Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 5 ПървиПърви 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 122
    Баш Майстора Аватара на komitski
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Полезна информация относно покупка,продажба, наемане, ремонт на жилище

.................................................
    Последно редактирано от komitski : 04-02-2007 на 23:52
    Всеки има свободата да излее душата си на воля!
    www.sedianka.co.uk/forum

Напреднал Аватара на kpanchev
    Град
    Farnborough, Hampshire
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Полезна информация относно покупка,продажба, наемане, ремонт на жилище

Цитирай Първоначално написано от Lil Wizz
    Лош съвет е да се пробва на колкото се може повече места. Първо, всеки път, когато банката прави проверка, това се появява в кредитния файл и ако апликанта е проверен повече от 3 пъти за кратко време това ще се отрази негативно на рейтинга. Второ, банките използват система, която се нарича Хънтърс и с нея се прави крос-чек на информацията, която е дадена на други банки и ако има разлики се прави разследване.
    Банката никога не прави проверка, преди клиентът да реши да кандидатства за някой от продуктите им. В първия си пост съветвам да се търси възможно най-подходящата оферта, за която да се кандидатства, а не да се кандидатства за всичко възможно. Под проба разбирам да отидеш при адваизъра, да провериш какви продукти предлага, ако има нещо, което те интересува, сравни го с другите. Всеки що-годе кадърен брокер ще ти направи сметките, без да пуска кредит чек, и ако е вероятно да се квалифицираш за дадения моргидж, тогава ще задвижи нещата официално.
    Четенето му е майката.....

Senior mortgage adviser Аватара на Lil Wizz
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kpanchev
    Банката никога не прави проверка, преди клиентът да реши да кандидатства за някой от продуктите им. В първия си пост съветвам да се търси възможно най-подходящата оферта, за която да се кандидатства, а не да се кандидатства за всичко възможно. Под проба разбирам да отидеш при адваизъра, да провериш какви продукти предлага, ако има нещо, което те интересува, сравни го с другите. Всеки що-годе кадърен брокер ще ти направи сметките, без да пуска кредит чек, и ако е вероятно да се квалифицираш за дадения моргидж, тогава ще задвижи нещата официално.
    Ще се изненадаш да разбереш колко клиенти попадат под натиска на банките да им извадят принципно съгласие за ипотека и колко от тях не знаят какво точно означава това и какви са последствията. Ако става дума за сравняване на продукти най-безопасно е да се проверят продуктите на банката по интернета - лихвени проценти, условия и т.н. Но не е гаранция че клиентът ще бъде подходящ според критериите на банката. Затова препоръчвам брокер, особено за тези, които ще закупуват имот за първи път. Брокера не само ще репдложи най-подходящата сделка, но ше обясни процеса, видовете ипотеки и т.н. Казвайки това,все пак зависи и на какъв брокер ще попадне клиента.
    Публикуваната информация представлява резултат от проучването или мението на автора и в никакъв случай не е трябва да се смята за даден съвет.

4. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    Напреднал Аватара на kpanchev
    Град
    Farnborough, Hampshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Lil Wizz
    Ще се изненадаш да разбереш колко клиенти попадат под натиска на банките да им извадят принципно съгласие за ипотека и колко от тях не знаят какво точно означава това и какви са последствията. Ако става дума за сравняване на продукти най-безопасно е да се проверят продуктите на банката по интернета - лихвени проценти, условия и т.н. Но не е гаранция че клиентът ще бъде подходящ според критериите на банката. Затова препоръчвам брокер, особено за тези, които ще закупуват имот за първи път. Брокера не само ще репдложи най-подходящата сделка, но ше обясни процеса, видовете ипотеки и т.н. Казвайки това,все пак зависи и на какъв брокер ще попадне клиента.
    Ами то за това се иска малко бял дроб в главата, а понякога и бъбреци помагат
    Аз лично до сега съм действал с около десетина брокери, 3-ма от които бяха директни представители на банки - HSBC, Halifax и Abbey. Когато взимах mortgage от Abbey, той беше единствения подходящ за моите условия на пазара, така че не се чудих много. Брокерката от Halifax ми уреждаше няколко сделки, и всеки път, преди да пусне credit search, ме питаше дали съм съгласен. В HSBC въобще не е ставало дума за това, защото не ми предлагаха достатъчно добри условия и аз ги отрязах.
    А IFA advisor-а, с които работя сега, ми има всички детайли, знае кога да действа и кога да чака, имам му пълно доверие.
    Четенето му е майката.....

Нов потребител Аватара на pariss
    Post Thanks / Like

според мен ако човек разполага с пари в наличност е много по изгодно все още да се инвестира в България.Даите линк към някои добър саит със цени и снимков матерял за налични за продан жилища в ук подобен на българския imoti.net
    Последно редактирано от pariss : 16-02-2007 на 11:03

double trouble Аватара на redhead
    Post Thanks / Like

8. БЛАГОДАРЯ pariss thanked for this post
    Нов потребител Аватара на Barabata
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте, тъй като виждам много компетентни лица във форума яз искам да we попитам нещо относно home insurance предстои ми да правя home insurance ама не знам кой е най изгодния много не съм на ясно с building cover and contents cover или и двете, merssy ви отново

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jane88
    Здравейте, тъй като виждам много компетентни лица във форума яз искам да we попитам нещо относно home insurance предстои ми да правя home insurance ама не знам кой е най изгодния много не съм на ясно с building cover and contents cover или и двете, merssy ви отново
    Обикновено вървят в пакет.......contents покрива имущество на стоиност до определена сума(напр. 15 000 лири),така,че ако имаш ценносто трябва да ги опишеш предварително. Иначе цената е,поне моята 30 лири за двете на месец (за contens покрива до 20 000 лири).

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Thanks ЗАРА !Много си бърза а може ли да ми кажеш кой е сайта на които мога да наmеря бсички оферти на компаниите за да си избера най изгодната или да ме посъветваш за някоя please!много ви благодаря!

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jane88
    Thanks ЗАРА !Много си бърза а може ли да ми кажеш кой е сайта на които мога да наmеря бсички оферти на компаниите за да си избера най изгодната или да ме посъветваш за някоя please!много ви благодаря!
    www.confused.com

и после в лявата половина ,избираш Home insurance.

Успех

14. БЛАГОДАРЯ jane88 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте!Аз пак се интересъвам от life инсурансе или моргаге protection сега не знам какъв да направя имам моргаgе и не знам кой е по добър надявам се да ми помогнете и какво е различното !благодаря ви предварително!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Thanks Zara !!!!!!!!!Mnogo ,mnogo ti merssy!!!

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dima
    Здравейте!Аз пак се интересъвам от life инсурансе или моргаге protection сега не знам какъв да направя имам моргаgе и не знам кой е по добър надявам се да ми помогнете и какво е различното !благодаря ви предварително!
    Life insurance - ако умреш ще направят живота на наследниците по лесен,мисля,че се изплаща оставащия баланс по ипотеката.

Mortgage protection - имаш предвид payment protection ili?Ako e payment protection това ти покрива ипотеката за определен период от време в случаи ,че си безработен,болен и тн..

Иначе за двете аз имах оферта около 100 лири на месец..

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Mersy Зара !НАИСТИНА Е ТАКА ЧЕ СИ БИЛА МНОГО БЪРЗА !АМА И АЗ НЕ ЗНАМ КАКВА ЗАСТРАХ ДА ПРАВЯ КАТО ИМАШ ПРЕДВИД ЧЕ ИМАМ МОРГАGЕ А ПЪК НЯМАМЕ С МАЖА МИ НИКАКВА ЗАСТРАХ ТА ЗАТУЙ ТИ ИСКАМЕ СЪВЕТ КАКЪВ ДА Е ,НАИСТИНА НЕ СМЕ НАЯСНО АКО НИ СВЕТНЕШ КВО ДА ПРАВИМ ЩЕ ТИ СМЕ МНОГО БЛАГОДАРНИ !THANK YOU МНOГO МИЛО ОТ ВАША СТРАНА!

Post Thanks / Like

Mersy Зара !НАИСТИНА Е ТАКА ЧЕ СИ БИЛА МНОГО БЪРЗА !АМА И АЗ НЕ ЗНАМ КАКВА ЗАСТРАХ ДА ПРАВЯ КАТО ИМАШ ПРЕДВИД ЧЕ ИМАМ МОРГАGЕ А ПЪК НЯМАМЕ С МАЖА МИ НИКАКВА ЗАСТРАХ ТА ЗАТУЙ ТИ ИСКАМЕ СЪВЕТ КАКЪВ ДА Е ,НАИСТИНА НЕ СМЕ НАЯСНО АКО НИ СВЕТНЕШ КВО ДА ПРАВИМ ЩЕ ТИ СМЕ МНОГО БЛАГОДАРНИ !THANK YOU МНOГO МИЛО ОТ ВАША СТРАНА!
    Ами аз лично нямам никаква,макар,че маи е хубаво да имаш........аз имах оферта за около 100 лири,но това отгоре на ипотеката си е разход....поне засега не смятам да правя....а и специално за този тип застраховки(напр. за life ins) мисля,че разликата в цената е от факта дали си пушач и на колко години си.......

Нов потребител
    Post Thanks / Like

merssy Zara otnovo, не сме пъшачи и двамата та мислиш да не правим за сега или......аз съм на 38 а мажа ми 39 ама не разбрах като имаш моргаgе кое е по хубаво да имаш life или моргаге insurance какво е различното извини ме Зара за беспокойствието добре че ви има !merssy!

Post Thanks / Like

merssy Zara otnovo, не сме пъшачи и двамата та мислиш да не правим за сега или......аз съм на 38 а мажа ми 39 ама не разбрах като имаш моргаgе кое е по хубаво да имаш life или моргаге insurance какво е различното извини ме Зара за беспокойствието добре че ви има !merssy!
    е нали ти написах...

22. БЛАГОДАРЯ dima, monkey thanked for this post
    разбирач Аватара на ned888
    Post Thanks / Like

Oтказват mortgages за ex-council flat дори с 10% депозит..Защо е така и има ли начин да се направи нещо по въпроса??

щастлива Аватара на Edna
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Полезна информация относно покупка,продажба, наемане, ремонт на жилище

На този на когото са отказали са му казали защо му отказват.И като му отказва една банка защо не отиде при друга?
    По така зададения въпрос подразбирам,че става въпрос за фърст таим баер и го съветвам да си намери брокер и да продължи да се "бори".А ако е намерил жилището което иска да побърза.
    Life is just a mirror, and what you see out there, you must first see inside of you.

Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Полезна информация относно покупка,продажба, наемане, ремонт на жилище

лоша кредитна история или липса на такава изобщо,и много други фактори...има компании,които ще дадат заем,но на много неизгодна лихва и по голям депозит

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте
    Аз имам друг проблем.Живеем с моето семаайство в една къща с друго семейство,но не се разбираме.Искаме да прекратим по рано договора,но в него няма такава клаоза(за по рано напускане). От агенззята ни казаха,че или трябва да платим на хазайката до края на договора или ще ни съдиат.
    Моля ако някои може да даде съвет
    Благодарая предварително

Senior mortgage adviser Аватара на Lil Wizz
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Полезна информация относно покупка,продажба, наемане, ремонт на жилище

Цитирай Първоначално написано от lyubov9058 Виж мнението
    Здравейте
    Аз имам друг проблем.Живеем с моето семаайство в една къща с друго семейство,но не се разбираме.Искаме да прекратим по рано договора,но в него няма такава клаоза(за по рано напускане). От агенззята ни казаха,че или трябва да платим на хазайката до края на договора или ще ни съдиат.
    Моля ако някои може да даде съвет
    Благодарая предварително
    Ако в договора ти няма клауза за ранно напускане тогава е твърде възможно съда да отхвърли договора като невалиден и да признае правата ви. Въпреки това не е добра идея да се стига до там.

В договора трябва да има “Break-Clause” според която могат да се дадат два месеца предизвестие от всяка страна (от наемателите или хазяина).

Опитайте се да постигнете съгласие по всякакъв начин - например ако вие намерите нови наематели дали биха се съгласили да прехвърлят договора на техните имена и да ви освободят.

Посъветвайте се и с АРЛА -the Association of Residential Letting Agents - www.arla.co.uk и ако наемате жилище занапред винаги го правете с техен агент.
    Публикуваната информация представлява резултат от проучването или мението на автора и в никакъв случай не е трябва да се смята за даден съвет.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Не ниамам такава "Break-Clause"
    Благодариа ти за бързиа отговор

Нов потребител Аватара на andro5810
    Град
    Southwest London
    Post Thanks / Like

Някой знае ли какъв район е Селсдон- южен Кройдон, във връзка за търсене на къща там. Благодаря предварително

Страница 2 от 5 ПървиПърви 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Първи стъпки за начинаещи при покупка на жилище или покупка чрез Shared Ownership програма
    От Tralala във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 51
    Последно мнение: 15-09-2015, 10:54
  2. Наемане на жилище и куче?
    От petvas във форум Общ форум
    Отговори: 2
    Последно мнение: 24-09-2008, 00:02

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове