Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 63
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Бременност в UK!

здравейте.искам да ви задам няколко въпроса за ситуацията в която сме аз и мойта приятелка.ситуацията е следната:
    тя пристигна в UK през Януари 2009. регисртирах я като сел- емплоъед и вече има НИН и работи.в момента е бремена в 11 седмица.аз имам ИЛР също като селф-емплоъед.мисля че най-правилно е ако сключим брак с нея за да получи повече права.
    1.бихте ли ми дали по-подробна информация къде и как става сключването на брак и отнема ли много време и също ще и дадат ли от ХО правата на присъединена след като сме заедно само от няколко месеца.
    2.ще може ли тя да взима майчински след като не се е осигурявала през предишните 66 седмици /мисля че бяха по закон/
    3.ако тя не може даполучава майчински има ли шанс аз да взимам пмощите на основание на моите осигуровки които плащам вече 5 години.
    4. випрос към БЪЛГАРКА,защото тя е акушерка:
    моли те кажи ми какви са правата на мойта приятелка и какви помощи изобщо може да получи тя при тези обстоятелства.
    ще ви буда много признателен ако ми отговорите и ви благодаря предварително.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от genata Виж мнението
    здравейте.искам да ви задам няколко въпроса за ситуацията в която сме аз и мойта приятелка.ситуацията е следната:
    тя пристигна в UK през Януари 2009. регисртирах я като сел- емплоъед и вече има НИН и работи.в момента е бремена в 11 седмица.аз имам ИЛР също като селф-емплоъед.мисля че най-правилно е ако сключим брак с нея за да получи повече права.
    1.бихте ли ми дали по-подробна информация къде и как става сключването на брак и отнема ли много време и също ще и дадат ли от ХО правата на присъединена след като сме заедно само от няколко месеца.
    2.ще може ли тя да взима майчински след като не се е осигурявала през предишните 66 седмици /мисля че бяха по закон/
    3.ако тя не може даполучава майчински има ли шанс аз да взимам пмощите на основание на моите осигуровки които плащам вече 5 години.
    4. випрос към БЪЛГАРКА,защото тя е акушерка:
    моли те кажи ми какви са правата на мойта приятелка и какви помощи изобщо може да получи тя при тези обстоятелства.
    ще ви буда много признателен ако ми отговорите и ви благодаря предварително.
    Ami na tozi etap niama nikakvi prava,a i niama i izgled da ima skoro.
    1. Za maternity niama da stane....ne pokriva iziskvaneto.
    2. Ti maternity pay ne mojesh da vzemesh,zastoto tuk ne se razmenia kakto v BG. Ti imash pravo samo na dve sedmici paternity pay po 123.06/sedmica.
    3.Akusherkite niamat obsto s pravata, akusherkite izrajdat bebeta....

A i tvoiata priatelka na tozi etap nisto niama da poluchi....
    Kato se rodi bebeto ti ste mojesh da vzemesh child benefit, moje bi child tax credit(zavisi ot dohodite), etc...

Ako ste skluchvash brak samo zaradi prava, to tozi brak spored men e obrechen.....pomisli si hubavo..

Старо куче Аватара на elitsa_beykova
    Град
    walthamstow
    Post Thanks / Like

ok..а тук казват ли колко голямо се очертава да се роди бебето или не..правят ли се и други рутинни изследвания след 32 седмица

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от elica88 Виж мнението
    ok..а тук казват ли колко голямо се очертава да се роди бебето или не..правят ли се и други рутинни изследвания след 32 седмица
    Poslednoto tii rutinno izlsledvane e v week 20-22. Poveche, samo ako se nalaga i ima problemi.

5. БЛАГОДАРЯ elitsa_beykova thanked for this post
    taken Аватара на gomorrah
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

Когато отидеш на консултация ги попитай дали бебето е голямо ще ти кажат. Други изследвания няма освен урината, която се дава на всяко посещение при акушерката, ако има нещо от урината ще се покаже.
    Friends don't let friends get friends haircuts.

7. БЛАГОДАРЯ elitsa_beykova thanked for this post
    Град
    walthamstow
    Post Thanks / Like

ясно..благодаря ви

Нов потребител
    Post Thanks / Like

благодаря ти Зара и аз така предполагах че тя няма да получи нищо.предполагам обаче ще получим тези пари които държавата плаща при раждане на бебе, мисля че бяха около 200 паунда.
    мислех и за друг вариант:приятелката ми да кара бременоста тук и да роди тук а да получава майчински в България.тя е работила там години наред и е плащала осигуровки.Имаш ли никаква информация дали това е възможно и как става?
    благодаря

Град
    walthamstow
    Post Thanks / Like

този вариант и аз го обмислях понеже исках да направя така...но разбрах,че трябва да съм родила в бг за да стане,макар..че на скоро четох една статия..че все още има вратички,това се отнасяше за получаване на майчински и в бг и в ук

Нов потребител
    Post Thanks / Like

разговарях с една счетоводителка в БГ която е имала подобен случай.тя ми каза че приятелката ми щом като до сега е работила и плащала осигуровки в България,може да започне работа в някоя фирма /само да се води на работа там/ дори за няколко дни.тази фирма уведомява съответните служби/социалните мисля че бяха/ , че тази тяхна служителка е бремена.после когато роди тя трябва да се върне в БГ с детето и с акта му за раждане /преведен и легализиран/ да го регистрира в България и тогава можела да получава майчински.но на мен много мътна ми се вижда тази история ама няма начин трябва да търся решение на този въпрос.
    ти Елица ако си спомниш нещо повече относно тази статия която си чела, моля те кажи.
    благодаря

Град
    walthamstow
    Post Thanks / Like

по принцип това което ми казваш сега го правят повечето ми приятелки в бг..но с цел да получат повече майчински.т.е. осигуряват се от две места и така вземат повече пари,но според мен трябва да се роди бебето в бг и акта му за раждане да е издаден там за да получава майчински от тази държава.на мен ми казаха,че ми се полагат 250лева от общината където ми е местожителството.аз съм от варна и там парите са толкова...в созопол примерно дават по 2000 лева на новородено,във всеки град е различно..а относно статията това което пишеше в нея не беше много,но изхвърлих вестника да ти го цитирам точно..

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от genata Виж мнението
    разговарях с една счетоводителка в БГ която е имала подобен случай.тя ми каза че приятелката ми щом като до сега е работила и плащала осигуровки в България,може да започне работа в някоя фирма /само да се води на работа там/ дори за няколко дни.тази фирма уведомява съответните служби/социалните мисля че бяха/ , че тази тяхна служителка е бремена.после когато роди тя трябва да се върне в БГ с детето и с акта му за раждане /преведен и легализиран/ да го регистрира в България и тогава можела да получава майчински.но на мен много мътна ми се вижда тази история ама няма начин трябва да търся решение на този въпрос.
    ти Елица ако си спомниш нещо повече относно тази статия която си чела, моля те кажи.
    благодаря
    Няма такова нещо...ако искаш маичинство от УК трябва да отговаряш на условията,за които както стана вече ясно няма шанс.
    За БГ - няма такова нещо да почне работа тук в УК и да се намесват социални или там които трябва.
    Ако иска маичинство от БГ , да си плаща осигуровките там, после с акта за раждане да си ги изиска в БГ..

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Добре, а как мислите, трябва ли сега когато тя е бремена,да уведомим ХО за това че тя е регистрирана като селф-емплоъед и работи и да получи жълт сертификът от тях?
    Другият вариант е да изчакам и когато сключим брак /така и двамата сме си решили да направим/, да и подам документите за присъединяване към мен? аз вече имам ИЛР и мисля че ще е по лесно?по принцип знам че не е задължително да се обажда в ХО,но в случай ше е бремена нещата може би стоят по друг начин за ХО, вие как мислите?

Град
    walthamstow
    Post Thanks / Like

здравейте,знаете ли какво трябва да се носи в така наречените "hospital bag"...в болницата по време на раждане?

Нов човек Аватара на violinivo
    Град
    Лондон
    Post Thanks / Like

здравейте,знаете ли какво трябва да се носи в така наречените "hospital bag"...в болницата по време на раждане?
    http://www.telegraph.co.uk/health/he...t-to-pack.html

http://parenting.ivillage.com/pregna...z_bl4p,00.html

http://www.whattoexpect.com/pregnanc...l-packing.aspx
    A Failure is to be successful аt the things which don't matter.

17. БЛАГОДАРЯ elitsa_beykova thanked for this post
    Град
    walthamstow
    Post Thanks / Like

мерси за отговора а знаеш ли къде има готови hospital bag и мога да си купя готова,аз успях да намеря само в mothercare,но не ми харесва нещо

Напреднал Аватара на malkia mao
    Град
    zone 7
    Post Thanks / Like

разгледай тази тема, в която има обсъждано какво трябва да вземеш в болницата http://bghelp.co.uk/forums/showthread.php?t=14598
    Честно казано не знаех, че се продават готови хоспитал баг. Виждала съм само списъци с необходимите неща.Според мен най-добре е да преглегдаш различните списъци и да си направиш свой такъв, защото има излишни неща в тях ( да не казвам много) , напр. ТЕНС машините или пък чантичка с козметика, музика и др. Но не си приготвяй твърде много неща. Лично аз не ползвах всички неща, които си бях приготвила за мен и бебето в болницата.

20. БЛАГОДАРЯ elitsa_beykova thanked for this post
    Post Thanks / Like

мерси за отговора а знаеш ли къде има готови hospital bag и мога да си купя готова,аз успях да намеря само в mothercare,но не ми харесва нещо
    И на мен това ми беяе големия проблем. Има много списъци,но с много ненужни неща. Вземи един каталог на Mothercare, мисля,че оттам се ориентирах какви дрехи да взема за бебето...другото са тоалетни оринадлежности за теб,дрехи за теб, книга ако искаш, камера...

22. БЛАГОДАРЯ elitsa_beykova, Vanilia thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

В каталога на Babies R Us (там е малко по-евтино от Mothercare, но пък не навсякъде имат магазини) има примерни списъци. Най-добре е ако имаш възможност да отидеш на курсовете за бременни (antenatal education), които провежда болницата, където смяташ да родиш - там ти дават списък, разглеждаш стаите за раждане и подробно ти обясняват за раждането, грижите за бебето и др.

24. БЛАГОДАРЯ elitsa_beykova, Vanilia thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте!Доста съм объркана и ви моля за помощ.Бременна съм в 4 месец,бащата е португалец,но нямаме брак.Искаме да живеем в Англия.За него няма проблем,той е европеец,но за мен как стоят нещата за да пребивавам легално там?Имам ли право да родя там и държавата помага ли по някакъв начин на хора в моята ситуация..Моля ви ориентирайте ме в някаква насока..Благодаря ви предварително

26. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте, интересува ме каква е процедурата за регистриране при GP и може ли някой да ми препоръча свестни лекари в района на Тотнъм Хейл - Севън Систърс? Бременна съм и трябва незабавно да се регистрирам, но всички клиники, намиращи се в района, са с 65% - 100% негативни коментари. Self employed съм, но имам документи само от 2-3 месеца, това има ли някакво значение при регистрацията? Благодаря предварително.
    Последно редактирано от JustN : 17-07-2012 на 13:33

Напреднал Аватара на Vanilia
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от JustN Виж мнението
    Здравейте, интересува ме каква е процедурата за регистриране при GP и може ли някой да ми препоръча свестни лекари в района на Тотнъм Хейл - Севън Систърс? Бременна съм и трябва незабавно да се регистрирам, но всички клиники, намиращи се в района, са с 65% - 100% негативни коментари. Self employed съм, но имам документи само от 2-3 месеца, това има ли някакво значение при регистрацията? Благодаря предварително.
    1.
    Choose the GP surgery that you want to register with and check it covers the area where you live.
    You can find a GP near you on NHS Choices.
    Registering with a GP surgery

Contact the GP surgery and ask to register with them. They will usually ask you to complete a form called a GMS1 (PDF, 72kb), giving details such as:
    your name and address
    your date of birth
    your NHS number (if you know it)
    other information, such as the name and address of your previous GP
    Some GP surgeries will also ask to see proof of your identity, for example:
    photo identity, such as your passport or driving licence
    proof of your address, such as a recent utility bill (gas, electricity, water or phone bill, but not a mobile phone bill) or council tax bill
    The GP surgery will send the GMS1 to the local Primary Care Trust (PCT), who will write to you confirming that you’re registered with the surgery. Your medical records will be transferred to the new surgery.

http://http://www.nhs.uk/chq/Pages/1...CategoryID=158

2.
    Не мога да ти препоръчам лекар, тъй като района, за който питаш не ми е познат.
    3.
    Дали има значение, не знам.
    Последно редактирано от Vanilia : 17-07-2012 на 15:34
    Bis vincit, qui se vincit in victoria !

29. БЛАГОДАРЯ JustN thanked for this post
    Напреднал Аватара на Vanilia
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от shushinka Виж мнението
    Здравейте!Доста съм объркана и ви моля за помощ.Бременна съм в 4 месец,бащата е португалец,но нямаме брак.Искаме да живеем в Англия.За него няма проблем,той е европеец,но за мен как стоят нещата за да пребивавам легално там?Имам ли право да родя там и държавата помага ли по някакъв начин на хора в моята ситуация..Моля ви ориентирайте ме в някаква насока..Благодаря ви предварително
    Искате да живеете в Англия,а сега къде сте?
    За теб нещата как стоят, при така описана ситуация, можем само да гадаем.
    Имаш право да родиш тук.Друг е въпроса какво ще можеш да получаваш като безплатни услуги и помощи. Там вече по - вещите ще ти отговорят, ако изобщо намерят смисъл да го правят, при така поставени въпроси.
    Bis vincit, qui se vincit in victoria !

искай от живота Аватара на diana naidenova
    Post Thanks / Like

здравейтеи от мен и аз ще питам нещо,бременна сам в 5 месецв момента още работя,плаща ми се нин,въпросатми е колко месеца още трябва да работя за попълня изискванията за майчинство,трябва ли да съобщя някъде че съм бременна и работя ?мерси

Die Another Day Аватара на veny74
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от diana naidenova Виж мнението
    здравейтеи от мен и аз ще питам нещо,бременна сам в 5 месецв момента още работя,плаща ми се нин,въпросатми е колко месеца още трябва да работя за попълня изискванията за майчинство,трябва ли да съобщя някъде че съм бременна и работя ?мерси
    I think was, but not so sure: Трябва да работиш до 26 седмица от бременоста си, за да имаш право на майчинство.
    Не вярвай на никого, понякога дори и на себе си, че като затвориш едното око не виждаш всичко.

33. БЛАГОДАРЯ diana naidenova thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от diana naidenova Виж мнението
    Вероятно ще трьбва да ни кажеш ОТ КОГА работиш за дя те кажем ОЩЕ колко трябва да работиш
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Бременност и антибиотици
    От ysmivkata във форум Бъдещи майки
    Отговори: 6
    Последно мнение: 22-03-2012, 22:54
  2. Бременност и зъболекари
    От [email protected] във форум Бъдещи майки
    Отговори: 18
    Последно мнение: 28-08-2011, 22:25
  3. Кървене при бременност
    От flowerofreams във форум Бъдещи майки
    Отговори: 5