върви добре няма да има друг скан.
    Friends don't let friends get friends haircuts.

32. БЛАГОДАРЯ elitsa_beykova thanked for this post
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Бременност и антибиотици
    От ysmivkata във форум Бъдещи майки
    Отговори: 6
    Последно мнение: 22-03-2012, 22:54
  2. Бременност и зъболекари
    От [email protected] във форум Бъдещи майки
    Отговори: 18
    Последно мнение: 28-08-2011, 22:25
  3. Кървене при бременност
    От flowerofreams във форум Бъдещи майки
    Отговори: 5